صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77
Like Tree134تشکر

موضوع: Nikon D3100 یا Canon 550D ؟

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

Exclamation Nikon D3100 یا Canon 550D ؟

شاید این دو تا دوربین توی 1 کلاس نباشن اما با قیمت تقریباً نزدیکشون میشه با هم مقایسشون کرد
    شما بودین کدوم رو میخریدین و چرا؟
    خواهش میکنم فقط بین این 2 تا بحث کنین و نگین مثلاً D7000 از اینا بهتره برو اونو بخر!!!

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

سلام دوست من.
    یک مقداری شما بیشتر تحقیق کن به نتیجه میرسی.
    قیمت هاشون که به هم نزدیک نیست! حدود 200 تومن اختلاف.
    برتری با 550D هست.
    شما ببین برای چه کاری میخوای.علاقه به کدوم برند داری.ایا بعدا برای لنز هزینه میکنی.و...
    اگر پاسخ بدی بهتر میشه راهنمایی کرد.
    Hassan.K، payman_sh، Torabian و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

550 دي امكانات بهتري در اختيارتون قرار ميده.اگر محدوديت بودجه نداريد در خريدش شك نكنيد
    payman_sh، Torabian و D_felfelak تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

فکر کنم نوع عکاسی و بواقع نوع لنز های مورد نیاز مهمتر از تفاوت های این دو بدنه هستند
    به همین دلیل انتخابتان بر اساس نوع لنز ها باشد بهتر به نتیجه می رسید
    payman_sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2997

قیمت هاشون اختلاف 120 تومنی داره
    770 تومن D3100 و 890 تومن 550D
    دوستان خیلی با اطمینان میگن اما من منتظر بودم چیز دیگه ای بشنوم!
    من همه تست ها رو خوندم عکس تست ها رو دیدم نویز نیکون خیلی کمتر از کانونه توی رده بندی سنسور هم امتیاز بهتری آورده
    دوستان خواهش میکنم بدون تعصب جواب بدن چون این برندها مال ماها که نیست روشون تعصب داشته باشیم صاحب داره!!!
    نیکون قابلیت اوتوفوکوس ممتد در حین فیلم برداری رو هم داره البته بگذریم که موتور لنز هم صداش کم نیست!

كاربر آشنا challenger آواتار ها
    تشکر کرده
    392

من هم فكر ميكنم كنون 550D بهتر از D3100 نيكون ِ . دوربين نيكون تا اونجايي كه ميدونم Bracketing هم نداره . كه خيلي وقت ها به كار مياد . حتي به نظرم 500D هم بهتر از D3100 هست اش . بحث نويز تو ISO هاي بالا واسه هر دو تا دوربين كنون كه اسم بردم مطرح هست ، اما واقعا ً چند بار لازم ميشه با ISO 1600 به بالا عكاسي كرد ؟!
    payman_sh تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    انتخاب خیلی سخته اونم بدون تعصب!
    من خودم D3100رو از نزدیک ندیدم و نمی تونم نظر درستی بدم اما D3000 رو دیدم بنظرم خیلی ضعیف اومد حالا نمی دونم D3100چقدر دنباله رو D3000 هست.
    نکته اگر دنبال کیفیت عکس هستین دیگه دنبال چیزای دیگر نباشید من خودم هم اول اینجوری فکر می کردم اما آخر سر هیچ کدام را درست ندارم
    payman_sh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2997

میشه یکم در مورد Bracketing توضیح بدین؟
    راستش این دوربین رو به عنوان دوربین اولم میخوام بگیرم و شاید به این زودی ها لنز هم براش نگیرم
    عکس های دوربین ها رو تو ISO 100 هم مقایسه کردم کیفیت نیکون بازم بهتره اما عکسای کانون یکم روشنتره
    در مود فیلم برداری هم فیلم برداری شب کانون خیلی بهتره اما توی روز خیلی تفاوت مشهود نیست شایدم فیلمایی که از کانون دیدم خوب کارگردانی شده بودن:confused:

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    دوستان خیلی با اطمینان میگن اما من منتظر بودم چیز دیگه ای بشنوم!
    ببنید دوست عزیز اگر مثلا میفرمودید دی 90 یا 550دی اونوقت شاید جوابها اینطور با اطمینان نبود.صرف نظر از فیلمبرداری بهتر نسبت به دی90 این بدنه یکسری از امکانات مهم رو که در نسل های قبلی رده های بالاتر(مثلا همین دی 90 با قیمتی نزدیک) رو نداره.اگر این امکانات براتون مهم نیست که بحث دیگه ای...
    درباره فیلمبردای هم به نظر من تنها برتری همین فوکوس ممتد هست(که البته برتری کمی هم نیست).منتها همون فوکوس دستی هم بعد از مدتی تمرین به همون خوبی(توی بعضی شرایط حتی بهتر) خواهد بود.
    پیشنهاد من با توجه به اینکه اولین بدنه هست و به نظر میاد اطلاعات کافی ندارین اینه که عجله نکنید و کمی بیشتر مطالعه کنید
    Anoosh-Em و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...............................

درود

دوست گرامی فکر میکنم پرسیدن نظر دیگران ، در مورد موضوعی به این سر راستی که براحتی برای خودتان قابل بررسی کردن هست کادر درستی نیست ،
    شما میخواستید ظاهرا کسی به شما بگوید این خوبه و اون بده و دوستان هم که براحتی این کار رو انجام دادند !
    بهتر است اول با مشخصات کلی این دو بدنه آشنا شوید و بدانید که چه امکاناتی دارند و در عوض چه محدودیتهایی و این امکانات کدام برای شخص شما عملا کاربرد دارد
    و در مرحله دوم به چند منبع معتبر و سایت نقد و بررسی مراجعه کنید و ببینید این دو عملا در تست ها چه نتایجی را کسب کرده اند. فکر نمیکنید این بهتر باشد؟

ضمنا چندی پیش فرصتی دست داد تا با D3000 کار کنم و بی اختیار خروجی آنرا با دوربین قبلی خودم که D300 بود مقایسه کنم. فرمایشان جناب عاشور نیا هنوز در گوشم هست که خروجی دوربین های Entry Level با دوربینهای مدل بالاتر فرق قابل توجهی ندارد و این لنز هست که مهمترین نقش را برای داشتن خروجی بهتر ایفا میکند کاملا برای قابل لمس بود.

من 24-70 خودم رو روی D3000 بستم و عکاسی کردمو کلی هم لذت بردم کلی کار استروبیستی فلاش در حالت Off Cammera البته در حالت SU4 بسیار عالی کار کرد! و باعث شد خیلی هم بیشتر از قبل از D3000 خوشم بیاید. حال اینکه کسی ممکنه بدنه فلزی لازم داشته باشه یا سیلینگ بدنه و 51 نقطه فوکاس و سرعت عکاسی پیاپی 10 فریم بر ثانیه.... موضوع دیگیری است که ابدا دلیل ضعیف بودن D3000 نیست چون اینها ها رو نداره و از D3 امکانات کمتری داره.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 25 December 2010 در ساعت 15:01
    KingArash، شاهین اکبری، Amin.M و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین