صفحه 13 از 97 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: فلاش تریگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    این واقعا یک آمکان و مزیت بزرگ را برای استفاده کنندگان برند Nikon را فراهم آورده اینکه اصلا لازم به هیچ فرستنده وگیرنده و یا سیمی ... بین دوربین و فلاشهای نیکون نیست حتی تا چندین فلاش نیکون را میشود در مکان های مختلف با آرایش مختلف برای نور پردازی استفاده کرد و هر طور و هر کجا که بگذارید با هر جهتی بدقت کار میکند.
    البته این سیستم مختص نیکون نیست، اولمپوس؛ پنتاکس و سونی هم این سیستم را روی همه یا بعضی از SLR هایشان پیاده کرده اند (اولمپوس که در چند کامپکت خود نیز استفاده کرده) و فقط کنن این را به صورت جدا به مشتری میفروشد. (الآن محمد امدادی میگه : خب این به خاطر حرفه ای تر بودن کنن است و ... :cool: )

من که در حال تجربه کردن زندگی شیرینی با نیکون هستم.
    به پای هم پیر بشین :biggrin:
    comando2705، mreza1001 و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

سلام دوستان
    بنده در آتليه كوچك خانگي‌ام ، از يك فلاش 430 كنون همراه با چتر استفاده مي‌كنم
    حالا تصميم به خريد يك شاخه فلاش ديگر گرفته‌ام و با دو نفر از دوستان عزيز هم مشورت كرده‌ام : آقايان اسداله مداح و وحيد قديري
    آقاوحيد فرمودند براي اينكه شما كار حرفه‌اي نداريد و براي كمتر شدن هزينه‌ها از فلاشهاي ارزان قيمت مثل نيسين استفاده كنيد
    من تاپيك فلاشهاي نيسين را كامل خوندم ، چند سؤال برام پيش اومد
    1- آيا با اتصال راديو فلاش به فلاش كنون 430 بازهم TTL داريم يا نه ؟ يعني از فلاش در حالت Off Camera ميتوان بصورت TTL استفاده كرد يا نه ؟
    2- اگر TTL داشته باشيم ، راديو فلاش را به 430 وصل مي‌كنيم و يك فلاش 622 ميگذاريم بر روي 3 پايه بعنوان فلاش دوم (كاري به TTL بودن يا نبودن فلاش 622 ندارم ، فقط تريگر آن برام مهمه چون كارم حرفه‌اي نيستم كه وقت برام مهم باشه ، ناچاراً در حالت manual با سعي و خطا به نتيجه دلخواه مي‌رسم)
    3- اگر قرار است با راديو فلاش ، TTL نداشته باشيم پس از 622 بعنوان فلاش دوم نمي‌توان استفاده كرد ،‌ ميريم سراغ 466
    كه همون طور كه من فهميدم با نور فلاش 430 چه در حالت TTL و چه غير آن تريگر مي‌شود . درسته ؟
    در اين حالت چه لزومي داره از راديو فلاش استفاده كنيم ؟ همون سيم سينك خودم ( كه TTL نيست) را استفاده مي‌كنم ، و هزينه‌اي بابت راديو فلاش پرداخت نمي‌كنم
    4 – فلاش 466 نور فلاش ديگر را از كجا دريافت ميكنه ؟ بر خلاف 622 هيچ سنسوري جلوي آن نديدم !!!
    5- يك راه ديگه تهيه يك راديو فلاش فوتيكس

كه در تاپيك آخرين قيمت تجهيزات جنبي معرفي شده (توسط آقا وحيد) با دو گيرنده است كه يكي را به 430 و ديگري را به نيسين (622 يا 466) وصل كنيم ، آيا در اين حالت فلاش نيسين جواب خواهد داد ؟ (كدوم مدل ؟ 622 يا 466 )چون راديو فلاش فوتيكس همون طور كه من ديدم به زير كفشك فلاش وصل مي‌شود .
    اين سؤالها را طي پيام خصوصي حضور آقا وحيد گل مطرح كردم ، ايشان هم شكسته نفسي فرموده و گفتند :

«« فکر کنم اگر در تاپیک فلاش تریگر مطرح کنید بهتر باشد، که هم دوستان دیگر استفاده کنند، و هم اینکه اگر من در جواب دادن اشتباه کردم، کس دیگری تصحیح کند. »»

ممنون ميشوم اساتيد راهنمائي لازم را مبذول فرمايند

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط NASSIRI4080 نمایش پست ها
    آقاوحيد فرمودند براي اينكه شما كار حرفه‌اي نداريد و براي كمتر شدن هزينه‌ها از فلاشهاي ارزان قيمت مثل نيسين استفاده كنيد
    سلام

بیشتر برای این گفتم که قیمت بالای فلاشهایی مثل 580 بیشتر به دلیل TTL بودن,امکان استفاده در سیستم وایرلس، دقت و یکنواختی نتیجه آن در شاتهای مختلف, کیفیت ساخت بالاتر و ... است که اگر تصمیم بر این باشد که فلاشی را صرفا ً جهت استفاده بصورت off-camera و با رادیو فلاش تهیه کنید، میشود به جای خرید یک 430EX ,دو تا فلاش ارزانتر خرید.

1- آيا با اتصال راديو فلاش به فلاش كنون 430 بازهم TTL داريم يا نه ؟ يعني از فلاش در حالت Off Camera ميتوان بصورت TTL استفاده كرد يا نه ؟
    خیر! فقط بصورت دستی Manual میتوانید استفاده کنید؛ رادیو فلاش فقط فلاش را تریگر (فعال) میکند.
    البته بعضی از فلاشها در حالت اسلیو هم می توانند روی حالت Auto قرار بگیرند که در این حالت خود فلاش با توجه به نوری که سنسورش از محیط دریافت میکند؛ قدرتش را تنظیم میکند ( SB-800 نیکون) شاید این نیسین ها هم چنین چیزی داشته باشند.

2- اگر TTL داشته باشيم ، راديو فلاش را به 430 وصل مي‌كنيم و يك فلاش 622 ميگذاريم بر روي 3 پايه بعنوان فلاش دوم (كاري به TTL بودن يا نبودن فلاش 622 ندارم ، فقط تريگر آن برام مهمه چون كارم حرفه‌اي نيستم كه وقت برام مهم باشه ، ناچاراً در حالت manual با سعي و خطا به نتيجه دلخواه مي‌رسم)
    که TTL نداریم ...

3- اگر قرار است با راديو فلاش ، TTL نداشته باشيم پس از 622 بعنوان فلاش دوم نمي‌توان استفاده كرد ،‌ ميريم سراغ 466
    كه همون طور كه من فهميدم با نور فلاش 430 چه در حالت TTL و چه غير آن تريگر مي‌شود . درسته ؟
    در اين حالت چه لزومي داره از راديو فلاش استفاده كنيم ؟ همون سيم سينك خودم ( كه TTL نيست) را استفاده مي‌كنم ، و هزينه‌اي بابت راديو فلاش پرداخت نمي‌كنم
    چرا اگر TTL نداشته باشیم, از 622 نمی شود به عنوان فلاش دوم استفاده کرد؟
    در مورد فلاشهای نیسین آرش سلطانی عزیز در تاپیک فلاشهای Nissin پستی را گذاشته اند که در آن موقع من را در مورد عملکرد این فلاشها کمی به شک انداخت؛ و همانجا هم گفته بود که بزودی تست دیگری انجام می دهد که منصرف شد فکر میکنم

خب مهمترین فلسفه استفاده از رادیو فلاش به جای کابل سینک؛ سرعت عمل , راحتی، قدرت مانور و برد (جابجایی) بیشتر است! نه TTL بودن یا نبودن...

4 – فلاش 466 نور فلاش ديگر را از كجا دريافت ميكنه ؟ بر خلاف 622 هيچ سنسوري جلوي آن نديدم !!!
    سنسور آن در بالای رفلکتور و داخل آن قرار دارد (شماره 3 روی شکل)

5- يك راه ديگه تهيه يك راديو فلاش فوتيكس كه در تاپيك آخرين قيمت تجهيزات جنبي معرفي شده (توسط آقا وحيد) با دو گيرنده است كه يكي را به 430 و ديگري را به نيسين (622 يا 466) وصل كنيم ، آيا در اين حالت فلاش نيسين جواب خواهد داد ؟ (كدوم مدل ؟ 622 يا 466 )چون راديو فلاش فوتيكس همون طور كه من ديدم به زير كفشك فلاش وصل مي‌شود .
    قاعدتا ً باید با هر دو مدل جواب بدهد, یا با هر فلاش اکسترنال دیگری.
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Thursday 16 July 2009 در ساعت 16:10
    NASSIRI4080، Persian، Kourosh Kahal و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.

دوست من، اگر منظورتون از رادیو فلاش در پرسش اولتون همین رادیو فلاشهای موجود در بازار ایران هست، باید بگم که شما در صورت استفاده از آنها TTL را از دست خواهید داد.
    در مطلبی که در مورد فلاش 622 در تاپیک Nissin نوشتم عنوان کردم که این فلاش فقط موقعی به عنوان اسلیو کار میکنه که فلاش مسترش در مد TTL باشه. که چندان به درد بخور نیست. ولی مدل ضعیفتر 466 این مشکل رو نداره. پس اگر از رادیو تریگر فوتکس (یا هر رادیو دیگه) استفاده کنید فقط مدل 466 جواب خواهد داد. البته فقط در مد Manual و نه در حالت TTL.

اگر داشتن مد TTL در حالت Off Camera براتون مهمه سه راه در پیش رو دارید.
    1- استفاده از یک 580ex به عنوان مستر به صورت On Camera و یک یا چند 430 یا 580 به عنوان اسلیو.
    2- استفاده از ترنسمیتر ST-E2 کنون به عنوان مستر و یک یا چند 430 یا 580 به عنوان اسلیو.
    3- استفاده از سیستم به نسبت جدیدی که شرکت Pocket Wizard معرفی کرده. یک MiniTT1 و یک FlexTT5 به عنوان فرستنده و گیرنده. این سیستم جدید امکان استفاده از TTL را به صورت کامل به شما خواهد داد.
    البته راههای فرعی دیگری مثل استفاده از برخی مدلهای فلاشهای Metz هم وجود داره که از مد iTTL کنون پشتیبانی می کنند. ولی این روش هم دردسر خاص خودش رو داره.

هر کدام از سه روش بالا مزایا و معایبی دارند. ولی ایراد کلی هر سه گرانی آنهاست. به نظر من TTL را فراموش کنید و پا به سرزمین بدون مرز و آزاد Manual بگذارید.

با تشکر.

*وحید جان عذر میخوام باهات خط رو خط شدم*
    آرش سلطانی

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

سلام.
    من در حال حاضر یک فلاش 580 EX II دارم. جهت نورپردازی استدیویی می خواهم یک فلاش 430 هم بخرم و از هر دو فلاش بصورت off camera استفاده کنم. دوربینم هم 450D هست.

چه تجهیزاتی برای این کار باید تهیه کنم؟
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر همراه LightBox آواتار ها
    تشکر کرده
    1414

سلام.

مهرداد خان. اگر شما هم TTL برات مهمه که باید یکی از روشهای پست قبلی رو انتخاب کنی. اگر هم نیست که با رادیو فلاشهای معمولی هم کارت راه میافته. فقط یه چیزی الان به خاطرم رسید اینه که نمیدونم به چه دلیلی فلاشهای کنون گاهی با رادیو فلاشهای عادی دچار اشکال میشوند. یعنی گاهی تریگر نمیشوند و گاهی بی دلیل آتیش میکنند. این ایراد در مورد فلاشهای نایکون وجود نداره.

با تشکر.
    آرش سلطانی

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

با تشكر از آقا وحيد و جناب سلطاني عزيز از پاسخ به سؤالات بنده
    و اما آقا وحيد در پاسخ به سؤال جنابعالي :
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    چرا اگر TTL نداشته باشیم, از 622 نمی شود به عنوان فلاش دوم استفاده کرد؟
    بنده بخاطر اين مطلب گفتم كه اگر TTL نداشته باشيم از 622 نمي توان استفاده كرد :
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightBox نمایش پست ها
    در مطلبی که در مورد فلاش 622 در تاپیک Nissin نوشتم عنوان کردم که این فلاش فقط موقعی به عنوان اسلیو کار میکنه که فلاش مسترش در مد TTL باشه. که چندان به درد بخور نیست. ولی مدل ضعیفتر 466 این مشکل رو نداره. پس اگر از رادیو تریگر فوتکس (یا هر رادیو دیگه) استفاده کنید فقط مدل 466 جواب خواهد داد. البته فقط در مد Manual و نه در حالت TTL.
    بازهم از لطف دوستان تشكر مي‌كنم
    ضمنا يك آف تاپيك : كسي از قيمت فلاشهاي FOMEX در ايران خبر داره ؟

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط LightBox نمایش پست ها
    .... در مطلبی که در مورد فلاش 622 در تاپیک Nissin نوشتم عنوان کردم که این فلاش فقط موقعی به عنوان اسلیو کار میکنه که فلاش مسترش در مد TTL باشه. که چندان به درد بخور نیست. ولی مدل ضعیفتر 466 این مشکل رو نداره. پـــــــس اگر از رادیو تریگر فوتکس (یا هر رادیو دیگه) استفاده کنید فقط مدل 466 جواب خواهد داد. البته فقط در مد Manual و نه در حالت TTL.

*وحید جان عذر میخوام باهات خط رو خط شدم*
    آرش جان، متوجه ارتباط اون قسمت بعد از "پس" با قبلش نمی شوم, موقع استفاده از رادیو فلاش که اصولا ً نباید مشکلی باشه، اگر ممکنه یک توضیحی بده.

خواهش میکنم، تو این زمینه که من شاگرد شما هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام.
    من در حال حاضر یک فلاش 580 EX II دارم. جهت نورپردازی استدیویی می خواهم یک فلاش 430 هم بخرم و از هر دو فلاش بصورت off camera استفاده کنم. دوربینم هم 450D هست.

چه تجهیزاتی برای این کار باید تهیه کنم؟
    بعد از فلاش و رادیو فلاش یا چشم سنکرون .... پایه فلاش, چتر , گیره رابط
    مستحبات: فون (پرده پس زمینه) , رفلکتور

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

بعد از فلاش و رادیو فلاش یا چشم سنکرون .... پایه فلاش, چتر , گیره رابط
    مستحبات: فون (پرده پس زمینه) , رفلکتور
    .
    وحید
    امروز ناصر خسرو بودم هر چه گشتم این گیره ها و پایه های تو را که در عکس هست را گیر نیاوردم. مثل اینکه مشهد اوضاعش بهتر از تهران است. مجبور شدم یک پایه مسخره با جای لامپ مدلینگ بگیرم و با نوار چسب یک چیزی سر هم کنم. اگر کسی از دوستان میدونند تهران کی داره لطف کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    وحید
    امروز ناصر خسرو بودم هر چه گشتم این گیره ها و پایه های تو را که در عکس هست را گیر نیاوردم. مثل اینکه مشهد اوضاعش بهتر از تهران است. مجبور شدم یک پایه مسخره با جای لامپ مدلینگ بگیرم و با نوار چسب یک چیزی سر هم کنم. اگر کسی از دوستان میدونند تهران کی داره لطف کنند.
    نه علیرضا جان، اینها سوغاتی همون جاست! :cool:
    پایه ها که سومیتا W803 هستند که سومیتا را هم شرکت نوین تجارت پارسیان عرضه میکند.
    فکر کنم SB-800 را ابتیاع نمودی!؟
    Persian و LightBox تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

صفحه 13 از 97 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 63 ... آخرینآخرین