صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree2تشکر

موضوع: فرق مد اولويت شاترواولويت ديافراگم با ....

كاربر آشنا تازه کار آواتار ها
    تشکر کرده
    40

پیش فرض فرق مد اولويت شاترواولويت ديافراگم با ....

سلام خدمت اساتید محترم
    تو قسمت digitalcamera داشتم یه مقاله می خوندم که این سؤال برام پیش اومد:
    فرق دوربيني که داراي مدهاي اولويت شاترواولويت ديافراگم باشد,با دوربینی که
    مد کنترل دستي فوکوس دارد چیست و در چه وضعیتی این تفاوت قابل تشخیص است؟
    ممنون :)
    رضـــا انصـــاری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: فرق مد اولويت شاترواولويت ديافراگم با ....

نقل قول نوشته اصلی توسط تازه کار
    سلام خدمت اساتید محترم
    سلام.
    دوست عزیز شاید من سوال شما رو نفهمیدم اما فکر نکنم این دوتا موردی که گفتید قابل قیاس باشه.
    از اولویت شاتر و قتی استفاده میکنید که عمق میدان براتون زیاد مهم نیست و بیشتر این مهمه که روی سرعت عکسبرداری کنترل داشته باشید.
    و از اولویت دیاف هم وقتی استفاده میشه که عمق میدان اهمیت بیشتری داره و سرعت عکسبرداری مهم نیست.
    اما با فوکوس دستی شما میتونید روی ناحیه ی فوکوس خصوصا در عمق میدانهای کم کنترل داشته باشید(که معمولا در دوربین های غیر slrیا شبه slrکاربرد چندانی مخصوصا در شب ندارند)
    اما اگه احینا منظورتون مد دستی Mباشه به نظرم تفاوت زیادی با اون دو تا اولویت نداشته باشه.
    اگه اشتباه کردم دوستان کمک کنن.
    asso تشکر می‌کند.

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام خدمت اساتید محترم
    سلام ...

فکر میکنم منظورتون از فوکوس دستی مد Manual باشه. اگه اینطور هست، فرقشون اینه که شما در اولویت شاتر سرعت شاتر رو خودتون تنظمیم میکنید و دوربین خودش دیافراگم مناسب رو انتخاب میکنه. تو اولویت دیافراگم هم برعکسه. ولی تو مد دستی شما باید سرعت شاتر و دیافراگم هر دو رو خودتون تنظیم کنید و دوربین به طور اتوماتیک هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنه.
    asso تشکر می‌کند.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب تازه‌كار! با سلام،
    الف ـ همانطور كه جناب غروي نوشته‌اند، مورد مصرف فوكوس دستي، خصوصاً براي مصارف عمومي خيلي كم است.
    ب ـ اين طور كه از امضايتان پيداست، قصد داريد تا پايان دي‌ماه دوربين Coolpix 4200 را خريداري نماييد. چون به نظر مي‌رسد به پيشرفت در كار عكاسي علاقمند هستيد، عليرغم زيبايي و استحكام فوق‌العاده دوربين يادشده، داراي نقايص زير است كه براي آن بسيار عمده و به نظر من غير قابل اغماض است :
    1- فاقد تنظيم مهم حساسيت (ISO) است.
    2- فاقد تنظيمات دستي مهم تقدم شاتر و تقدم ديافراگم است. به علاوه فاقد فوكوس دستي هم هست كه اين يكي چندان مهم نيست.
    3- در هنگام كار با انواع تنظيمات منو، صفحه مربوط مانع ديدن تصوير و اثر تنظيمات بر آن مي‌شود.
    4- هرچند در شرايط نوري خوب عكسهاي خيلي خوبي مي‌گيرد، اما متأسفانه در شرايطي كه مي‌خواهيد در نور كم بدون فلاش (و البته سه‌پايه) عكس بگيريد، كار چنداني از دستتان ساخته نخواهدبود. به ياد داشته‌باشيد كه اكثر دوربينها در نور كافي هنرمندند و توانايي دوربين را بايد در نور كم سنجيد.
    ج ـ چون بهاي دوربين يادشده حدود 220،000 تومان است، آيا به دوربينهاي ديگري در اين رده هم فكر كرده‌ايد؟ توجه داشته‌باشيد كه از يك دوربين 4 مگاپيكسلي در چاپ تفاوت محسوسي نسبت به 2/3 مگاپيكسلي نخواهيديافت و تنها دستاورد محسوس شما مبلغ بيشتر و فايلهاي حجيم‌تر خواهد بود. به همين دليل است كه در حال حاضر قيمت دوربينهاي 4 مگاپيكسلي به 2/3 مگاپيكسلي بسيار نزديك شده‌است. بنابر اين توصيه مي‌كنم دوربينهاي 2/3 مگاپيكسلي را هم در گزينه‌هاي خود بگنجانيد. در اين رده دوربين Canon A510 بسيار فوق‌العاده و مناسب است. قيمت آن را آفومار و نورنگار 200،000 تومان مي‌فروشند. اما در همين فروم آقاي كيواني شركتي به نام آهونگار معرفي كرده‌اند كه اين دوربين را به بهاي باورنكردني 175،000 تومان عرضه مي‌كند :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=2001
    د ـ مزاياي اين دوربين نسبت به Coolpix 4200 به شرح زير است :
    1- زوم اپتيكال 4X در مقابل 3X كه محدوده آن از هر دو طرف وايد و تله بهتر است (35 تا 140 در مقابل 38 تا 114 ميليمتر، در مقياس دوربينهاي 35 ميليمتري
    2- امكان تنظيم دستي حساسيت
    3- وجود تنظيمات دستي باارزش تقدم سرعت شاتر و تقدم ديافراگم با تغييرات ريز و وسيع
    4- امكان فوكوس دستي
    5- امكان تنظيم دستي تراز سفيدي (WB) و تعريف رنگ سفيد براي دوربين كه در شرايط نوري مختلط و غير معمول بسيار مفيد و ضروري است.
    6- حين انجام تنظيمات اصلي كه در Function تعبيه شده‌اند، تصوير موضوع هم ديده‌مي‌شود و مي‌توانيد بدون خروج از آن، اثر تنظيمات را بر تصوير ببينيد و حتي عكس هم بگيريد.
    7- سرعت عكسبرداري پياپي 3/2 فريم در ثانيه، در مقابل 3/1 در نيكون
    8- وجود نمودار وضعيت نور تصوير (هيستوگرام)
    هـ ـ توجه كنيد كه كليه امكانات فوق در كنار وضعيتهاي اتوماتيك است. يعني اگر هم زماني حوصله تنظيمات دستي را هم نداشتيد، ملالي نخواهد بود.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا تازه کار آواتار ها
    تشکر کرده
    40

Thumbs up درخواست نظر کارشناسانه مجدد

سلام خیلی ممنونم از پاسخهاتون
    حالا که صحبت به اینجا کشید خیلی خوشحالم دو نفر از عزیزانی که پاسخ من رو دادن دوربین کنون S2 Is دارن.
    بهتره با شما هم یه مشورتی بکنم,دوربینی که بیشتر از بقیه نظرم رو جلب کرده همین Canon S2 IS هست.
    مواردی که مد نظرمه اینهاست > >
    دوربین 5 مگاپیکسل یا بالاتر,زوم اپتیکال 10xیا بیشتر,مموریSD بخوره,"فوکوس دستی",ضمن اینکه من باتری لیتیوم یون رو بیشتر ترجیح میدم ولی باز این سلیقه ای هست
    (اون در مرحله اول زیاد مهم نیست)
    هر چند به نظر من ناشی یه سری ایراد هم داره.من از نوشته های سایر دوستان اینطور برداشت کردم :
    سرعت فوکوس و زومش خیلی خوبه و سوپرماکروش که فوق العاده است.کیفیت ال سی دیش هم خیلی
    خوبه در ضمن خوش دست هم هست اما, سرعت شاتر بالای اون تنها در حالت واید قابل استفاده است.
    اگر چه از دوربین عکاسی نمیشه توقع فیلمبرداری حرفه ای داشت ولی اینکه فقط 7 دقیقه میشه با مموری
    1 گیگ فیلمبرداری کرد یه ایراده که البته برای من زیاد مهم نیست اما بعضی وقتها هم به درد میخوره.
    جنس بدنه پلاستیکه! ولی به نظر من بیشتر باتریش که از نوع قلمیه تو ذوق میزنه البته میدونم شاید این
    سلیقه ای باشه ولی همچین جالب هم نیست.چون علاوه بر مدت زمان شارژش,ایراد دیگه اش افزایش
    وزنش با این باتری ها ست.
    یه سؤال هم راجع به همین موضوع دارم : شارژر سرعت بالا واسه این کار باید خرید یا اینکه با این شارژرهای
    معمولی هم میشه سریع شارژ کرد؟ و دیگه اینکه بعد از چند وقت یا بهتر بگم بعداز چند بار عکاسی نیاز به
    خرید مجدد باتری هست.
    هرچند الان دیگه به شک افتادم فوکوس دستی واقعا" به درد میخوره یا نه!
    البته دوربینهای در این کلاس از جملهH1 Sony و FZ20 Panasonic رو هم بررسی کردم که این دوتا ایرادهاشون تکنیکیه تا نسبت به اینCanon S2 IS که من به باتری و فیلمبرداریش گیر دادم
    ممنون میشم نظرتون رو در خصوص انتخاب دوربین هم بدونم.
    رضـــا انصـــاری

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: درخواست نظر کارشناسانه مجدد

گر چه از دوربین عکاسی نمیشه توقع فیلمبرداری حرفه ای داشت ولی اینکه فقط 7 دقیقه میشه با مموری
    1 گیگ فیلمبرداری کرد یه ایراده که البته برای من زیاد مهم نیست اما بعضی وقتها هم به درد میخوره.
    جنس بدنه پلاستیکه! ولی به نظر من بیشتر باتریش که از نوع قلمیه تو ذوق میزنه البته میدونم شاید این
    سلیقه ای باشه ولی همچین جالب هم نیست.چون علاوه بر مدت زمان شارژش,ایراد دیگه اش افزایش
    وزنش با این باتری ها ست.
    یه سؤال هم راجع به همین موضوع دارم : شارژر سرعت بالا واسه این کار باید خرید یا اینکه با این شارژرهای
    معمولی هم میشه سریع شارژ کرد؟ و دیگه اینکه بعد از چند وقت یا بهتر بگم بعداز چند بار عکاسی نیاز به
    خرید مجدد باتری هست.
    سلام ...

این باطری قلمی تقریبا مزیته نه ایراد! چون اگه یه جا وسط بیابون گیر کنید جز باطری قلمی چیز دیگه ای پیدا نمیشه! و البته باطری معمولی نیست، یا باطری آلکالاین استفاده میشه یا NiMH که خیلی قویه و شارژش مدت زیادی باقی می مونه. من خودم دو ست NiMH خریدم که تقریبا با هر بار شارژ نزدیک 200 تا عکس (شایدم بیشتر!) میتونم بگیرم. اگه از شارژرهای Quick Charge سونی استفاده کنید شارژ کامل باطریها 4، 5 ساعت بیشتر طول نمی کشه. در مورد فیلمبرداری هم 7 دقیقه با بالاترین کیفیت یعنی 640x480x30 fps هست. با کیفیتهای پائینتر بالای نیم ساعت هم میتونی فیلم بگیری.

تا جائی که من میدونم H1 دوربین خیلی خوبی در نیومده، FZ5 هم با توجه به قیمتش خوبه ولی اگه قیمتش مساله ای نیست فکر میکنم Canon S2 IS بهترین انتخاب باشه.
    ویرایش توسط arax30th : Friday 13 January 2006 در ساعت 16:39
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

1) سرعت شاتر بالای اون تنها در حالت واید قابل استفاده است.
    2) اگر چه از دوربین عکاسی نمیشه توقع فیلمبرداری حرفه ای داشت ولی اینکه فقط 7 دقیقه میشه با مموری 1 گیگ فیلمبرداری کرد یه ایراده که البته برای من زیاد مهم نیست اما بعضی وقتها هم به درد میخوره.
    3) جنس بدنه پلاستیکه!
    4) ولی به نظر من بیشتر باتریش که از نوع قلمیه تو ذوق میزنه البته میدونم شاید این سلیقه ای باشه ولی همچین جالب هم نیست.چون علاوه بر مدت زمان شارژش,ایراد دیگه اش افزایش وزنش با این باتری ها ست.
    5) شارژر سرعت بالا واسه این کار باید خرید یا اینکه با این شارژرهای معمولی هم میشه سریع شارژ کرد؟
    6) بعد از چند وقت یا بهتر بگم بعداز چند بار عکاسی نیاز به خرید مجدد باتری هست.
    7) هرچند الان دیگه به شک افتادم فوکوس دستی واقعا" به درد میخوره یا نه!
    8) البته دوربینهای در این کلاس از جملهH1 Sony و FZ20 Panasonic رو هم بررسی کردم که این دوتا ایرادهاشون تکنیکیه تا نسبت به اینCanon S2 IS که من به باتری و فیلمبرداریش گیر دادم
    با سلام مجدد،
    الف ـ در خصوص پرسشهاي شما :
    1- بالاترين سرعت شاتر در اين دوربين 3200 و يك درجه بعد از آن 2500 است. استفاده از سرعت يك دو هزار و پانصدم ثانيه نيز بسيار نادر است (من كه بعد از گرفتن حدود 4000 عكس، تا كنون به آن نياز پيدا نكرده‌ام)، چه رسد به يك سه هزار و دويستم. در وايدترين حالت لنز تنها همان 3200 به مجموعه سرعتهايتان اضافه مي‌شود و اين مطلقاً آش دهان‌سوزي نيست.
    2- فيلم (با كيفيت خوب، نه عالي) محصول دوربينهاي عكاسي به هر حال حجمي در حدود 7 تا 10 برابر فايلهاي حاصل از دوربينهاي فيلمبرداري خواهند داشت. بنابراين در انتخاب دوربين عكاسي روي پارامتر فيلمبرداري چندان حساب نكنيد و بالعكس
    3- اگر عكاس حرفه‌اي نيستيد، پلاستيكي بودن ايرادي محسوب نمي‌شود. چون به سبكي و ارزان تمام شدن دوربين كمك مي‌كند.
    4- در اين مورد، من هم با جناب سركار فرشي موافقم. چون باتريهاي ليتيوم ـ يون خوب و اصل گرانند و داشتن يدكي آنها چندان مقرون به صرفه نيست. اما قيمت 4 تا باتري شارژي NiMH خوب 2500 ميلي‌آمپرساعت 7000 تومان و 4 تا باتري آلكالاين كه در هر فروشگاهي پيدا مي‌شوند، 2000 تومان است. هرچند توصيه مي‌كنم باتريهاي يدكيتان را هم از نوع شارژي NiMH انتخاب كنيد.
    5- سرعت شارژ باتري به نوع شارژر و ظرفيت باتري بستگي دارد. غالب شارژرهاي معمولي ارزان‌قيمت كه به سيستم قطع خودكار جريان پس از پر شدن باتريها مجهز نيستند، عمر باتري را شديداً كاهش مي‌دهند. در خصوص شارژر خوب به تاپيك دوربينهاي A510 و A620 با نشانيهاي زير مراجعه فرماييد :
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1390
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=1622
    6- باتريهاي NiMH به ادعاي سازنده آنها از 500 تا 1000 بار قابل شارژند. اما فرض 300 بار منطقي و قابل دستيابي است. ضمناً Canon در شرايط استاندارد با باتريهاي 2300mAh به 550 عكس رسيده كه در نيمي از آنها فلاش به كار رفته‌است. با باتريهاي 2500mAh و در شرايط معمولي، تعداد 200 عكس خالص (پس از حذف عكسهاي خراب شده احتمالي تا حد 50% عكسها) به راحتي دست‌يافتني است. از طرفي با داشتن يك سري باتري يدكي، تعداد عكسهايي كه مي‌گيريد، برابر است با 120،000=300×200×2 كه چنانچه به طور مرتب عكاسي كنيد و هر سري شارژ را در يك هفته‌ مصرف كنيد، مدت 12 سال برايتان كار خواهد كرد، البته به شرط كاركرد مرتب و استفاده از شارژر خوب.
    7- در مورد فوكوس دستي قبلاً توضيح داده‌ام
    8- H1 به طوري كه خوانده‌ام، دوربين بدي نيست. اما آنطور كه در مقالات ديده‌ام، لرزه‌گير چندان مؤثري ندارد. در خصوص رنگ عكسها در FZ5 نيز در تاپيك مربوط به اين دوربين مطالبي هست كه با توجه به آنها بايد خودتان با آن عكس گرفته و رنگهاي آن را ارزيابي و با رنگ طبيعي موضوع مقايسه كنيد تا ببينيد آيا مشكلي از ديد شما دارد يا خير.
    ب ـ راستي چطور شد از Coolpix 4200 به S2IS رسيديد؟
    ج ـ به نظر من پارامتر بسيار مهم در دوربين سبكي و كوچكي آن است. تنها مزيت اساسي S2IS بر A510 كه خريد آن را توجيه مي‌كند، لنز زوم پرقدرت آن است. اما بايد بگويم هرگز نمي‌تواند جاي A510 را بگيرد. چون A510 براي 90% مصارف S2IS پاسخگو و جايگزين مناسبي است. من حالا به اين نتيجه رسيده‌ام كه بايد يك A510 هم تهيه كنم و مي‌دانم با اين كار S2IS بين هر دو نياز ضروري مدتها خاك خواهد خورد. اگر جاي شما بودم، ابتدا A510 مي‌خريدم، اگر بعدها واقعا جاي يك لنز زوم پرقدرت را خالي ديدم، اقدام به خريد نسل بعدي S2IS (احتمالاً S3IS) كه 7 يا 8 مگاپيكسل داشته‌باشد، مي‌كردم كه لااقل بتوانم عكسهايي به ابعاد 40×30 چاپ كنم.
    د ـ در آخر لازم است بگويم دوربين خوب A620 را به دليل آن كه در كوچكي و سبكي به پاي A510 نمي‌رسد، توصيه نمي‌كنم. اما اگر عكس بزرگتر از 18×13 چاپ خواهيد كرد، آنوقت A620 جوابگوي نياز شما است زيرا 5 مگاپيكسل از اين بابت كمي ضعيف است و نتيجه دلخواه نخواهد داد.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 13 January 2006 در ساعت 20:43
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقاي حيرتي، به تجربه شما در زمينه اين دوربين ها نياز دارم.
    اغلب در محيط كار، فاميل و غيره براي دوربيني بين 200-300 هزار تومان مورد سوال قرار مي گيرم و پس از توصيه كانون 510، به فرد پيشنهاد ميدهم تا بودجه خود را به نحوي افزايش دهد تا اگر فرد مورد نطر دغدغه جدي تري براي عكاسي دارد، دوربين مثل فوجي 5500 يا 5600 را تهيه كند (نظر به تجربه بسيار دلپذيري كه با آن داشته ام)

اما مشكل اين جاست كه چنين افرادي درخواست فيلمبرداري پيوسته (حال با در نظر گرفتن امكان تهيه كارت پرسرعت) را دارند و دوست دارند فيلمهاي تهيه شده شان با حجم مناسبي باشد (مثلا با فرمت mpeg) ، همچنين ميخواهند امكان داشتن زوم در حين فيلمبرداري و واكنش به شرايط مختلف نوري را نيز داشته باشند. نظر به اينكه در مورد كيفيت عكاسي، "در حد قابل قبول" نيز برايشان كافي است، شما يا دوستان ديگر چه دوربيني را پيشنهاد مي كنيد. يعني قيمت بين 200-300و امكان فيلمبرداري پيوسته (حالا نه الزاما نامحدودو نه خيلي محدود) ، برد فلاش قابل قبول و نوردهي فلاش مناسب (نه مثل بعضي دوربين ها كه اغلب نوردهي فلاش را اور اكسپوز در مي آورند)
    جواب اين سوال شايد لا به لاي پستها با لطف همه دوستان داده شده است، اما چون اين سوال از من زياد مي شود، يهو مچ خود را ميگيرم كه دارم به فرد مورد نظر خريد يك SLR را پيشنهد ميدهم، چون همه چيز را در مورد دوربين هاي كامپكت نميدانم.
    از طرفي خودم يك دوربين "همه حال و همه جا همراه" نياز دارم، شخصا به سوني سري T و مشابهينش مثل سري X مينولتا و كاسيو نظر دارم.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    9

سلام من خيلي کوچکترم که نطر بدم راستش بعد از توصيه آقاي محبي در مورد دوربين هاي فوجي
    خيلي علاقه داشتم تا با يکي شون از نزديک کار کنم وبه طور اتفاقي اين جمعه يه دوربين فوجي5600 رو در اختيار داشتم تا همه چيزشو امتحان کنم
    واقعا عالي بود عکس هاي خوب وقابل قبول استفاده از مد آنتي بلور در نور خورشيد که نبود ضد لرزش رو به خوبي جبران ميکرد حالت زوم هاي خوب و متعددي وهمچنين استفاده از فوکوس دستي فيلمبر داري در حد قابل قبول و
    از همه مهمتر حس عالي از دست گرفتن اين دوربين که يه جورايي خيلي خوش دسته وقيمتش هم خوبه به اميد خدا خودم هم به زودي يکي تهيه ميکنم
    تي بعد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب محبي! باسلام و تشكر از شما،
    1- راستش تجربه من در عكاسي ناچيز و در فيلمبرداري هيچ است. اما به گواهي دوستاني كه در بخش فيلمبرداري نيز مقايسه كرده‌اند، S1IS در اين زمينه كم‌نظير و S2IS از آن هم بهتر بوده‌است. اما اولاً فرمت فيلمبرداري دوربينهاي يادشده AVI بوده و حجم بالايي اشغال مي‌كنند. در حالي كه فيلمبرداري دوربينهاي Sony (لااقل آنهايي كه من مي‌شناسم، تحت فرمت خاصي از mpeg است كه حجمش در حدود 70 درصد همتاي خود در Canon مي‌باشد. در ثاني بعيد مي‌دانم Sony در فيلمبرداري نتواند از پس Canon بر آيد. همانطور كه در دوربينهاي فيلمبرداري نيز، غالباً مدلهاي Canon عكسهاي بهتري به دست مي‌دهند. من هم در آزمايشهايي كه با P100 و P200 داشتم، اصلاً در خصوص كيفيت فيلمبرداري آنها مقايسه دقيقي نكردم. اما در حدود قيمت 200 تا 300 هزار تومان، P200 نبايد دوربين بدي باشد. فقط چيزي كه بايد حتماً در فيلمبرداري دوربينهاي عكاسي مورد توجه قرار گيرد، دقت و حصول اطمينان از عدم ضبط صداهاي اضافي ناشي از كار بخشهاي مختلف دوربين در فيلم است كه حتماً بايد در تلويزيون يا كامپيوتر كنترل شوند، چون اين صداهاي اضافي در اغلب دوربينهاي عكاسي هست و معمولاً از Speaker دوربين قابل شنيدن نيست. به علاوه، چون انتظار و سليقه‌ها متفاوت است، حتماً از درخواست‌كنندگان بخواهيد خودشان فيلم گرفته‌شده را لااقل در تلويزيون تماشا و از هر جهت بررسي و بعد انتخاب كنند.
    2- به عنوان دوربين جمع و جور در حد يك گوشي همراه يا حتي يك كارت كه به اقتضاي موقعيتهاي كار با آنها تنظيمات دستي غالباً منتفي است، سري T سوني انتخاب بسيار خوبي هستند. خصوصاً اگر كمي صبر كنيد، T9 به واسطه لرزه‌گيرش و نيز رزولوشن و كيفيت برترش يك سر و گردن بالاتر از T5 و T7 است. منتها اولاً برد فلاش اين دوربين پايين و همچنين پايينترين سرعت شاتر آن 2 ثانيه است. يعني شايد به راحتي نتوان در شب و روي سه‌پايه مثلاً از سي‌و سه پل عكس دلچسبي گرفت. اما از ديگر خصوصيات برجسته اين دوربين حساسيت 640 و نيز حافظه داخلي 58MB است، هرچند بايد عكسهاي آن را در اين حساسيت بررسي نمود. البته احتمالاً شما خود، همه اينها را خيلي بيشتر و بهتر از من مي‌دانستيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین