صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 218
Like Tree62تشکر

موضوع: با بودجه 300 تا 350 هزارتومان چه دوربيني بخرم؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

Red face با بودجه 300 تا 350 هزارتومان چه دوربيني بخرم؟

دوستان من هيچ سر رشته اي در خصوص عكاسي ندارم و قصدم اين نيست كه عكاسي رو به صورت حرفه ايي دنبال كنم . اما ميخوام يه دوربين بخرم كه قيمتش نهايا از 350 هزار بالاتر نره..

حالا چه ماركي باشه خوبه؟؟؟

كاربر همراه 2004 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

اگه به تاپيك هاي ديگه اين بخش يه نگاه كني شبيه اين سوال زياد مطرح شده و اطلاعات خوبي هم رد و بدل شده.
    اما در جواب شما به طور خلاصه: از بين مارك هاي canon, sony , nikon بسته به نوع خواسته هاتون از دوربينتون مي تونين مناسب ترين رو انتخاب كنين...

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

ميشه لطف كني بگي مثلا نيكون 4200 چه برتريهايي به كنون a80 داره؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

بهتر است دوستان در راهنمايي يكديگر به اطلاعات مستدل و با ذكر ماخذ و دليل اشاره نمايند. در مورد دوربين پارامتري بنام معمولي يا غير معمولي نداريم! د رمقايسه كيفيت و مشخصات در اكثر سايتهاي مرور معتبر بر روي كيفيت ساخت. امكانات . كيفيت تصوير. راحتي استفاده و مشخصاتي از اين قبيل بحث مي كنند كه اتفاقا اغلب مدلهاي كانن در رده اول دوربين ها قرار دارند. حتي ساده ترين دوربين كانن (مثلا A200) داراي امكاناتي براي تنظيم دستي و كنترل كيفيت تصوير است كه در بعضي از دوربين هاي 2-3 برابر قيمت بعضي دوربين هاي ديگر وجود ندارد. هر مدل و ماركي معايب و محاسن خاص خودش را دارد كه بايد با توجه به مشخصات فني و نتايج تست ها در مورد آنها جداگانه نظر داد.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

دوست عزيز. همانطور كه مي بينيد من خودم دوربين نيكون دارم و تا بحال از هيچ نمايندگي و شركتي يك ريال بابت تبليغ و ... دريافت نكرده ام كه بخواهم تبليغش را كنم و هيچگاه نيز اين كار را نمي كنم. من هنگام معرفي يك دوربين حداقل 3-4 تست ريپورت را مطالعه مي كنم و اگر آرشيو مطالب را نگاه كنيد مي بينيد كه در مورد تمام ماركها هم مزايا هم معايب را هميشه گفته ام و بر اساس نياز سوال كننده از تمام ماركها توصيه كرده ام.
    ما عادت كرده ايم بر اساس احساس و تعصب صحبت كنيم. در مسايل سياسي و اجتماعي اينطوريم و كسي هم نمي تواند چيزي را اثبات كند كه اين درست است يا آن. ولي در مسايل فني مشكلي نيست. همه چيز بر اساس اعداد و مقادير قابل بيان است و براحتي مي توان بدون اشتباه اظهار نظر كرد. بهتر است بجاي برخورد عصبي نگاهي به چارتهاي مقايسه فني و كيفي و نمونه عكس دوربين ها در چند سايت معتبر بيندازيد و امتياز داده شده به مشخصات كيفي و كمي دوربين ها را كنار هم بنويسيد و مقايسه كنيد.
    http://www.megapixel.net/
    http://www.dpreview.com
    http://www.steves-digicams.com
    http://www.imaging-resource.com

كاربر آشنا arena آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نمي خواهم زياد بحث رو طولاني كنم من توي عكسهاي نيكون برتري نمي بينم چون مدتها است عكسهاي دوربينهاي مختلف رو بررسي ميكنم.در ضمن اگر امكانات دوربين مهم نبود فكر نميكنم خود شما سراغ يه slr like ميرفتيد؟(كنون سري آ صلا در حد و اندازه فوجي SLR LIKE نيست)صحبت خود شماست؟اين شما هستيد كه روي كنون تعصب منفي داريد و گرنه من يه ياشيكاي فيلمي دارم وهنوز دوربين ديجيتالي نخريدم ولي تو سايتهاي مختلف به اندازه كافي بررسي كردم .با يه نيكون coolpix 5000 هم كار كردم.بايد بگم تعصب من روي مارك كنون از تعصب شما روي دوربين فوجيتون بيشتر نيست.(كنون سري آ صلا در حد و اندازه فوجي SLR LIKE نيست).نظر شما كاملا قابل احترامه اگه پايه و اساس مستدلي داشته باشه.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام...
    احسان عزيز خواهش مي‌كنم در ادبياتتون آرامش بيشتري رو لحاظ كنيد. تا بتونيم مفيد تر صحبت كنيم.
    در مورد بحثي كه شده نكاتي كه به نظرم مي‌رسه مي‌گم اگر اشكالي وجود داشت اميدوارم شما و ديگر دوستان اصلاح كنيد.
    ابتدا در مورد شكل بحث... همه ما اطلاعات خاص خودمون رو در مورد عكاسي بر اساس علايق و نيازهاي خودمون داريم وقتي حوصله مي‌كنيم اون رو در اختيار ديگران مي‌گذاريم.
    جناب شهبازي و روشن دقيق ترين اطلاعات رو در مورد دوربين ها دارند. از طريق سايتهاي معتبر و مجلات خارجي كه ترجمه ها و نوشته هاشون رو در دوربين ديجيتال و فروم ديديم.
    احسان عزيز... جناب شهبازي بر اساس اطلاعاتشون از سايت هاي مختلف(نه فقط يك سايت) در مورد دوربين ها نظر ميده ....(هيچ وقت هم نظر قطعي و كامل نميده(چرا؟ چون هردوربين ضعفها و قوت هاي خودش رو داره و با توجه به نوع عكاسيتون بايد انتخاب كنيد.)
    حال شما اگر سايت هاي اينترنتي، تستها و عدد و رقمها، مگاپيكسلها و امكانات دوربين رو قبول نداريد ؟‌ كجاي دوربين رو قبول داريد؟ فقط لنز اون رو ؟ در مورد لنز هم صحبتها دارم!
    ابتدا در مورد دوربين ديجيتال:
    جناب شهبازي و روشن در دوربين ديجيتال بسيار سعي كردند همه را متوجه كنند كه مگاپيكسل يكي از بسيار امكانات و يا عوامل موثر در كيفيت دوربينه.... (پس بهتر از من و شما در اين امر تخصص دارند.)
    حال كل عوامل؟
    بحث نيكون و كنون .
    نيكون متاسفانه از كنون در بخش ديجيتال عقب افتاده و با استفاده از تكنولوژي سوني در بخش ديجيتال دوربين هاي ديجيتالش رو ميسازه(كه همين مشكل محدوديت هاي بسياري رو براش بوجود آورده كه نتونسته تنوع و ارزان قيمتي دوربين هاي كنون رو داشته باشه و بتونه به سادگي كنون رو بازي بده .... در اين بازي عقب افتاده... با اينكه بسيار دوربين هاي ارزشمند، خوش ساخت و با كيفيتي هم داره ولي كل بازي رو عقب افتاده.)
    اين ضعف نيكون در بخش ديجيتال.
    حالا شما ادعا ميكني كه كنون 100 سال ديگه هم نمي‌تونه لنزي مثل نيكون بسازه ؟
    طبق چه اطلاعاتي اين ادعا رو مطرح مي‌كنيد؟
    اگر اطلاع دقيقي داريد منبع و ماخذ رو به ما هم بديد تا در جريان قرار بگيريم .
    اگر ماخذ شما سابقه دو شركته ؟‌ به عنوان سابقه؟
    بايد خدمتتون عرض كنم كه داشتم داشتم حساب نيست!‌دارم دارم! ووو
    حال بحث ادعا نيست ولي محض اطلاع شما دوست عزيزي كه دو ساله دوربين ديجيتال داري بگم كه بيشتر از 3 سال هست كه از دوربين ديجيتال استفاده ميكنم به صورت حرفه اي، علاقه شخصي و منبع درآمد. مدلهاي مختلف دوربين دستم بوده، بازي كردم تست كردم خريدم و فروختم و يا داشتم ... الان هم فوجي S2 دارم(كه بدنه اون رو نيكون ساخته)‌و از لنزهاي نيكون و يا نيكون مونت استفاده مي‌كنم. سالها هم با نگاتيو (همون بحث مورد علاقه شما براي لنز) سرو كله زدم و ميزنم و فعلا نيكون اف 80 رو به عنوان بدنه 135 نگاتيو استفاده مي‌كنم.
    اجازه دارم اظهار نظر كنم ؟
    هر كدام چه دارند؟
    كيفيت لنز هاي كنون به نيكون تنه ميزنه... در بسياري از موارد كنون و بسياري موارد نيكون از لحاظ كيفيت جلو ميافته... البته بايد در نظر بگيريم كه كنون و نيكون تنها بازيگران صحنه لنز هاي 135 نيستن. پنتاكس و مينولتا به عنوان توليد كنندگان لنز و دوربين و سيگما و تامرون به عنوان سازندگان عمده لنز براي همه دوربينها! حرف هاي بسياري براي گفتن دارن. (مخصوصا سيگما پيشرفتهاي بسياري كرده و تنوع و كيفيت محصولاتش بسيار جذاب شده.)
    اين بحث كيفيت ... از لحاظ تجربه بنده! اگر هم دوست داشتي عدد و رقم ببيني و يا سايتهاي مرجع (كه گفتي همه رو خوندي +100 تا ديگه...)
    اما در بحث لنز فقط كيفيت مطرح نيست! تكنولوژي لنزها هم مطرحه... فوكوس سريع - لرزه گير - و تنوع لنزها براي هر سليقه اي...
    در حال حاضر كنون در اين مرحله هم جلو تره! اكقر لنزهاي كنون مجهز به موتور داخلي و فوكوس سريع شدن(در لنزهاي نيكون اين تكنولوژي كمتر به چشم ميخوره)‌و تعداد لنزهاي لرزه گير كنون هم بيشتره!
    باز نيكون شرمنده شد! (البته بسيار متاسفم! چون بنده از از نيكون استفاده ميكنم.)
    اين هم بحث لنز.
    اما دوربين هاي SLR 135؟
    نيكون عموما پيشرو بوده... و فعلا F6 نيكون به گمانم در صدر جدول قرار داشته باشه.
    اما رقابت اصلي كجاست؟
    دوربينهاي DSLR!
    مقايسه مي‌كنيم:
    كنون 300دي داره و نيكون دي 70
    دوربين نيكون بهتره ولي؟ اختاف قيمتشون اصولا زياده!‌(بخاطر همون بحث تكنولوژي سوني!)
    كه براي خيلي ها كنون به صرفه تره.
    مرحله بعد؟‌
    كنون 20دي و نيكون دي 100!
    نيكون شرمنده كرده! دي 100 دوسال بيشتر از عمرش ميگذره و داره نفساي آخر رو ميكشه! ولي كنون دي60 خودش رو آپگريد كرد به 10 دي و حالا به 20 دي... نيكون نميدونم تو اين دوسال گل ميچيده يا گلاب مياورده.
    كنون 1دي مارك 2 و نيكون دي 2 اچ
    كنون 8 مگاپيكسل با نويز بسيار كم و نيكون 4 مگاپيكسل... كمي هم نويزي تر!
    شرمنده حناب نيكون هستم ولي اينجوريه!
    كنون 1دي اس مارك 2 و نيكون 6 ماهه كه قراره دي2ايكس رو به بازار بده
    كنون 16 مگاپيكسل + نويز بسياركم! ايزو 1600 و 3200 و نيكون 12 مگاپيكسل - ايزو 800!!!!!‌
    و اصولا كمي بيشتر نويز! (بخاطر كوچكي سنسور!)

اما اگر ناراحت هستيد كه بسياري از اوقات بيشتر از كنون در اين فروم صحبت ميشه سري به اينجا بزنيد :
    http://www.kosoof.com/archive/2004/A...151.php#000151
    فكر مي‌كني چند درصد دوربين ها نيكون هستند؟
    يا سري به فروم هاي سايتهاي معروف بزني ببيني عكاسهاي حرفه اي چند درصدشون در فكر سويچ كردن به برند مخالف هستند؟
    زياد نوشتم نه؟ (با عذر خواهي از جناب شهبازي)
    فعلا بسه!
    بقيش فعلا با شما....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

احسان عزيز...
    من اينگونه بحث مي‌كنم :
    1-اينكه طرف كسي رو نمي‌گيرم! چرا؟ چون اگه دقت كرده باشي وسايلي كه براي خودم خريدم از همه ماركي توش پيدا ميشه! نيكون-فوجي- سيگما - كنون -تامرون- چرا؟ چون در هر وسيله اي كه ميخواستم بخرم اوني كه به گمانم بهترين بوده و يا ارزانتر بوده نسبت به كيفيتش خريدم.
    و از تمام خريد هام راضي هستم چون با مطالعه و تست بسيار بوده...
    و اصولا در مورد ماركها بايد بگم ... دو جور ميشه بررسي كرد :
    يكي اينگونه كه الان نوشتي:
    كه من صحبتام در باره ره آ كنون مثل 75 و80 بوده و مقايسه اون با 4100يا 4200 نيكون!
    خوب اين بسيار پسنديدست... همانطور كه آقاي شهبازي نسبت به هزينه اي كه قراربود براي دوربين بكنه و نياز خودش نيكون 5700 رو انتخاب كرده . من با هزينه خودم و نيازم s2 فوجي رو.... و ...
    اما بحث مارك آنگونه كه گفتي :
    كنون 100 سال ديگه هم نمي تونه لنزي كه نيكون داره رو بسازه.حالا هرچه قدر ميخواد امكانات بزاره روش!
    اصولا جوابي آنگونه بلند لازم داشت كه گفتم. ولي اينكه باز ميگي نيكون بهتره؟‌ كلي ؟
    رنگها و كنتراست هاي كمپاني هاي مختلف تا حدودي با هم تفادت دارن كه اين حدود تا حدود زيادي سليقه اي هم هست... به عنوان مثال دوربين هاي جديد سوني و فوجي خيلي عكسهاي خوشگلي ميندازن! خوشرنگ! از اصلش بهتر! ولي اصولا كنون رنگهاي استاندارد داره... شارپنس بالا حتي تو رده دوربين هاي سري آ!!‌
    كه به نظر من خارق العادست و حس حرفه اي داره... و شما ميتونيد رنگ ها رو تو كامپوترتون به سادگي مثل رنگهاي سوني كارتوني كنيد و چاپ كنيد.
    اما در مورد عكس هاي چاپ شده...و چاپگران عزيز... نميدونم كجا ها رفتي پرسيدي و چقدر اطلاع دارند كه عكسي كه چاپ ميكنند از چه دوربينيه! (مگه EXIF ميخونن و چاپ ميكنن؟)
    ولي باز در رده حرفه اي كه تخصص و علاقه بيشتري به اونا دارم كنون حرف اول رو ميزنه... كه البته اين رقابت بسيار شكننده ميتونه باشه... چون نيكون شركاي بزرگي مثل سوني-فوجي و كداك رو داره كه باهاش در ساخت دوربين ها همكاري ميكنن و همونطور كه با دي 70 تونست خودش رو به كنون نزديك كنه دوربين جديدي به نام دي 200 داره كه ميتونه فاصله رو كم تر كنه...
    در مورد D2x نيكون از كنون رودست خورد و بازي رو باخت! ولي ميتونيم منتظر دوربين جديدي از كداك(با همكاري نيكون) در PMA باشيم. و شايعاتي هم در مورد دوربين فول فريم ديجيتال نيكون به گوش ميخوره.
    در آخر وقتي همه دنيا ميگن!‌ (منظور همون عكاسهاي فوق حرفه اي كه نمونش رو تو عكسهاي المپيك احتمالا ديدي)
    و وقتي آمار فروش رو چك ميكني.
    و وقتي تست هاي سايت ها و مجلات رو چك ميكني
    نه اينكه كنون بهتر از نيكون باشه... ولي كنون اصولا متنوع تر - گاهي ارزان تر- و در كلاس فوق حرفه اي از نيكون جلو تره.
    ولي در خيلي كلاس ها و بودجه ها نيكون بهترين انتخاب ميتونه باشه... باز بسته به سليقه... نوع فعاليت و .. داره...
    و تشبيه ژيان و بنز رو به هيچ وجه براي اين دوتا مارك نمي‌پسندم.
    به اميد بهتر شدن هر روزه نيكون كنون فوجي المپوس كداك سوني و و و و و از همه جذاب تر ! دامپينگ قيمتها! و استفاده بهتر و عكسهاي زيبا تر ما!
    شاد باشيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد ehsan_cam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام آرش جان.ممنون از جوابت و حوصله زيادت.
    {رنگها و كنتراست هاي كمپاني هاي مختلف تا حدودي با هم تفادت دارن كه اين حدود تا حدود زيادي سليقه اي هم هست... }اين شد يه حرف حسابي }

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اين چند وقت كه نبودم
    اين فروم حسابي فعال و جالب شده.
    بايستي از تمام اعضا كه در بحثها شركت ميكنند تشكر كنم

يه نكته هم ميخواستم اضافه كنم در مورد اين بحث كه :

نه؟فقط يه سر زندگي و يك كنترستي كه عكس نيكون داره خيلي مشهود هست نسبت به كنون
    با RAW Capture هر تغييري كه بخواهيد ميتونيد در تمام جوانب عكس در مرحله convert بديد و ديگه اينا نميتونن معياري براي مقايسه كيفيت عكسها باشن
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 1 از 22 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین