صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 50
Like Tree195تشکر

موضوع: انتخاب لنز Canon برای عکاسی تئاتر

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

Question انتخاب لنز برای 450 دی جهت عکاسی تأتر و فیلم

با سلام خدمت همه دوستان

دوستی دارم که به تازگی یک دوربین بادی 450 دی خریده و علاقه شدیدی به عکاسی تأتر و احیانا اگر پیش بیاد فیلم دارد و بدنبال لنز مناسبی می گردد که کیفیت خوبی داشته باشد - رنج مناسبی داشته باشد ( گمان نکنم بیش از 135 میلیمتر بخواهد ولی باز هم از دوستان صاحب نظر در این رابطه هم حداقل برای معلومات خودم طلب راهنمائی دارم ) - شارپنس خوبی داشته باشد - قیمت مناسبی هم داشته باشد و احتمالا بوق هم بزند !! ایربگ هم داشته باشد و ... !!!

کل بودجه برای لوازم جانبی و لنز 700 هزار تومان است ضمن اینکه سه پایه دارد و احتمال اینکه در آینده نزدیک بتواند لنزهای دیگری هم بخرد وجود دارد !

پیشاپیش ممنون از راهنمائی تون :)
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز برای 450 دی جهت عکاسی تأتر و فیلم

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان

دوستی دارم که به تازگی یک دوربین بادی 450 دی خریده و علاقه شدیدی به عکاسی تأتر و احیانا اگر پیش بیاد فیلم دارد و بدنبال لنز مناسبی می گردد که کیفیت خوبی داشته باشد - رنج مناسبی داشته باشد ( گمان نکنم بیش از 135 میلیمتر بخواهد ولی باز هم از دوستان صاحب نظر در این رابطه هم حداقل برای معلومات خودم طلب راهنمائی دارم ) - شارپنس خوبی داشته باشد - قیمت مناسبی هم داشته باشد و احتمالا بوق هم بزند !! ایربگ هم داشته باشد و ... !!!

کل بودجه برای لوازم جانبی و لنز 700 هزار تومان است ضمن اینکه سه پایه دارد و احتمال اینکه در آینده نزدیک بتواند لنزهای دیگری هم بخرد وجود دارد !

بدون تعارف!

اصولا فعلا قید خرید را بزند تا پولدار تر شود بهتر است!

نزدیک ترین گزینه 70-200 اف 2.8 آی اس است که فکر کنم حداقل 2 برابر بودجه دوست شما ارزش دارد!

اصولا لنز برای عکاسی از تئاتر باید دیافراگم اش باز باشد ( این باز بودن با باز بودن در سایر موارد قدری متفاوت است )

تو بگو هلو ترین لنز چیست؟به نظر من 200 اف 2!

شاید هم لنز های اف 1.8 و 1.4 ( البته پریم )

اصولا تله بیشتر نیاز دارد تا واید اف 1.4 و 1.8 مثل 50 و 85

اصولا لرزه گیر بسیار نیاز دارد.اغلب سرعت شاتر با ایزو 800 تا 1600 و اف 2.8 تا 4 روی 1/30 تا 1/160 است!

فکر کنم متوجه وخامت اوضاع شده باشید...

پس اول لنز هایی با دیافراگم باز ( خیلی باز ) و داشتن لرزه گیر و یک دوربین کم نویز

70-200 اف 4 آی اس بد نیست اما دایما ایزو باید 800 به بالا باشد و سرعت شاتر کمتر از 1/160

100-400 توصیه نمی شود

50 و 85 اف 1.8 هم بد نیستند ارزان هستند و کار راه بنداز اما اصولا تئاتر جایی نیست که بتوانی دایم لنز عوض کنی یا شاید باید دو بادی داشته باشی و یا یک لنز مثل 70-200 اف 2.8

یک جایی یک سری عکس از آرش بود ( پیدایشان نکردم ) که اگزیف کارهایش در تئاتر را قرار داده بود.اکثر با 70-200 اف 2.8 هم که بود ایزو 1600 تا 3200 و در برخی مواقع 6400 بود!آرش هم که عشق لنز های پریم است و کلکسیون آنها را با بازترین دیافراگم دارد.آنها هم همگی ایزو بالا بودند.

خلاصه بگویید یک فکر اساسی کند.
    rtoraby، Pouyashariat61، QashQai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

ضمن تایید فرمایشانت دوست عزیزمون.
    البته از نظر من چون اغلب در تاتر و فیلم حرکت وجود دارد داشتن is در مرحله دوم قرار می گیرد ولی دیاف 2.8 یکی از واجبات غیر قابل انکار است.(من خودم با سیگمای 200-70 --- 2.8 که لرزه گیر ندارد تجربیات خوبی داشته ام)
    اگر هم میخواهد وارد عکاسی حرفه ای شود آنهم از موضوعی مثل تاتر و فیلم که اصولا فلاش در آنها ممنوع است به دوربینی مثل 5d و بالاتر بیاندیشد.
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

البته من در مبحث لنز کاملا بی تجربه هستم
    اما سوالی که برام پیش اومد اینکه اگر بخواهیم با همین شرایط لنز ار برند نیکون معرفی کنیم چه گزینه هایی مطرح میشه ؟
    در مورد توع دوربین برای عکاسی سینما و ... به واسطه یکی از دوستان با یکی از کسانی که در این زمینه کار میکنه
    اشنایی داشتم! ایشون با دوربین D70 عکسهای بسیار خوبی می گرفتند نمونه کارهاشون رو هم تو سریال
    زیر تیغ توی تیتراژ حتما دیدید! به نظر بنده لنز خیلی مهمتر از دوربین هست !
    این فروم ارزونی مدیرش که عقده های مدیریتیش رو بتونه خالی کنه

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان

با احترام به فرمايشات و تجربيات كاوه عزيز
    چون احساس مي كنم دوست شما صرفا علاقه مند است و فعلا كار حرفه اي جدي نخواهد كرد (با توجه به دوربيني كه انتخاب كرده كه نشان دهنده سطح صرف هزينه است) با تاييد لزوم داشتن لنزي با دياف باز، پيشنهاد من تركيبي از يك لنز پرايم با دياف باز (مثل هر دو لنز 50 كانن) و يك تله نسبتا خوب مثل300-70 لرزه گير است.
    به نظر من داشتن لنز زوم در محيطهايي كه سرعت عمل لازم دارد، خيلي مهم است.
    قيمت لنزهايي كه اشاره كردم در سايتهاي مختلف ايراني ذكر شده.
    فعلا...
    2ch.blogfa تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

خب اين تاپيك را هم ببينيد بد نيست:

عکاسی در تئاتر و سینما

پ.ن: مگه عكسهاي آرش تو همين تاپيك نبود؟؟؟ من هم هر چقدر گشتم، نتونستم پيدا كنم!!
    Kaveh Ghobadi و 2ch.blogfa تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

عکسها در تاپیک زیر هستند:

انتخاب لنز برای عکاسی تئاتر
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7083
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه kiuna آواتار ها
    تشکر کرده
    218

اما سوالی که برام پیش اومد اینکه اگر بخواهیم با همین شرایط لنز ار برند نیکون معرفی کنیم چه گزینه هایی مطرح میشه ؟
    من جواب سوالم رو نگرفتم!:biggrin:
    این فروم ارزونی مدیرش که عقده های مدیریتیش رو بتونه خالی کنه

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

70-200 اف 4 آی اس بد نیست اما دایما ایزو باید 800 به بالا باشد و سرعت شاتر کمتر از 1/160
    کاوه جان سلام: اندکی شک دارم این لنز بتواند برای شرایط نوری کم مناسب باشد حتی با ایزو های بالای بدون نویز برای یک نورسنجی خوب...

مشکل این لنز همانطور که خودتان بهتر از من میدانید ابتدای دیاف آنست با توجه به نمونه ثبت های آرش عزیز ( در شرایط نوری بد ) و تمرین های شخصی خودم بعید میدانم برای شرایط نوری بد مناسب جهت یک فکوس با اطمینان بالا ( و بدون از دست دادن لحظه مورد نظر ) باشد

نمونه:

[IMG]http://www.*******.info/files/i1vsx2zwv7e5drsngeyk.jpg[/IMG]
    Kaveh Ghobadi، journalist و 2ch.blogfa تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

آها....

مرسی آرش...

همان تاپیک را که آرش لینک داد مطالعه کنید مسائل زیادی دستتان خواهد امد.این دیگر تجربه است و فقط پیشنهاد نیست.آرش در این مورد بسیار صاحب نظر است.

و اما افشین جان...

اما از بودجه های ناکافی!وقتی پول نباشد و نزدیک ترین گزینه تله زوم آی اس دار با کیفیت و اف باز همین باشد چاره ای نیست!همان جا هم عرض کردم بد نیست.برای یک کار آماتوری و تجربه کسب کردن بد نیست بهتر از لنز های اف 3.5-5 است.

اما یقینا اگر بنده انتخاب کنم همان 70-200 اف 2.8 ( حتی بدون آی اس ) را انتخاب خواهم کرد.

لنز های تله زوم با دیاف باز در تئاتر یک معجزه هستند در دست عکاس.تعویض لنز هم که بسیار مشکل است ( مگر چند بدنه داشته باشید )

دوست عزیز همین آرش خان هنرمند ما با دوربین های نیکون ( انوع و اقسام ) در تئاتر و سینما عکاسی می کنند.به نظرم در حال حاضر دی 300 بهترین گزینه است.عالی و کم نویز با قیمت مناسب.
    QashQai و 2ch.blogfa تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین