صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53
Like Tree36تشکر

موضوع: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

پیش فرض نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

هدف از باز کردن این تایپیک بیان کردن نقاط ضعف و قدرت دوربین خود بدون داشتن تعصب به مارک یا مدل خاصیست.
    شاید اگر ضعف های دوربین خود را با توجه به انتظار و کاربردی که از آن داریم بیان کنیم دوستانی که هدف خرید آن دوربین را داشته باشند نسبت به مارک و مدل مورد نظر تصمیم منطقی تری می گیرند.

من برای خرید دوربین چند هفته ای تحقیق کردم تا اینکه D50 را گرفتم. دوربین خوبیست ولی من زیاد راضی نیستم از این دوربین. علتش شاید بر می گرده به شرایط جغرافیایی و همچنین ضعف این دوربین در بعضی شرایط که عرض می کنم..

با توجه به طولانی بودن زمستان در فنلاند و سپری کردن 5-6 ماه از سال را در تاریکی وجود دوربینی که نویز زیاد داشته باشه یکم مایۀ دردسر است. بله برنامۀ حذف نویز و و هست.. ولی ...
    دومین مشکلی که از چند روز پیش به اون بر خوردم مسالۀ اوراکسپوز است که خیلی از نویز بدتر بود. چون در اصل من این دوربین را برای عکاسی از طبیعت گرفتم و مهمترین چیزی هم که طبیعت اینجا داره غروب های زیباییست که داره.
    خلاصه در فکر عوض کردن این دوربین با S5 یا D200 هستم.

شما از دوربینتان راضی هستید؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

پیش فرض پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

ورقا جان

شما كنون رو به كلي از گزينه هاتون حذف كرديد ؟

بنظر من اين دفعه يك امتحاني بكنيد بد نيست البته اون لنز 200-18 حيف ميشه

بحث تعصب نيست و وارد ريز مسائل هم نميخوام بشم ولي بنظر من كنون واقعا دوربينهاي كم نقص تر و توانمند تري

مي سازه من از دوربين خودم واقعا راضيم در تمام شرايط هم تستش كردم و جواب گرفتم در مورد ارگونومي و

خوشدستي هم بينهايت با اون راحتم و اصلا حرف كساني رو كه ميگن كنون بد دسته رو درك نميكنم ( البته 350 و

400 دي براي دستهاي من كوچك هستند )

راستي نظرتون در مور داشتن دو بدنه چيه ؟ يعني اينو نگه داريد و يك كنون هم بگيريد

فكر ميكنم اقاي بهتاش كه قبلا دي 70 داشتن و الان 30 دي بتونن يك مقايسه منطقي انجام بدن براي من كه جالب خواهد بود
    ویرایش توسط نادر : Saturday 17 March 2007 در ساعت 01:35

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    بسیار تاپیک مناسبی است و البته بنده هم چند وقتی بود در فکرش بودم که در تاپیک پیشنهادات تقاضا کنم یکی از مدیران تاپیکی باز کنند که کاربران در 3 بخش به بیان نکات مثبت+ منفی+ و جمعبندی خصوصیات دوربینشان بپردازند ( مشابه سایتهای بیگانه!!) و خودم هم این مسایل را در مورد دوربین قبلی و فعلیم بر روی کاغذ لیست میکنم تا سر فرصت ارسال کنم

البته با این شرط که هر کس حداقل چند ماهی را با دوربینش کار کرده باشد و این تاپیک صرفا" جهت اظهار نظر هر فرد در مورد دوربین خودش باشد و نه اینکه به بحث در یک مورد خاص منتهی شود و از هدفش دور شود ( هر کس در اظهار نظر آزاد باشد ولو از نظر دیگران غلط باشد )

ممنون!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

نه نادر جان کنون را حذف نکردم.
    بخاطر 200-18 دوست داشتم بدنه نیکون باشه. 30d یکی از گزینه هاییست که می دونم انتخاب بسیار خوبیست ولی فعلا دوست داشتم قبل از هر چیز نظرات دوستان را در مورد دوربین هایی که دارند بدونم.

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

ورقا جان تاپیک خیلی خوبی باز کردی مطمئنم که استقبال میشه
    به احتمال زیاد نقد دوربین من به درد شما نخواهد خورد اما با توجه به توضیحی که در مورد تاپیک دادی حتما اینکارو خواهم کرد
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

سلام ...

در مورد مزایا و معایب S2 و S3:

از مزایاش میشه به زوم بسیار قوی 432 مم، موتور بی صدا و سریع اولتراسونیک، مونیتور چرخان، ارگونومی و رابط کاربر خوب و حرفه ای (نسبت به مدلهای مشابه Slr-Like البته) فیلمبرداری عالی با امکان زوم و صدای استریو، سرعت شاتر 1/3200، سرعت سینک فلاش 1/500، ماکروی بسیار قوی، مصرف باطری کم، و ... اشاره کرد.

معایبش: سنسور کوچک و نویز قابل توجه تو ایزوهای بالا، عدم وجود فرمت Raw، عدم امکان اتصال فلاش اضافی، فوکوس کندتر نسبت به مدلهای SLR (طبیعیه خوب!)، مشکل تو مشاهده تصویر از ویزور و LCD تو نور شدید، مینیمم سرعت شاتر کم (15 ثانیه)، واید کم (36 مم)، نداشتن نشانگر میزان باطری باقی مانده (فقط هشدار اتمام باطری رو میده!) و ...

در کل به عنوان جمع بندی، این دو مدل با توجه به قیمت و امکانات دوربینهای بسیار خوبی هستن و برای کسی که فعلا بودجه خرید SLR رو نداشته باشه انتخابهای عالی. ولی به هر حال باید محدودیتهای اونها رو هم نسبتن به SLR ها مد نظر قرار داد.
    ویرایش توسط arax30th : Saturday 17 March 2007 در ساعت 18:05
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ان چیزی که دو سه بار حال من را در مورد دی 70 گرفته ندیدن ایزودر ویزور است. یک بار حدود 100 تا عکس گرفتم اخر فهمیدم روز قبل ایزو را روی 1600 گذاشته بودم. البته چون شرایط عکاسی هم هولکی بود و روی مود p گرفتم به سرعت دقت نکردم که بفهمم غیر طبیعیه.
    امیدوارم قلکم را که شکوندم به اندازه یک دی 200 توش پول باشه.
    در مورد نویز اصلا احساس ناراحتی نمی کنم چون RAW عکس می گیرم و با خیال راحت تا ایزوی 1600 بالا میرم
    باور کنید پست پروسس جزیی از عکاسی است نه یک درد سر زورکی. لذتش هم کمتر از عکاسی نیست.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

مشکلات Eos 5d :
    1- فلاش نداره! (بعضی وقت ها اذیت می کنه)
    2- باز به همان علت نداشتن فلاش چراغ کمکی فوکوس هم ندارد.
    3- فقط 3 فریم در ثانیه عکاسی می کنه! (به نظر من کم هست)
    4- سنسور دوربین گرد و غبار بیشتری نسبت به سایر دوربین ها به خود جذب می کند.

كاربر همراه eksir آواتار ها
    تشکر کرده
    557

powershot A510
    نقاط قوت ( ببخشید نقطه قوت !) : کوچیکه ! ( توجیب جا میگیره)
    نقاط ضعف: نداشتن زوم مناسب (فقط 4x) ... نویز زیاد ( نویز داره اندازه هندونه) .... نداشتن نشانگر باتری( این یکی خیلی اذیت میکنه) .... نداشتن IS .... برای هر کاری باید بری تو منو تنظیم کنی .... سرعت فوکاس کند .... نداشتن مانیتور چرخان...
    محسن مظهری

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

Panasonic-LZ2 ( بعضی از موارد را میتوان در LZ3 و LZ5 و حتی در LZ7 هم دید)

*** نکات مثبت :
    - زوم بالای 6X ( با توجه به ابعادش) و دامنه 222-37 میلیمتر
    - مصرف مناسب باتری
    - LCD تقریبا" واضح حتی در زیر نور خورشید
    - فوکوس سریع
    - لرزشگیر فوق العاده دقیق و بینظیر ( اگر دموی آن بر روی دوربین را ببینید بهتر متوجه منظورم میشوید!!)
    - وایت بالانس دستی دقیق و کامل
    - Made in Japan بودنش!!
    - امکانات پخش مناسبتر (در مقایسه با Canon-S3 IS): تغییر سایز+بریدن+ Multi Delete و Multi Protect که با علامت گذاری عکسها امکان حذف و یا حفاظت از چند عکس به طور همزمان را ارایه میکند+ Cancel All Protects که امکان لغو کردن حفاظت کلیه عکسها را ( مثلا" بعد از حذف عکسهای اضافی) فراهم میکند+ حافظه داخلی 14MB که حداقل امکان کپی عکس از کارت به آن و بر عکس را میدهد ( مثلا" برای وقتی که بخواهید در جایی, عکسهای خود را با عکسهای دوربین دوستانتان بلافاصله مبادله نمایید)
    - ماکروی اسمی 5cm که البته من در 3cm هم عکسهای کاملا واضحی باهاش گرفتم.
    - نشانگر باتری نسبتا" دقیق
    - جدا بودن در کارت حافظه و در باتری
    - منوی آسان و شروع بکار سریع ( در مقایسه با Nikon-L1 )
    - هیستوگرام زنده و هیستوگرام پخش
    - LCD با زاویه دید وسیع ( مثلا در بازدیدها به راحتی آنرا بالای سر میبردم و کادر مناسبی را انتخاب میکردم)
    - خوشدست بودن علیرغم کوچک نبودن
    - کیف شبه نرم همراهش نیز با وجود اینکه ابعاد مناسبی نداشت و دست و پاگیر بود , ولی خیالم از بابت هر گونه ضربه و سقوط و ... راحت بود.

*** نکات منفی:
    - نداشتن لامپ کمکی فوکوس که عکس گرفتن در نور خیلی کم را غیر ممکن مینمود! ( در LZ3 و LZ5 رفع شد)
    - شاتر سفت که فشار دادن آن در نور کم باعث تکان خوردن دوربین میشد( و راه حلش تایمر 2 ثانیه بود)
    - نویز زیاد در ایزوی 400 که در بعضی از موارد عکس به نقاشی آبرنگی شبیه میشد!! ( در مدلهای بالاتر به 800 و 1600 افزایش یافت).
    - کابل USB نامتعارف آن
    - قرار داشتن پیچ 3پایه در سمت چپ (نه وسط!) که برقراری تعادل آنرا بر روی 3پایه جیبی(مسافرتی) مشکل و دلهره آور میکرد.
    - فلاش ضعیف
    - تنظیمات دستی محدود ( ایزو+وایت بالانس+جبران نوردهی)
    - ابعاد کمی بزرگ که امکان حمل دایمی آن را غیر ممکن میساخت ( بر عکس سری FX و یا SONY-W )
    - میکروفون ضعیف ( LZ1 و LZ3 همین را هم ندارند!!!)
    - نداشتن بلندگو (اسپیکر) که البته در زمان فعال شدن سلف تایمر یک صدای بیپ بیپ از درون دوربین شنیده میشود!!
    - فیلمبرداری در ابعاد 240*320 (30 fps) بدون زوم
    - نداشتن فوکوس دستی
    - تاخیر زیاد پس از فلاش و خاموش شدن LCD در این مدت
    - در مد فلاش Slow Sync. که کاهش قرمزی چشم نیز فعال باشد یک فاصله نیم ثانیه ای بین 2 فلاش وجود دارد که در این فاصله در صورت تکان خوردن سوژه و یا پلک زدنش , عکس میبایست تجدید شود!
    - بر نگشتن لنز در زمان پخش مگر اینکه دوربین را خاموش کرده و روی حالت Playback روشن کنیم.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین