صفحه 14 از 86 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

آقا آرش می شه بفرمائید آیا تامرون هم تو شیراز نمایندگی داره یا نه ؟ آخه تو شیراز جایی به نام نمایندگی تامرون یا نیکون و یا سیگما وجود نداره .
    و می خواستم بدونم شما Eos 350 خودتونو از لابراتوار بهنام خریدید یا جای دیگه . می خوام بدونم قیمتاش قابل قبوله ؟
    با سلام
    فكر نكنم تامرون توي شيراز نمايندگي داشته باشه ، ولي هر لنزي يا هر دوربيني خواستيد بگو 48 ساعته بدستت برسونم ( با قيمت تهران)
    در مورد دوربين خودم از فروشگاه كامران (خ داريوش) گرفتم و اون موقع ( 8ماه پيش) فوتو بهنام ميداد 950 ولي من 880 خريدم..............
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

حلا از خرید خودم بیشتر خشنود هستم.
    این هم مقایسه 135-28 کانن و 70-24 سیگما.
    به علت بالا بودن حجم فقط تست 28 م م در اینجا قرار دادم. برای دیدن عکس اصلی به این لینک نگاه کنید.
    http://www.pbase.com/fstopjojo/image/47156818
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط Ghadiri : Tuesday 13 June 2006 در ساعت 09:05
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

این هم مقایسه بین 135-28 و 85-17
    http://www.pbase.com/fstopjojo/image/53570021
    برای من که خیلی عجیب بود.با توجه به عکسهایی که از 85-17 دیده بودم چنین انتظاری نداشتم.!!!
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

به این لینک نگاه کنید تا شگفت زده شوید.
    http://www.pbase.com/avandel/image/55152226/original
    مسعود قدیری

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

این هم مقایسه بین 135-28 و 85-17
    http://www.pbase.com/fstopjojo/image/53570021
    برای من که خیلی عجیب بود.با توجه به عکسهایی که از 85-17 دیده بودم چنین انتظاری نداشتم.!!!
    آره منم انتظار نداشتم ، البته ناگفته نماند مشكل اصلي 17-85 توي CA هست كه توي اين تست مشخص نشده ولي كاملا مشخصه كه توي 85 مم از 28-138 شارپ تره.
    به این لینک نگاه کنید تا شگفت زده شوید.
    http://www.pbase.com/avandel/image/55152226/original
    واقعا نميدونم اين 24-105 F4 واسه چي دورش خط قرمز داره ، با اين قيمت و اين كيفيت خودتون قضاوت كنيد
    اينم يه تستش با 28-135 ، ببينيد اين دوتا لنز با اختلاف حدود 3 برابر در قيمت ، چقدر در كيفيت فرق دارن:
    http://www.luminous-landscape.com/re...s/24vs28.shtml
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

واقعا نميدونم اين 24-105 F4 واسه چي دورش خط قرمز داره
    احتمالا این خط قرمز مثل فیلم خط قرمزه یا شاید هم علامتی مثل نا مرغوب بودن و چمیدونم از این چیزا باشه.
    بالا خره وقتی مهندسای کانن شب میخوابن و صبح بلند میشن و یک ابداع جدید میکنن همین هم میشه!!!!!!

البته این بدان معنا نیست که این لنز خیلی بده .اتفاقا خیلی هم خوبه اما نه با سه برابر قیمت نسبت به 135-28 و یا لنز هایی در این سطح .
    به نظر من خرید این لنز و یا 70-24 کانن مساوی با پول دور ریختن است.
    البته در لینک آرش تفاوتی کم بین 135-28 و 105-24 است اما برای این تفاوت اندک باید پول 3 تا 135-28 پرداخت کرد.
    ویرایش توسط Ghadiri : Monday 13 March 2006 در ساعت 14:15
    مسعود قدیری

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

ببخشيد ميشه براي جمع بندي تا اينجا مجموعه هاي مختلف لنزها رو در قيمت هاي متفاوت ارائه بدين مثلا از وايد تا تله كه بشه راجع به اونها بحث كرد و بعد با يك بدنه خوب چه در كنون و چه در نيكون به يك سري نتايج رسيد و بدونيم كه آقا اگر كسي با فلان قيمت مي خاد خريد كنه بره سراغ كدوم ليست

مرسي
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    به نظر من خرید این لنز و یا 70-24 کانن مساوی با پول دور ریختن است.
    البته در لینک آرش تفاوتی کم بین 135-28 و 105-24 است اما برای این تفاوت اندک باید پول 3 تا 135-28 پرداخت کرد.
    می دونید،تفاوت های کوچک وقتی که زیر ذره بین بذاریدشون خودشون رو نشون میدند.

مثل یک لکه کوچیک مشکی توی یک آسمون آبی.شاید این لکه اولش خیلی به چشم نیاد اما اگر بخواهید اون عکس رو بزرگ کنید مثلا برای یک بیلبورد اون وقت هست که این لکه خیلی توی ذوق میزنه.

یک موقعی هست که کیفیت خیلی خیلی مهمتر از قیمت هست .شما باید با کسایی رقابت کنید که بازار رو توی دستشون دارند پس باید هر کار که میشه رو انجام داد.

شاید برای یک عکس برای توی یک وبسایت کیفیت عکس ها خیلی به چشم نیاند اما وقتی که بخواید عکس رو 2*1 متر چاپ کنید همون تفاوت یک ذره هم براتون مهم میشه.

نه فقط در مورد این لنز که گفتید در مورد همه لنز ها کاربرد لنز هست که مشخص می کنه که می ارزه 3 یا 4 برابر قیمت رو آدم بده یا نه!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

در مورد لنز 17-85 کانون واقعا کيفيت فوق العاده اي داره از نظر کنتراست به حدي با لنز 28-135 تفاوت داره که بدون ديدن تست هم و نه در کراپ 100%بلکه همون حالتي که عکس- فيت تو اسکرين-ميشه تفاوت کنتراستش کاملا مشخصه-

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

گفته های شما صحیح اما:
    می دونید،تفاوت های کوچک وقتی که زیر ذره بین بذاریدشون خودشون رو نشون میدند.
    مثل یک لکه کوچیک مشکی توی یک آسمون آبی.شاید این لکه اولش خیلی به چشم نیاد اما اگر بخواهید اون عکس رو بزرگ کنید مثلا برای یک بیلبورد اون وقت هست که این لکه خیلی توی ذوق میزنه.
    مثلا در نظر بگیریم که این تفاوتها در بین کانن وسیگما و جود داره که حتما هم همین طوره.اما من به همه لنز ها کاری ندارم بحث من فقط در مورد بعضی از لنز های معرفی شده در همین تاپیک است.
    در مورد این لنز ها دقیقا چنین مسئله ای و جود داره اما نه به نفع کانن مثلا در همین 70-24.درسته که میزان Ca در این مدل سیگما بیش از کانن مشابه است اما در عوض شارپ بیشتری داره .درسته که سرعت و دقت فکوس این مدل کانن بهتر از این مدل سیگما است اما بابت همین میزان برتر باید 800 هزار پول بیشتری پرداخت کنید. اما در عوض این لنز سیگما ماکروی بسیار عالی داره و در مورد کارهای نسبتا مهم هم کار راه اندازه. و خیلی از این مسائل......

یک موقعی هست که کیفیت خیلی خیلی مهمتر از قیمت هست .شما باید با کسایی رقابت کنید که بازار رو توی دستشون دارند پس باید هر کار که میشه رو انجام داد
    .

زمانی که کیفیت مطرح میشه قاعدتا باید میزان پول پرداختی رو کنار گذاشت . همچنین برعکس این قضیه هم صادق است یعنی اگر میزان پول متوسطی رو در نظر بگیرید دیگر نباید انتظا ر کیفیت بالا رو داشت.
    هدف آرش از طرح این تاپیک اشاره به همین مسائل بود . یکی از همین مسائل لنز همایی باقیمت مناسب ولی باکیفیت.
    ما هم سعی کردیم لنزهایی را که داری چنین شرایطی هستند معرفی کنیم.اما در این معرفی ها لنزهایی مطرح شدند مثل همین 70-24 سیگما /20-10 / 105 .... که از مشابه هایی با قیمت چندین برابر در مقایسه هم سر تر بودند آنهم نه بخاطر قیمت و به صرفه بودن بلکه به خاطر کیفیت و در نظر گرفتن مسائل کلی . حتی اگر در این مسائل کلی از قیمت هم چشم پوشی کنیم باز هم این لنزها در این مقایسه ها چیزی برای از دست دادن ندارند.

شاید برای یک عکس برای توی یک وبسایت کیفیت عکس ها خیلی به چشم نیاند اما وقتی که بخواید عکس رو 2*1 متر چاپ کنید همون تفاوت یک ذره هم براتون مهم میشه.
    نه فقط در مورد این لنز که گفتید در مورد همه لنز ها کاربرد لنز هست که مشخص می کنه که می ارزه 3 یا 4 برابر قیمت رو آدم بده یا نه!
    من نمیدونم که شما چقدر با چاپ به ابعاد بزرگ سر و کار دارید؛ احتمالا اگر یک عکس رو مثلا به قول شما 1*2 چاپ کنیم حتما آن را به همان شکل نگاه میکنیم که آلبوم عکس 10*15 رو میبینیم.!!!!!!!
    قاعدتا چنین عکسهایی را در فواصل کمتر از یکی دو متر نگاه نمیکنیم مگر به دلایل خواصی.
    اما در مورد قیمت ، به طور مثال چنین اختلافهای ذره ایی وجود داشته باشه که فقط در چاپ بزرگ مشخص میشه:
    اول اینکه کدام ما عکسهایمان را در این اندازه به چاپ میرسونیم؟؟
    دوم اینکه به نظر شما این اختلاف ذره ای این ارزش 3 /4 برابر پول بیشتر رو داره؟؟
    حالا اگر هم چنین موردی پیش بیاد چند بار در ساله؟؟
    اما به عقیده من این مسائل خیلی خیلی کوچک هستند که ارزش این مقدار پول رو داشته باشند ، چون به راحتی و صرف وقت بسیار اندک قابل حل هستند.

به نظر من این میزان چند برابر پول به هیچ وجه قابل توجیه نیست.لا اقل برای من.
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

صفحه 14 از 86 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 ... آخرینآخرین