صفحه 58 از 116 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

در سیستم من که تغییری مشاهده نکرده‌ام. کاتالوگ را Optimize‌کنید، با کاتالوگ بک‌اپ ماقبل آخر امتحان کنید، دوباره Lr را نصب کنید.
    Navid7h تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    11580

یکی از دوستان پرسیده بود که چطور می توان در لایت روم عکسهایی را که در یک فاصله کانونی مشخص مانند 50 میلی‌متر گرفته شده‌اند را پیدا کرد.

برای این‌منظور ابتدا کل عکسها را ( یا عکسهایی که می‌خواهید در آنها چنین جستجویی را انجام دهید) انتخاب کرده، در ماجول Library و قسمت Library Filters گزینه Text را انتخاب کنید. روبروی Text عبارت Searchable EXIF را انتخاب کنید. در کادر بعدی عبارت Contain Words و در کادر آخر مثلا وارد کنید 50 mm ( البته آنجا mm در سمت راست عدد قرار می‌گیرد). مراقب باشید که بقیه فیلترها خاموش باشند. در قسمت پایین، هم عکسها را نشان می‌دهد و هم تعداد‌شان را.

البته آن دوست عزیز می‌خواست با این روش تعیین کند که با لنز زومش چند درصد عکسهایش را در فاصله کانونی مشخصی مانند 50 گرفته است تا با این روش میزان استفاده خود را از این فاصله کانونی تعیین کند و بتواند حدس بزند که مثلا لنز پرایم 50 به کارش می‌آید یا نه.
    که به نظر من اصولا جنس عکاسی با لنزهای پرایم فرق می‌کند و نمی‌توان با تعیین تعداد عکسهای یک فاصله کانونی در یک لنز زوم به میزان سودمندی آنها پی برد.

اما به هر حال تعیین عکسهایی که در فاصله کانونی مشخصی گرفته شده‌اند، ممکن است کاربردهای مفید دیگری داشته باشد.
    Amir Mohebi، Mashhadi Vahid، ajjadesa و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    یکی از دوستان پرسیده بود که چطور می توان در لایت روم عکسهایی را که در یک فاصله کانونی مشخص مانند 50 میلی‌متر گرفته شده‌اند را پیدا کرد.
    سلام
    سوال من هم تقریبا همین بود، چطور می شود عکسهایی که در یک رنج خاص از فاصله کانونی لنز گرفته شده اند را در لایت روم پیدا کرد (مثلا از 200 تا 300 میلیمتر)
    که البته با توجه به توضیح دکتر روشن به نظر می رسد که لایت روم توان این کار را ندارد، مگر اینکه 101 بار جستجو کنیم! یک بار به دنبال 100mm بگردیم بعد به دنبال 101mm بعد 102mm و الی آخر!

سوال دیگرم این است: فرض کنید من یک عکس دارم که Rating آن را درلایت روم مثلا 3 ستاره تعریف کرده ام و سپس Save Metadata to File را هم زده ام. چرا در Properties ویندوز Rating این فایل تصحیح نمی شود؟
    داریوش نقشینه
    تجهیزات: یک عدد دوربین Canon 6D، یک عدد لنز Canon 24-105 یک لنز Canon 70-300 IS و یك 1.4 50

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

یک مشکلی که چند بار تا حالا برایم پیش آمده این است که عکسی که در ماژول develop در حال کار روی آن بودم, یک باره خطوط رنگارنگ زیبایی! روی آن ظاهر میشود و اشکم را در می آورد

البته عکس بالا مربوط به مدتی قبل است, ولی دیشب هم عکس دیگری را برای ویرایش باز کرده بودم که لایت روم Not Responding شد و مجبور شدم ببندمش, دوباره که آن را اجرا کردم, به محض اینکه عکس به طور کامل بارگذاری شد, مشابه خطوط فوق روی آن ظاهر شدند (با این تفاوت که این بار دقیقا ً نیمه پایین عکس را پر کردند).

جالب اینجاست که وقتی به ماژول Library میروم, آن خطها ناپدید میشوند, اما در ماژول Develop هستند.

و بعد از export کردن هم (در هر دو ماژول) باز این خرابکاری روی عکس خروجی حضور دارد.

:(

آیا ممکن است این اتفاق به دلیل کم آوردن سیستم کامپیوترم در هنگام پردازش عکس باشد؟ بخصوص که مدتی است لایت رومم خیلی هنگ میکند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

یک مشکلی که چند بار تا حالا برایم پیش آمده این است که عکسی که در ماژول develop در حال کار روی آن بودم, یک باره خطوط رنگارنگ زیبایی! روی آن ظاهر میشود و اشکم را در می آورد

البته عکس بالا مربوط به مدتی قبل است, ولی دیشب هم عکس دیگری را برای ویرایش باز کرده بودم که لایت روم Not Responding شد و مجبور شدم ببندمش, دوباره که آن را اجرا کردم, به محض اینکه عکس به طور کامل بارگذاری شد, مشابه خطوط فوق روی آن ظاهر شدند (با این تفاوت که این بار دقیقا ً نیمه پایین عکس را پر کردند).

جالب اینجاست که وقتی به ماژول Library میروم, آن خطها ناپدید میشوند, اما در ماژول Develop هستند.

و بعد از export کردن هم (در هر دو ماژول) باز این خرابکاری روی عکس خروجی حضور دارد.

:(

آیا ممکن است این اتفاق به دلیل کم آوردن سیستم کامپیوترم در هنگام پردازش عکس باشد؟ بخصوص که مدتی است لایت رومم خیلی هنگ میکند.
    بعد از اعمال یک مرحله خاص این اتفاق می افته یا نه؟

با توجه به اینکه Lightroom از OpenGL استفاده میکنه و این اثری هم که میبینید خیلی شبیه به خطاهای کارت گرافیک هست، حدس من این هست که این مشکل به خاطر گرم شدن GPU اتفاق می افته. برای اینکه مطمئن بشید میتونید با ابزاری مثل RivaTuner دمای دقیق GPU رو نگاه کنید.
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Wednesday 21 October 2009 در ساعت 00:33
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    8302

خب عمق فاجعه از اون چیزی که فکرشو میکردم بیشتره, در واقع خیال می کردم این مشکل فقط روی کاتالوگ لایت روم وجود دارد و با import مجدد فایل RAW مشکل حله ..... ولی دیدم این افکت دقیقا ً روی فایل RAW هم اعمال شده!!

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    بعد از اعمال یک مرحله خاص این اتفاق می افته یا نه؟
    با توجه به اینکه Lightroom از OpenGL استفاده میکنه و این اثری هم که میبینید خیلی شبیه به خطاهای کارت گرافیک هست، حدس من این هست که این مشکل به خاطر گرم شدن GPU اتفاق می افته. برای اینکه مطمئن بشید میتونید با ابزاری مثل RivaTuner دمای دقیق GPU رو نگاه کنید.
    نه , بعد از مرحله خاصی نبوده, بعید نیست حدس شما درست باشد.

البته فکر میکنم در هر دو سه مورد, ACD See هم در کنار لایت روم باز بوده, حالا نمیدانم این دو تا ربطی به هم دارند یا نه ...

هر چی سنگه, مال پای لنگه :(
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    11580

خب عمق فاجعه از اون چیزی که فکرشو میکردم بیشتره, در واقع خیال می کردم این مشکل فقط روی کاتالوگ لایت روم وجود دارد و با import مجدد فایل RAW مشکل حله ..... ولی دیدم این افکت دقیقا ً روی فایل RAW هم اعمال شده
    بعید است. فایل RAW را در Adobe Camera RAW باز کنید.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    بعید است. فایل RAW را در Adobe Camera RAW باز کنید.
    آقای روشن ACR ندارم, با همون ACD See Photo Manager v11.0 باز کردم.
    ( و فقط هم نسخه RAW تحت تاثیر قرار گرفته و JPEG همراهش سالم است).
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    11580

- فقط روی یک فایل RAW یا چندین فایل؟
    - قبلا همین فایل RAW مشکلی نداشته است و حالا دچار مشکل شده است؟
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    11580

سوال دیگرم این است: فرض کنید من یک عکس دارم که Rating آن را درلایت روم مثلا 3 ستاره تعریف کرده ام و سپس Save Metadata to File را هم زده ام. چرا در Properties ویندوز Rating این فایل تصحیح نمی شود؟
    با کدام ابزار، Rating را در ویندوز بررسی کردید؟
    نعما م. روشن

صفحه 58 از 116 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 ... آخرینآخرین