نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree46تشکر
  • 15 Post By aliii
  • 12 Post By jebrahim
  • 8 Post By Anoosh-Em
  • 11 Post By nmroshan

موضوع: مقایسه NIKON D7000 CANON 60D

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

پیش فرض مقایسه NIKON D7000 CANON 60D

امروز فرصتی پیش امد چند ساعتی در محیط بیرون با کنن 60دی کار کنم چون برای دوستان وخودم این سوال که جانشین دی 90 و 50دی چه ویژگی هایی دارند اول تو فکرم بود خیلی دقیق مقایسه کنم ولی الان ترجیح میدم کلی و ساده کوتاه نظر بدم همون لحظه که60دی دستم گرفتم جنس بدنه دگمه ها خیلی معمولی ضعیف احساس کردم خیلی شبیه 350دی
    که انتظار من چیزی در حد 7دی یا 50دی بود حتی دی 90 هم خیلی بدنه قابل قبولتری داره تفاوت بدنه 60دی با 7دی خیلی بیشتر از دی90 با دی300اس هست دگمه منو یا اینفو جوری بود که به راحتی با ناخن می شد در اوردش! به نظر من ال سی دی چرخان کارامد هست ولی فکر می کردم کیفیت تصویر بهتر از ال سی دی نیکون دی 7000 باشه که این طور نبود!!
    دگمه ها خشک... کلا حس حرفه ای بودن خوش دست بودن سرعت عمل60دی به من نداد البته جنس ضعیف بدنه 18-200 لنز کنن هم به این حس کمک میکرد4 -5 ساعت کار با این دوربین کاملا دلیل 300 تومان گرانتر بودن در تهران150$-250$ در بازار جهانی برای من داشت کنن همیشه تو رنج متوسط بدنه های در حد یا بهتری از نیکون عرضه می کرد به شخصه از این به بعد 7دی به دوستان کننی پیشنهاد میدم نه 60دی قبل اینکه دوربین پس بدم نیم ساعت فرصت داشتم تو شرایط برابر با دی7000 و60دی چند نمونه عکس بگیرم این نمونه ها از ایزو 100 تا 6400 در تمام ایزوها و همینطور بصورت خام با فلش بدون فلش موجوده 50 تایی میشه کسی تو ایزوی خاصی خواست میزارم ولی بر خلاف انتظارم این بار 60دی با دی7000 کاملا برابری میکنه بعضی جاها بهترم به نظر میاد تو ایزوهای بالا کمی دی7000 نویز کمتری داره از نظر فیلم برداری وایت بالانس هم دی7000 بهتر عمل میکنه سعی میکنم نکات نمونه های بیشتری تو این تاپیک بزارم دوستانی هم که با ایندو دوربین کار کردن نظر بدن نظر کلی من اینه اگه قرار دوربینی برای قرار گرفتن رو سه پایه در اتلیه استفاده بشه با توجه به کیفیت و قیمت کمتر 60دی مناسب تر هست ولی اگه 1 بار هم قرار باشه دوربین از سه پایه جدا بشه دی7000 انتخاب اول من هست[IMG][/IMG]
    Daruosha، ariu، شاهین اکبری و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نمونه 2 تفاوت اوپتیک یا ؟
    ویرایش توسط aliii : Thursday 10 February 2011 در ساعت 15:22

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پست قبل بیشتر برای مقایسه 18-200 کنن و نیکون مناسبه تا مقایسه D7000 و 60D
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 10 February 2011 در ساعت 15:41
    nmroshan، A_Maddah، Navid7h و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

مورد فوق وجود لبه های قرمز رنگ خطای Ca لنز 18-200 کنون هست فکر میکنم اغلب می دانیم که 18-200 کنون از نظر اپتیکی در حد مشابه نیکونی خود نیست ، تفاوت بین این دو عکس ، به لنز استفاده شده ربط داشت.

برای تست باید از لنزی استفاده کرد که می دانیم از نظر اپتیکی به هم نزدیک هستند مثلا فیکس 50mm (یا شاید 16-85 با 15-85 ) اما از یاد نبریم که تفاوتی که میتواند در خروجی دو تا بدنه باشد ، در واقع تفاوت سنسور دو دوربین است که تست های آزمایشگاهی از آنها انجام شده است مطمئنا ما نمیتوانیم در تست های تجربی خودمان شرایط دقیق آزمایشگاهی را فراهم کنیم
    در تعین کیفیت سنسور هم 3 عامل دخیل هستند :

عمق رنگ

دینامیک رنج

وضعیت نویزی

پس اگر در وضعیتی کاملا مشابه ( با لنزی از نظر کیفیت اپتیکی یکسان ) فرقی در نمونه های بین دو دوربین وجود داشت که براحتی قابل تشخیص بود مسلما در آزمایشاتی دقیق تر این فرق بسیار بیشتر هم خواهد بود.

پی نوشت : با جناب ابراهیمی همزمان شد

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 10 February 2011 در ساعت 15:45
    Navid7h، KHAKSAR، jebrahim و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پست دیروزتان در مورد مقایسه کیفیت خروجی دی۹۰ و دی۸۰ حذف شده بود بعلت اینکه شرایط چنین قیاسی را رعایت نکرده بودید و نتایج تان بدون ارزش بود.
    این پست نیز دقیقا در همان راستا است و حذف خواهد شد.

مقایسه دوربینهای SLR نیاز به دانش و تجهیزاتی دارد که آن را متفاوت با مقایسه سایر دستگاهها می‌کند.
    farhad44، Kamal، Hamid Moradi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan