مقاله
( تعداد مطالب : ۹۸۷ )

زمستانی فریبنده در عکس‌های تاکاشی سوگو

شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
زمستانی فریبنده در عکس‌های تاکاشی سوگو

   اختصاصی «سایت عکاسی» - به عکس‌ها که نگاه می‌کنیم، اینطور به نظر می‌رسد که قطعه‌ای از فیلم است. فیلمی آرام یا شاید هم صامت. از آن دست فیلم‌ها که تنها تصویر است و قاب و نور و رنگ، و گهگاه دیالوگی کوتاه نیز در آن شنیده می‌شود.

    تاکاشی سوگو (Takashi Suga) عکاس این مجموعه زیبا و آرام است؛ عکاس ۳۵ سالة ژاپنی که تحصیلاتش را در گلاسکو در رشتة مطالعات سینمایی ... ادامه


نقدی بر نمایشگاه گروهی عکس «دال‌های ضمنی»

دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶
نقدی بر نمایشگاه گروهی عکس «دال‌های ضمنی»
عکس: نیما علیزاده

   اختصاصی «سایت عکاسی» - نمایشگاه گروهی عکس «دال‌های ضمنی» در تیرماه ۱۳۹۶ در گالری محسن، با شرکت ۳ هنرمندِ عکاس و به انتخاب مهرداد افسری برگزار شد.

    تم اصلی این نمایشگاه که در آن عکس‌هایی از نیما علیزاده، وحید دشتیاری و علیرضا زنگی‌آبادی به نمایش گذاشته شد، منظره‌نگاری بود. به تعبیری دقیق‌تر ... ادامه

پرش‌شناسی فیلپ هالسمن؛ مشاهیر در آسمان!

شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶
پرش‌شناسی فیلپ هالسمن؛ مشاهیر در آسمان!

   اختصاصی «سایت عکاسی» - خیلی قبل‌تر از اینکه عکاسان عروسی از میهمانان بخواهند که بپرند یا #jumpshot بیش از ۱۰۰.۰۰۰ عکس در اینستاکرام بگیرد، فیلیپ هالسمن از بسیاری از چهره‌های شاخص قرن بیستم، در هوا عکاسی کرد، تکنیکی که او آن را پرش‌شناسی (jumpology) نام‌گذاری کرد و برای ثبت آن از دوربین قطع متوسط رولیفلکس خود استفاده می‌کرد.

   هالسمن ... ادامه


نگاهی به ۱۰ دوربین‌ برتر DSLR

سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
نگاهی به ۱۰ دوربین‌ برتر DSLR

   اختصاصی «سایت عکاسی» - سال‌ها دوربین‌های DSLR انتخاب اصلی کسانی بوده که که می‌خواستند وارد مرحله جدیدی از عکاسی شوند. تازه‌کار باشید یا حرفه‌ای، یک DSLR این ۳ خصوصیت را به شما می‌دهد: کنترل دستی، کیفیت عکس عالی و لنز قابل تعویض.

   دوربین‌های بدون آیینه هم البته گزینه‌های خوبی هستند. آنها کوچکتر، از نظر مکانیکی ساده‌تر ... ادامه


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

کانال خرید و فروش دوربین

چاپ عکس آنلاین

Powered by Practicalidea