صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree6تشکر

موضوع: Nikond40 و Fuji6500

كاربر آشنا blae65 آواتار ها
    تشکر کرده
    23

Exclamation Nikond40 و Fuji6500

سلام,
    من حدود یک ماهی هست توی این سایت میچرخم!
    قسط خرید دوربینی دارم.(البته قبلا 4 تا compact عوض کردم,که اخریش افتاد تو رود خونه و عمرشو داد به دوربین شما!:( )
    اکنون گزینه هام رو به دو تا محدود کردم,
    البته نه از یه کلاس!
    (عصبانی نشید!قول میدم سوال چرت نپرسم)

fuji6500 or nikon d40

حالا:
    1)ایا viewfinde در دوربینهای slr اذیت نمیکنند؟برای متال برای عکس گرفتن از یه گل یه وجبی از نمای 90 درجه,باید چی کارکرد؟(فکر میکنم باید دراز,دراز خوابید رو خاکا! :confused: )
    و کلا عملکرد viewfinder ؟(شبیه چشمیه دوربین فیلم برداریه؟)

2)آیا zoom های بالا در 6500 fuji قابل استفاده اند؟(با توجه به عدم وجود IS )

3)از نظر اندازه کداميک کوچکتر و خوش دست تر است؟(دوستاني که این دو را از نزديک ديده اند ) ندیدمشون :(

4)اگر به زوم بالا و ماکروی قوی نیازی نداشته باشم ,کدام دوربین را شما توصیه میکنید؟(راستش دلم با نیکون ولی از منظره یابش خیلی مترسم!)

با تشکر
    ویرایش توسط blae65 : Wednesday 26 September 2007 در ساعت 09:11

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

پیش فرض پاسخ: Nikond40 و Fuji6500

سوال دوم: در سرعتهای بالا مشکلی نخوهد بود، یعنی در نور روز. یعنی نمیتونید بگید که زوم بالا قابل استفاده نخواهد بود.
    سوال چهارم: ببینید، با خرید d40 نیکون و با خرید لنز تله یا ماکرو میتونید هر دوی اینها رو داشته باشید (البته با کلی هزینه!) اما اگر منظورتون اینه که لنز نمیخوهید عوض کنید و لنز نمیخواهید بخرید، SLR Like بگیرید.

تشکر کرده
    23

نظر دیگر دوستان؟
    ویرایش توسط blae65 : Thursday 27 September 2007 در ساعت 02:35

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط blae65 نمایش پست ها
    (عصبانی نشید!قول میدم سوال چرت نپرسم)

سلام ... قبول نيست .. شما قول داديد !!!!!!

1)ایا viewfinde در دوربینهای slr اذیت نمیکنند؟برای متال برای عکس گرفتن از یه گل یه وجبی از نمای 90 درجه,باید چی کارکرد؟(فکر میکنم باید دراز,دراز خوابید رو خاکا! :confused: )
    Visor / View Finder دوربينهاي Like مانند 6500 از نوع ديجيتال هستش... از طرفي توي 6500 برخلاف دوربينهايي مثل Canon S3IS اين دوربين از LCD ثابت برخورداره.. پس چه از VIsor و چه از LCD بخواييد استفاده كنيد به خاك و ؟؟؟ كشيده مي شيد... اما يه نكته... (داشت يادم مي رفت) TTL بودن visor دوربينهاي SLR يك مذيته... تا دستت نگيري درك نمي كني ... زمايكه داري از زوم تله بالا استفاده مي كني و يا مشغول ماكروگرافي هستي .. اونجا مي فهمي كه يه Visor از نوع TTL چه موهبتيه

و کلا عملکرد viewfinder ؟(شبیه چشمیه دوربین فیلم برداریه؟)
    تو دوربينهاي Like بله ... يه چيزي شبيه همونه

2)آیا zoom های بالا در 6500 fuji قابل استفاده اند؟(با توجه به عدم وجود IS )
    ماشين كه نمي خري بگي پليس جلوم رو مي گيره.... شك نكن كه قابل استفاده است.. ولي سه پايه يادت نره

3)از نظر اندازه کداميک کوچکتر و خوش دست تر است؟(دوستاني که این دو را از نزديک ديده اند ) ندیدمشون :(

سليقه ايه... ولي كوچكتر بودن دليل بر خوشدستي نيست .. كما اينكه 6500 بسيار بسيار خوشدست تر از G7 و S3IS هست...

4)اگر به زوم بالا و ماکروی قوی نیازی نداشته باشم ,کدام دوربین را شما توصیه میکنید؟(راستش دلم با نیکون ولی از منظره یابش خیلی مترسم!)
    با تشکر

به جيب مبارك هم يه نظري بنداز .. مي گن لنز معادل 6500 ( همون 28-300) رو بخواي با همون كيفيت ( 1:2.8 ) بخري بايد نزديك 700-800 پول بدي .. حالا همين رو با قيمت بدنه دوربينت هم جمع ببند ... اونوقت تصميم بگير

لذت عكاسي با SLR يه چيز ديگست .. اما اگه يه لنز 18-200 نداشته باشي خيلي دلت مي سوزه ... بعدا اگه دلت ماكروبازي هم بخواد .. جيبت هم مي سوزه !!!
    محسن کریمی

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

اگر تله و ماكرو برات مهم نیست در حال حاضر برو به سمت Slr ها
    البته اضافه کنم اون لنزی که دوستمون گفتن 700/800 تومن از نظر کیفیت به هیچ وجه قابل مقایسه نیست با لنز 6500 و از هر نظر برتری داره به لنز 6500
    سام مقدم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یك مدتی است قصد داریم زیاد در خرید دوستان اظهار فضل نكنیم....یعنی مشاوره ی خرید فعلا تعطیل!

اما شما...

والله انتخاب خیلی خیلی سخت و پیچیده ای است...

بنده به عنوان كسی كه مدت ها با فوجی كار كرده ام باید عرض كنم كه جذاب و بی همتا....

اما در مورد نیكون دی40....

تفاوت دارند..از زمین تا انور آسمان ها....

شما با خرید فوجی فقط 300 یا 400 تومان هزینه میكنید...

اما با خرید نیكون تازه شروع كردید به شكستن قلك و خرج كردن..برای رسیدن به یك امكاناتی مثل فوجی حداقل یك میلیون تومان هزینه ی لنز را باید بپردازید...تا هم ماكرو و هم تله و هم واید و هم ..... فوجی را یك جا جمع كنید....

خرید DSLR با خرید SLR Like زمین تا آسمان با هم فرق میكند...شاید هر دو عكس میگیرند و هر دو دوربین هستند...اما خیلی فرق است بین این و آن.....

اول خودتان ببینید كه امكان پرداخت های بعدی را دارید و یا خیر....بعد اینكه از دوربین چه خواسته ای دارید....بعد شیاد بشود بهتر راهتمایی كرد...
    darya_s تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    23

با تشکر از mdotnet & sam_moghadam & Kaveh Ghobadi

من حدود 40 تا سمپل full از سایتها گرفتم,ولی در اغلب موارد در d40 با crop کردن object , نتیجه ای بسیار بهتری داشتم تافوجی!حالا چرا میگید ماکروی fuji بهتره نمی دونم,عددی شاید ولی در عمل نه !

حالا:

1)مناسبتر لنز جایگزین برای lens kit d40 ,برای رنج متوسط که ماکروی بهتری بده,با قیمت مناسب؟

2)مناسبترین لنز ماکرو با قیمت مناسب؟ (نمیخوام زیاد تخصصی باشه ) تو مایه 200 ماکروی خوب هست؟
    ویرایش توسط blae65 : Friday 28 September 2007 در ساعت 07:08

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

1)مناسبتر لنز جایگزین برای lens kit d40 ,برای رنج متوسط که ماکروی بهتری بده,با قیمت مناسب؟

2)مناسبترین لنز ماکرو با قیمت مناسب؟ (نمیخوام زیاد تخصصی باشه ) تو مایه 200 ماکروی خوب هست؟
    سلام
    اولا این كه ما یه بار رفتیم اینا رو مقایسه كنیم دوستان از جمله همین كاوه خان بلایی به سر ما آوردن كه نگو(شوخی كردم راستش اینه چشممو روی حقایق باز كردن)
    دوما این كه گول نخورید،درسته كه مشخصات اسمی هر دو تقریبا یكیه ولی این كجا و آن كجا

به نظر من یه لنز خیلی خوب بخواید به جای لنز كیت بگیرید همون 18-70 (سلام الله علیها)است.
    من مطمئنم كه نیاز شما رو یه فیلتر ماكرو هم برطرف میكنه پس لازم نیست زیادی خرج كنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

تو مایه 200 ماکروی خوب هست؟
    خیر

اما با خرید نیكون تازه شروع كردید به شكستن قلك و خرج كردن..برای رسیدن به یك امكاناتی مثل فوجی حداقل یك میلیون تومان هزینه ی لنز را باید بپردازید...تا هم ماكرو و هم تله و هم واید و هم ..... فوجی را یك جا جمع كنید....
    این صحبت را جدی بگیرید!

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    دوما این كه گول نخورید،درسته كه مشخصات اسمی هر دو تقریبا یكیه ولی این كجا و آن كجا
    من هم همین رو میگم!درسته ماکروی فوجی قوی است ولی کیفیت از زمین تا.......

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    به نظر من یه لنز خیلی خوب بخواید به جای لنز كیت بگیرید همون 18-70 (سلام الله علیها)است.
    18-70 نیکون:
    minimum فاصله برای ماکروی این لنز؟
    قیمتش؟
    17-70 sigma چطوره؟
    ویرایش توسط blae65 : Saturday 29 September 2007 در ساعت 03:41

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین