صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 149
Like Tree72تشکر

موضوع: انتخاب بین 3 تا ماکرو

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 3 تا ماکرو

AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED هم معرفی شد گفتم بهتر است تاپیک جدید ایجاد نکنم تا همینجا مطالب جمع باشد.
    http://www.dpreview.com/news/0801/08...kor60micro.asp

قیمت 538 یورو که یک کم زیاد به نظر میرسد. من ترجیح میدهم کمی بیشتر بپردازم و 105 جدید را بخرم تا 60. البته ممکن است استفاده های خاص خودش را هم داشته باشد.
    Kaveh Ghobadi و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من بین لنز های ماكرویی كه میشه رو بدنه های نیكون استفاده كرد بررسی زیادی كردم به نظر من از لحاظ كیفیت و قیمت هیچ لنزی به پای 105 جدید نیكون نمیرسه برای من Vr اين لنز 300 هزار تومن ارزش داره لذا وقتي ميسنجم ميبينم از لحاظ قيمتي هم بسيار خوبه فكر كنم تنها لنز ماكرو لرزش گير دار در دنياست و جزء لنزهاي بسيار شارپ هم هست،نانو كوتينگ هم داره (فكر كنم اولين لنز N هم بود) همه اينهار رو كه بزاريد كنار هم مي بينيد انتخابي جز اين نداريد و تازه قيمتش كم هم هست من تا 830 قيمت داشتم حالا چنده
    Persian و mmft تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام

خيلي ممنون از دوستان كه بسيار از نظراتشون استفاده كردم.

سوالي كه دارم در مورد لنز ماكرو + پرتره است.

خب انتخابهاي زيادي هست اما من كاملا آماتورم بنابراين استوديو و در واقع فضاي لازم جهت عكاسي پرتره با فاصله هاي كانوني زياد رو ندارم . حداكثر فاصله اي كه ميتونم توش عكس پرتره بگيرم ( فاصله لنز تا سوژه ) 3 متر است. البته فقط براي فضاي داخلي .

حالا سوال اينه كه بهترين لنز كه هم پرتره هم ماكرو را پوشش دهد و بتوانم در اتاق با شرايطي كه گفتم عكاسي تمام قد انجام داد و البته پرتره سر و صورت مناسب هم بدهد ( بدون دماغ هاي بزرگ ) و خوب جسارتا ارزان هم باشد ( خوب دیگه چی میخوای) و شارپنس و بوكه و دهانه باز و جنس بدنه خوب و ... را بدهد كدام است.

مارك كنون

ضمنا

( كدام فاصله كانونی برای اتاق من مناسب است ( عكاسی تمام قد) 100؟ 85؟ 70؟ 60؟ 50 ؟ یا غیره)

عذر میخوام و پیشاپیش عرض سپاس دارم.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

تشکر کرده
    298

سلام

پيشنهاد ها ميشود اين موارد:

1- 60 كنون

2- 70 سيگما

3- 90 تامرون

4- 100 كنون

5- 105 سيگما

6- 50 كنون

7- 50 سيگما
    mmft و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    سياوش

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

سیاوش خان همه ی مواردی كه فرمودید در یك لنز جمع نمی شه. لنزی كه هم مكرو باشه، هم پرتره ی صورت بدون اعوجاج بده، هم توی فاصله ی 3 متری پرتره ی تمام قد بده، هم ارزون باشه هنوز ساخته نشده.

شاید تركیب یك مكرو 100 و یك 50 میلیمتر f/1.8 نزدیكترین كامبینیشن برای تامین نظر شما باشه كه تازه با 100 مكرو كنن می شه پرتره های چهره ی خوبی گرفت ولی نه به شارپی مثلا 85 میلیمتر.

البته لنزهای زوم و مكرو زیادی وجود دارند كه از نظر تئوری به كار شما بیایند. مثل 135-28 مكرو سیگما یا 250-18 مكرو تامرون یا 200-28 مكرو سیگما و ... ولی هیچ كدام كیفیت مناسبی ندارند.
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 18 July 2008 در ساعت 14:19
    journalist تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    298

آقا فرهاد سلام

آقا ما گفتیم همه موارد اما نگفتیم همه در حد خیلی خوب - شما بفرمایید با این شرایط بهترین كدومه مثلا :
    70 سیگما خوب بد نیست با این شرایط چون عكس صورتش خیلی دماغ نیست و تمام قدش 3 متری میشه و البته ماكرو رو كه نگو محشره ( من كه ندیدم فقط شنیدم )
    60 كنون هم بدك نیست كه كیفیت بدنه خیلی خوبی داره و سرعت و بی صداییش سیگما رو كشته ( باز هم ندیدم فقط شنیدم )
    و در صورت امكان در مورد فاصله های كانونی و فاصله سوژه تمام قد اگر امكان دارد یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم.

ارادتمندیم قربان
    FarshadPix تشکر می‌کند.
    سياوش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    آقا فرهاد سلام

آقا ما گفتیم همه موارد اما نگفتیم همه در حد خیلی خوب - شما بفرمایید با این شرایط بهترین كدومه مثلا :
    70 سیگما خوب بد نیست با این شرایط چون عكس صورتش خیلی دماغ نیست و تمام قدش 3 متری میشه و البته ماكرو رو كه نگو محشره ( من كه ندیدم فقط شنیدم )
    60 كنون هم بدك نیست كه كیفیت بدنه خیلی خوبی داره و سرعت و بی صداییش سیگما رو كشته ( باز هم ندیدم فقط شنیدم )
    و در صورت امكان در مورد فاصله های كانونی و فاصله سوژه تمام قد اگر امكان دارد یه توضیحی بفرمایید ممنون میشم.

ارادتمندیم قربان
    ماكرویی رو كه با لنز فیكس ماكرو میشه داشت هیچ وقت با غیره اون نمیشه داشت.. پس زیاد به ماكرو فكر نكن!!
    60 كنون فكر خوبیه.. چو ماكروی خوبی میده.. پرتره هم شارپنس قابل قیولی داره.. اما برای تمام قد یه 6 متر باید از سوژه دور باشی اگه قدش 170 ایننا باشه اگه مثل من باشه كه باید یه 10 متر!!
    بوكه خوبی هم داره..برای تمام قد 24 یا 28 خوبه..
    یه سر به این لینك بزن .the digital picture برای پرتره !!
    اینم بارای ماكرو!!
    the-digital-picture
    journalist و FarshadPix تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    298

جناب سپهر خان ضمن تشكر از شما از اين بابت كه وقت گذاشتيد .

مواردي هست كه اينجا برايم سوال است شما فرموديد پرتره تمام قد نياز به 6 متر فاصله دارد ( در ef-s 60 )

اين لنز زاويه تقريبا 40 درجه دارد بنابراين به ازاي هر متر فاصله از لنز 73 سانتيمتر ارتفاع را ميبيند بنابراين 6 متر فاصله ميشود ( 6*73= 438 ) يا در واقع 4 متر و 38 سانتيمتر كه احتمالا منظورتان پرتره تمام قد يك غول بوده چون فكر ميكنم آدم معمولي نياز به 2.5 متر دارد.( احتمالا قد شما 710 سانتيمتر است نه 170 سانتيمتر كه بايد 10 متر عقب برويد ) البته فقط يك شوخي است اميد وارم به دل نگيريد.

اين لنز ( 60 كنون) در فاصله 3 متري 220 سانتيمتر ديد دارد كه براي پرتره تمام قد يك آدم معمولي مناسب است.

اساتيد اگر اشتباه ميكنم راهنمايي كنند.

تا كنون نشنيده بودم كسي با 24 يا 28 پرتره بگيرد مگر شرايط خاص ( اگر اشتباه ميكنم بفرماييد) حداقل پرتره 30 بود به نظرم و حداكثر 150 ( براي سنسورهاي apc ).

دوستان تا كسي را گمراه نكردم به كمك بياييد.
    ویرایش توسط journalist : Saturday 19 July 2008 در ساعت 21:03
    سياوش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    جناب سپهر خان ضمن تشكر از شما از اين بابت كه وقت گذاشتيد .

مواردي هست كه اينجا برايم سوال است شما فرموديد پرتره تمام قد نياز به 6 متر فاصله دارد ( در ef-s 60 )

اين لنز زاويه تقريبا 40 درجه دارد بنابراين به ازاي هر متر فاصله از لنز 73 سانتيمتر ارتفاع را ميبيند بنابراين 6 متر فاصله ميشود ( 6*73=438) يا در واقع 4 متر و 38 سانتيمتر كه احتمالا منظورتان پرتره تمام قد يك غول بوده چون فكر ميكنم آدم معمولي نياز به 2.5 متر دارد.( احتمالا قد شما 710 سانتيمتر است نه 170 سانتيمتر كه بايد 10 متر عقب برويد ) البته فقط يك شوخي است اميد وارم به دل نگيريد.

اين لنز ( 60 كنون) در فاصله 3 متري 220 سانتيمتر ديد دارد كه براي پرتره تمام قد يك آدم معمولي مناسب است.

اساتيد اگر اشتباه ميكنم راهنمايي كنند.

تا كنون نشنيده بودم كسي با 24 يا 28 پرتره بگيرد مگر شرايط خاص ( اگر اشتباه ميكنم بفرماييد) حداقل پرتره 30 بود به نظرم و حداكثر 150 ( براي سنسورهاي apc ).

دوستان تا كسي را گمراه نكردم به كمك بياييد.
    باید بگم كه شما در رابته با زاویه 40 درجه درست میگین.. اما برای یه دوربین فول فریم مثل 5D یا 1D Mark III به ردوربین با كراپ 1.6 مثل 40D به شما یه لنز 96 میده که زاویه کم میشه.. من خودم با لنز 50 مم برای یه تمام قد یه 5 -6 متر باید فاصله بگیرم!!
    قد منم 190 هست!!
    البته همه اینها بستگی به فضایی داره که میخوایین عکاسی کنین..
    journalist تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بله برای پرتره ی تمام قد از یك انسان با قد متوسط (170 سانتی متر) با یك لنز 50 میلیمتری با دوربین كراپ 1.6 حدود 4.5 متر فاصله نیاز دارید.

توی 3 متر احتیاج به یك لنز نرمال در مقیاس فول فریم دارید كه می شه حدود 30 میلیمتر روی كراپ 1.6 ولی پرتره ی خوبی نمی شه.
    Persian، Kourosh Kahal، journalist و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین