صفحه 68 از 225 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام

متاسقانه مجبور شديم چند پست آخر اين تاپيك رو به دليل اينكه حاوي چندين نكته ي خلاف قوانين فوروم بود ( از لينك بدون تك كد آن هم به سايت هاي فيلتر شده تا اشارات سياسي تا اعلام نام و شماره تلفن شركت هاي تجاري) حذف كنيم.

دوستان تازه وارد لطفا قوانين فوروم رو مطالعه بفرمايند تا خداي ناكرده مشكلي پيش نياد.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد aparsas آواتار ها
    تشکر کرده
    28

پیش فرض پاسخ: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh000kaveh نمایش پست ها
    سلام
    اطلاعاتی در مورد دوربین کانن sx20is میخواستم
    همینطور میخواستم ببینم بین G11 و SX20IS کدام بهتر است
    کدام تصاویر بهتری ثبت میکند
    آیا اصلاً این گزینه ها بهترین های حال حاضر دوربین های کامپکت کانن هستند یا نه
    sx20 مدل جدید مدل موفق sx10 است که قابلیت فیلمبرداری HD به آن اضافه شده و به تازگی به بازار ایران وارد شده و قیمتی حدود 480 دارد ولی g11 من در بازار و سایتهای فروش ندیدم ولی تفاوت قیمت بالایی نسبت به sx20 خواهد داشت (شاید حدود 100) اگر zoom و فیلمبرداری مهم است sx20 مناسب است و قیمت آن اگر صبر کنید پایین تر هم خواهد آمد ولی سری g حرفه ای تر هستند و طالب خود را دارد (من خودم هفته گذشته sx20 از جمهوری خریدم)
    لینکهای زیر توضیح بیشتری از این دو مدل است
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 28 September 2009 در ساعت 08:43 دلیل: حذف لينك مستقيم به سايت تجاري
    kaveh000kaveh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

سلام
    مسلما كيفيت تصاوير سري G به دليل سنسور بزرگتر (سطح سنسور بيش از 1.5 برابر است) بهتر است. اگر مي توانيد از زوم 20 برابر و فيلمبرداريHD دوربين SX20 بگذريد بريد سمت سري G .

البته اينم بگم كه سري G قادر به عكاسي RAW است و SX20 نيست. اين براي بعضي ها ممكنه حسن محسوب بشه (اونايي كه مي خوان جدي تر عكاسي كنند و با نرم افزارهاي ويرايش عكس آشنايي دارند و ...) و براي بعضي ممكنه عيب محسوب بشه ( هزينه ي چيزي رو مي دن كه خيال ندارند ازش استفاده كنند) .
    farzad13 و Saeed.Y تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام
    راجع به تفاوت‌هاي دو دوربين دوستان مطالبي رو فرمودنند.
    منم راجع به بخش دوم سوالتون اينو اضافه کنم که اين دو دوربين آخرين کامپکت‌هايي هستند که کانن وارد بازار کرده اما بايد منتظر ماند وديد که آيا بهترين‌ها هم هستند يا خير. به عنوان مثال با توجه به افزايش تراکم پيکسل‌ها در سنسور sx20 نسبت به sx10 (يعني 42mp/cm2 در مقابل 35mp/cm2) به نظر ميرسه کيفيتش از نظر نويز پايين‌تر باشه اما از طرف ديگه اين دوربين جديدتره و ممکنه ساختار لنزش تغيير (در جهت بهبود) داشته باشه. مانند EOS 7D که عليرغم افزايش رزلوشن نسبت به EOS 50D با تغيير در ساختار سنسور به نظر مياد عملکردي بهتر داشته باشد.(جهت مطالعه بيشتر اين موضوع سري به تاپيک اين دوربين بزنيد).
    بنابراين نميتوان اظهار نظر دقيقي نسبت به بهترين بودن يا نبودن اين دوربين‌ها نمود.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    راجع به تفاوت‌هاي دو دوربين دوستان مطالبي رو فرمودنند.
    منم راجع به بخش دوم سوالتون اينو اضافه کنم که اين دو دوربين آخرين کامپکت‌هايي هستند که کانن وارد بازار کرده اما بايد منتظر ماند وديد که آيا بهترين‌ها هم هستند يا خير. به عنوان مثال با توجه به افزايش تراکم پيکسل‌ها در سنسور sx20 نسبت به sx10 (يعني 42mp/cm2 در مقابل 35mp/cm2) به نظر ميرسه کيفيتش از نظر نويز پايين‌تر باشه اما از طرف ديگه اين دوربين جديدتره و ممکنه ساختار لنزش تغيير (در جهت بهبود) داشته باشه. مانند EOS 7D که عليرغم افزايش رزلوشن نسبت به EOS 50D با تغيير در ساختار سنسور به نظر مياد عملکردي بهتر داشته باشد.(جهت مطالعه بيشتر اين موضوع سري به تاپيک اين دوربين بزنيد).
    بنابراين نميتوان اظهار نظر دقيقي نسبت به بهترين بودن يا نبودن اين دوربين‌ها نمود.
    یکی از اساسی ترین مشکلات دوربینهای Compact همین نویز زیاد هست که در خیلی موارد باعث میشه اصلا به بالاتر از ISO 400 فکر نکنید. G11 به دلیل سنسور بزرگتر، پروسسور بهتر و چگالی پیکسل کمتر واقعا در این مورد پیشرفت کرده و در خیلی موارد ISO 800 هاش قابل استفاده اند. بنابراین مطمئن باشید کیفیت تصاویر G11 مخصوصا در ISO های بالا به طور قابل توجهی بهتر از SX20 خواهد بود. تصمیم کنن برای کاهش مگاپیکسل در G11 به نظر من یکی از بهترین تصمیماتی بوده که در سالهای اخیر گرفته و شخصا امیدوارم کیفیتهای بالاتر رو تا این حد فدای چند مگاپیکسل بیشتر نکنه.

كاربر جديد m.issapour آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام
    من می خوام یه دوربین SLR like یا compact بخرم
    1- من تا حالا عکاسی نکردم و می خوام تازه شروع کنم
    2- برای تمرین و تجربه می خوام تا بعدا یه دوربین DSLR بخرم
    3- تنظیمات دستیش برام مهمه
    4- تا 800 تومن هم می تونم پول بدم اما هرچی ارزونتر بهتر
    حالا با این شرایط دوستان چی پیشنهاد می کنند

تشکر کرده
    13937

سلام

با توجه به پست ديگرتون در تاپيك خريد DSLR براي اينكه زياد ضرر نكنيد و بتوانيد ( در صورت نياز) قبل از كوچ به DSLR دوربينتون رو خوب بفروشيد ( بيشتر كامپكت ها و SLR Like ها بازار دست دوم خوبي ندارند) و همينطور دوربيني بخريد كه از نظر تنظيمات و كيفيت خروجي در صورتي كه كار كردن باهاش رو درست ياد بگيريد خيلي نزديك به DSLR ها باشه و شايد بعد از خريدش اصلا احساس كنيد ديگه نيازي به DSLR نداريد؛ بهتون Canon G10 رو پيشنهاد مي دم.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض fuji S200 EXR

سلام میخواستم بدونم. فوجی S200 EXRدوربین مناسبی برای خرید هست بعنوان یه دوربین SLR_like؟ تردید تو خریدش در مقایسه با فوجی S100fs سایز کوچکتر سنسورش در حد 1 میلیمتره.
    ممنون میشم راهنماییم کنین

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

پیش فرض پاسخ: fuji S200 EXR

سلام میخواستم بدونم. فوجی S200 EXRدوربین مناسبی برای خرید هست بعنوان یه دوربین SLR_like؟ تردید تو خریدش در مقایسه با فوجی S100fs سایز کوچکتر سنسورش در حد 1 میلیمتره.
    سلام .

با توجه به اینکه سایز سنسور این دوربین 1:1/6 هستش ( هم اندازه سایز سنسور دوربین من که برای چند سال پیش هستش ) و زولوشن قرار داده شده روی اون هم برابر 12 و خرده ای مگاپیکسل هستش یعنی 3 مگاپیکسل بیشتر از دوربین من ... و اینکه سرعت شاترش دقیقا همان 1/4000 و 30 sec دوربین fuji 9600 هستش و متاسفانه واید اون هم ضعیف تر شده ( ظاهرا 30.5 مم در مقایس فول فریم ، در دوربین فوجی 9600 برابر 28 هستش ) و فقط زوم بیشتری داره به نظر من کلن دوربین خوبی هستش ولی قاعدتا نسبت به مدلهای قبلیش توی سطح پایین تری هستش یا شاید برابر !!

من با فوجی 9600 تا ایزوی 400 مشکل خاصی ندارم و توی ایزوی 800 هم عکسهای خوبی ثبت کردم که البته بدون ادیت نویز توی اونها مشهوده ... حالا شما خودت چگالی بالاتر رو توی این دوربین جدید تصور کن ...!!
    البته ظاهرا این پسوند EXR یه کارایی کرده توی دوربین که من اطلاع ندارم ولی اگر اونقدر امتیاز نداشته باشه که مشکلات گفته شده رو برطرف کنه کمی عجیبه !!

دوربین های فوجی سری سوپر زوم اکثرا دوربین های خوب و کار کُنی هستن و توی همه شرایط هم انجام وظیفه میکنن و به نظر من اگر فردی میخواد بعد از مدتی عکاسی رو جدی تر دنبال کنه و به DSLR سویچ کنه ، فوجی اولین انتخاب باید باشه ...!

بابت پرحرفی ببخشید و اگر اشتباهی در نوشته هام هست اساتید اصلاح کنن .
    موفق باشید .
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ممنون از راهنمایی خوبتون دوست عزیز.. میدونید دوربینهای فوجی ساخت کجاست؟
    بیشترشون که تو ازاره ساخت چینه.. میخواستم بدونم ژاپنی هم دارن این دوربینها یا نه!

صفحه 68 از 225 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین