صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 300
Like Tree352تشکر

موضوع: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام

در عکس زیر قسمت Gray مقدارش چه جوری باید تعیین ‌شود؟ یعنی بر چه مبنایی انتخاب می‌شه؟
    البته دوستان (عکاسان) عکس سیاه و سفید را در همان مد RGB تنظیم می‌کنند؛ کاربرد Gray Scale تو چاپ افست خیلی بیشتره؛ منتها به نظرم رسید اینجا نزدیکترین تاپیک برا این سول باشد.

ممنون
    تنظیم Dot gain باید همراه با hard proof و نیز اسپکتروفتومتری خروجی باشد. در غیر اینصورت تمام تغییرات "روی هوا" خواهد بود و بر اساس سعی و خطا.

یک اشتباهی که درپستهای قبلی به چشم می‌خورد، این است که دوستان موقع کالیبراسیون، با استفاده از نرم‌افزار پروفایل تولید می کنند و بعدا می‌روند، روشنایی را تغییر می‌دهند! این کار مانند این است که شاخه ای که رویش نشسته‌اید را اره کنید!

تمام تنظیمات روشنایی و ... باید حین فرآیند کالیبراسیون صورت گیرد. پس از تهیه پروفایل، اگر مشکلی باقی‌مانده است، باید در فرآیند کالیبراسیون تجدید نظر کنید و نه اینکه بعد روشنایی و کنتراست را تغییر دهید.
    Arash، SBadri، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    ........ یک اشتباهی که درپستهای قبلی به چشم می‌خورد، این است که دوستان موقع کالیبراسیون، با استفاده از نرم‌افزار پروفایل تولید می کنند و بعدا می‌روند، روشنایی را تغییر می‌دهند! این کار مانند این است که شاخه ای که رویش نشسته‌اید را اره کنید!

تمام تنظیمات روشنایی و ... باید حین فرآیند کالیبراسیون صورت گیرد. پس از تهیه پروفایل، اگر مشکلی باقی‌مانده است، باید در فرآیند کالیبراسیون تجدید نظر کنید و نه اینکه بعد روشنایی و کنتراست را تغییر دهید.
    با سلام

ضمن تشکر از آقای دکتر روشن ، از کلیه دوستانی که مطابق گفته های حقیر ابتدا به صورت نرم افزاری پروفایل تولید و ذخیره کرده اند سپس با تنظیمات برایتنس و کنتراست و گاما ،مونیتورشان را کالیبره کرده اند ، عذرخواهی کرده ، استدعا دارم طبق فرمایش دکتر روشن، مجددا و فقط حین تنظیمات نرم افزاری، مونیتورشان را کالیبره نمایند.

-----------

در مورد ترجمه درست Brightness هم سوال داشتم که به نظرم شاید "درخشانی" درست تر باشد و "روشنایی" یا "روشنی " شاید معادل فارسی، Lightness باشد.

به توضیحات ذیل توجه کنید :

درخشانی (Brightness) ، روشنی (Lightness) تضاد روشنی (Contrast)

به تصاویر زیر نگاه کنید مربع خاکستری در تصویر A تیره تر از تصویر B به نظر می رسد در حالیکه اصلا اینگونه نیست این دو تصویر درخشانی یکسانی دارند. وقتی یک محرک نوری از داخل یک روزنه ، بدون متن و حاشیه و مستقل از شی ای که به آن تعلق دارد و مستقل از سطح و حجم دیده شود اصطلاحا نور روزنی نامیده می شود و احساسی که ایجاد می کند درخشانی نام دارد بنابراین وقتی از درخشانی صحبت می شود منظور رنگ روزنی یا رنگ مجرد است.

اما در دید عادی ، محرکهای نوری از سطح خارجی اشیا منعکس می شود در این حالت از رنگ سطحی صحبت می شود و احساسی که رنگ ایجاد می کند روشنی نامیده می شود در تصاویر بالا ، زمانی که به دو مربع خاکستری به همراه متن آنها نگاه می کنیم، هرچند درخشانی یکسانی دارند لیکن با روشنی متفاوتی دیده می شوند و A تیره تر از B به نظر می رسد و ایجاست که مقوله شیرین کنتراست (تضاد روشنی) خودنمایی می کند که در هنرهای مختلف از نقاشی گرفته تا مدل سازی و عکاسی و … کاربرد فراوان و جلوه های زیبایی دارد .
    چنانچه تصور من اشتباه بوده باشد خوشحال می شوم دوستان راهنماییم کنند

با تشکر
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    تنظیم Dot gain باید همراه با hard proof و نیز اسپکتروفتومتری خروجی باشد. در غیر اینصورت تمام تغییرات "روی هوا" خواهد بود و بر اساس سعی و خطا.

یک اشتباهی که درپستهای قبلی به چشم می‌خورد، این است که دوستان موقع کالیبراسیون، با استفاده از نرم‌افزار پروفایل تولید می کنند و بعدا می‌روند، روشنایی را تغییر می‌دهند! این کار مانند این است که شاخه ای که رویش نشسته‌اید را اره کنید!

سلام
    سپاس بسیار از پاسخ شما

دو مورد را متوجه نشدم: hard proof و نیز اسپکتروفتومتری

در فروم جستجو کردم موردی یافت نشد و در گوگل هم مطلب دندانگیری که برایم قابل فهم باشد نیافتم.

اگر ممکن است توضیحی بفرمایید ...

از زحمت دوباره عذر می‌خوام
    ممنون
    .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بخاطر تاخیر عذر می‌خواهم؛ در سفر بودم.

هارد پروف یعنی اینکه شما با یک پرینتر، سعی کنید خروجی پرینتر دیگری را شبیه سازی کنید. تا قبل از پرینت با آن پرینتر اصلی، بدانید که وضعیت نهایی به چه صورت خواهد بود.

اسپکتروفتومتری در این مورد خاص، برای تعیین دقیق وضعیت تونهای چاپ شده انجام می‌شود تا در مرحله بعد بتوان بر اساس آن، تغییرات مورد نظر را در قسمت Dot gain اعمال نمود.
    SBadri، Rofougaran، Saeed.gh.sh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

دوستان من امروز يک spyder 3 pro خريدم و مانيتور ستديو و منزل رو کليبره کردم .واقعا نتيجه شگفت انگيزه .در زمانی کمتر از 5 دقيقه مونيتر رو کليبره ميکنه .شخصا تا به حال چنين شفافيت و درخشندگی از مونيتور هم نديده بودم .توصيه ميکنم اگه امکان خرید اين دستگاه رو داريد در اولين فرصت تهيه کنيد و نتيجه رو ببينيد .
    ویرایش توسط Aryan : Wednesday 22 July 2009 در ساعت 03:10
    Simaei، ajjadesa، vbigdeli و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

روي صفحه انيتور ياlcd لب تاپ hp dv6000 من لكه است هر كاري بلد بودم ولي پاك نشد لطفا كمك كنيد
    شبيه برچسب روي صفه كليد است
    [IMG]http://i26.*******.com/90pu0i.jpg[/IMG]

كاربر همراه fartow آواتار ها
    تشکر کرده
    1432

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    دوستان من امروز يک spyder 3 pro خريدم و مانيتور ستديو و منزل رو کليبره کردم .واقعا نتيجه شگفت انگيزه .در زمانی کمتر از 5 دقيقه مونيتر رو کليبره ميکنه .شخصا تا به حال چنين شفافيت و درخشندگی از مونيتور هم نديده بودم .توصيه ميکنم اگه امکان خرید اين دستگاه رو داريد در اولين فرصت تهيه کنيد و نتيجه رو ببينيد .
    در تایید سخنان شما بنده هم همین چند روز پیش یک دستگاه Pantone Huey Pro خریدم که نتایج قیل و بعد از کالیبره کردن روی مانیتور PC خیلی عالی بود اما روی مانیتور MacBook زیاد فرقی نداشت چون مانیتور مک تقریبا همیشه کالیبره شده است. پیشنهاد من هم خرید یکدستگاه از این مدل یا مدلی که شما خریداری کردید است.

پیش از آن هم یک برنامه برای پی سی گرفته بودم که رایگان است (فقط باید زمان راندن این برنامه حتما به اینترنت وصل باشید چون تبلیغ کنار برنامه نمایش داده شود و برای همین است که رایگان است) و بسیار برنامه آسان و خوبی برای کالیبره کردن مانیتور است و پیشنهاد میکنم که حتما آزمایش کنید.

امیدوارم که به کار دوستان نیز بیاید.

روي صفحه انيتور ياlcd لب تاپ hp dv6000 من لكه است هر كاري بلد بودم ولي پاك نشد لطفا كمك كنيد
    شبيه برچسب روي صفه كليد است
    دوست گرامی

من متوجه نشدم که آیا برچسبی روی مانیتور شما بوده که کندید و جای گذاشته یا اینکه از درون این مشکل پیش آمده؟ یا از کالیبره نبودن مانیتور است( که این یکی خیلی بعید به نظر میرسه) ؟
    hos987 و ghanbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Commodore آواتار ها
    تشکر کرده
    32

این لکه در بعضی لپ تاپها که فاصله کیبرد از ال سی دی کم هست بعد از مدتی به وجود میاد و دلیلش تماس کیبرددر حالت بسته با مانیتور است.

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

سلام دوستان
    میخواستم ببینم برای کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ چیکار باید کرد
    با توجه به اینکه مانیتور لپ تاپ من (acer 6920 aspire) ظاهرا کلید یا منویی واسه تنظیمات نداره:confused:
    پیشاپیش از پاسخهاتون سپاسگذارم.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش از آن هم یک برنامه برای پی سی گرفته بودم که رایگان است (فقط باید زمان راندن این برنامه حتما به اینترنت وصل باشید چون تبلیغ کنار برنامه نمایش داده شود و برای همین است که رایگان است) و بسیار برنامه آسان و خوبی برای کالیبره کردن مانیتور است و پیشنهاد میکنم که حتما آزمایش کنید.
    Calibrize
    امیدوارم که به کار دوستان نیز بیاید.
    ..من با استفاده از این برنامه مانیتور را کالیبره کردم
    عکسهایی که قبلا پروسس کرده بودم را که میبینم اصلا خوشایند نیستند
    دوستان لطفا کمک کنند:

این عکس را با تنظیمات جدید پروسس کردم ,آیا اشکالی ته رنگی در عکس وجود دارد؟ آیا طبیعی دیده میشود؟

پیشنهاد دوستان برای مانیتوری خوب و مناسب برای کار با ps و برای یک عکاس چیست؟؟
    با تشکر

صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین