صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 56
Like Tree3تشکر

موضوع: D70 Or 350d

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض D70 Or 350d

بين انتخاب 350d و D70 شديدن گير كردم . كسي نظري نداره؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

350ِD چون هم ارزونتره هم جدید تره هم تو review ها بهتر از D70 نشون داده فقط جنس بدنش با D70 قابل قیاس نیست و D70 خیلی بدنه محکمتر و بهتری داره

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من مدتها بین این دو انتخاب مونده بودم و در نهایت D70 را انتخاب کردم به دلایلی:
    در ایران قیمت نیکون بسیار واقعی تر است که شاید علت ان این است که نمایندگی ان انحصاری نیست و یا کنترل بیشتری بر انها اعمال میشود.
    لنز کیت دی 70 نسبت به لنز کیت 350 دی کیفیت کاملا بهتری دارد.
    سیستم نوردهی نیکون بهتر است من با خرید یک فلاش sb600 به امکاناتی مثل تبدیل شدن ان به فلاش ریموت از طریق فلاش داخلی دی 70 دست یافتم که برای سیستم مشابه کنون باید وسایل جداگانه ای بخرید.
    سرعت همزمانی فلاش دی 70 یک پانصدم ثانیه و از 350 دی یک دویستم است.
    بدنه دی 70 کاملا محکمتر است.
    ودر نهایت انچه مو جب تصمیم نهایی من شد ظاهر 350 دی بود که بیشتر شبیه یک دوربین کامپکت است تا یک دوربین SLR .
    مزیت 350 دی مگا پیکسل بالاتر ان دیدم که شاید از هر هزار عکسی که میگیرم یکی از انها را هم نمی خواهم بزرگتر از 48 در 36 سانت چاپ کنم.
    هر دو دوربینهای خوبی اند اما هر کدام که حس کردی از کار با ان لذت میبری ان را بخر و تمام حرفهای قبل را فراموش کن.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Persian : Tuesday 8 August 2006 در ساعت 03:01
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

البته 350d از نظر نويز بهتر عمل ميکنه
    محسن مظهری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

و يك نكته ديگه:
    قيمت دوربين در مقابل لنزهايي كه براي كار حرفه اي نياز داريد بسيار كم هست. از اونجا كه لنزها كنون از هماننداي نيكونشون (به گفته فرومهاي انگليسي -ما كه ...- ) ارزونتر هستن. و با توجه به پيشتازي كنون در دوربينهاي ديجيتال - پس اگه بخوايم ْينده نگري كنيم احتمالا سراغ كنون خواهيم رفت حالا يا 350دي يا 20دي يا حتي 10دي.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

شما همان رتوشباشی معروف خودمان هستید؟ مجید آقا؟

جهت اطلاع: قبلا هم به این موضوع پرداخته شده بود که بد نیست برای اینکه به جمع بندی بهتری برسید اگر آنجا را ندیده اید یک نگاهی بیندازید:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=523
    به نظر بنده با توجه به اینکه شما بصورت حرفه ای کار می کنید، استحکام و عملکرد حرفه ای شاید یکی از پارامترهای مهم برای شما به حساب آید. بنابر این D70 یا شاید بهتر از آن D70s ، بخاطر بدنه مستحکمتر و حرفه ای تر و نیز لنز کیت بهتر شاید انتخاب بهتری باشد. البته دل کندن از رزولوشن 8 و نویز کمتر 350D و بعضی مزایای دیگر هم سخت است و من خیلی خوشحالم که فعلا قصد خرید SLR ندارم که بین این دو سرگردان باشم!
    اگر 20D می توانید بخرید، انتخاب بدون شکی می تواند باشد.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

جناب روتوش باشي، اولا چرا d70 ؟ الان D70s‌انتخاب بهتري است با توجه به اينكه اختلاف قيمت چنداني هم ندارد.
    ثانيا د راين انتخاب غير از توجه به دو دوربين به دو مساله ديگر هم توجه كنيد: سليقه شخصي خودتان و وضعيت فعلي و آينده خود.
    اگر في البداهه بخواهيم انتخاب كنيم و عوامل ديگري مانند خريد لنز و... در آينده مد نظر نيست، D70s بنظرم انتخاب بهتري است. اما اگر عوامل ديگري را دخيل كنيم، بايد با توجه به آنها تصميم بگيريم: سليقه شخصي؟ بدنه؟ موجودي لنز؟ خريد لنز آينده؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خود من بسيار مردد بودم و در نهايت D70S رو خريدم. علت هايي رو كه براي اين انتخاب داشتم:

- كلا اين دوربين ابزار قويتريه و امكانات بيشتري رو در اختيارتون ميگذاره
    - لنز كيت اين دوربين به هيچ وجه يك لنز سرهم بندي نيست و هم دامنه زوم بهتري داره و هم از يكي از شارپ ترين لنز هاي زوم نيكون محسوب ميشه، بسيار شارپ تر از مثلا 120-24 نيكون!
    - كانون در ايران با توجه به سياست نمايندگي اش دست نيافتني ترين دوربين محسوب ميشه، مخصوصا در رابطه با لنز هايش درست خلاف اون چيزي كه در آمريكا مشاهده ميشه، لنزهاي كانون تقريبا قيمت هاشون دوبرابره. براي مثال عرض ميكنم، شما كه نميخواهيد براي يك لنز 220 دلاري (105-28 f/3.5-4.5 ) مبلغ 350 تا بسلفيد؟ براي مقايسه عرض ميكنم، نمايندگي معقول سيگما در ايران لنز 50-18 سيگما 2.8 رو كه قيمتش 500 دلاره به همين قيمت ميده! پس قضيه لنزهاي كانون در ايران نه تنها مزيت نيست، يك عامل بازدارنده نيز هست. البته اگه شما توي آمريكا كسي رو داريد، قضيه فرق ميكنه.
    - كلا دوربين خوش دست تري محسوب ميشه، امتحانش مجانيه خودتون امتحان كنيد.
    در رابطه براي لنزهاي آينده، من فكر ميكنم (البته نميخوام به جاي همه تصميم بگيرم) متوسط افرادي كه از دوربيني با اين رنج قيمت استفاده ميكنند، حداكثر 2 يا 3 لنز خواهند داشت، آيا نيكون اين تعداد لنز خوب و قابل دسترس را در چنته اش ندارد؟ من فكر ميكنم مينولتا ، اليمپوس و پنتاكس هم دارند، چه رسد به نيكون! كما اينكه شما با نيكون انتخاب هاي بيشتري، از جمله لنزهاي قديمي تر رو داريد.
    - ال سي دي بزرگتر

يه داستاني راجع به نويز بگم، گاه و بيگاه توي اين فورم ميشنوم كه مثلا s2 is نسبت به دوربين هاي H1 و Fz5 نويزي تر - يا از اون بدتر - بلر تره! به نظر من اين نوع اطلاعات ميتواند گمراه كننده باشد، چرا كه من اگر هزار دليل براي نخريدن S2 IS داشته باشم، اين مسئله آخرين علتش ميتونه باشه. واقعا اگر عكساتونو چاپ كنيد ميبينيد كه اين 3 در صد يا 5 درصد نويز بيشتر، به هيچ صورت، درچاپ به چشم نمياد. و فقط به درد اونايي ميخوره كه منتظر سايت ناقلايي مثل dpreview ميمونن و دوربينشونو از ريويو هاي اون سايت انتخاب ميكنن. بله من منكر اين سايت و اطلاعاتي كه ميده نيستم، اما گاها به راحتي با اهميت ندادن به يك سري برتري ها و بزرگ كردن بعضي كاستي ها، سرخواننده ها شيره ميماله. مثال عرض ميكنم: چطور به راحتي فوجي S3 Pro رو كه يك دوربين برجسته است (از قيمت زيادش كه بگذريم) سمبل كرد! و مثل يك دوربين معمولي عرضه اش كرد، انگار نه انگار كه يكي از كم نويز ترين ، پر رنج ترين! موجودات اس ال ار دنياست. بله تفاوت توي نويز مهمه، اما نه تفاوت S2 is با H1 يا تفاوت دي هفتاد با 350 دي. از اون جوك تر، تفاوتهايي است كه مثلا بين تصوير مينولتاي A2 و اليمپوس 8080 ارائه ميده، جالب اينجاست كه سنسور اين سري از دوربين ها همه ساخت سوني است، حالا درسته كه لنزهاشون متفاوته ، و اصلا وجود يك همچين ريويو هايي مفيده، اما وظيفه داره كه خواننده رو مطلع كنه كه اين تفاوت ها چقدر اهميت داره، و متاسفانه درست برعكس دامن ميزنه، و گاهي حتي با اينكه با چشم خودت ميبيني كه فرقي ندارند، ميگه مثلا فلان لبه شارپ تره. اين قضيه صداي همه عكاساي درست حسابي اون ورآبي رو درآورده. من شخصا ريويو هاي مايكل ريچمن رو توي لومينوس لنداسكيپ! بيشتر ميپسندم.

در رابطه با 20D، قيمت هاي جهاني اش با توجه به قابليت ها عالي است ، اما خريدش در ايران با يك لنزي كه حد اقل مثل لنز كيت نيكون باشد ، دوتومان آب ميخورد!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 3 August 2005 در ساعت 20:16
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

و...
    اون سرعت سينك D70s و اون مترينگ اسپات اش هم حتي در 20d وجود ندارد! چه برسد به 350d
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

پیش فرض D70s !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan
    و...
    اون سرعت سينك D70s و اون مترينگ اسپات اش هم حتي در 20d وجود ندارد! چه برسد به 350d
    من که با وجود این اساتید نمیتونم چیزی بگم!!!
    فقط اینو بگم که دوستان متخصص ...هرگز نیکون را با کنون مقایسه نکنید ...با توجه به اینکه نیکون صاحب تکنولوژی دیجیتال نیست .ولی با اینحال کنون نمیتواند با نیکون رقابت نزدیکی داشته باشد.
    چرا که نیکون از نظر قیمت وکیفیت (در نظر گرفتن هر دو عامل مهم است)همیشه در صدر است.
    پس نتیجه میگیریم که نیکون از نظر کلی برتری دارد.واین را عکاسان با تجربه که با نیکون کار کرده اند(در بخش دیجیتال)تایید میکنند.
    در هر صورت فعلا که اینطور است ....حالا بعد چه اتفاقی میافتد؟ باید منتظر باشیم.

با عرض پوزش از اساتید !!!

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین