صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 225
Like Tree179تشکر

موضوع: Slave Flash (فلاش دوم)

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

نقل قول نوشته اصلی توسط mpeg نمایش پست ها
    .....
    .
    .

آقای Mashhadi Vahid من این فلاش UNOMAT B14 رو تو تهران پیدا کردم 25 تومان میشه راجب این فلاش توضیح بدی مصرف باتریش چطوره در ضمن چشم الکتریکیش کجاش هست و با دوربین کاپکت میشه نتیجه خوبی از این فلاش گرفت و اینکه تو چه زاویه ای باید نسبت به دوربین قرار بگیره تا عمل کنه اگه کنار دوربین باشه عمل میکنه در ضمن چند تا نمونه عکس که با این فلاش گرفتی بزار تا ببینیم
    مصرف باتريش خيلي كم بود و من باتريهاي شارژي قبليم را كه ديگر به درد دوربينم نميخورد را داخلش گذاشته بودم و 3-2 روزي كه داشتمش نياز به شارژ مجدد پيدا نكردم.

چشمش زير رفلكتور فلاش ؛ سمت راست است (قرينه لامپ شارژ)

Z-flash 2.2.jpg

بله، براي دوربينهاي كامپكت خوب است.

زاويه را خودتان بصورت تجربي و با سعي و خطا بدست خواهيد آورد، بستگي به منابع نوري ديگر در صحنه و زاويه دوربين نسبت به سوژه دارد، اينكه شما بخواهيد چه سايه اي را با اين فلاش اسليو از بين ببريد.

اساس همه فلاشهاي اسليو بر اين است كه با رسيدن يك حداقل نوري از جنس نور فلاش عمل ميكنند و همانطور كه قبلا" خدمتتان گفتم، اين نور ميتواند هم بصورت مستقيم به چشم فلاش برسد و هم پس از چند بار برخورد به در و ديوار و سقف و ... و در نهايت به چشم فلاش. حالا اگر فلاش در كنار دوربين باشد و ديوار يا شي منعكس كننده اي هم در چند متري روبرو يا كنار ... باز هم عمل خواهد كرد.

نمونه عكس هم جز همانهايي كه در صفحه قبل گذاشتم، چيز بدرد بخور و قابل نمايش ديگري ندارم؛ چون 4-3 روز بعد از خريد فلاش متوجه شدم فلاش من در بعضي مواقع قاطي ميكند و به محض شارژ شدن، فلاش ميزند؛ يا با عبور انگشت دستم از جلوي چشم يا كوچكترين لرزشي فلاش ميزند و .... احتمالا" به دليل همين ايراد اين فلاش در انبار آن فروشگاه باقي مانده بود!! و مجبور شدم بروم پس بدهم .

اگر خواستيد بخريد، حتما" با فروشنده محترم صحبت كنيد كه در صورت ايراد داشتن فلاش آن را بر ميگردانيد.

ولي كلا" به اين نتيجه رسيدم كه هر چقدر پول بدهم ، همانقدر هم آش ميخورم!!!

اما اگر مشكل نداشت ، فلاش خيلي خوبي بود و تاثير مثبت زيادي ميتوانست روي عكسهاي indoor م داشته باشد.
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Slave Flash (فلاش دوم)

وحید جان ممنون
    1 سوال دیگه اگر الان جای من بودی برای w80 چی کار میکردی اون فلاش سونی که گفتم رو میگرفتی 16 تومان با ریلش و یا همین فلاشی که داشتی خودت UNOMAT B14 به قیمت 25 تومان و یا یک چشمی برای فلاش قدیمی که دارم که با اون چشمی بشه مثل همین slave flash دیگه کدوم گزینه رو تو ترجیح میدادی
    خودت تو محیط باز تونستی با این فلاش کار کنی
    راستی اگه اینقد سوالهام تکراری است بخاطر اینکه هیچ کس جواب درین به آدم نمیده حتی هر کدام از سونی سنترا 1 چیز میگفت و همین طور ناصر خسرو که رفتم اونا هم چیزی بارشون نیود ولی از شما میپرسم که تجربه داری

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mpeg نمایش پست ها
    وحید جان ممنون
    1 سوال دیگه اگر الان جای من بودی برای w80 چی کار میکردی اون فلاش سونی که گفتم رو میگرفتی 16 تومان با ریلش و یا همین فلاشی که داشتی خودت UNOMAT B14 به قیمت 25 تومان و یا یک چشمی برای فلاش قدیمی که دارم که با اون چشمی بشه مثل همین slave flash دیگه کدوم گزینه رو تو ترجیح میدادی
    خودت تو محیط باز تونستی با این فلاش کار کنی
    راستی اگه اینقد سوالهام تکراری است بخاطر اینکه هیچ کس جواب درین به آدم نمیده حتی هر کدام از سونی سنترا 1 چیز میگفت و همین طور ناصر خسرو که رفتم اونا هم چیزی بارشون نیود ولی از شما میپرسم که تجربه داری
    نميدانم فلاش قديميتان چيه، ولي اگر فلاش خوبي باشه يك چشمي (هم 4-3 تومانيش هست و هم 20 توماني ژاپني كه كابل سينك فلاش استوديو به آن وصل ميشود و ...كه به درد شما نميخورد) برايش ميگرفتم ، اگر نه همان فلاش سوني را به خاطر نو بودن و اطمينان بيشتر.

نه، در محيط باز نتوانستم.
    وحيد قديري راد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

فلاش Unomat B14 نو بود با دوتا اکبند تو ویترین من دیدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به همه دوستان فلاش باز
    يه توصيه خيلي خيلي مهم به همتون بكنم كه تو هيچ كدوم از تايپك ها بهش ااشاره نشده.
    شايد خيلي ابتدايي به نظر بياد اما من خيلي به درد سر افتادم تا فهميدم متاسفانه مبينم در اين گفتمان توصيه هايي ميشه كه ديگران رو به همون دردسر ميندازه.
    در ماقبل تاريخ ديجيتال يه وسيله اي بود به نام چشم فلاش كه به هر فلاش سيم داري وصل ميشد و با زدن يه فلاش ديگه اون فلاش رو به عنوان فلاش كمك روشن ميكرد به اين ترتيب شما ميتونستين با همون فلاش روي دوربين بي نياز از سيم كشي 10 تا فلاش ديگه رو هم سينك و همزمان روشن كنيد
    حالا اين كه در عين خوبي و ارزوني محدوديتهايي هم داشت بماند
    اما در مابعد تاريخ كه دوربينهاي دبجيتال اومدن همين نقش رو وسيله اي بسيار گرونتر و فانتزي تر به نام اسليو فلاش انجام ميده
    ميببينم كه بعضي دوستان اينا رو مثل هم ميدونن و همون قدبميها رو پيشنهاد ميكنن كه اگر چه كميابه اما ميشه از توي اشغالهاي هر عكاسخونه اي يكي دو تاشو پيداكرد و اون فلاشهاي گردن كلفت قديم كه اكثرا آلماني و ژاپني بودن و قيمتهااشون نسبت به كاراييشون مفته (اون زمان هنوز كره داخل آدم نبود و چين هم كشف نشده بود!!!)
    اما اصلا اينجور نيست
    سر كار رو كه براش 3 بار دورربينمو عوض كردم و چند تا فلاش و چشم و دنگ و فنگ خريدم تاكشفش كردم براتون ميگم:
    تمام دوربين هاي ديجيتال اعم از اتومات كامل يا قابل تنظيم دستي در هر رده و گريدي موقع گرفتن عكس با فلاش 2بار فلاش ميزنن (حتي وقتي حالت رد آي فعال نياشه) با فلاش اول بزخورد نور محيط رو اندازه ميگيرن و نور رو تنظيم ميكنن و با فلاش دوم عكس هنايي رو ميگيرن.
    در حالت رد آي فاصله اش يه ثانيه اي هس اما در در نرمال تقريبا با چشم تشخيص داده نميشه
    در نتيجه اگر از چشم و فلاش قديم استفاده كنيد نتيجه عكس ميگيريد
    يعني با شليك اول فلاش كمك هم ميزنه و با پر نور كردن فضا دوربين رو گمراه ميكنه و با شليك دوم و گرفتن عكس فلاش عمل نخواهد كرد چون شارژ تداره!!
    در نتيجه عكستون تاريك تر از عادي ميشه
    در اسليو فلاش با يه مدار ساده الكترونيكي اولين تحريك چشم فلاش رو ناديد كردن و فلاش با تحريك دوم عمل ميكنه
    به همين سادگي اما بود يا نبود اين سيستم خودش فرق يه عكس خوب تا بده
    بعد از همه راه حلهايي كه رفتم و نتيجه نداد منم يه اسليو فلاش سوني HVL - FSL1B خريدم و از كارش هم فوقالعاده راضيم. مخصوصا به خاطر امكاان ديمر كردن شدت نور در 3 سطح مختلف. تعجب ميكنم كه قيمتش اينقدر اارزونه
    قيمت دلاري در آمازون و همه جا حدود 60 - 70 گاهي در قديم تر تا 99 دلاره اما من در مهر 87 از همايندگي سوني خريدم 18 تومان گويا بعضي 16 هم خريدن
    البته اين تنها مدل اسليو در دسترس محدوديتهايي هم داره مثلا باطريش يه نوع خاصه كه شارژي نداره (از ماركهاي معتبر - پاكستانيش هست) و 2300 تومن قيمتشه اگر هم شارژيش بياد باز يه شارژر هم ميخواد.
    ديگه اينكه طراحيش يه كم سكه و با همون گوشكوبهاي ديجيتال سوني ست ميشه!
    اما خداييش با اين قيمت و كارايي اكازيونه (ساخت اصل ژاپن هم هستت)
    موقع زدن مخصوصا با تمام قدرت ميشه اون صداي دوستت داشتني انفجار زنون در لامپشو شنيد.
    هي ي ي ، ياد قديما و فلاشهاي خوبش.
    دلتون پر نور
    FAYYAZ.SAEED@GMAIL.COM
    Babak Borhani، Mashhadi Vahid، Stalker و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط fayyaz.saeed نمایش پست ها
    .........
    تمام دوربين هاي ديجيتال اعم از اتومات كامل يا قابل تنظيم دستي در هر رده و گريدي موقع گرفتن عكس با فلاش 2بار فلاش ميزنن (حتي وقتي حالت رد آي فعال نياشه) با فلاش اول بزخورد نور محيط رو اندازه ميگيرن و نور رو تنظيم ميكنن و با فلاش دوم عكس هنايي رو ميگيرن.
    در حالت رد آي فاصله اش يه ثانيه اي هس اما در در نرمال تقريبا با چشم تشخيص داده نميشه
    در نتيجه اگر از چشم و فلاش قديم استفاده كنيد نتيجه عكس ميگيريد
    يعني با شليك اول فلاش كمك هم ميزنه و با پر نور كردن فضا دوربين رو گمراه ميكنه و با شليك دوم و گرفتن عكس فلاش عمل نخواهد كرد چون شارژ تداره!!
    در نتيجه عكستون تاريك تر از عادي ميشه
    در اسليو فلاش با يه مدار ساده الكترونيكي اولين تحريك چشم فلاش رو ناديد كردن و فلاش با تحريك دوم عمل ميكنه
    به همين سادگي اما بود يا نبود اين سيستم خودش فرق يه عكس خوب تا بده

سلام

من كه فكر نميكنم فرقي بين فلاش اسليو و تركيب فلاش عادي+ چشم فلاش باشد!!

مهم اينه كه بقول شما در هر دو حالت بايد بتوانيد آن Pre-Flash را خاموش كنيد تا فلاش زودتر از شاتر عمل نكند!!
    وحيد قديري راد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام دوست من
    ديروز نشد داستان فلاش خودم رو واستون بگم.
    من اوليه كاسيو داشتم از نوع كمپاكت . از قراري كه يه فلاش 6باتري خفن داشتم از اونهايي كه لامپ يو شكل ميخوره.
    تصميم گرفتم اونا رو بهم مچ كنم. مدارات دوربين رو ريختم بهم و از تريگر اون كه خازن اصلي رو سويچ ميكرد يه انشعاب گرفتم و به يه هات شوي من در آوردي وصل كردم. مدار رو با اسيلوسكوپ تست كردم و جواب داد. خوشحال و خندان از اختتراع دوباره تكنيكي به نام فلاش، فلاش رو وصل كردو و فاير...
    چشمت روز بد نبينه از جريان هاي ولتاژي كه لحظه تخليه تو پايه فلاش عبور ميكنه مبن برد دوربينم سوخت.
    خدا رحمتش كنه جانشو در راه پيشرفت علم و بشريت فدا كرد.:
    بعد يه پانا خريدم و رفتم تو كار چشم. انواع چشمهارو خريدم يا قرض گرفتم و همون مشكل كه گفتم. امكان قطع كردن پري فلاش وجود نداره چون او اساس نورسنجيه دوربينه و بدون اون كلا دوربين كوره.:
    گفتم چون اين دوربين امكان تنظيم مانوآل نداره اينجوريه.
    رفتم يه فوجي فول مانوآل خريدم به اين اميد كه بشه از دست اون پري فلاش كذايي خلاص شد. اما نه در اون و نه در هيچ دوربين ديگري بعد از اون نتونستم گزينه اي براي حذف اون پري فلاش پيدا كنم (حالا تو اونهايي كه من ديدم و داشتم. اما دوربينهاي آتليه يا اون عروسكهاي فول فريم چند ميليوني شايد؟؟؟):
    2 تا مساله كار منو سخت كرد
    يكي اينكه تو بازار ايران نميتوني همچين چيزايي رو از فروشنده بپرسي چون فقط مثل ... بهت نيگا ميكنم (در عين احترام به انگشت شمار متخصصيني كه دستي هم در بازار دارن) حتي نميتوني چنين چيزي رو در حضورش تست كني. فقط بايد پول رو بدي بعد خودت ميدوني و دوربينت.:
    دوم اخلاق عجيب خودمه كه دوست دارم لقمه رو سه چهار بار بگردونم بعد قورت بدم يعني يه جور معما حل كردن رو دوست دارم والا آدم عاقل ميره از اول يه دوربين هات شو ساپورت و فلاش تي تي ال مربوطه رو ميخره و به امثال بنده ميخنده.:
    هزار بار به همين نتيجه رسيدم كه همين روش بهترينه.

تشکر کرده
    8302

پس دم S3 IS خودم گرم كه ميشه Pre-Flash ش رو خاموش كرد!!
    وحيد قديري راد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

fayyaz.saeed جان جواب منم ندادی ها تو اون یکی تاپیک در ضمن شماره تلفنت رو میتونی به هم بدی تلفنی ازت سوال کنم
    تاپیک خود فلاش رو بخون اونجا سوال کرده بودم جواب رو وانجا بده
    زاستی اگه خواستی تلفنت رو بدی برام پیغام خصوصی بده منتظرما
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7005
    fayyaz.saeed تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به همه دوستان و عزيزام مخصوصا آقا وحيد و string عزيز
    شمارمو ميدم اما از قراري كه اين تايپك وقتي من هفت كفن پوسوندم هنوز پا بر جاس اينجا نميذارم
    هر كس ميخواد لطفا يه ميل بهم بزنه و شمارشو بزاره.
    fayyaz.saeed@gmail.com
    از آقا وحيد ممنونم كه راجع به s3is نكته اي رو يادم داد
    اين دوربين چون هات شو داره من تو سرش نرفتم ولي براي من هنوز هجي نشده.
    ميشه بفرمايين از كدام منو و با چه آپشني اونو حذف كردين؟
    و آيا نتيجه رو با فلاش و چشم هم تجربه كردين؟
    جسارت نشه، ميدونم اهل فني و اينكاره اي اما اون دو تا فلاش تقريبا قابل تشخيص چشمي نيستن!
    بهر حال براي تكميل اطلاعات حاضرم چشمي رو واست بفرستم (اگر نداري) يه امنحاني بكنيم.
    اما دوست عزيزم string:
    چشم به همون آدرسي كه گفتي مراجعه كن در خدمتم.
    راستش من تو اين سايت تازه واردم و روش پيام شخصي يا آپلود عكس رو بلد نيستم.
    اگر كسي ميخواد لطفا راهنماييم كنه. (چه خوبه كه دوستان همه ايميل بزارن)
    من همون روش سنتي پيام ايميل و آپلود عكس در پيكاسا رو استفاده ميكنم و كلا خيلي مخلص گوگلم!
    به اميد آنلاين دوباره
    بدرود

صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین