صفحه 79 از 213 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 129 179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 781 تا 790 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

HJJ
    HJJ آنلاین نیست
    كاربر جديد HJJ آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: تشکر وتوضیح!!

سلام
    از چند تاپیک قبلی معلومه که حرفه ای ها دارن با هم صحبت میکنن.پس من که ترم صفریم زود یه چیزی میپرسمو میرم!
    این پک با قیمت 29500 تومن اصله یا تقلبی؟

كاربر آشنا hamid_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    1590

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام
    پکهای اصلی و شرکتیه باتری سونی برچسب هولوگرام دارند
    به قیمت خیلی توجه نکنید، چون بعضیها تقلبی رو به قیمت بالا میفروشن که مشتری شک نکنه ! :cool:
    این قیمتی که شما میگید برای باتریه اصله (که میتونه 2-3 تومنم ارزونتر باشه)
    اما در مورد این باتری های 2500 سونی یه راه دیگم هست واسه فهمیدن اصل بودنشون، باتری اصلی سر مثبتش، زمینه ی سبز رنگ داره، اما تقلبیش سیاهه، من جفتشو دارم
    HJJ تشکر می‌کند.
    حمید خرمی
    www.photonarenji.com

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ: تشکر وتوضیح!!

نقل قول نوشته اصلی توسط HJJ نمایش پست ها
    سلام
    از چند تاپیک قبلی معلومه که حرفه ای ها دارن با هم صحبت میکنن.پس من که ترم صفریم زود یه چیزی میپرسمو میرم!
    این پک با قیمت 29500 تومن اصله یا تقلبی؟
    چرا روزه شک دار می گیرید؟ از نمایندگی های سونی بخرید بدون نگرانی در مورد اصل بودن (در مورد بهترین قیمت باید یک مقدار دور بزنید)
    نمایندگی سونی در ایران برای یک سری از محصولات شرکت "بازرگانی ایران" و محصولاتی دیگر "ایران رهجو" می باشد
    لینک زیر را ببینید
    http://www.sony.co.ir/corporate/reso...tml/index.html
    هر دو شرکت باتری ها و شارژر های سونی را در بین خرده فروشان و نمایندگی های خود پخش می کنند
    نمایندگی های شرکت "بازرگانی ایران " در تهران عموما "سونی سنتر" ها هستند و ایران رهجو هم بیشتر در مراکز خرید کامپیوتری نمایندگی دارد.
    آدرس و شماره تلفن خرده فروشان را از لینک زیر می توانید بیابید
    http://www.sony.co.ir/section/shop
    yousefmon و HJJ تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ:

دوست عزیز!!

در شارژر سونی که شما مد نظر دارید نوع تقلبی و یا اصلی آن بیشتر روی باطری متوجه است یعنی شارژر
    این دو مدل تفاوت چندانی ندارد وحتی نوع اصلی آن نیز در باطری حرف چندانی برای گفتن ندارد. چراکه از یک سو شرکت سونی در ساخت باطری خیلی هم کار ارزشمندی ندارد چون که فعالیت های این شرکت بیشتر روی صوت وتصویر معطوف می باشد واز دیگر سو باطری های جالبی هم اگر دارد برای کشور های اروپایی تولید میکند و آن چیزی که به بازارهای ما می رسد البته به اصطلاح (اصل ) درجه 2 می باشند :)
    HJJ تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ:

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز!!

در شارژر سونی که شما مد نظر دارید نوع تقلبی و یا اصلی آن بیشتر روی باطری متوجه است یعنی شارژر
    این دو مدل تفاوت چندانی ندارد وحتی نوع اصلی آن نیز در باطری حرف چندانی برای گفتن ندارد. چراکه از یک سو شرکت سونی در ساخت باطری خیلی هم کار ارزشمندی ندارد چون که فعالیت های این شرکت بیشتر روی صوت وتصویر معطوف می باشد واز دیگر سو باطری های جالبی هم اگر دارد برای کشور های اروپایی تولید میکند و آن چیزی که به بازارهای ما می رسد البته به اصطلاح (اصل ) درجه 2 می باشند :)
    آقای بیات این طور که می فرمایید نیست،
    در ابتدا تمام حرفه ای های این فروم بر عمر مناسب و بازده ای خوب باتری های سونی اتفاق نظر دارند (و از جمله خودم به عنوان یک کابر متوسط که البته با وسواس خاصی این جور محصولات را می خرم ) و تنها محصولی با اصالتی است که به خوبی در بازار توزیع شده است (توزیع گسترده ای از باتری های شرکت هایی مثل پاناسونیک یا فوجی و .... وجود ندارد)
    =======
    و بهتر است در مورد شرکت ها در این جا بحث نشود که از عنوان تاپیک دور می شویم،
    نمی توان این قدر ساده در مورد های این شرکت های معظم و قدیمی صحبت کرد
    ولی برای روشن شدن موضوع باید عرض کنم ممکن است خود سونی فناوری تولید باتری های مرغوبی نداشته باشد اما دلیلی ندارد که خود سونی باتری های تولید کند، این همه شرکت های ژاپنی قدر در زمینه باتری وجود دارد
    برای مثال مطلبی را که خودم در یک سایت ژاپنی خواندم (به زبان ژاپنی که با گوگل ترجمه شان کردم)، باتری های CycleEnergy آبی سونی را شرکت Sanyo برایش تولید می کند، و حتی در پشت بسته بندی باتری های سونی موجود در بازار نوشته شده که این باتری ها از فناوری Eneloop استفاده کرده اند (Eneloop نام براندی است که سانیو بر نوعی از باتری ها با نرخ دشارژ پایین نهاده است)
    و به علاوه روی این باتری ها زده "Made in Japan" و طبق قوانین وارادات کالا اگر کالایی ساخت جای دیگری باشد نمی تواند با نام ساخت ژاپن وارد کشور شود مگر اینکه غیر قانونی وارد شود.
    شرکت سانیو هم از ابتدا گرایشاتی به انرژی و باتری داشته و دارد (تاریخچه شرکت را در اینترنت مرور کنید)
    به طور کلی تولید کنندگان اصلی باتری در دنیا گمنام هستند. مانند نوتبوک (http://en.wikipedia.org/wiki/Quanta_Computer)
    rezafh، zanjan battery، HJJ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Olympus SP 570 UZ

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

این هم شارژ فوری وارتا ( varta ) که 4 باتری رو توی 15 دقیقه بصورت کامل شارژ میکنه !

کارکردش بسیار عالی هست و واقعا خیلی سریع شارژ میکنه .
    همچنین برای هر باتری LED نشانگر وضعیت شارژ داره که بسیار بدرد بخور هست .(اگر باتری نباشد خاموش ، در هنگام شارژ قرمز و بعد از اتمام شارژ سبز میشوند)
    چون باتریها در این شارژر با جریان بالا شارژ میشوند در قسمت زیر باتری ها یک خنک کن تعبیه شده که وقتی باتریها در حال شارژ باشند ، از داغ شدن بیش از حد اونها جلوگیری میکنه .
    همچنین این خنک کن ( fan ) بعد از کامل شدن شارژ هم کار میکنه تا باتریها کاملا خنک بشن (البته تست نکردم ببینم بعد از خنک شدن باتریها ، خنک کن قطع میشه یا نه ! ولی بعد از برداشتن باتریها قطع میشه )
    آداپتور این شارژر هم جریان 15 ولت با 4.7 آمپر برای این شارژر تولید میکنه و توان مصرفیش هم 75 وات هست .

در مورد ابعاد و وزن هم بگم که شارژر اندازه ی بسیار خوفناکی داره وزنش هم به همراه آداپتور و 4 باتری قلمی ، حدود 580 گرم هست .با آداپتورش روی هم اندازه D90 هم میشه

به همراه این شارژر دو عدد باتری نیم قلمی ( سایز AAA ) وارتا با ظرفیت 1000 mah هم بود
    که قیمتش هم 35.000 تومن بود
    همچنین 2 جفت باتری 2100 mah وارتا هم گرفتیم به قیمت جفتی 6.000 تومن
    Mashhadi Vahid، Rofougaran و HJJ تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ:

آقای نادری باتشکر از شما

ولی منظور بنده چیز دیگری میباشد > ببینید شما آیا واقعا 1000 باری که شرکت های سازنده باطری قید میکنند تست کرده اید ثانیا آیا آمپری که روی باطری قید شده است را تست حقیقی کرده اید دمای دشارژی که می بایست باطری در وضعیت های سخت جواب دهد را تست کرده اید و تست های مختلفی که بنده نمی خواهم حرف به درازا بکشد چراکه مباحث مختلفی در آزمایشات باطری ها باید انجام گیرد

ماحصل اینکه برای مثال باطری 2500 سونی که شما میخرید ممکن است برای کار شما جواب دهد ولی اگر یک باطری با آمپر 2500 حقیقی بخرید چه خواهید گفت؟
    مباحث مفصلی در مورد باطری ها وجود دارد بنده خواستم فقط نتایج آزمایشات شرکت نیرو الکترونیک را که 5 سال زمان صرف تحقیقات و آزمایشات شده است را در پیشنهادی بگنجانم نه اینکه نظر خود را تحمیل کنم .

بااحترام فراوان:)
    yousefmon، Stalker، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    www.nirova.blogfa.com

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

Smile پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام دوستان

ببخشید که مزاحم بحث داغ شما میشم - چندصفحه از ابتدای این تاپیک و چند صفحه انتهای این تاپیک رو خوندم ولی به این نتیجه رسیدم که ای کاش از اول این سوال رو مطرح میکردم و اینهمه وقت نمیذاشتم چون چند مدل شارژر و سه مدل شارژر سونی معرفی شده که باعث سردرگمی بیشتر من شد

خواهشی که دارم اینه که نتیجه بحث رو در یک پست حالا اگه پست اول باشه که چه بهتر و اگر نشد در پست آخر برای من بنویسید تا پاسخ پرسش هام رو بگیرم و بتونم با خیال راحت برای خرید اقدام کنم

1- چه مارکی و چه مدلی بگیرم؟ همراه با عکس و راهنمائی های لازم در مورد رنگ و ظرفیت باطری و تعداد باطری و غیره (که بعضی از اونها رو تو پستهای قبلی خوندم ولی اگر در یک جا جمع بشوند برای دیگران هم راهنمایی خوبی خواهند بود)
    2- از کجا بخرم همراه با تلفن و آدرس فروشگاه - ترجیحا تو خیابان جمهوری - ضمن این که میدانم که شارژر سونی را باید از نمایندگی های سونی بخرم اما هم برای دیگران راهنمایی خوبی خواهد بود و هم من از معتبر ترین و ارزان فروشترین فروشگاه مطلع خواهم شد

3- چگونه از آن استفاده کنم تا طول عمر باطری ها به حداکثر برسد

با تشکر فراوان

تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد

سلام دوست عزیز
    درمورد سوالهایتان ابتدا لازم است نکته ای بگویم بنده در صفحه موضوعات دو تاپیک باعنوان نکاتی برای استفاده از باطری 1و2 مختص باطری قرار داده ام بهتر است مطالعه نمایید و در مورد سوالهایتان نیز به ترتیب در حد توان پاسخ خواهم داد
    1- مارک ومدل و ظرفیت باطری و شارژر بر اساس هر مصرفی متفاوت می باشد حالا اگر شما نوع مصرف خود را ذکر نمایید بنده گزینه برتر را برایتان خواهم گفت و همچنین شارژر نیز بر اساس نوع مصرف ، سرعت شارژ ، نوع باطری که شارژ خواهد شد کاملا فرق می کند مختصرا چیزی نیست که با یک مقاله حل گردد زیرا مبحث تجربه در میان می باشد پس بهتر است نوع دوربین و تعداد باطری های به کار رفته را و اگر میسور است مقدار مصرف دوربین که در کاتالوگ موجود می باشد را عنوان نمایید .

2- سوال دوم مربوط به بنده نمی شود چون فروشگاه ما در شهرستان می باشد ولی اگر مشخص شود چه شارژر و باطری می خواهید قیمت آنرا خواهم گفت

3- همانطور که قبلا گفته ام اگر باطری شما از نوع ni-mh ویا ni-cd باشد همیشه باطری را کاملا تخلیه و سپس شارژ نمایید ولی دیگر گزینه ها مربور به کیفیت باطری و نوع شارژر می باشد

در ضمن در آینده نیز یک تاپیک با موضوع مختص شارژر اختصاص خواهم داد.
    موق باشید:)
    yousefmon و Faratel تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    www.nirova.blogfa.com

تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ:

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    آقای نادری باتشکر از شما

ولی منظور بنده چیز دیگری میباشد > ببینید شما آیا واقعا 1000 باری که شرکت های سازنده باطری قید میکنند تست کرده اید ثانیا آیا آمپری که روی باطری قید شده است را تست حقیقی کرده اید دمای دشارژی که می بایست باطری در وضعیت های سخت جواب دهد را تست کرده اید و تست های مختلفی که بنده نمی خواهم حرف به درازا بکشد چراکه مباحث مختلفی در آزمایشات باطری ها باید انجام گیرد

ماحصل اینکه برای مثال باطری 2500 سونی که شما میخرید ممکن است برای کار شما جواب دهد ولی اگر یک باطری با آمپر 2500 حقیقی بخرید چه خواهید گفت؟
    مباحث مفصلی در مورد باطری ها وجود دارد بنده خواستم فقط نتایج آزمایشات شرکت نیرو الکترونیک را که 5 سال زمان صرف تحقیقات و آزمایشات شده است را در پیشنهادی بگنجانم نه اینکه نظر خود را تحمیل کنم .

بااحترام فراوان:)
    بله حرف شما درست است، سازندگان در عرضه محصولات خود صد در صد با مشتریان صادق نیستند،(مختص به باتری نیست) ولی با تمام این احوال در بازار فعلی ایران که اغلب محصولات چینی هستند و کیفیت خوبی ندارند، محصولی مانند باتری های مذکور بهتر از همه تلقی می شوند و کار با آنها مطمئن و رضایت بخش است (به طور نسبی)
    اگر این باتری های سونی که شما می فرمایید این چنین کیفیتی دارند پس از باتری های چینی چه انتظاری باید داشت:(
    zanjan battery تشکر می‌کند.
    Olympus SP 570 UZ

صفحه 79 از 213 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 129 179 ... آخرینآخرین