صفحه 16 از 90 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 894
Like Tree4569تشکر

موضوع: عكاسي صنعتي و تبليغاتي

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

پیش فرض پاسخ: عكاسي تبليغاتي

امير جان به نظر من هم دومي خيلي بهتره
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

دومي بهتره (از نظر عكاسي)
    ولي توي دومي انتهاي مارك تجاري روي فرو رفتگي زير سر قوطي قرار گرفته و اگه واقعاً جاش همونجاست بايد شكسته مي شد و قوس رو نشون مي داد كه نمي ده!
    فكر كنم بايد مارك رو كوچكتر كنيد تا زير فروگرفتگي قرار بگيره
    موفق باشيد
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

اینم مشق شب من... لطفا منو با نظراتتون راهنمایی کنین.
    عکس، اگزیف دار هست.

پ.ن: الان تست کردم، آپ کردن عکس توی فروم باعث سافت شدنش و تغییر کنتراست میشه! قبلا شک کرده بودم، الان به یقین رسیدم...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    pinax و aphrodite تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

با سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی خوشحالم که این تاپیک مجدد فعال شده. می‌خواستم چند تا کار جدید اینجا بگذارم که دوستان نظر بدن ولی دیدم امیر عزیز عکس قوطی های نوشابه رو برای نظرخواهی گذاشتند . گفتم صبر کنم تا امروز که دوستان نظراتشون رو بگن و بعد عکس بگذارم که الان دیدم دو تا کار دیگه هم اضافه شده. خیلی خوشحالم و باز هم به احترام دوستان صبر می‌کنم تا در مورد عکسهای اونها هم نظر داده بشه.
    تا ببینم کی نوبت ما میشه !

و اما نظر من در مورد عکسها:
    امیر عزیز مسلما عکس دوم شما خیلی بهتر از عکس اول هست. ولی استفاده از زمینه سیاه رو برای این عکس نمیپسندم. شما خیلی راحت و با کمترین تجهیزات میتونستی بهترین بکگراند رو برای این سوژه انتخاب کنی. کافی بود یک ظرف برداری و بری سر یخچال و هرچی یخ هست برداری و بریزی تو ظرف که البته اگه سفید یا آبی روشن باشه خیلی بهتره و بعد در یک محیط روشن قوطی رو روی یخ‌ها قرار بدی و عکس بگیری. از نظر من عکس شما به جای القای حسن خنک بودن و رفع تشنگی بیشتر بیننده رو تشنه میکنه.

اصلان عزیز عکس شما هم بسیار چیدمان و نورپردازی خوبی داره ولی در صورتیکه سوژه اصلی شما ویولن بوده پس دوربین اونجا چه کار میکنه. آیا هدف خاصی از گذاشتن دوربین داشتید؟ اگه اینطوره که از نظر من دوربین یا باید کاملا واضح می‌بود یا اینکه خیلی بیشتر محو میشد. و اگر دوربین سوژه اصلی بوده که باید کاملا روی اون فوکوس میشد.

و اما یک نکته: اصولا در عکاسی تبلیغاتی هر عکسی که گرفته میشه باید یک ایده و فکری پشت سرش باشه و هدف خاصی رو در معرفی محصول یا نشون دادن ویژگی‌های اون دنبال کنه وگرنه از عکس تبلیغاتی خارج میشه و به رده عکاسی از اشیاء بیجان یا همون Still Life میره که تاپیک جدایی در این انجمن برای اون وجود داره که خیلی از دوستان از اون بی‌خبرند. البته تو ایران تقریبا میشه گفت که عکس تبلیغاتی به ندرت گرفته میشه و اکثر عکسها عکس از خود محصول هست و از اونجایی که دسته بندی still life هم شامل عکاسی از اجسام بیجان هست این باعث میشه که دوستان در تشخیص اینکه عکس در کدوم دسته بندی قرار داره کمی به مشکل بخورند و عکسها رو در این تاپیک قرار بدند.
    من فکر می‌کنم اگر یک قانونی برای این تاپیک درست بشه به این صورت که اگه یک محصول برای مشتری عکاسی شده باشه اینجا قرار بگیره ولی عکسهایی رو که دوستان از اجسام موجود در اطرافشون و یا چیدمانهای مختلف اجسام میگیرند در تاپیک still life قرار بدند می‌تونیم بگیم تا حدودی در جدا سازی عکسها در این دو دسته بندی موفق بودیم. البته یک استثناء بگذاریم که اگه دوستان عکسی رو به صورت سفارشی نگرفتند و از اجسام اطرافشون استفاده کرده‌اند به شرطی که در اون عکس ایده خاصی جهت نمایش ویژگی‌های یک محصول وجود داشته باشه اون رو اینجا قرار بدن.
    هر چند که فکر میکنم کار مشکلی باشه که وسط یک تاپیک روندش رو عوض کنیم ولی فکر میکنم اگه دوستان همکاری کنند بتونیم به درک بهتری از شاخه های مختلف عکاسی و بررسی اونها بپردازیم.

این هم آدرس تاپیک طبیعت بی جان و چیدمانهای استودیویی Studio Still-Life:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8272
    ویرایش توسط farsad : Thursday 9 July 2009 در ساعت 19:08 دلیل: !
    pinax، GITANE، Amir Tavakoli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

اصلان عکس زیبایی گرفتی , اما من هدف خاصی در قرار دادن دوربین در کنار ویولون نمیبینم , مگر خواسته باشی حس کهنگی (قدیمی بودن دوربین) رو منتقل کنی که در اینصورت باید روی ویولن رو خاک میپوشوند یا یه چیزی که حس کهنگی رو منتقل کنه در کنار دوربین قرار داده میشد
    AslanAslan و Dante تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

اصلان عزیز عکس شما هم بسیار چیدمان و نورپردازی خوبی داره ولی در صورتیکه سوژه اصلی شما ویولن بوده پس دوربین اونجا چه کار میکنه. آیا هدف خاصی از گذاشتن دوربین داشتید؟ اگه اینطوره که از نظر من دوربین یا باید کاملا واضح می‌بود یا اینکه خیلی بیشتر محو میشد. و اگر دوربین سوژه اصلی بوده که باید کاملا روی اون فوکوس میشد.
    1-
    مگر خواسته باشی حس کهنگی (قدیمی بودن دوربین) رو منتقل کنی
    2- می خواستم حس نوستالوژی (درسته؟) و کلاسیک بودن رو ارائه کنم که... البته سوژه اصلیم دوربین هست و ویولن مکمل...
    عکس اصلی حتی با وجود ریسایز شدن شارپتر از این عکس هست و کمی هم اختلاف کنتراست داره. و البته این رو هم بگم که نتونستم غبار رو روی ویولن اضافه کنم:
    1- در واقعیت، پاک کردنش سخته و هزینه یه سرویس کامل رو می طلبه!
    2- با فوتوشاپ نتونستم حالت درستی ایجاد کنم و غبار ها مانند این بودن که توی هوا باشن تا روی ویولن!
    farsad و tanhatanha تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر آشنا hesamjm آواتار ها
    تشکر کرده
    261

سلام اصلان عزیز
    عکستون بنظر من به درستی اون حس نوستالژیک رو منتقل می کنه-تاریکتر بودن گوشه ها هم کمک شایانی کرده
    خیلی مطمئن نیستم ولی شاید میشد مقدار کمی دمای عکس رو گرمتر کرد الته نه اینقدر که حالت نوستالژیکش رو از دست بده.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

خب بالاخره نوبت من شد!
    این عکس ها رو چند روز پیش به سفارش یک مشتری به همراه برادرم گرفتیم.
    دوستان فرض کنید یک مسابقه است و می‌خواهید عکسها رو به ترتیب نمره بدین. لطفا بگید از نظر شما کدوم عکسها در مسابقه مقام اول دوم و سوم و چهارم و پنجم ! رو کسب می‌کنند.
    چی!! هیجکدوم!
    البته دلیل نمیشه که ایرادات عکسها رو تذکر ندین ها!

۱

۲

۳

۴

۵

این اولین تجربه ما تو عکاسی از جواهرات بود. دو تا مشکل اساسی داشتیم یکی نورپردازی بود . در مورد گردنبند فیروزه که به علت قوس زیاد سطحش همه نورها رو اجسام اطراف روش تاثیر میگذاشت که مجبور شدیم تا حد ممکن نور رو نزدیک به اون نگه داریم و بعد از فوتوشاپ برای حذف بعضی بازتاب های ناخواسته کمک بگیریم. در مورد انگشتر هم اونقدر قسمت‌های طلایی رنگش کوچک بودند که وقتی نور سفید رو به انگشتر می‌تابونیدم تمام اون نقره ای میشد و انگار نه انگار که طلایی به کار رفته. ولی وقتی یک رفلکتور طلایی جلوش میگرفتیم رنگ قسمتهای طلایی خیلی عالی میشد. ولی باز هم یک مشکل وجود داشت و اون این بود که روی نگین‌ها هم نور زرد اضافه میشد که اصلا زیبا نیست. باز هم مجبور شدیم که از فوتوشاپ کمک بگیریم و با ترکیب دو عکس عکسهای فوق رو بدست بیاریم.
    مشکل دوم هم عمق میدان هست که به علت کوچک بودن سوژه ها نتونستیم همه جای اون رو واضح داشته باشیم. عکسها رو روی f/10 با ماکرو 100 کانن گرفتیم ولی باز هم فقط سطحی از انگشتر یا گردنبند در محدوده عمق میدان قرار داشت. و با توجه به اینکه نسخه سالم کرک شده نرم افزار helicon focus رو نتونستیم پیدا کنیم. فعلا هیچ عکسی نداریم که همه جای جواهر واضح باشه به غیر از یکی دو تا از گردنبند ها که با دو عکس به دست اومد. و فکر هم میکنم که تنها راه استفاده از همون helicon focus هست و مجبور بشیم بریم یک نسخه اش رو بخریم چون بسته بیشتر دیافراگم باعث از بین رفتن شدید شارپنس عکس میشه.
    به هر حال اینها تجربیاتی بود که در عکاسی عکس های بالا به دست اومد امیدوارم که ذکر کردنشون برای دوستان مفید باشه.
    ME، Hajiabadi، pinax و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر همراه aphrodite آواتار ها
    تشکر کرده
    522

درود بر شما آقا فرساد

من به ترتیب همین اعدادی که گذاشتید عکس ها رو قبول دارم به جز عکس آخر که به نظرم سوژه لا به لای پر ها گم شده ، و چندان مشخص نیست عکس دوم هم به خاطر عمق میدانش دوست دارم ولی گویا شیشه ای که در عکس استفاده شده کجه .

موفق باشید
    pinax و farsad تشکر می‌کنند.
    عکاسی ، حقیقت است و سینما حقیقتی است 24 بار در ثانیه. (گدار)
    www.monatehrani.co.cc
    www.monatehrani.propicnet.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

به نظر من هم به ترتیب: 1 , 3 و 5

دومی که بیشتر به تبلیغات مواد غذایی شبیه شده (مثلا" سوسیس) و اون طلق مات یک جور حالت ارزانی و بنجل بودن رو به اون جواهر میبخشه

تو عکس سوم به نظرم نور یک مقدار زیاد بوده و رفلکت روی فیروزه هم چنین!
    چهارمی هم که خب خیلی ساده است و پس زمینه جالبی نداره.

ولی پنجمی رو میشد کمی بهتر هم اجرا کرد به نظرم ( خداییش چند تا قناری رو برای این عکس مصرف کردی؟؟ :biggrin: )
    farsad تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 16 از 90 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین