صفحه 38 از 57 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 562
Like Tree710تشکر

موضوع: Canon EOS 40D

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: همه چیز درباره Canon 40D

نقل قول نوشته اصلی توسط moayedi نمایش پست ها
    با سلام ، در دوربين من تعداد Remaining shots در حالت Basic zone و Creative zone‌ متفاوت نشان داده ميشود مگر در حالتي كه درCreative zone ، ايزو روي Auto‌ يا 800 تنظيم گردد. درحاليكه در دفترچه راهنماي دوربين ذكرشده است سايز تخميني عكس بر اساس ISO 100 محاسبه شده است. آيا در همه 40D ها چنين موردي است يا اشكالي نرم افزاري در دوربين من وجود دارد. با تشكر از پاسخ احتمالي.
    سلام: این طبیعی است بطور کل تعداد شات های باقی مانده تعریف آن روی ظرفیت و نوع رکورد( ثبت شما) و ایزو و مواردی است که ظرفیت عکس را تغییر دهد

The shots remaining depends on the remaining capacity of the CF card image-recording quality. iso speed, ets

بدین صورت روی Basic zone در حالت jpeg و روی Creative zone‌ در حالت خام طبیعی است ظرفیت متغیر باشد ضمن تغییر ایزو.....

ظرفیت مموری دوربین شما ؟

پ.ن : در مورد ایزو 100 که اشاره فرمودید اگر اشتباه نکنم یکی از جدول های دفترچه دوربین است( مربوط به عکاسی پیاپی ) که معیار آن تست را با مموری 1 و ایزو 100 با Picture.S.Standard بود...... نه به صرف همین سوال شما
    moayedi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    539

با تشكر از پاسخ شما ،سوالم با فرض تنظيم يكسان JPEG large/fine در دو مود ذكر شده بود با مموري4 .

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط moayedi نمایش پست ها
    با تشكر از پاسخ شما ،سوالم با فرض تنظيم يكسان JPEG large/fine در دو مود ذكر شده بود با مموري4 .
    با عذر خواهی از شما دوست خوب: من متاسفانه الان نمیتوانم این مورد را برای شما بررسی کنم و از طرفی تا به الان با آن برخورد نداشته ام (چون همیشه با فرمت خام عکس میگیرم ) و آنکه 8 گیگ مموری دوربین من مانع از آن میشود این مورد را در حالتی که اشاره فرمودید بررسی کنم. ( الان مموری من خالی است ) به دلیل ظرفیت بالای مموری در حالتی که شما میفرمایید (JPEG large/fine ) ثبت ها برای من در حداکثر کانتر دوربین روی 999 پایدار میشود. و نمیتوانم درست موضوع را از دیده شما بررسی کنم مگر آنکه نظر دوستان دیگر را جویا شد یا آنکه در فرصتی مقتضی( اگر مموری 4 گیگ پرشد ) برای شما این موضوع را بررسی کنم......

اما بطور کل این موضوع کاملا طبیعی است در مدی که شما تنظیمات را میتوانید خودتان اعمال کنید منطقی است که این حالت میتواند کاملا ( با توجه به پست 371 ) و با توجه به پارامترهایی متغیر ظرفیت عکس را دستخوش تغییر کند. ایزو هم یکی از پارامترهاییست که در این مورد تاثیر گذار است..... بنظرم جای نگرانی نیست اما چون من فعلا شرایط تست را ندارم این موضوع میتواند هنوز یک سوال باشد.

ارادتمند شما دوست خوب

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

احتمالا در مدهای مختلف سایز و فرمت خروجی متفاوت است..

كاربر جديد Papiyoon آواتار ها
    تشکر کرده
    38

آقا این مموری دوربین من مشکل پیدا کرده فکر کنم!
    raw که عکس میگیرم عکس رو تو lcd نشون نمیده!
    حتی تو منو هم میرم lcd هیچ تصویری نداره!
    ولی وقتی یه بار عکسا رو میریزم تو کامپیوتر درست میشه تصویر میاد و همه چی سر جاشه
    وقتی فرمت هم می‌کنم درسته مشکلی نداره
    وقتی عکس jpg میگیرم هم سالمه
    نمیدونم با raw چه مشکلی پیدا کرده
    وقتی عکس raw میگیرم دوربین رو با کابل وصل می‌کنم و میرم تو مموری عکس‌های رو بصورت یه فایل بدون اسم و پسوند و حتی با سایز 0 نشون میده اما با canon eos utility میشه کپی‌شون کرد تو کامپیوتر!
    مشکل از همون مموری هستش یا خدایی نکرده دوربین ؟
    Canon EOS 40D - 18-55 EF-S IS
    مهرداد رجبی

تشکر کرده
    5125

سلام بر شما دوست خوب: طبق مواردی که شما اشاره کرده اید احتمالا ایراد از مموری باشد در اینصورت بهترین راه آنست سعی در بررسی مجدد با این مموری نداشته باشید

پیشنهاد میشود با مموری دیگری که اطمینان از سلامت آن دارید چک کنید. اگر دوربین ایراد داشت LCD در بقیه موارد میبایست تصویر را نشان ندهد. در لایو ویو هم که تصویر را میبینید؟ وقتی فرمت میکنید مشکلی ندارید منظور اینست که با دوربین فرمت میکنید درسته؟
    rezafh و Papiyoon تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

سلام دوستان - من چند روزي هست كه يه 40d خريدم اما به دو تا مشكل برخوردم - از دوستاني كه اين دوربين رو دارن تقاضاي راهنمايي دارم.
    مشكل اول اينكه وقتي دوربين رو براي گرفتن عكس RAW و JPEG به طور همزمان تنظيم مي كنم دوربين فقط دوتا عكس به صورت JPEG ميگيره اما بصورت تنها اين مشكل رو نداره.
    مشكل بعد اينكه فكر ميكنم جاي دكمه AF-ON با دكمه بغلي جابجا شده و من هر وقت دكمه اي كه بغلش آرم ستاره داره رو فشار ميدم در حالت لايوويو فكوس ميكنه و هر وقت عكس رو در دوربين بزرگ مي كني و ميخواي اون رو كوچك كني بايد دكمه AF-ON رو فشار بدي كه در عكس زير اون دكمه رو نشون دادم .
    مي خوام بدونم آيا دوربين من مشكلي داره يا در تنظيمات بد عمل كردم .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg lcd.jpg‏ (21.0 کیلو بایت, 30 بازدید)

تشکر کرده
    5125

سلام:

در تنظیمات بد عمل نکرده اید در منو دوربین را روی حالتی قرار داده اید ( یا بصورت پیش فرض اینگونه بوده ) تا دوربین در حالت لایو ویو فکوس کند و در همین حالت این دکمه عملکرد آن بدین صورت خواهد بود دکمه های کنار نیز در همان تنظیمات با هر انتخابی که شما داشته باشید عملکردشان متفاوت خواهد بود. احتمال زیاد در این خصوص جای نگرانی نیست..... میتوانید در تنظیمات :

C.Fn III: Auto focus/Drive شماره 6 گزینه Disable را انتخاب کنید فعالیت دکمه مورد نظر بگونه ای دیگر از تنظیمات پیشفرض تعریف خواهد شد. و این دکمه در لایو ویو دیگر فکوس نخواهد کرد

اما اینکه در حالت مد Raw&Jpeg شما فقط دو ثبت از Jpeg دارید اندکی عجیب است! در مد خام به تنهایی ثبت کنید چه خواهد شد؟ و اینکه میتوانید توضیح دهید چگونه این حالت انتخاب در مد Raw و Jpeg را انجام میدهید؟

كاربر همراه MMehdikhani آواتار ها
    تشکر کرده
    570

سلام جناب قشقايي .ممنون از پاسخ سريع شما . بنده كاري كه شما فرموده بوديد رو انجام دادم . اما فرقي نكرد . ببينيد مشكل اين نيست كه دكمه اتوفكوس كار نكنه بلكه من فكر مي كنم اين دو تا دكمه عملكردشون بر عكس همديگه هست .در حالت لايويو در حاليكه تنظيمات مخصوص رو براي فعال كردن دكمه AF-oN انجام دادم اين كار انجام ميشه اما توسط دكمه بغل كه روش عكس ستاره و يك زوم كوچك هست كه در عكس ضميمه نشون دادم و همچنين وقتي عكس گرفته شده رو در دوربين بزرگ ميكنم براي كوچك كردن اون بايد دكمه اي كه روش AF-ON نوشته رو فشار بدم .حالا من نميدونم براي بقيه دوستان هم به همين شكل هست يا نه؟
    در مورد دوم وقتي دوربين رو در حالتي تنظيم مي كنم كه فقط عكس رو بصورت RAW يا SRAW بگيره مشكلي نداره اما در حالت L+RAW يا L+SRAW تنظيم ميكنم (يا حالتهاي تركيبي ديگر) فقط دو تا عكس بصورت JPEG ميگيره.
    ممنون از راهنمايي دوستان .

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزيز
    يك تنظيمي در يكي از C.Fn هاي دوربين هست كه عملكرد دو دكمه AF-ON و AE-Lock (يا همون ستاره) رو با هم عوض مي كنه.
    شايد اين تنظيم در دوربين شما تغيير داده شده (عمدا يا سهوا).
    يادم نيست كدوم C.Fn بود و در كدوم Menu ...الان هم به دوربينم دسترسي ندارم...اگر موفق نشديد، بگيد تا براتون پيدا كنم.
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 38 از 57 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین