نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: منظره ياب در دوربين 350d

كاربر آشنا Mosi-h آواتار ها
    تشکر کرده
    20

پیش فرض منظره ياب در دوربين 350d

سلام به همه دوستان
    من ديروز يه دوربين Canon Eos 350d خريدم. ولي متأسفانه اصلا تصور نميكردم كه اين دوربين فاقد منظره ياب Lcd هست. به همين خاطر خيلي دمق شدم. ميخواستم بدونم آيا تمام دوربينهاي نيمه حرفه اي و حرفه*اي اين مشكل رو دارند؟ اصولا آيا به نظر شما اين يك عيب براي دوربينهاي ديجيتالي نيست؟

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: منظره ياب در دوربين 350d

سلام ...

اصولا دوربینهای Slr اینطوری هستن. درسته که یه جاهایی Lcd میتونه مفید باشه ولی معمولا تسلط تو عکاسی از طریق منظره یاب خود دوربین خیلی بیشتر از Lcd هست. من هم که دوربینم امکان عکاسی از طریق Lcd رو داره (و البته نسبت به 350d تو رده پایینتری هست) هم معمولا ازش فقط برای دیدن عکس استفاده می کنم نه گرفتن عکس.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

دوست خوبم این نمیتونه یه مشکل باشه.در دوربین های SLR)Single Lens Reflex) تصویر دریافتی از لنزبه صورت مستقیم بر روی یک سنسور یا فیلم عکاسی تشکیل میشود.و در بین راه توسط یک آینه بر به ویزور منعکس میشود و با چکاندن شاتر اینه کنار میرود و تصویر بر روی سنسور یا فیلم تشکیل میشود.در تمامی SLR ها فقط میتوان تصویر رو از ویزور دید.به غیر از مدل جدید Olympus E330 که مجهز به LCD Live میباشد.ای کاش شما بیشتر درباره ی دوربین مورد دلخواه خود تحقیق میکردید شاید یک دوربین مناسب پیدا میکردین در رده ی دوربین های نیمه حرفه ای.مثل Canon S3 یا Fuji S9000 و دوربین های دیگری در این رده.

این موضوع رو در نظر داشته باشید که هنر عکاسی جدال ثانیه هاست.ودیدن تصویر در LCD و آن چیزی که در حال وقوع است بسیار از نظر زمان با هم فرق دارند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد bhs2 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام.

ببخشيد آقاي سركار فرشي يك سوال از شما داشتم.

تا جايي كه من اطلاع دارم ويزور دوربين اس 2 يك ويزور ديجيتال است با 113000 پيكسل كيفيت.

يعني بين تصوير ويزور و Lcd فرقي وجود نداره. ميشه بگين چرا از Lcd استفاده نمي كنين و از ويزور

استفاده ميكنين؟ آيا دليل خاصي داره !!؟

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

بله ویزور اس2 ال سی دی هست. ولی دلیلش اینه که وقتی دوربین رو جلوش چشم قرار میدین و البته به طرز درست توی دست میگرین، اولا تسلط روی محکم و صاف نگه داشتن دوربین و همچنین حرکت دادنش خیلی بیشتره. ثانیا تسلط روی دکمه ها و امکانات دوربین بیشتره، و در نهایت اینکه وقتی یک چشم رو می بندین و یک چشم رو جلوی ویزور قرار میدین عملا جز کادر عکس چیز دیگه ای نمی بینین و خیلی بهتر میتونین عکس بگیرین نسبت به وقتی که هم تصویر ال سی دی رو میبینین، هم خود دوربین رو و هم تمام مناظر اطراف! و تازه در صورتیکه نور محیط مناسب باشه وگرنه تو نور شدید از توی ال سی دی چیزی درست و حسابی معلوم نیست.

تو دوربینهای اس ال آر اندازه ویزور از اندازه مونیتور ویزور اس2 بزرگتر هست و تصویر به علت اپتیکال بودن شفاف تر، و برای همین اگر اس ال آر ها هم امکان گرفتن عکس از طریق مونیتور رو داشتن احتمالا کمتر عکاسی ازش استفاده می کرد. البته مونیتور چرخان اس 2 مزیتی بزرگیه و برای بعضی شرایط خاص خیلی کاربرد داره، ولی این شرایط خاص شاید کمتر از 1 درصد عکسهایی که به طور معمول گرفته میشن رو تشکیل بده.
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

تشکر کرده
    14101

من یه وسیله دیدم که در زیر عکسشو گذاشتم.این وسیله به ویزور نصب میشه و میتونید تصاویر ویزور رو روی ال سی دی اون ببینید.

http://www.intro2020.co.uk/pages/zigview6.htm

به نظر وسیله جالبی میاد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Mosi-h آواتار ها
    تشکر کرده
    20

آقاي قبادي با سلام
    البته بايد بگم من در مورد خريد اين دوربين مدت دو ماه تحقيق كردم تا به اين نتيجه رسيدم كه بايد 350d بخرم و الان هم اصلا پشيمون نيستم. چون از دو روز پيش كه دارم باهاش ور ميرم به قدرت و كيفيت اون بيشتر پي بردم.
    در اينجا ميخواستم ازت تشكر كنم كه دستگاه zigview رو بهم معرفي كردي. به نظرم يه دستگاه فوق العاده است كه حتما حتما ميخوام تهيه اش كنم. يكي از بزرگترين قابليتهاش هم اينه كه قابل جدا شدن از دوربينه و ميتونه در تمام جهات بچرخه. حالا ميتونم بپرسم از كجا ميتونم اين وسيله رو تهيه كنم و قيمتش چنده؟
    با تشكر فراوان

تشکر کرده
    14101

سلام...

دوست عزیز کاملا با شما موافقم.اگر درباره ی انتخاب شما حرفی زدم بابت کمک بود.مبارک یاشه دوربین بسیار خوبی هست و یکی از بهترین دوربین ها که خودشو ثابت کرده.

درباره ی این وسیله من اطلاعات زیادی ندارم،فقط اینکه تو چند وقت پیش اینترنت دیدم و اون موقع زیاد برام جذاب نبود به همین خاطر زباد پیگیری نکردم.اما احتمالا مرکز تجهیزات حرفه ای داشته باشه یا اگر سفارش بدین بیاره.قیمت هم نمیدونم.اما با یه سرچ کوتاه تو اینترنت قیمت دستتون بیاد.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Wednesday 25 October 2006 در ساعت 14:13
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با این قیمتی که من میبینم که بالاتر از 450 $ هست به نظرم به جای این به فکر خرید لنزهای بهتر باشید و از عکسهاتون لذت ببرین .

بد نیست اینجا رو هم ببینید :

http://www.stopmotionanimation.com/d...g_id=5143&page

محصول با کیفیتی به نظر نمیاد .