صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 98

موضوع: Canon A620

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ببخشيد مرتضي جان، اين روز ها شايد كم حوصله شده ام، توي انجمن هم يه جورايي بي دقتي دوستان كمي حساس كرده منو. به هر حال شما دوست بسيار خوب من هستيد. و به هيچ وجه قصد ناراحت كردنت رو نداشتم. راستي يه بار گرد همايي رو بيا!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    ببخشيد مرتضي جان، اين روز ها شايد كم حوصله شده ام، توي انجمن هم يه جورايي بي دقتي دوستان كمي حساس كرده منو. به هر حال شما دوست بسيار خوب من هستيد. و به هيچ وجه قصد ناراحت كردنت رو نداشتم. راستي يه بار گرد همايي رو بيا!
    امير جان اين حرفا چيه. سخت نگير. من و امثال من هنوز كم تجربه ايم. ايشاللا درست ميشه. البته با كمك شما بزرگتراي فروم.
    خيلي دوست دارم بيام اما حيف كه نميشه. وگرنه دوست دارم تمام دوستان و بخصوص شما رو ببينم.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر آشنا zarei677 آواتار ها
    تشکر کرده
    189

سلام دوستان
    من چند روز پیش رفتم و یه S2is خریدم و متاسفانه فرصت نکردم مطالب شما دوستان رو بخونم در کل از همتون ممنونم .
    والله من بعد از بررسی نظر آقای حیرتی تصمیم داشتم که A620 بگیرم ولی بعدا به چند دلیل S2 رو انتخاب کردم یکی به خاطر زوم بالا و کیفیت فیلمبرداری بهتر که برام خیلی مهمه و خصوصا امکان زوم در حین فیلمبرداری و سیستم ضد لرزش و ... حالا بعد از همه این موارد به خاطر اینکه تحمل نداشتم که منتظر بمونم که قیمت A620 به حد معقول برسه آخه من خصلتن عجولم !!!!
    در کل S2is دوربین خوبیه و تا حالا یه 100 تا عکسی باهاش گرفتم و ازش راضیم اندازشم زیاد بزرگ نیست و لی یه کم وزنش با اون چهار باتریش زیاده باز هم از دوستان و خصوصا آقای حیرتی ممنونم.
    راستی آقای حیرتی من باتری و شار÷ر مناسب گیرم نیومد مجبور شدم چهار باتری سونی 1700 با یه شار÷ر Cfl بگیرم به نظر شما کافیه یا نه ؟ در مورد مموری Sd با حجم و سرعت بالا چه پیشنهادی دارید؟ ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    75

پیش فرض يک ياد آوري

نقل قول نوشته اصلی توسط zarei677
    والله من بعد از بررسی نظر آقای حیرتی تصمیم داشتم که A620 بگیرم ولی بعدا به چند دلیل S2 رو انتخاب کردم یکی به خاطر ......و کیفیت فیلمبرداری بهتر که برام خیلی مهمه .....

با سلام و تبريک بابت خريد دوربين جديد

جهت اطلاع دوستاني که هنوز انتخاب خود را انجام نداده اند :

کيفيت فيلمبرداري هر دو دوربين مشابه است ( حداکثر : 640*480 30fps ) ضمن آنکه در دوربين A620 يک امکان اضافه هم وجود دارد و آن، فيلمبرداري Fast Frame براي اجسام متحرک است (320*240 60fps)
    مشکل Red Eye هم، که مشکل تمام دوربينهاي رده Compact و UltraCompact است ، در اين دوربين تا اندازه قابل قبولي مرتفع گرديده است. ( ظاهراً بدليل عملکرد خوب Red-Eye Reduction Flash Mode در اين دوربين)
    بهر جهت ، دوربين A620 ، دوربيني است کم نقص با قابليتهاي فوق العاده و قيمت مناسب که طيف وسيعي از علاقمندان به عکاسي آماتور را به سمت خود جلب خواهد کرد.

براي اطلاعات بيشتر از عملکرد اين دوربين :

http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/a620.html

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

والله من بعد از بررسی نظر آقای حیرتی تصمیم داشتم که A620 بگیرم ولی بعدا به چند دلیل S2 رو انتخاب کردم یکی به خاطر زوم بالا و کیفیت فیلمبرداری بهتر که برام خیلی مهمه و خصوصا امکان زوم در حین فیلمبرداری و سیستم ضد لرزش و ... حالا بعد از همه این موارد به خاطر اینکه تحمل نداشتم که منتظر بمونم که قیمت A620 به حد معقول برسه آخه من خصلتن عجولم !!!!
    در کل S2is دوربین خوبیه و تا حالا یه 100 تا عکسی باهاش گرفتم و ازش راضیم اندازشم زیاد بزرگ نیست و لی یه کم وزنش با اون چهار باتریش زیاده باز هم از دوستان و خصوصا آقای حیرتی ممنونم.
    راستی آقای حیرتی من باتری و شار÷ر مناسب گیرم نیومد مجبور شدم چهار باتری سونی 1700 با یه شار÷ر Cfl بگیرم به نظر شما کافیه یا نه ؟ در مورد مموری Sd با حجم و سرعت بالا چه پیشنهادی دارید؟ ممنون
    با سلام،
    الف ـ انشاءالله مبارك و مفيد باشد و بتواند شما را راضي نگه دارد. ضمناً وظيفه است كه تجربيات خود را در اختيار همه قرار دهيم تا راههاي احياناً خطا و پرهزينه مجدداً توسط ديگران طي نشوند.
    ب ـ آخر عزيز من! حالا كه خريده‌ايد، ديگر پرسيدنش چه سودي دارد؟ در تاپيكهاي مختلف در خصوص باتري و شارژر و فراخور پرسشهاي مطرح شده مطلب نوشته شده و حالا مي‌پرسيد: "چه پيشنهادي داريد؟" با اين همه، مجدداً مطالب زير را به صورت جمع‌بندي‌شده در خصوص باتري و شارژر مي‌آورم:
    1) آيا اصلاً بازار را در جستجوي باتري و شارژر خوب گشته‌ايد؟ (يك گردش حداقل نياز داشت تا پيدا كنيد.)
    2) در دفترچه راهنماي S2I2 و كليه دوربينهاي AA خور Canon كه امسال به بازار آمده‌اند، نظير A510,20 ، A610,20 و مانند آنها، باتري مورد نياز با ظرفيت 2300mAh (و حداقل 2150mAh) ذكر شده‌است.
    3) شارژري كه بارها بر آن تأكيد كرده‌ام (Sony BCG-34HRD4)، با قيمت حدود 35،000 تومان (گوشه شمال غربي تقاطع حافظ و جمهوري يا ناصرخسرو ، بالاتر از صوراسرافيل) مزايايي دارد كه در عمل متوجه آن مي‌شويد :
    - داراي حالت Refresh است كه مي‌توان به كمك آن هر از چندگاه باتريها را كاملاً تخليه كرد تا راندمان اوليه خود را (البته در طول عمر مفيدشان) حفظ كنند.
    - براي هر باتري، چراغ شارژ (LED) مستقل تعبيه شده كه جز نشان دادن روند شارژ هريك جداگانه، باتري خراب احتمالي نيز فوراً كشف مي‌شود. (خاصيتي مهم)
    - داراي 4 باتري سوني ژاپني اصل به ظرفيت 2300mAh است، يعني درست آنچه كه نياز داريد.
    - با آنكه شارژر (مانند اغلب مدلها و ماركهاي ديگر) چيني است، اما از كلاس بالا است، يعني از رده‌اي كه معمولاً در اروپا و آمريكا عرضه مي‌شود.
    4) اگر فقط باتري خوب خواستيد، با توجه به گران بودن Sony ، مارك C.F.L اصل را توصيه مي‌كنم. از اين باتري چند نوع موجود است: اصل درجه 1، اصل درجه 2 و نيز چند نوع متفرقه. نوع اصل آن را مي‌توانيد از "ناصرخسرو ـ داخل صوراسرافيل ـ مغازه دوم ـ فروشگاه بهتا" تهيه كنيد كه فقط شارژر و باتري خصوصاً با مارك C.F.L عرضه مي‌كند و همه اصل و درجه 1 هستند. اين فروشگاه اخيراً باتري 2500mAh را آورده و هر جفت آن را به مبلغ 3500 تومان مي‌فروشد. ضمناً شارژر جديد C.F.L خوب با 4 باتري 2300AA و 2 باتري 850AAA به قيمت 22،000 تومان هم دارد كه هر چند سرعت و كيفيت خوبي دارد، ولي فاقد دو مزيت اول سوني (خصوصاً نشانگر مستقل براي هر باتري)است.
    5) هرچند اكثر نمايندگيهاي سوني 4 مدل شارژر را در كنار هم عرضه مي‌كنند، اما كلاس دو مدل سفيد رنگ يعني BCG-34HRD4 و BCG-34HRMD4 غير از دو مدل ديگر (يكي BCG-34HD4 به رنگ نقره‌اي و ديگري BCG-34HLD4L به رنگ خاكستري) است. اخيراً از 4 خريدي كه دوستان بر خلاف توصيه، از 2 مدل آخر داشتند، 3 مورد خراب درآمد!

توجه : این نكته را با توجه به تجربه اخیر اضافه می‌كنم (11/09/84) :
    1- باتريهاي C.F.L كه بسيار زيبا ساخته ‌شده و از رنگ زرد درخشان، قرمز و سرخابي در آنها استفاده شده (ظرفيت 2700mAh آن را دارم و 2300 ميلي‌آمپرساعتي آن را هم ديده‌ام) و روي بدنه خود باتري Made in Singapore نوشته‌شده، اصل نيستند! در باتريهاي اصل، مانند Sony دو رنگ نقره‌اي و نارنجي در بدنه به كار رفته و عبارت ساخت سنگاپور را فقط در پشت بسته نوشته نه روی بدنه باتری. البته اين شرطها براي اصل بودن لازمند و كافي نيستند. به عبارت ديگر باتري تقلبي هم با دو رنگ يادشده وجود دارد كه بسيار شبيه به اصل است.
    2- مطلب فوق، در مورد باتريهاي AA بود. داستان باتريهاي AAA متفاوت است. اخيراً باتريهاي AAA غيراصل با ظرفيت 1000mAh به بازار آمده كه درست همرنگ C.F.L اصل هستند، اما كيفيت چاپ حروف روي بدنه آنها پايين و كمرنگ است و روكش بدنه تا زير (قطب منفي) آن هم كشيده‌شده كه بر خلاف باتريهاي AA ، در باتريهاي AAA معتبر نظير اين حركت را نديده‌ام.
    3- البته باتريهاي يادشده (لااقل در نمونه‌هايي كه خودم مصرف مي‌كنم)، خراب نيستند. اما ظرفيت واقعي آنها كمتر از 70 درصد ظرفيت اسمي ادعا شده‌شان است و البته از عمرشان فعلاً چيزي نمي‌توان گفت.
    4- خلاصه كلام، طبق يك قاعده كلي (تا اين لحظه)، C.F.L هايي كه در پشت بسته‌بندي آنها نوشته‌شده : "قابل شارژ تا 1000 بار" اصل نيستند.

يادداشت 09/10/84
    عجب تحولاتی! به نظر می‌رسد چاره‌اي جز به‌روز كردن اطلاعات فوق ندارم. چون در غير اين صورت اطلاعات قديمي گمراه‌كننده خواهدبود :
    1- فروشگاه باتري بهتا در خيابان صوراسرافيل تبديل به اغذيه‌فروشي! شده و كار قبلی خود را به فروشگاه فیلمباران واقع در خیابان ناصرخسرو، پلاك 144 منتقل نموده‌است.
    2- بالاترين ظرفيت حال حاضر باتريهاي C.F.L براي سايز AA (قلمي) 2500mAh و براي AAA (نيم‌قلمي) 950mAh است كه گويا براي AA ظرفيت 2700mAh نيز در راه است.
    3- C.F.L (اصل) در آخرين نسل باتريهاي نيم‌قلمي 950mAh خود روكششان را تا زير باتريها نيز برده كه به اين ترتيب بخشي از مطلب بند 2 يادداشت 11/09/84 در اين خصوص را نقض كرده‌است.
    4- باتریهای C.F.L با ظرفيتهاي 2200 و 2400mAh قطعاً تقلبي هستند.
    5- فكر نمی‌كنم بتوان باتري C.F.L را از جاي ديگري ارزانتر از فيلمباران تهيه كرد. چون فروشندگان باتري هم از همين فروشگاه خريد مي‌كنند و اگر مسؤول اين فروشگاه بداند مشتري دايمش خواهيد بود يا به وي اطمينان دهيد كه او را به ديگران هم معرفي خواهيدكرد، از فروش باتري به قيمت عمده دريغ نمي‌كند. به خصوص اين كه از اصل بودن باتريها مطمئن خواهيدبود.

يادداشت 21/10/84
    نتيجه خريد يك بسته 4 تايي باتري Duracell 2300mAh ساخت سنگاپور موجود در بازار به قيمت 8،000 تومان به شرح زير بود :
    1- زمان شارژ باتري متناسب با ظرفيت اسمي، اما ظرفيت واقعيش كمتر از 70 درصد ظرفيت اسمي آن بود.
    2- تخليه خودبخود (در حالت بيكاري) خيلي سريع و نامطلوب بود، به طوري كه پس از يك ماه از زمان شارژ و بي هيچ استفاده، دوربين بدون روشن شدن، دستور تعويض باتري را مي‌داد!!
    3- در مرتبه چهارم استفاده از آنها يكيشان به شدت داغ شد و شارژر سوني اتمام عمرش را گواهي نمود. خدايش بيامرزد!

يادداشت 17/12/84
    1- دوستان! لطفاً تا اطلاع ثانوي از خريدشارژر C.F.L خودداري و به تجارب آقاي عليرضا دراين خصوص توجه فرماييد :
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...8687#post18687
    2- هر شارژر و باتري را از هر مارك كه باشد، حتماً به شرط تعويض تا يك هفته (در صورت خرابي) تهيه فرماييد.

يادداشت مورخ 21/12/84
    دوستان گرامي! با سلام،
    1- هنوز قضاوت درباره C.F.L (البته اصل) زود است. چون تا رسيدن باتريهاي نو به ظرفيت حداكثر، بايد حدود 3 يا 4 سيكل شارژ و تخليه كامل طي شود.
    2- من تاكنون تست آماري كامل نكرده‌بودم. اما دو روز پيش با يك بار شارژ كامل باتريهاي C.F.L توانستم 731 عكس با S2IS بگيرم كه در تمام آنها فلاش زده‌ام! البته پشت سرهم و به محض شارژ شدن فلاش عكس مي‌گرفتم.
    3- آقاي عليرضا در حال تست باتريها و شارژر خودشان هستند و نتيجه نهايي را به زودي اعلام خواهند كرد.
    4- من هم مطالب ديگري در خصوص شارژرها و علل برتري بي‌چون و چراي BCG-34HRD(E)4 و BCG-34HRMD4 بر اكثر شارژرها دستگيرم شده كه در سال 85 خواهم نوشت. فقط اگر امكانش را داريد، شارژر ديگري نخريد. عيد بر همگي مبارك!
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 12 March 2006 در ساعت 21:36
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا zarei677 آواتار ها
    تشکر کرده
    189

باز هم متشکرم از راهنمایی شما دوست عزیز
    باتریه که فعلا کار میکنه و مشکلی نداره ولی نمیدونم چقدر دوام داره. به یکی از دوستام گفتم سراغ بگیره ببینم اون شارژر سونی رو میتونه پیدا کنه یا نه؟ اگه پیدا شد که چه بهتر
    راستی من هنوز مموری نخریدم میگم مموری مدل کینگستون جواب میده یا نه البته برا فیلمبرداری میخوام. مموری 1Gig باسرعت مناسب البته Sd چنده دوستان اطلاعی دارن؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

باز هم متشکرم از راهنمایی شما دوست عزیز
    باتریه که فعلا کار میکنه و مشکلی نداره ولی نمیدونم چقدر دوام داره. به یکی از دوستام گفتم سراغ بگیره ببینم اون شارژر سونی رو میتونه پیدا کنه یا نه؟ اگه پیدا شد که چه بهتر
    راستی من هنوز مموری نخریدم میگم مموری مدل کینگستون جواب میده یا نه البته برا فیلمبرداری میخوام. مموری 1Gig باسرعت مناسب البته Sd چنده دوستان اطلاعی دارن؟
    با سلام،
    1- در نوشته بالا 2 آدرس براي شارژر سوني داده‌ام، ولي اگر فعلاً شارژرتان سالم است، چرا هزينه مجدد؟
    2- باتريهايتان كار مي‌كند ولي به دليل ظرفيت پايين زودتر تخليه مي‌شوند. اما شما نياز به 4 باتري يدكي هم داريد كه مي‌توانيد 2300 يا 2500 ميلي‌آمپرساعت C.F.L به قيمت 6400 تا 7000 تومان (2 جفت) از همان فروشگاه بهتا تهيه كنيد.
    3- كارت كينگستون يا آلتيما 1 گيگابايت سريع (45X تا 60X) به قيمت 60 تا 65 هزار تومان موجود است.
    ویرایش توسط yousefmon : Monday 7 November 2005 در ساعت 21:12
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد oxygen007m آواتار ها
    تشکر کرده
    1

Smile

با تشكر از استاد خوبمان آقاي حيرتي كه دوستانه اطلاعات با ارزش خودشان را در اختيار اعضا قرار ميدهند .
    سئوال در مورد كارت هاي حافظه SD است . در مورد كانن A620 بعد از استخراج مطالب كلي از سايت هاي مختلف اينطور استنباط كردم كه در حالت Movie مدت فيلمبرداري وابستگي خاصي به سرعت كارت مموري دارد بنحوي كه با SD هاي معمولي زمان هر كليپ محدود به يك دقيقه و در صورت استفاده از كارت هاي SD سريع اين محدوديت برداشته ميشود . نظر شما در اين مورد چيست ؟
    سوال دوم در مورد كارت هاي SD موجود در بازار شما چه ماركهايي را بيشتر ترجيح ميدهيد كه سرعت و كيفيت مناسب را دارا هستند و دلايل انتخاب را بيان فرماييد . متشكرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط oxygen007m
    با تشكر از استاد خوبمان آقاي حيرتي كه دوستانه اطلاعات با ارزش خودشان را در اختيار اعضا قرار ميدهند .
    سئوال در مورد كارت هاي حافظه SD است . در مورد كانن A620 بعد از استخراج مطالب كلي از سايت هاي مختلف اينطور استنباط كردم كه در حالت Movie مدت فيلمبرداري وابستگي خاصي به سرعت كارت مموري دارد بنحوي كه با SD هاي معمولي زمان هر كليپ محدود به يك دقيقه و در صورت استفاده از كارت هاي SD سريع اين محدوديت برداشته ميشود . نظر شما در اين مورد چيست ؟
    سوال دوم در مورد كارت هاي SD موجود در بازار شما چه ماركهايي را بيشتر ترجيح ميدهيد كه سرعت و كيفيت مناسب را دارا هستند و دلايل انتخاب را بيان فرماييد . متشكرم
    با سلام و سپاس،‌
    1- بله، در راهنماي A620 آمده كه فيلمبرداري پيوسته تا سقف 1GB براي هر كليپ، مشروط به استفاده از كارت سريع است. اما در این خصوص كه اگر از كارتهای معمولي استفاده كنيم، اين زمان تا چه مدت كاهش مي‌يابد، مطلبي پيدا نكردم و بايد از كساني كه آزمايش كرده‌اند، پرسيد. ولي به هر حال توصيه و تأكيد سازنده، استفاده از كارتهاي پرسرعت (40X به بالا) است و لذا اصلاً نبايد سراغ كارتهاي معمولي رفت، خصوصاً كه استفاده از كارتهاي كم‌سرعت ممكن است پيامدهاي ديگري مانند اختلال در ثبت عكاسي پي‌در‌پي و نيز نمايش غلط ظرفيت زماني باقيمانده حافظه براي فيلمبرداري نيز داشته‌باشد.
    2- از كارتهاي موجود، ماركهاي كينگستون و آلتيما بد نيستند.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 18 November 2005 در ساعت 15:20
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

تا آنجا که من اطلاع دارم کارت هاي کينگستون 2 گيگ فقط با سرعت 120 توليد مي شوند و با قيمت حدودي 100-120 در بازار پيدا ميشوند
    با توجه به سرعت و حجم مناسب براي دوربين 7 مگاپيکسلي ميتواند انتخاب مناسبي باشد
    SD/2GB-U 2GB* SD Ultimate Card (120x)
    http://www.kingston.com/digitalmedia/sdultimate.asp

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین