صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 107
Like Tree199تشکر

موضوع: Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

Canon EF-S 17-85mm IS USM vs 18-200mm IS

کد:
    http://www.radiantlite.com/labels/dslr%20lenses.html
    In conclusion
    Overall Canon EF 18-200mm is sharper in the center across the focal length but worse in the corner. At telephoto end, from 150-200mm, this lens suffers dramatic color fringing.

Both lenses are not perfect, but they are good enough for casual use. Mechanically, 17-85mm has a better AF operation but 18-200 has better IS. 18-200mm has also longer focal length.

So does investing $175 more for 18-200mm worth it? it depends on your needs. Are you planning to use the lens for outdoor sport / nature? If yes than you will need 18-200mm otherwise, 17-85mm might serve you well.

Other alternative for general purpose lens in the same class (consumer class) are 28-135mm IS USM.
    Jesmi، Saeed.gh.sh و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

سلام بچه ها من فقط به خاطر اين لنز عضو شدم. من يه كانن 400D دارم با لنز كيت كه 55-18 هست.من مي خوام برم EF-S18-200 IS F:3.5-5.6 رو بخرم و لنز خودمو بدم براش هود بگيرم احتمالا همين شنبه. مي خوام ببينم نظرتون در كل چيه اين لنزو بخرم يا نه يا اگه چيزه ديگه اي بهم معرفي مي كنيد لطفا بگيد الان من يك هفتس از ذوق اينكه مي خوام برم اين لنزو بگيرم نخوابيدم راهنماييم كنين

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman-rock نمایش پست ها
    سلام بچه ها من فقط به خاطر اين لنز عضو شدم. من يه كانن 400D دارم با لنز كيت كه 55-18 هست.من مي خوام برم EF-S18-200 IS F:3.5-5.6 رو بخرم و لنز خودمو بدم براش هود بگيرم احتمالا همين شنبه. مي خوام ببينم نظرتون در كل چيه اين لنزو بخرم يا نه يا اگه چيزه ديگه اي بهم معرفي مي كنيد لطفا بگيد الان من يك هفتس از ذوق اينكه مي خوام برم اين لنزو بگيرم نخوابيدم راهنماييم كنين
    با سلام
    من در مورد این لنز اشراف ندارم ولی می خوام نکته ای رو که آقای وحید قدیری از یه سایت خارجی نقل قول کردن بهش اشاره ی دوباره بکنم .
    محاسن: 1- رنج بالا 2- شارپ بودن در مرکز 3- لرزش گیر بهتر از 17-85
    معایب :1- سافت بودن زیاد در حاشیه 2 -اتو فوکوس ضعیف
    به نظر خودم فعلا قیمتش بالاست با 700 تومان لنز های خوبی می شه خرید . بنظرم بیشتر بررسی کن و بر اساس نیازت لنز بخر .
    Saman-rock تشکر می‌کند.
    سعید ممدوحی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

Exclamation پاسخ: Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

دوست من ممنون از جمع بنديه شما براي من فقط رنج بالا و كانن بودن اهميت داره و اينكه الان نزديكه 2ساله دارم با اين لنز 55-18 عكاسي مي كنم و واقعا كلافم كرده فقط مي خوام ببينم سافت بودن حاشه توي اين لنز خيلي شديده؟ يعني انقدر كه ازش بگذرم؟؟؟بدبختي يه كم انگليسي هم بلد نيستم اين رويوهارو بخونم.خلاصه مطلب اينكه شما اگه جاي من بوديد اين لنز و مي گرفتين يا لنز ديگه؟اگه لنز ديگه مي گرفتين هم مشخصاتشو بدين من به بچه هاي اين انجمن اطمينان دارم چشم بسته هرچي بگين مي رم ميگيرم فقط (كانن و رنج بالا

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

دوست من ممنون از جمع بنديه شما براي من فقط رنج بالا و كانن بودن اهميت داره و اينكه الان نزديكه 2ساله دارم با اين لنز 55-18 عكاسي مي كنم و واقعا كلافم كرده فقط مي خوام ببينم سافت بودن حاشه توي اين لنز خيلي شديده؟ يعني انقدر كه ازش بگذرم؟؟؟بدبختي يه كم انگليسي هم بلد نيستم اين رويوهارو بخونم.خلاصه مطلب اينكه شما اگه جاي من بوديد اين لنز و مي گرفتين يا لنز ديگه؟اگه لنز ديگه مي گرفتين هم مشخصاتشو بدين من به بچه هاي اين انجمن اطمينان دارم چشم بسته هرچي بگين مي رم ميگيرم فقط (كانن و رنج بالا
    سلام: مواردی رو که عرض میکنم اگر چه ممکن است روند تاپیک را عوض کند ( که زیاد جالب نیست ) اما برای دقت در خریدتان چند نکته:

دوست من ممنون از جمع بنديه شما براي من فقط رنج بالا و كانن بودن اهميت داره و اينكه الان نزديكه 2ساله دارم با اين لنز 55-18 عكاسي مي كنم و واقعا كلافم كرده
    احتمالا نسخه قدیمی آنرا دارید. نسخه آخر آن از کیفیت مطلوب تری برخوردار است ( البته احتمال دارد شما از رنج آن کلافه شده اید )

.... فقط مي خوام ببينم سافت بودن حاشه توي اين لنز خيلي شديده؟ يعني انقدر كه ازش بگذرم؟؟؟
    ببیندید این سافت بودن گوشه های تصویر که در ریویوو ها بررسی میشود یا بعضا توسط دوستان گفته میشود ( یکی از این افراد خودم هستم که خیلی از موارد هم اشاره کرده ام ) در ارزیابی های لنزها بطور کلی است تا روند رفتار یک لنز مورد بررسی قرار گیرد وگرنه حکم بر بلا استفاده بودن لنز نیست و ( به ادبیات یکی از کارشناسان معروف میگویم ) ممکن است در 90 درصد استفاده کننده ها در 90 درصد موقعیت ها ( این سافت بودن گوشه تصویر ) به چالش هم کشیده نشود

برای روشن تر شدن موضوع به این مطالب دقت کنید فرض کنید یک لنز EF در گوشه های تصویر سافت میشود

[IMG]http://www.*******.info/files/7o6kel8v5onicjj6x4bz.jpg[/IMG]

اگر لنز را روی یک سنسوری با کراپ فکتور 1.6 استفاده کنیم این سافت بودن براحتی قابل اغماض است تصویری که در بالا دیدید تفاوت یک سنسور کراپ با فول فریم است. البته در مورد لنز مورد اشاره شما این مورد استثنا است چون طراحی آن بگونه ایست که برای سنسوری با کراپ 1.6 ساخته شده یعنی منطقه پوشش آن در محدوده همان سنسور خواهد بود و تصویر رد شده از لنز روی سنسور کراپ نمیشود.

حال بر میگردیم به نوع عکاسی ( که در این مورد فقط شما هستید که میدانید نوع عکاسیتان چیست ) اگر فرض کنیم فردی پرتره کار میکند ( اگر چه پرتره میتواند شاخه های متعددی داشته باشد ) فکر میکنید اگر فرض را برچهره یا نیم تنه قرار دهیم چقدر از عکسهایمان فکوس در منطقه گوشه ها خواهد بود تا افت کیفیت لنز در گوشه ها خود را نمایان سازد؟! تازه وقتی صحبت از گوشه های تصویر در ریویو ها هست بیشترین افت کیفیتی که از آن صحبت میشود در قسمت های 1 الی 4 خواهد بود قسمت هایی را که با نیم دایره های قرمز مشخص شده است بطور عموم کیفیت آنها بالا تر از نقاط اشاره شده پیشین است

[IMG]http://www.*******.info/files/qk0a5mgxobzy91jgqblj.jpg[/IMG]

(عذر خواهی از بابت آنکه از دقت کافی برخوردار نیست )

منطقه وضوح برای اکثر عکاسان ممکن است در مستطیل مرکز باشد. حال اگر نوع استفاده شما بگونه است که بیشترین آمار عکاسیتان منطقه وضوح تمام سطح سنسور دوربینتان را پوشش میدهد بهتر است میزان افت کیفیت گوشه تصویر را بدانید تا نسبت به نوع استفاده از ثبت ( عکسهای یادگاری عکسهایی مرتبط با کارتان یا ...... ) لنز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

این مواردی بود که به نظرم دانستن آنها بد نیست ............ خوب ادامه صحبت بر روی لنز انتخابی شما. من اگر بودم با توجه به نوع عکاسیم ممکن بود این دو لنز را با هم داشته باشم.
    Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS
    EF-S 18-55 جدید

یا

Canon EF 17-40mm f/4.0 L
    Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS

برای من فاصله بین 55 تا 40 ( با احتساب کراپ 1.6 ) زیاد مهم نیست و همچنین اصلا برایم مهم نیست در این فواصل اقدام به تعویض لنز کنم.....
    به عبارتی لنز 200-18 با ترکیب مورد اشاره من نسبت به کیفیت ( نسبت به مواردی که در ریویو ها هست من شخصا بررسی نداشتم ) و از همه مهمتر نوع عکاسی من در اولویت های خرید من نخواهد بود. باید دید اولویت ها و نوع عکاسی شما چیست.......... به عنوان مثال : یکی از دوستان خوب فاروم با یک D50 نیکون و یک لنز 200-18 عکسهای خوبی میگیرد با توجه به شناخت جزیی که از ایشان دارم و میدانم قله نوردی زیادی انجام میدهد شاید درست نباشد ترکیب های پیشنهادی من را به ایشان پیشنهاد داد .......

پاینده باشید
    nmroshan، حسام، ARASH E و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

دوست گرامي من آزاد عكاسي مي كنم الان در دوران فراگيري عكاسي هستم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4827

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    اگر لنز را روی یک سنسوری با کراپ فکتور 1.6 استفاده کنیم این سافت بودن براحتی قابل اغماض است تصویری که در بالا دیدید تفاوت یک سنسور کراپ با فول فریم است. البته در مورد لنز مورد اشاره شما این مورد استثنا است چون طراحی آن بگونه ایست که برای سنسوری با کراپ 1.6 ساخته شده یعنی منطقه پوشش آن در محدوده همان سنسور خواهد بود و تصویر رد شده از لنز روی سنسور کراپ نمیشود.

سلام
    ببخشید یه سوال شاید بی ربط:
    اگه این لنز رو دوربین فول فریم بسته بشه چی میشه؟ گوشه های سنسور نور نمی گیره؟

با تشکر

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.gh.sh نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید یه سوال شاید بی ربط:
    اگه این لنز رو دوربین فول فریم بسته بشه چی میشه؟ گوشه های سنسور نور نمی گیره؟

با تشکر
    سلام:
    همینگونه است .......... یا به نوعی یک وین یت شدیدی روی تصویر اعمال خواهد شد. البته بستن لنزهای EFS که بقولی همان ش و ر ت بک فکوس هستند روی دوربین های فول فریم توصیه نمیشود چون احتمال تداخل کار آینه با المان ابتدایی لنز خواهد بود ( زمانی که آینه بالا میرود ) یک لینک در این زمینه دیده ام اگر پیدا کنم برایتان میگذارم... ( اگر خاطرم باشد آنجا لنز EFS را مادیفای میکردند برای اینکار ) البته روی کاغذ ظاهرا بستن یک لنز EFS روی یک اکستنشن تیوب و استفاده آن روی دوربین هایی با سنسور فول فریم مقدور هست ( فقط اطمینان ندارم کاربرد آن چیست یا آنکه تمام فانکشن ها در دسترس خواهد بود یا نه ؟ )

ارادتمندتان
    Saeed.gh.sh و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

سلام:
    همینگونه است .......... یا به نوعی یک وین یت شدیدی روی تصویر اعمال خواهد شد. البته بستن لنزهای EFS که بقولی همان ش و ر ت بک فکوس هستند روی دوربین های فول فریم توصیه نمیشود چون احتمال تداخل کار آینه با المان ابتدایی لنز خواهد بود ( زمانی که آینه بالا میرود ) یک لینک در این زمینه دیده ام اگر پیدا کنم برایتان میگذارم... ( اگر خاطرم باشد آنجا لنز EFS را مادیفای میکردند برای اینکار ) البته روی کاغذ ظاهرا بستن یک لنز EFS روی یک اکستنشن تیوب و استفاده آن روی دوربین هایی با سنسور فول فریم مقدور هست ( فقط اطمینان ندارم کاربرد آن چیست یا آنکه تمام فانکشن ها در دسترس خواهد بود یا نه ؟ )

ارادتمندتان
    سلام دوست گرامی

اکستنشن تیوب بر روی همه لنزهای کانن بسته میشود اما برای همه لنزها کاربرد ندارد مثلا با لنز 50 اف1.8 بسیار عالی جواب میدهد من دو عدد اکستنشن تیوب رو به همراه این لنز بسته ام و ماکرو بسیار خوبی ارائه میکند
    اما با 75.300 کانن تقریبا استفاده ندارد حتی شاید کیفیت هم خراب شود

البته نوشته من فقط درمورد کاربرد اکستنشن تیوب بود و فکر کنم امکان تنظیمات دیافراگم هم موجود باشند
    ممنون
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

اکستنشن تیوب بر روی همه لنزهای کانن بسته میشود اما برای همه لنزها کاربرد ندارد مثلا با لنز 50 اف1.8 بسیار عالی جواب میدهد من دو عدد اکستنشن تیوب رو به همراه این لنز بسته ام و ماکرو بسیار خوبی ارائه میکند
    اما با 75.300 کانن تقریبا استفاده ندارد حتی شاید کیفیت هم خراب شود

البته نوشته من فقط درمورد کاربرد اکستنشن تیوب بود و فکر کنم امکان تنظیمات دیافراگم هم موجود باشند
    ممنون
    سلام بر شما دوست خوب:

منظور استفاده یک لنز Efs بهمراه اکستنش تیوب روی دوربین فول فریم بود. که چه کاربردی برای آن میتوان توجیه کرد و صحت کارکرد تمامی فانکشن ها در این حالت بخصوص بود ( اگر دفت کنید روی بدنه علامت بستن لنز های سری ef و efs با دو رنگ سفید و قرمز مشخص شده اند... اکستنشن تیوب بخاطر فیزیک خاصش میتواند مانع از نگرانی برای تداخل کار آینه با لنز باشد......

در ادامه پست قبلی:

سلام:

[IMG]http://www.*******.info/files/b73i5tz50y98wjxlclki.jpg[/IMG]

در حالت نرمال و کاربرد اکستنش تیوب ها و بهترین ترکیب با فوکال لنت های متفاوت و ...... مبحثی است جدا و مجالی دیگر.....

ارادتمندتان :)
    Saeed.gh.sh، rezafh، AslanAslan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین