صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آیا لنز های رینوکس Reynox را میتوان روی Canon S3 IS سوار کرد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض آیا مبدل لنز های رینوکس Reynox را میتوان روی Canon S3 IS سوار کرد

سلام به همه دوستان

راستش من چند وقت پیش یه دوربین S3 IS گرفتم و خب ازش راضیم ولی از اونجا که دنبال لنز های اون هم هستم خواستم شما منو راهنمایی کنید

من میدونم سه نوع لنز کنون روی این دوربین سوار میشه
    wide converter WC-DC58A
    Tele converter TC-DC58B
    Close-UP Lens 500D 58 mm

که برای سوار کردن اینها روی دوربین به آداپتر تبدیل لنز زیر هم نیاز داریم
    Conversion Lens Adapter LA-DC 58E

من فقط اینها رو تو دفتر چه دیدم و نمیدونم قیمتاشون چنده و اصلا باید از کجا اونا رو تهیه کنم
    دوم اینکه مثلا لنز واید و تله و کلوز آپ کارشون چیه مگه نه اینکه لنز خود این دوربین دارای زوم خوبیه و تا صفر سانتی متر هم میتونم به سوپه نزدیک بشم . یعنی این لنزها چقدر تو زوم یا عکس برداری از نزدیک تاثیر داره

بعدشم من شنیدم که اگه از این لنزها استفاده کنم دیگه نمیتونم از فیلتر های مخصوص لنز استفاده کنم مثل فیلتر های پولاریزه و یو وی و غیره . آیا این حقیقت داره یعنی نمیشه رو این دوربین از فیلتر استفاه کرد

از طرفی من تو فروم خود شرکت کنون یه جستجو کردم دیدم که بعضی ها اونجا توصیه کردند که از لنز های رینوکسRaynox به جای کنون استفاده بشه مثلا اگه از لنز
    Raynox 58 mm
    استفاده کنم اونوقت میتونم از فیلتر های مختلف هم روی لنزم استفاده کنم آیا این درسته و اگه درسته قیمت این لنز ها چقدره

خواهش میکنم راهنمائیم کنید و اصلا بگید تفاوت این لنز ها با لنز سر خود دوربین چقدره یعنی لازمه که برم براش لنز بخرم

البته دیدم که یه نفر تو این فروم گفته این لنزها توایران پیدا نمیشه و باید از خارج تهیه کرد ولی من فکر نمیکنم که این جوری باشه چون یکی از آشناها توصیه میکرد که حتما این لنزها رو بگیرم ولی متاسفانه دیگه بهش دسترسی ندارم تا بپرسم از کجا باید تهیه اش کنم
    ویرایش توسط tornado : Friday 9 February 2007 در ساعت 00:16

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: آیا لنز های رینوکس Reynox را میتوان روی Canon S3 IS سوار کرد

سلام.
    اول یه چیزی بگم که اسم این وسایل کانورتور هست نه لنز.
    کار اون ها رو هم با یک مثال براتون توضیح میدم:
    فکر کنید فاصله کانونی سمت واید لنز سرخود دوربینتون 35 میلی متر هست.شما با این فاصله کانونی میتونید مثلا(این عدد دقیق نیست و فقط مثال هستش) 70 درجه از صحنه رو پوشش بدید.
    خوب حالا تو یه اتاق کوچیک شما می خوای از یه سوژه عکس بگیری که تو کادرتون جا نمیشه.باید چی کار کنی؟باید بری عقبتر درسته؟ اما نمیتونی چون میخوری به دیوار.
    نتیجه اخلاقی اینکه به یک لنز با فاصله ی کانونی کمتر نیاز دارید.خوب دوربین من و شما هم که قابلیت نصب و تعویض لنز رو نداره درست؟خوب حالا شما کاری که میتونی انجام بدی اینه که یه واید کانورتور بخری که هر کدومشون یک مشخصه ی عددی مثلا 0.5x دارند.

شما این 0.5 رو که در فاصله کانونی لنزتون که 35 (بعنوان مثال) بود ضرب کنی میشه 17.5 میلی متر.و در نتیجه لنزتون زاویه ی بیشتری از صحنه رو پوشش میده.

برای تله کانورتور هم به همین روش مثلا یک تله کانورتور 2x فاصله کانونی لنز شنا رو دو برابر میکنه(همچنین دیافراگم اون رو!).

در مورد قیمت برای دوربین خودم قیمت این کانورتور ها حدود 60 - 70 تومن بود.

امیدوارم کمکی کرده باشم.موفق باشید

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوستان كانورتر هاي اصلي كه در Slr ها كاربرد دارند و بين لنز و بدنه قرار مي گيرند هم خيلي كيفيت رضايتبخشي ندارند چه رسد به اينگونه كانورتر ها كه اساسن مثل يك فيلتر روي دوربين نصب مي شوند. البته من اينها رو نه از نزديك ديده ام و نه ازشون استفاده كرده ام ولي احساس مي كنم كه بيشتر به شوخي شبيه هستند تا تجهيزات قابل اعتماد عكاسي.

اينجا مي شه تصاويري از اين كانورتر ها و عكس هايي كه توسطشون گرفته شده رو مشاهده كرد :

http://www.lensmateonline.com/newsite/S2tele.html
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 8 February 2007 در ساعت 13:49
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام ممنون از راهنمائی های هر دوی شما
    من تا اینجا فهمیدم که اینا کانورتور هستند و کمی هم از کارشان سر در آوردم
    قیمت هم تقریبی دستم آمد
    بابت اینها ممنون هر چند تقاضا دارم اگر کسی چیز بیشتر میدونه حتما راهنمائیم کند

لطفا به این عکس پائین نگاه کنید این یه دوربین کنون پاور شات آ 620 است ولی اون چیه که روش سوار شده

[IMG]http://i7.*******.com/485t4e9.jpg[/IMG]

این هم عکسایی که با این دوربین و لنز گرفته شده من فکر می کنم اینا خیلی خوب برداشته شده اند

[IMG]http://i15.*******.com/33eo7kl.jpg[/IMG]

[IMG]http://i18.*******.com/2d0lyis.jpg[/IMG]

راستش تو فروم خود شرکت کنون وقتی در مورد این کانورتور ها یا لنز ها صحبت مبکنند انگار میخوان برن از بقالی سر کوچه هاشان اینها را بخرند و حتی دیدم مثلا یک نفر صبح میاد میگه میخواهم مثلا یه کانورتور بگیرم بعد دو ساعت بعد میاد تو فروم میگه خریدم بعد میشینن در موردش بحث میکنن . اینه که من فکر میکنم نباید قیمت هاش بالا باشه

بعدشم میخواستم بپرسم میشه رو دوربینم فیلتر وصل کنم
    اگه از این کانورتور ها استفاده کنم چی بازهم میشه از فیلتر استفاده کرد
    آیا من فقط باید از همین کانورتور ها کنون استفاده کنم تو فروم شرکت کنون بیشتر تاکید روی لنز ها یا کانورتور های رینوکس Raynox است و میگن با اینها میتوان از فیلتر هم استفاده کرد
    خدائیش گیج شدم
    اینجور که من تو لینکی که آقا فرهاد زحمت کشیدند و معرفی کردند دیدم این دوربین ها با چند نوع کانورتور آزمایش شدند آیا برای هر کدام از کانورتور ها باید آداپتور مخصوص استفاده کنم
    اینجور که من دیدم
    Raynox DCR 2020PRO 2.2X
    خیلی شگفت انگیز باید باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوستان كانورتر هاي اصلي كه در Slr ها كاربرد دارند و بين لنز و بدنه قرار مي گيرند هم خيلي كيفيت رضايتبخشي ندارند چه رسد به اينگونه كانورتر ها كه اساسن مثل يك فيلتر روي دوربين نصب مي شوند. البته من اينها رو نه از نزديك ديده ام و نه ازشون استفاده كرده ام ولي احساس مي كنم كه بيشتر به شوخي شبيه هستند تا تجهيزات قابل اعتماد عكاسي.
    خوب بحث شیرین کانورتور ها :) رو میبینم اینجا شروع شده.

اول باید بگم که من یه کمی با دوست عزیزمون آقا فرهاد مخالفم. قبل از اینکه اس ال آر بخرم ( همین 3 ماه پیش ) چند سال بود که با 2 مدل از دوربین های اس ال آر لایک فوجی عکاسی میکردم ( 602 و اس 20 ) که بدنه ای کاملا شبیه دارن و مشخصات خیلی مشابه: http://www.dpreview.com/reviews/comp...20pro&show=all

من 2 تا از کانورتور های واید و تله رو داشتم که تولید خود فوجی بود، تله با ضریب 1.5 و واید با ضریب 0.79 که کلی با این ابزار عکاسی کردم و خیلی هم از کیفیتشون راضی بودم. این رو بگم که اون موقعی که من این کانورتور ها رو خریم فکر داشتن دوربین دیجیتال اس ال آر شبیه رویا بود و هزینه ای چندین میلیون تومنی طلب میکرد و خیلی هم همه گیر نشده بود.

اینهم عکس دوربین من با کانورتورها:

راجع به کیفیت باید بگم که تقریبا افت کیفیتی نمیدیدم و من که کاملا راضی بودم. برای اینکه یه دوربین ارزون رو دارای کارآیی خیلی بیشتر کنید جالب هستند.

قیمتشون به نسبت گرونه. از 30-40 دلار داره تا خیلی گرونتر. اینجا بعید میدونم بتونید راحت و با قیمت مناسب پیداشون کنید به علاوه اینکه تقریبا زمان این کانورتور ها گذشته. جرا؟ موضوع ساده ی قیمت!

اون موقع که 700 تومن برای دوربین و 250 هزار تومن پول برای این 2 تا کانورتور دادم اگر میخواستم اس ال آر بخرم و لنز های مشابه، باید 5 تا 8 میلیون تومن پول میدادم. ولی الان شما اس ال آر های خیلی خوب و ارزونی دارید مثل 350دی و دی40 که بسیار ارزونند و لنز های استاندارد اس ال آر استفاده میکنند. برای همین دیگه به صرف نیست هزینه ای بکنید برای اینکه یه دوربین کامپکت رو دارای قابلیت های عجیب غریب بکنید. با همون هزینه، میتونید صاحب اصل ماجرا، اس ال آر بشید.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    13937

لطفا به این عکس پائین نگاه کنید این یه دوربین کنون پاور شات آ 620 است ولی اون چیه که روش سوار شده
    اون حلقه ي دور (خاكستري) كه همون تبديل كانورتر A620 است كه رويش يك لنز 50 ميليمتر سر و ته بسته شده ( به تاپيك خرابكاري مراجعه كنيد)

اول باید بگم که من یه کمی با دوست عزیزمون آقا فرهاد مخالفم
    البته حامد جان گفتم كه فقط احساس مي كنم. در اين كه كانورتر ها كيفيت لنز اصلي رو كمي پايين ميارن كه شكي نيست. يعني نتيجه ي عكسي كه با كانورتر 2X و يك لنز 150 گرفته شده از نظر كيفيت نه با لنز 150 قابل مقايسه است نه با لنز 300 كه البته بستگي به خيلي عوامل ديگه از جمله قطع پرينت و ... هم داره. عكسايي كه توي لينكي كه قرار دادم با كانورتر هاي مختلف گرفته شده هم اين موضوع رو تاييد مي كنه هر چند كه نتيجه ي خيلي قابل قبولي ارائه شده.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنونم واقعا ممنون به خاطر سرعتی که در جواب دادن داشتید
    راستش من این سوال رو جاهای دیگه هم پرسیدم ولی به جواب نرسیده بودم

الآن من خودم یه چرخی تو سایت های مختلف میزدم این چیزا رو فهمیدم لطفا اگر اشتباه است به من بگید

تا آنجا که من متوجه شدم بر خلاف اس ال آر ها که کانورتور بین دوربین و لنز قرار میگیرد در دوربین های شبیه دوربین من کانورتور ها رو ی لنز قرار میگیره و نور رسانی همان نور رسانی قبلیه و تغییری در آن بوجود نمی آد بنابراین دیافراگم دوربین من در حالت واید تا 2.7 و درحالت تله تا 3.5 باز خواهد شد درست مثل قبل از وصل کردن کانورتور

من باید یک آداپتور برای اتصال کانورتور به دوربینم تهیه کنم یعنی در اصل باید یه آداپتور بگیرم و به دوربین وصل کنم بعد سایر تجهیزات رو روی دوربین سوار کنم

آداپتور لازم برای این کار LAH-DC20 محصول کنون است که چون غلاف آن 58 میلیمتر است بنابر این من باید دنبال کانورتوری بگردم که 58 میلیمتر باشد

اگر بخوام از کانورتور مثلا Olympus TCON-17 استفاده کنم چون این کانورتور 55 میلیمتر است بنابراین باید از یک حلقه مبدل 55 به 58 میلیمتر هم استفاده کنم

حالا یه سوال اگه من از کانورتور Raynox DCR 2020PRO 2.2X که 66 میلیمتر است بخوام استفاده کنم آیا حلقه تبدیل 66 میلیمتر به 58 میلیمتر وجود داره؟

قیمت آداپتور چنده
    قیمت حلقه های تبدیل مثلا 66 به 58 میلیمتر چقدر است
    قیمت کانورتور Raynox DCR 2020PRO 2.2X چقدر است و
    از همه مهمتر باید به کجا مراجعه کنم

توی گشتی که تو اینترنت زدم فهمیدم که کانورتورهای زیر خیلی توصیه شدند به ترتیب اهمیت مینویسم

Sony 58mm 1.7 teleconverter
    Olympus TCON-17 55mm
    Canon TC-DC58B 58mm
    Raynox DCR 2020PRO 2.2X 66mm

اما راستش من بیشتر از قدرت این آخری خوشم اومده شما میگید کدام خوبه؟
    از طرفی من نمیخوام اس ال آر بخرم چون میخوام دوربینم فیلم برداری و صدا برداری هم داشته باشه و یه جوری همه کاره باشه . اس ال آر ها خیلی بزرگ هستند
    یعنی هیچ جا تو تهران نیست که اینها را بفروشد؟

یه سوال دیگه هم داشتم که آیا میتونم قبل یا بعد از وصل کردن کانورتور از فیلتر ها استفاده کنم یا نه؟

تشکر کرده
    13937

سلام

1- بعيده كه تبديل 58 به 66 گير بياد. اگه گير بياد بايد از يك 58 به 62 و از يك 62 به 66 استفاده كنيد كه همين فاصله دادن ها بين لنز و كانورتر كار رو خراب تر مي كنه.

2- براي استفاده ي همزمان فيلتر و كانورتر بايد منوال دوربينتون و كانورتر رو بخونين. براي بعضيا پيش بيني شده و براي بعضيا نه.

3- تله كانورتر دوربين خودتون رو ديدم توي اينترنت حدود 100 دلار قيمت داشت. توي ايران معمولن تجهيزاتي كه زياد گير مياد و فراوونه با ضريب هر دلار 1000 تومن با قيمت اينترنت مي خونه ولي براي چيزهاي خاص و كم طرفداري مثل تجهيزات مورد نظر شما نرخ بالاتره كه به نظر من ارزش نداره.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقا محمد آقا حامد و آقا فرهاد
    از زحمات و راهنمائی های شما ممنونم

میدانم که به خاطر من وقت شما گرفته شده پس از این لطفتان خیلی سپاس گذارم
    اما هنوز نیاز به راهنمایی دارم
    اگر در مورد این کانورتورها مخصوصا اون چهار تا که گفتم اطلاعاتی مثل خوب یا بد بودن یا اینکه در کجا میشه پیداش کرد و یا اینکه قیمتشان چقدر هستند چیزی میدانید لطفا بگید تا بهتر بتوانم تصمیم بگیرم
    راستش من فکر میکنم برای من ارزش خریدن داشته باشه چون فرضا با قرار دادن کانورتور رینوکس روی لنزم به فاصله کنونی 955 میلیمتر میرسم که از آن توی فیلم برداری هم میتوانم استفاده کنم و با زوم دیجیتال به چهار برابر این هم میرسم
    از طرفی تا آنجا که تو فروم ها خواندم خطای لنز خود دوربین تقریبا در حد صفره و بنابراین با قرار دادن کانورتور خیلی کیفیت روی این لنز پائین نمیاد واز طرف دیگه نوررسانی خود لنز یعنی 2.7-3.5 تقریبا خوبه و خیلی از عکاس ها تو فروم های دیگه حتی با وجود داشتن اس ال آر باز هم از
    این دوربین و کانورتور هاش استفاده می کنند

بازم یه سوال اگه من از کانورتور استفاده کنم ولی زوم نکنم آیا تصویر من بالشتکی میشود یا نه
    و آیا کانورتور ها دکمه ای یا تنظیمی دارند که بشود کارکردشان را خاموش کنیم یعنی با وجودی که روی دوربین نصب هستند ولی با خاموش کردن آن کارش را بی تاثیر کنیم تا بتوانیم خیلی عادی از همان لنز دوربین استفاده کنیم

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    همونطور که دوستان پیشکسوت فرمودند خرید اینچنین لنزهایی برای دوربینی مثل S3 IS و بخصوص در ایران اگر محال و گران نباشد, بسیار سخت و غیر اقتصادی است. اینهم سایت شرکت رینوکس:
    raynox.co.jp/english/digital/S2is/index.htm

بنده هم اگر بخواهم هزینه بیشتری بکنم چند سال بعد یک دوربین SLR-like توپ میخرم ( چون نه من در حد SLRام و نه به کارم می آید!!)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین