صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree3تشکر

موضوع: nikon d50 or eos 350d

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من تقریبا یك ماه پیش70-18 رو از تصویر یاد قیمت كردم 273 هزار نمی دونم الان داره یا نه
    اوه پس خیلی قیمتش بالا رفته ... با این پول میشه انتخابهای دیگه ای مثل 125-18 و 300-28 زیگما رو هم مد نظر داشت ... فكر میكنم قیمتش كاذب باشه ...
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من توی این حدود قیمت 18-50 F2.8 سیگما رو شدیدا توصیه میکنم!
    حداقل یه لنز خوب 2.8 دارین!

و یا 28-200 نیکون!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: nikon d50 or eos 350d

من توی این حدود قیمت 18-50 F2.8 سیگما رو شدیدا توصیه میکنم!
    حداقل یه لنز خوب 2.8 دارین!

و یا 28-200 نیکون!
    آرش جان میشه قیمت دقیقش رو بگی ... اگه رنج قیمتی همین لنز ها باشه واقعا انتخاب خوبی هستش ... منتظر خبرت هستم ... من واسه یكی از دوستان ( كه الان هم لینك این صفحه رو دادم ببینه ) داریم تصمیم میگیریم برای حالت های مختلف دی 50 ... در واقعا دو حالت داره ( 1 - بدنه دی 50 خالی پیدا میشه 2 - پیدا نمیشه ) خوب مسلم تو حالت دوم كه حرفی برای گفتن نداریم .... ولی تو حال اول آرش جان نظر شما چیه ؟؟؟ به نظرت 28-300 سیگما رو بگیره ایشون یا 18-50 F2.8 ای كه شما گفتی ؟؟؟ یا نیكون 28-200 ؟؟؟
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

نكات زير را كه نوشتم برداشت 2 روزه من از تجربه عكاسي با نيكون دي50 بوده و اگر موارد كاملا اشتباه باشد معذرت ميخواهم و دوست دارم شما متذكر شويد -- مرسي

من به سفارش يكي از اقوام يك D50 براش خريدم كه حدود 2 روزدستم بود كه در مقايسه با350d كه دارم به نكاتي رسيدم كه دوست دارم باشما هم در ميان بذارم و شما هم در اين موارد نظرتون رو بديد :

1- تو برخورد اول دي 50 خيلي حجيم تر بنظر مياد با لنز كيت باريكتر و تو جزييات ساخت بدنه نسبت به 350دي ضمخت تر بخصوص تو كيفيت ساخت دكمه ها غربيلك تنظيم مد عكاسي و همچنين اون قسمتهايي كه روكش نداره يك بافت دون دوني داره كه به اين حالت ضمختيش خيلي كمك كرده كلا نيكون در لبه ها و كنجها گرد تر كارشده ولي اين لبه ها در كنون كمي تيزتر هستند و خطوط بدنه واضحترهستش كه فكر كنم اين خطوط بعلاوه جثه كوچك 350دي خيلي كمك كرده تا اين دوربين خيلي ظريفتر بنظر بياد

2- قسمت قرار گرفتن دستش كاملا دست رو پر ميكنه و از اين بابت خيلي خوش دسته و همين باعث ميشه كه آدم احساس ميكنه كه دوربين محكميه

3- در آرايش دكمه ها اولين چيزي كه متوجه ميشين اينه كه با دوربين نيكون حتما بايد 2 دست كار كرد و عمليات و تنظيمات مربوط به عكس گرفتن رو حتما بايد با 2دست انجام داد كه دركنون ميشه با كمي تمرين با يك دست انجام داد و دست چپ ميتونه هميشه لنز رو بگيره-- در دي 50 براي تغيير پارامترهاي اصلي از تركيب همزمان 2 دكمه استفاده ميشه كه 350دي كمتر از تركيب همزمان استفاده شده --- نكته مهمي كه وجود داره اينه كه در دي 50 تا وقتي كه عكس داره در ال سي دي نمايش داده ميشه نميشه پارامترهاي اصلي مثل ديافراگم يا سرعت شاتر يا ايزو يا وايت بالانس رو تغيير داد مگر اينكه شما دكمه شاتر رو تا نيمه فشار دهيد تا دوربين بره رو حالت عكس گرفتن دليلش رو هم فكركنم به خاطر اينه كه دكمه ها اكثرا 2 كاره هستند بخصوص دكمه هايي كه كنار صفحه نمايش هستند و خوب وقتيكه عكس نمايش داده ميشه كار ديگه ميكنند ولي تو 350دي اين تنظيمات رو با چهار دكمه جهتهاي بالا و پايين و
    چپ و راست تركيب كردند ( كه تو نيكون دكمه هاي تركيبي نيستند )و با فشار دادن دكمه اي كه مربوط به ايزو باشه دوربين از مد نمايش عكس به منوي ايزو سوويچ ميكنه يا شما ميتوانيد بعد از گرفتن عكس در 350دي سريع بدون اينكه لازم باشه كاري بكنيد ميتونيد مثلا ديافراگرم رو عوض كنيد وليدر دي 50 بايد دكمه شاتر رو يك بارديگه تا نيمه فشار دهيد كه از نظر من خيلي تو بعضي از حالتهاي عكاسي وقتگير و آزار دهنده است
    مثلا من ميخواستم تو ديافراگرمهاي مختلف چند عكس نمونه بگيرم و ميخواستم بعد از هر عكس دياف رو باز تر كنم -- بايد هر دفعه يك بار شاتر رو اضافي لمس ميكردم ولي تو 350دي اينطورنيست ( شايد تو دي 50 در منو بشه تنظيماتي كرد )

4-lcd D50 بيشك بهتر و با كيفيت تر و شفافته بخصوص در محيطهاي نوراني و روز اما در طراحي منو بخصوص انتخاب فونتها و گرافيك اونها 350دي زيباتر كار كرده ( البته اين ديگه خيلي سليقه اي )

5- منظره ياب هردو از نظر سايز يكي هستند - كمي فكر كنم - دي 50 بزرگتره و همچنين با لنز كيتي كه داره كمي رنگ زرد تو منظره ياب غالبه ولي در 350دي رنگ آبي غالبه--- نكته مهم نقاط ا توفوكس هستند كه در دي 50 زيادي خط دارند و بزرگتر هستند و از همه مهمتر اون نور قرمز رنگ كه براي تاييد محدوده فوكوس روشن ميشه در دي 50 خوب ديده نميشه ( بخصوصدر مناظر شلوغ و پر كنتراست ) و همچنين خوب معلوم نيست كدوم نقطه روشن شد چون مثل اينكه نور يك جورايي تو كل صفحه پخش ميشه و مثل كنون نور متمركز نيست كه براحتي تشخيص داده بشه

6- با عكسهايي كه گرفتم بنظر ميادكه لنز كيت نيكون كمي بهتر ازكنون 350دي البته اينو از رو كنتراست و وضوح عكسها ميگم كه خوب به تنظيمات دوربين هم مربوط ميشن و در دي50 عكسها پر كنتراست تر و رنگها غليظ تر هستند كه راجع به عكسها خيلي بحث شده و من نمي خوام دوباره تكرار كنم -- فقط صافي و تميزي عكسها در ايزو 100 كنون كه بايد اينجا اشاره كنم

7- حساسيت هاي ايزو در كنون بيشتر هستند يعني شما با ايزو هاي برابر و دياف مساوي ميتونيد در 350دي سرعت شاتر بالاتري داشته باشيد --نكته اينه كه من فكر ميكنم اگر نويز تو تصاوير خيلي وابسته به ايزو هست -- دوربين كنون با اينكه حساسيت هاي واقعيش بالاتر هستند ولي نويز تصاوير خيلي خوبي دارند يعني اگر حساسيتها رو مثلا مثل نيكون تنظيم ميكرد شايد نويز كمتري هم داشت ( شايد ) -- راستي نميدونم چرا در فايل اكسيف عكسهاي نيكون دي50 ايزو رو نشون نميده ؟

8- در مجموع من از كيفيت عكسهاي دي50 خيلي خوشم اومد -- ميشه گفت خيلي نزديك به تنظيماتي است كه من معمولا تو كامپيوتر رو عكسهام انجام ميدهم -- و در آخر تركيب بدنه دي 50 با 18-200 نيكون كه ميشه حدود 1300000 تومان انتخاب بسيار خوبيه براي كساييكه ميخان يك وسيله خوب و با كيفيت و كامل براي عكاسي داشته باشند -- من البته دقيقا كيفيت لنز 18-200 رو نميدونم چطوريه ولي ميگن مثل 18-70 ( لنز كيت دي70) كه خوب خيلي خوبه و اگر بخواهيم چنين تركيبي تو كنون با 350دي داشته باشيم الان كه كنون همچين لنزي نداره خيلي گرون تر در مياد

9- به اين نتيجه رسيم كه اونقدر كه ميگن بدنه 350دي ضعيف داره و بد طراحي شده و خيلي كوچيكيه و .... اينگونه نيست و توي اين مقايسه نزديك كه خودم داشتم ديدم كه 350دي خيلي خوب طراحي شده ( زيباتر و دقيقتر با جايگيري خيلي خوب شاسيها )
    ویرایش توسط ME : Tuesday 7 March 2006 در ساعت 16:20
    hooshmand shokoohi و moh3en تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

amirsooki
    Guest

ظاهرا d50 نایاب شده ، از کجا میشه گیر آورد ؟ ( بدنه خالی ) و فکر کنم قیمتش با توجه به نایاب شدنش بالا رفته ، چقدر باید صبر کنیم تا این مشکل حل بشه ؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3