صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 123
Like Tree55تشکر

موضوع: بر سر دوراهی : Canon 30D یا اینکه Nikon D80

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض 30d کانن یا D80 نیکون؟

دوستان عزیز فروم عکاسی!
    توصیه ی شما برای انتخاب این دو دوبین برای خرید چیه؟
    30d کانن یا D80 نیکون؟
    کورش عنبری
    http://panjare.org/
    http://chawshar.panjare.org/
    Sony DSC-f828

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: 30d کانن یا D80 نیکون؟

دوست عزیر، 30D و D80 هر بسیار عالی و دارای اختلاف نسبتا کمی هستند. انتخاب شما تا حد زیادی می تونه وابسته به سابقه باشه. من خودم 30D دارم (البته 20D داشتم که upgrade کردم). اما اگر بخواهم از ابتدا شروع کنم انتخابم محصولات نیکون هست. ارگومونی و امکانات بیشتر دروبین های نیکون واقعا یک سرو گردن از Canon بالا ترهست. تنها مزیتی که Canon داره تکنولوژی CMOS و نویز کمتر هست (که واقعا هم با ارزشه) و البته لنزهاش.

اگر این امکان برات هست که دوربین ها رو تو دستت بگیری، حتما این کارو انحام بده. ولی اگر چشم بسته هم یکیشو انتخاب کنی، باز هم ضرر نکردی.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط chawshar نمایش پست ها
    دوستان عزیز فروم عکاسی!
    30d کانن یا D80 نیکون؟

من هم نظرم همینه . بهتره هر دو تا را تو دستت بگیری ببینی با کدوم راحتی . اما شخصا نیکون را ترجیح می دهم .

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

دوستان عزیز فروم عکاسی!
    30d کانن یا D80 نیکون؟
    تا حالا این دو دوربین رو از نزدیک دیدین ؟

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

دوستان عزیز فروم عکاسی!
    30d کانن یا D80 نیکون؟
    درست است که نیکون جدید تر است و مگاپیکسل بیشتری نسبت به کنون دارد ولی به نظر من از همه مهم تر این است که نیکون بدنه پلاستیکی دارد ولی کنون بدنه منیزیوم .

اختلاف کنون و نیکون در 2 چیز خیلی اساسی است
    1- نیکون از لحاظ کیفیت ساخت و خوش دست بودن از کنون بهتر است.
    2- کنون از لحاظ کیفیت عکس در مورد نویز از نیکون بهتر است. البته من از روی ریویوهای dpreview می گم فکر می کنم به خاطر cmos باشد.

هر کدام از این دوربینها را که بخرید پشیمان نمی شوید که ای کاش ان یکی را می خریدم. هر دو فوق العاده هستند .
    Ehssan تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

جناب عنبری عزیز...مطلب رو براتون کمی باز می کنم تا انتخاب بهتری داشته باشید.
    D80 یک دوربین بسیار خوب...اما در سری دوربینهای معمولی SLR قرار میگیره و 30D هم در سری دوربینهای نیمه حرفه ای....
    این دو دوربین تفاوتهای اساسی باهم دارند که مقایسه این دو را کمی مشکل میکنه...
    اول از همه دوستان در مورد نویز کانن و Cmos و خوش دستی نیکون و ارگونومی بهتر...مطلبی فرمودند.....
    اصولا نویز کم صرفا بخاطر استفاده از یک سنسور خاصی نیست.(برند خاصی رو مد نظر ندارم).
    در دوربین سیگما SD10 هم از CMOS استفاده شده...که البته نویز قابل توجهی داره.
    در مورد بدنه هم ، باید عرض کنم که این مورد کمی سلیقه ایست و همچنین در دو دوربین 350 و 400 دی شاهد بدنه کوچکتری هستیم.
    با توجه به سوال شما و برای اینکه از اصل سوال خارج نشویم بهتره وارد مقوله نویز و پردازش تصویر و...نشویم....
    اما در مورد این دو دوربین.....
    به عقیده من 30D برتر از دی 80 است ...اون هم به چندین دلیل.
    بدنه این دوربین بزرگتر و خوشدست تر از دی 80 است..و در عوض سنگین تر .
    همچنین بدنه این دوربین از منیزیوم ساخته شده در مقابل بدنه تمام پلاستیک دی 80 ...در مقابل ضربه ؛ رطوبت؛گردو خاک و....مقاوم تر است.
    سرعت عکاسی پیاپی در 30 دی به 5 فریم در ثانیه میرسه که در دی 80 فقط 3 فریم است.
    نویز 30 دی به مراتب پایینتر از دی 80 است و این مسئله موجب میشه که در حساسیتهای بالاتر عکسهایی با شارپنس بیشتر ونویز کمتر داشته باشیم.
    سرعت فکوس در 30 دی همانند سری دوربینها حرفه ای کانن....بسیار زیاد است.
    تاخیر در عملکرد شاتر و همچنین زمان حرکت آینه در 30 دی کوتاه تر است.
    دسترسی به منوهای مختلف به واسطه طراحی خاص در این سری از دوربینهای کانن ؛ راحتتر است و البته کمی هم سلیقه ای است.
    در این دو دوربین تفاوتهای اینچنینی وجود دارد....
    دی 80 هم رقبایی نظیر 400 دی و سونی A100 داره که بهتر این سه دوربین رو باهم مقایسه کنید.
    در مورد این سه دوربین هم در فوروم زیاد صحبت شده...شما هم میتوانید از تجربه دوستان استفاده کنید و هر سه این دوربینها را از نزدیک مشاهده کنید و در نهایت انتخاب مناسبی داشته باشید.
    Ehssan تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دوست عزيز بعد از بررسي ها ي دقيق و مشاوره اي كه دوستان ميدهند همينطور كه آقايان رد، هوبور و داريوش فرمودند حتما دو دوربين رو از نزديك ببينيد ،دستتون بگيريد، تست كنيد و باهم مقايسه كنيد دوستاني تو سايت هستن كه هر دو دوربين رو دارن مي تونيد از اونها كمك بگيريد و امتحانشون كنيد

در كل مقايسه و كلاسه كردن دوربينهاي مختلف با هم يه مورد شخصه بعضي ها مانند آقاي قديري دوربينهاي دی 80 ،400 دی و سونی A100 رو تو يه دسته مي دونن و بعضي ديگر D80 و 30d رو تو يه كلاس ميدونن

در خصوص اختلاف نويز لازمه بررسي هاي دقيقي انجام بديد به نظر نميرسه اختلاف زياد باشه
    Ehssan تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

و همینطور اختلاف قیمت این دو دوربین که که حدود 300 دلار هست و اینکه ببینید این قابلیت های اضافی که به طور مثال در Canon 30D وجود دارد تا چه اندازه برای شما مفید هست یا بهتر بگم چقدر بهش نیاز دارین و اگر نیاز دارین ارزش این مبلغ اضافه رو داره براتون یا نه . بحث نیازسنجی هم بحث مفصلی هست که اگه بخواد در موردش بحث بشه این بحث ما رو خیلی خیلی طولانی میکنه .

ولی در ابتدا باز هم چیزی رو که تاکید میکنم اینه که حتما این دو دوربین رو از نزدیک ببینید و بعد سعی کنید بنا بر گفته ها و Review های سایت های معتبر و دیدگاه های خودتون تصمیم بگیرید .
    Ehssan تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

بابک جان :
    اول اینکه دسته بندی این دوربینها به وسیله اینجانب انجام نشده....بلکه این سازنده است که سطح محصول خود را تعیین میکند...
    به طور مثال نیکون بعد از عرضه دی 200 ؛ آنرا به عنوان یک دوربین نمیه حرفه ای معرفی کرد.کنن هم در مورد 20 دی ، 30 دی و حتی 5 دی هم (که یک دوربین کاملا حرفه ای است)...چنین سطحی تعریف کرده است.
    در مورد دی 80 ، 400 دی و آ 100 هم این سطح به وسیله ساندهگان تعیین شده و در سیاتهای معتبر مانندDpreview هم چنین مورد عنوان شده است.
    در مورد دی مقایسه نویز هم ...این اختلاف کاملا فاحش است.نمی خواهم در این مورد بحث کنم...
    اما اگر لازم باشه میتوانم در این مورد عکسها و لینکهای بسیار قرار بدهم.....
    Ehssan تشکر می‌کند.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

تمام صحبت هاي دوستان كاملاً درست است، فقط در مورد فوكوس، D80 از همان نسخه اي ازسيستم فوكوس و سنسورهاي CAM-1000 بهره ميبرد كه D200 داشت، يعني قاعدتا سرعت فوكوسش - با توجه به نتايج عالي D200 - اگر از 30D بهتر نباشد، بدتر نيست.

چيز فوق العاده ديگري كه از d200 به ارث ميبرد، منظره ياب بزرگ و عالي آن است.

انتخاب سختي پيش رو داريد، چون 30D هم دوربيني است كه جذابيت ها و قابليت هاي فراواني دارد.

پي نوشت: يك نكته در مورد فوكوس، يكي از نكات بسيار مثبت پلتفرم نيكون، وجود لنزهايي با قيمت مناسب و موتور داخلي SWM است، لنزهايي مثل 70-18 و 135-18 و با قيمت بيشتر: 200-18. در دنياي كانون انتخاب ارزاني با موتورداخلي نخواهيد داشت و درصورت خريد لنزهاي سيگما (كه اتفاقا عالي هم هستند) از آن سرعت فوق العاده فوكوس بهره نميبريد. يعني سنسورهاي عالي دوربين با موتور داخلي swm سرعت فوكوس بسيار خوبي را با قيمت مناسب برايتان خواهند داشت. شما در دنياي كانون تمام اين انتخابها را نيز خواهيد داشت، منتهي به مراتب گرانتر.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 15 November 2006 در ساعت 18:37
    amir_h_madadi و Ehssan تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین