مقاله
( تعداد مطالب : ۹۹۹ )

ده نکته مهم در عکاسی دیجیتال – قسمت سوم

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۲

5- اهمیت خط افق را فراموش نکنید.
بدلایلی مبهم بیشتر افراد، هنگامیکه از LCD دوربین برای عکاسی استفاده می کنند سعی دارند که دوربین را در حالت افقی نگه دارند. معمولا نتیجه بدست آمده غروبی کج، منظره ای یک وری یا برجی کج است!
بخشی از مشکل از آنجا ناشی می شود که دوربین شما هنگام نمایش منظره ای وسیع روی صفحه دو اینچی نمایشگر دچار کمی اعوجاج می باشد! ممکن است درختها ... ادامه


ده نکته مهم در عکاسی دیجیتال – قسمت دو

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۲

3- گرفتن عکسهای پرتره درخشان در هوای آزاد.
یکی از مشخصات بسیار جالب دوربین های دیجیتال که ناشناخته مانده مد fill Flash یا فلاش روشن است. با زدن فلاش هر جا که شما تشخیص دهید بجای اینکه هر جا که دوربین تشخیص دهد یک قدم مهم به سمت گرفتن عکسهای عالی در هوای آزاد برداشته اید.
در حالت فلاش روشن، دوربین ابتدا برای صحنه پشت تصویر نورسنجی می کند و سپس به اندازه ای ... ادامه


ده نکته مهم در عکاسی دیجیتال – قسمت اول

چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۲

توصیه های Derrick Story نویسنده کتاب راهنمای جیبی عکاسی دیجیتال

شاید قبلا این جملات را شنیده اید: " دوربین های دیجیتال تمام کار را خودشان انجام می دهند، فقط کافی است دکمه را فشار دهید تا عکسی سحر آمیز به دست آید. هرچه دوربین بهتر باشد عکسی بهتر به دست می آید." آیا درست است؟ من اصلا قبول ندارم!
واقعیت این است که شما می توانید با استفاده از دوربین های ساده ... ادامه


معرفی دوربین -Minolta Dimage7i

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۸۲
DiMAGE 7i مدل بهبود یافته مدل پرفروش 5 مگاپیکسلی DiMAGE 7 می باشد. این دوربین همان بدنه زیبا و محکم، منظره یاب الکترونیکی قابل چرخش و زوم اپتیکال 7X را به اضافه مشخصاتی جدید و کارایی بالاتر دارا می باشد. سیستم فوکوس خودکار DiMAGE 7i دو برابر سریعتر بوده و سرعت شاتر آن تا 4000/1 ثانیه می باشد. این دوربین د رمد عکس برداری پیوسته با استفاده از سیستم فوق سریع ... ادامه


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

کانال خرید و فروش دوربین

چاپ عکس آنلاین

Powered by Practicalidea