نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By M.R.Shahbazi

موضوع: خرابی صفحه فوکوس دوربین 350 چکار باید کرد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض خرابی صفحه فوکوس دوربین 350 چکار باید کرد

هنگام تعویض لنز خاک روی آیینه و صفحه فوکوس نشست پاک کردم دیگه نقاط فوکوس که به صورت نقطه های قرمز روشن مس شد محو شده هام داره چکار باید کرد ظاهرا صفحه باید عوض شه هزینه
    اسمشه focusing screen اون چقدره؟
    ویرایش توسط mahdi1358 : Thursday 10 November 2005 در ساعت 23:19

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1358
    هنگام تعویض لنز خاک روی آیینه و صفحه فوکوس نشست پاک کردم دیگه نقاط فوکوس که به صورت نقطه های قرمز روشن مس شد محو شده هام داره چکار باید کرد ظاهرا صفحه باید عوض شه هزینه
    اسمشه focusing screen اون چقدره؟

ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد دقيقاً كجاها رو و با چه وسيله اي تميز كرديد ؟

تميز كردن آيينه كه به هيچ وجه نمي تونه به سنسور هاي اتوفوكوس آسيب برسونه چون سنسورها در قسمت پايين قرار گرفته اند .
    طرز كار به اينصورته كه آينه اصلي كه شما احتمالاً تميزش كرديد قسمتي از نور رو منعكس ميكنه براي ويزور و قسمتي رو از خودش عبور مي ده . يه آينه ديگه پشت اين آينه قرار داره با زاويه ( احتمالاً نود درجه ) كه نور عبوري از آينه اول رو مي اندازه روي سنسورها كه در قسمت پايين پشت لنز قرار دارند . آيا اين قسمتها رو هم دستكاري كرديد ؟
    من فكر مي كنم حتي تميز كردن سنسور ها اگه با دقت و با برسهاي نرم مخصوص لنز انجام بشه آسيبي بهشون نزنه . خلاصه بيشتر توضيح بديد ببينيم چه كار كرده ايد .
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

اون نقاط فوکوس هم که روشن میشه در واقع چراغ یا قطعه الکترونیکی نیست، بلکه تنها یک شیاز ریز است که از بالا روی آنها نور لیزر تابانده می شود تا بصورت روشن دیده شود. ممکن است صفحه را بیرون آورده و برعکس جازده اید؟ درهر صورت در خود عمل فوکوس نباید مشکلی باشد، فقط در نمایش محل فوکوس مشکل ایجاد شده است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

فکر نمی کنم جای نگرانی زیادی وجود داشته باشد.. من هم مثل آقای شهبازی فکر میکنم که Focusing Screen را اشتباه و به احتمال زیاد برعکس جا زده اید..
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فوکوس اسکرین

من فقط فوکوس اسکرین رو تمیز کرد اصلا دست به سنسورهای نورسنجی که در پایین لنز قرار دارند نزدم همانطور که آقای شهبازی گفتن اونها یک میکرولنزهایی هستند که وقتی نور لیزر بهشون میخوره به صورت نقطه روشن می شن ولی اینقدر حساس هستندمتاسفانه اطلاعات کمی در مورد سری جدید فوکوس اسکرین ها در اینترنت است مخصوصا چند نقطه ایها

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: خرابی صفحه فوکوس دوربین 350 چکار باید کرد

من هم مشكلي مثل شما پيدا كردم . با اين تفاوت كه بعضي نقاط كمرنگ شده اند و مطمن هستم كه صفحه را برعكس جا نزده ام چون اصلا برعكس جا نميرود . شما بالاخره با اين مسله چكار كردي؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در دوربین من هم بعد از تمیز کردن چنین اتفاقی افتاد اما نه به این شکل.اول از همه یک نکته را باید بدانید :
    تحت هیچ شرایطی چیزی به سطح focusing screen (شیشه مات) نکشید.چون اثر برخورد اجسام با این شیشه دیگه پاک شدنی نیست و فقط باید توسط دمنده های دستی و یا مکنده ها گرد و غبار رو از روی آن دور کرد.هنوز هم جای برخورد گوشپاکن و ... بر روی این صفحه در دوربین من دیده میشه.
    اما هزینه تعویض این قطعه 25 هزار تومانه .اما در حال حاضر نه آفومار و نه تعمیرگاههای واقع در ساختمان آلمینیوم
    این قطعه رو برای 350 دی ندارند.
    اما این نقاط میکرولنز نیستند و فقط یک فرو رفتگی ساده هستند و طبق فرمایش جناب شهبازی و جناب مهندس حیدری این نور قرمز از انعکاس آینه دوم که دقیقا زاویه 90 درجه دارد بر روی این صفحه و روی همان نقاط متمرکز میشود.من بار ها این صفحه را در 3000 وی خودم در آوردم.حتی با برعکس جازدن هم نباید نور رو نبینید.فقط جای نقاط کمی تغییر میکنه.(با چپ و راست جازدن)
    اما اگز این صفحه را بجای چپ و راست پشت و رو جابزنید دیگه از نور قرمز خبری نیست.اما میدونم شما چنین کاری نکرده اید.
    لطفا بفرمایید با چه ماده ای این صفحه را تمیز کردید؟
    آیا دوربین فکوس میکنه چون اگر این کار رو انجام بده برای سیستم فکوس مشکلی پیش نیامده و فقط انعکاس نور روی شیشه ملت از بین رفته؟
    اما این رو میدنم که این صفحه باید تعویض بشه.راستی از منظره یاب چیزی میبینید یعنی وضوح در تصویر دارید؟
    اگر از آب و یا هر ماده دیگری استفاده کنید چنین اتفاقی خواهد افتاد.در دوربین من هم این نقاط کم نور شده است.

به عکس زیر دقت کنید(روش فکوس)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (26.0 کیلو بایت, 99 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (20.3 کیلو بایت, 92 بازدید)
    ویرایش توسط Ghadiri : Thursday 13 April 2006 در ساعت 09:17
    مسعود قدیری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از پاسخ شما متشكرم.
    ویرایش توسط Nosrat : Sunday 30 April 2006 در ساعت 23:48

كاربر همراه parsa rahnama آواتار ها
    تشکر کرده
    0

خب بلاخره چی شد سرنجامش؟
    نوری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مشكل با تعويض focusing screen حل شد و خوشبختانه تعميرگاه كانن اين صفحه را داشت و عوض كرد.
    Canon 350D, EFS 18-50, EF 100-300 IS, SIGMA 150 MACRO