صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 149
Like Tree72تشکر

موضوع: انتخاب بین 3 تا ماکرو

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض انتخاب بین 3 تا ماکرو

خرید یکی از سه تا لنز زیر ذهنم را مدتها مشغول کرده بود که بالاخره فکر کنم روی یکی تصمیم گرفتم مگر اینکه اظهار نظرات شما باعث شود که تصمیم دیگری بگیرم.

3 انتخاب زیر :
    ماکرو سیگما 50 قیمت حدود 250000 تومان
    ماکرو سیگما 105 قیمت در حدود 370000 تومان
    ماکرو نیکون 60 قیمت 350000 تومان

استفاده من از لنز ماکرو برای چیزهای مختلف و به خصوص به ماکرو حشرات علاقه دارم بنابراین یک فاکتور مهم حفظ فاصله و گرفتن عکس است بنا براین سیگمای 105 در این خصوص انتخاب بهتری است.

از نظر قیمت سیگمای 50 انتخاب اول است . در ضمن لنز خوبی هم هست برادر من با داشتن 3 تا لنز دیگر اکثر اوقات این لنز را از روی دی50 باز نمی کند. اما از نظر حفظ فاصله با موضوع برای رسیدن به ماکزیمم بزرگنمایی این لنز بدترین است و بزرگنمایی یک به یک را در فاصله 18 سانتی متری میدهد.

سیگما 105 یک لنز معروف و شناخته شده است از نظر قیمت بدترین این لیست اما برای حشره گرافی بهتر از دوتای دیگر است چون از فاصله 31 سانتی اندازه 1:1 را می دهد.

لنز سوم نیکون 60 که برخی معتقدند شارپ ترین لنز نیکون است. کیفیت اپتیکی ان عالی است و سرعت فوکوس خوبی هم دارد برای حشره گرافی از 50 سیگما بهتر است اما به 105 نمی رسد. در فاصله 22 سانتی 1:1 را به شما میدهد. خوبی ان این است که با داشتن ان یک لنز خوب برای پرتره هم دارم و میتوانم 50 8/1 را هم اگر شد به عنوان کمک هزینه به ارز تبدیل کنم.

چند سوال در ذهنم است:
    در برخی از لنزهای سیگما مشکل عدم تطبیق با دوربینهای دیجیتال پیش امده بود که با یک تغییر جزیی این مسله قابل حل بود این دو مدل بالا هیچ مشکلی با دوربینهای دیجیتال ندارنداما در مورد اینده کسی چه میداند شاید با دوربینهای اینده نیکون مشکل پیدا کنند.

در مورد کیفیت اپتیکی این دو لنز سیگما در مقایسه با 60 نیکون اطلاعی ندارم ایا هم رده اند یا پایین تر؟

از نظرتان بنده را بی بهره نگذارید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 3 تا ماکرو

سلام...

علیرضا جان برای اینکه انتخاب کاملتری باشد به فکر 70 و 150 سیگما هم باش ، چون اونها هم مزایا و معایبی دارند ، از 150 سیگما برای پرتره بخوبی میشه استفاه کرد و به قول معروف یک تیر و دو نشان است و 70 هم جدید ترین لنز سیگما است ( در رده ماکرو) و احتمالا مشکلا لنز های پیش رو ندارد.

اما یک توصیه از بسیاری از دوستان شنیدیم که 105 سیگما هم خطای فوکوس دارد و هم اعوجاج رنگی ....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

105 سيگما متاسفانه كيفيت خيلي بالايي نداره...(البته لنز بسيار شارپي هست اما! نسبت به رقباي خودش؟ اصلا!)
    به گمان من 60 نيكون و يا 150 سيگما ميتونه انتخابهاي بهتري باشه....
    حالا غير از فاصله فوكوس به اين نكته توجه كنيد كه شما لنز شارپي مي*خريد... كه ميتوانيد مديوم شاتهاي خوبي با آن بگيريد....(نيكون) و يا لنزي كه پرتره هاي خوبي با f 2.8...(سيگما 150)
    سيگما 150 ويژگي ديگري هم دارد.... hsm دارد(فوكوس سريع و بي صدا)
    لنز تغيير سايز نميدهد و مثل تلسكوپ جلوعقب نميرود!

نكته آخر...
    ببينيد براي كار ماكرو! پرسپكتيو لنز 150 رو نياز داريد؟ و يا پرسپكتيو لنز 60؟ يا حتي 90...؟
    من خودم خيلي با اين موضوع كلنجار رفتم.... هنوز توافق خاصي با خودم نكردم!

نكته آخر رو گفتم! يه چيز ديگه هم اضافه كنم؟ سيگما 150 براي حشره گرافي فاصله بهتري به شما ميده.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سیگما 150 او چه فاصله ای 1:1 رو میده؟؟؟
    من عکساش رو دیدم خیلی وسوسه شده.. قیمتش الان چنده؟
    محمد منتظری

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

38cm
    قیمتش هم من یه یک ماه پیش حدود 570-580 تومن قیمت کردم. درست یادم نیست.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پس باید قلک رو حالا حالاها پرش کنیم.. اما عکسهای بی نظیری ازش دیدم...
    خودشم که خیلی خوشگله...
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...150_28/kit.jpg
    محمد منتظری

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Doncorleone نمایش پست ها
    پس باید قلک رو حالا حالاها پرش کنیم.. اما عکسهای بی نظیری ازش دیدم...
    خودشم که خیلی خوشگله...
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...150_28/kit.jpg

سلام

اين جزو معدود لنزهاي سيگماست كه من ديدم فينيشينگ و ظاهر خيلي خوبي داره. منم تعريف اين لنز رو زياد شنيده (خوانده) ام.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

سیگما 150 به نظر لنز خوبی است به علاوه قابلیت اتصال تله کانورتور را هم دارد که با یک کانورتور 2 میتوانید به فاصله کانونی 300 وبا دیافراگم 6/5 برسید البته در عمل نمی دانم چی میشه.
    اما مسئله برای من این است که قیمت نیکون 60 خیلی مناسبتر است و حدود 230 هزار تومان ارزانتر است.
    در ضمن آرش موضوع جالبی را گفت. فکر میکنم من پرسپکتیو 60 میلیمتر را بیشتر از پرسپکتیو 150 میلیمتر دوست داشته باشم.
    یادمه مدتها قبل مطلبی خوندم مربوط به مشکل فوکوس سیگما 150 البته مطمئن نیستم و حتما بیشتر جستجو می کنم.
    تصمیم گیری سختی است. سیگما ماکرو 50 هم قیمت خیلی خوبی دارد اما به درد حشره گرافی نمی خورد.
    در مورد تامرون 90 هم رویوهای خوبی دیدم اما بیشتر ذهنم به سمت نیکون 60 متمایل شده.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

آقای غفاری به نظر من Sigma 150 ارزش پرداخت پول بیشتر را دارد. این لنز از بهترین لنز های سیگما محسوب می شود. هم می توان پرتره ای خوبی با آن گرفت و هم اینکه MFD خوبی دارد.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

یادمه مدتها قبل مطلبی خوندم مربوط به مشکل فوکوس سیگما 150 البته مطمئن نیستم و حتما بیشتر جستجو می کنم
    علیرضا جان به نظرم این مطلب مربوط به 105 بوده تا 150 ، چون درباره ی 105 من زیاد این مطلب رو شنیدم و دیدم....

اما درباره ی لنز نیکون فاکتور قیمت خیلی مهم است و سیگما تقریبا 2 برابر قیمت داره و این مسئله ی مهمی است و باید مد نظر قرار بگیره.....

سیگما 150 به نظر لنز خوبی است به علاوه قابلیت اتصال تله کانورتور را هم دارد که با یک کانورتور 2 میتوانید به فاصله کانونی 300 وبا دیافراگم 6/5 برسید البته در عمل نمی دانم چی میشه.
    این هم مسئله ی مهمی است و باید توجه داشته باشید ، لنز تله ی خوبی میشه و به نظر مناسب است
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین