صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53
Like Tree36تشکر

موضوع: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

Panasonic DMC FZ5

اول معایبش رو بگم:
    ایزوی پایین (حداکثر400) البته ترجیحا با ایزو 400 عکاسی نمی کنم نویز بالایی داره و رنگها رو هم بهم می ریزه! معمولا از ایزو 100 استفاده می کنم و در صورت اجبار از ایزو200 عکسهای کم اهمیتم رو با 400!
    واید نامناسب 36 (البته شاید واسه من که احتیاج به واید کمتری دارم)
    LCD کوچک (1.8 اینچ) که البته اون زمان که من خریدم تقریبا سایز رایجی بود
    فوکوس نسبتا کند در نور معمولی رو به کم .. مخصوصا در نور کم (مثلا فضای داخل خانه و نور لامپ)
    فلاش تقریبا ضعیف البته شاید انتظار من بالا باشه اما در مجموع چندان راضی نیستم
    عدم امکان نصب فلاش خارجی
    برای من فیلمبرداری دوربینهای عکاسی اهمیتی در حد صفر دارد اما برای کسانی که این مساله مهم هست از کیفیت فیلمبرداری این دوربین احتمالا راضی نخواهند بود 320*240 30فریم بر ثانیه اما یکی دو باری که من فیلمبرداری کردم که اتفاقا داخل اتاق و با نور لامپ بود از کیفیتش راضی بودم
    فیلمبرداری با فرمت Quicktime که کمی آزار دهنده هست
    یه مساله دیگه در مورد حجم فایلهای تولیدی توسط این دوربین هست که نسبت به 5مگاپیکسل هایی که من تست کردم بزرگتر بود (اگه کسی علتش رو می دونه ممنون میشم توضیح بده ..نمی دونم به خاطر ثبت جزییات بیشتره یا علت دیگه ای داره)
    نداشتن فوکوس دستی

مزایا:
    دامنه لنز بسیار عالی 36-432 (زوم اپتیکال 12 ایکس)
    لنز بسیار شارپ .... واقعا راضیم
    لرزشگیر بسیار موثر.....
    باتری بسیار عالی که خیلی مهمه...... (همین چند روز پیش تو یه مهمونی 150 تا عکس با فلاش گرفتم هنوز باتریش نصف نشده بود!!!) .... که طبق استاندارد CIPA توانایی گرفتن 350 عکس رو با هر بار شارژ داره (البته در دره و کلاس خودش خوبه نه در مقایسه با اس ال آر ها)
    وزن کم در مقایسه با دوربینهای هم رده خود (مثل S3ISیا S2IS)
    قیمت بسیار عالی نسبت به امکانات و دوربینهای هم رده
    دسترسی به منو ها به سادگی صورت می گیره حالا شاید من که با این دوربین کار کردم واسم راحت باشه اما در مجموع برای رسیدن منوهای پر استفاده دردسری ندارم
    LCD بسیار با کیفیت که حتی زیر نور خورشید هم مشکلی با اون ندارم و عکسها به راحتی قابل رویت می باشد

اگه یه روزی من دوربین دیگه ای تهیه کنم فقط به خاطر داشتن ایزوی بالاتر و نویز کمتر و واید مناسبتر خواهد بود و مطمئنا این دوربین رو حفظ خواهم کرد (به خاطر مزایای با ارزشی که عرض کردم)
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

Panasonic lumix Fz20
    مزایا:
    لرزشگیر واقعا عالی
    لنز با کیفیت خیلی خوب
    زوم اپیتکال عالی 12 برابر
    دیافراگم 2.8 در تمام فواصل کانونی
    فوکوس خیلی خوب حتا در نور کم. یادم سر فوکوس کردن اذیت کرده باشه
    ال سی دی خیلی خوب که من هم در نور شدید آفتاب مشکل چندانی باهاش نداشتم

معایب:
    نویز نویز و نویز! کمتر عکسی بود که حتا در ایزوی 80 و 100 نویزگیری نکرده باشم. ایزوی بالای 100 هم که به عنوان افکت نویز میشد بهش نگاه کرد.
    حداقل سرعت شاتر نسبتا کم 8 ثانیه. البته با این سطح نویز 8 ثانیه زیاد کم به نظر نمیاد
    فلاش به صورت اتوماتیک باز نمیشد و اکثرا من یادم میرفت که باید دستی دکمه فلاش رو بزنم که باز بشه

D80
    هنوز خیلی باهاش کار نکردم که قلقش دستم بیاد. ولی خب کلا معایب بالا رو نداره :)
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

با اجازه بزرگترها، منهم بعنوان یک آماتور بعد از 1.5 استفاده نظرم را در مورد FZ5 مینویسم.
    محسناتش: خیلی زیاده و قبلا گفته شده. فقط یک نکته (البته مستقیما بدوربین مربوط نیست): گارانتی قابل اعتمادتر
    معایب:
    1- LCD کوچک
    2- کار کردن با منوها و گزینه های مختلف از نظر من راحت نیست و خیلی وقتها مسیر غلط میروم. (اخیرا با یک A710IS کار کردم، منوهاش بنظرم خیلی بهتر است).
    3- نداشتن فکوس دستی (البته برای من بعنوان یک آماتور فقط 2-1 بار ضروری بود).
    4- منهم سعی میکنم ایزوم از 100 بالاتر نره. در عوض بنظرم تصاویرش sharpness خیلی خوبی دارند.

در کل اگر قرار بود در همان شرایط 1.5 سال قبل دوباره انتخاب کنم، بازهم همین دوربین را میخریدم.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض Canon-S3 IS

سلام

Canon-S3 IS

**** (+)****
    1- عکسبرداری با تاخیر زمانی از 2 تا 100 عکس با وقفه 1 دقیقه تا 1 ساعت بین هر عکس.

2- LCD تاشو که قابلیت چرخش در تمام جهات ممکن را دارد و زوایای مختلفی را در اختیار کاربرش میگذارد ( از عکاسی از ماه تا عکاسی ماکرو از یک گل)

3- سوپرماکروی صفر سانتیمتر ( مثلا میتوانید دوربین را افقی نگه دارید و یک مورچه را روی لنز بگذارید و دوربین به راحتی روی آن فوکوس میکند که البته در این حالت نور کمی به سوژه تابیده میشود).

4- استفاده از باتری قلمی ارزان و همیشه در دسترس ( که هیچوقت نگران تولید نشدن و منسوخ شدن آن در آینده نخواهید بود) و مصرف خوب باتری.

5- ضبط صدا Voice Recorder با میکروفون استریو و کیفیت فوق العاده با قابلیت تنظیمهای مختلف از قبیل: تغییر فرکانس بین 11 و 22 و44 کیلوهرتز - تنظیم حساسیت میکروفون در 5 مرحله - فیلتر باد برای حذف صداهای مزاحم.

6-تنظیمات متنوع فلاش : قدرت خروجی - کاهش قرمزی چشم - سرعت پایین شاتر Slow Sync. - پرده اول یا دوم ( یعنی در ابتدای باز شدن دیافراگم فلاش بزند یا در آخر )-

7- زوم با 2 سرعت مختلف: آرام برای تنظیم دقیق و یا سریع

8- شروع بکار سریع و سرعت خوب در هنگام فرمت کردن و پاک کردن عکسها و .....

9- قابلیت دانلود تم , عکس و صدا برای تغییر منوها , زمان روشن شدن, صدای شاتر, صدای سلف تایمر و .......

10- لامپ کمکی فوکوس قوی و با برد بالا و متفاوت با سایر دوربینها ( نور سبز به جای قرمز و یک طرح شطرنجی در وسط آن !! :confused: )

11- منوی My Color که به وسیله آن میتوان رنگ عکسها را دستکاری کرد ( مثلا" جابجا کردن رنگ قرمز با سبز در یک عکس , نمایش همه رنگها بصورت سیاه و سفید بجز مثلا" رنگ زرد (مشابه عکسهای عروسی!!))

12- سلف تایمر در 3 حالت 10 و 2 ثانیه و " دلخواه کاربر" که در این حالت اخیر زمان تاخیر بین 1 تا 30 ثانیه و تعداد 0 تا 10 عکس قابل تغییر است.

13- فوکوس برکتینگ 3 مرحله ای.

14- عکاسی پیوسته سریع fps 3 .

15- قابلیت گرفتن " پانوراما" .

16- فیلمبرداری با کیفیت عالی و زوم و توانایی گرفتن عکس در حین فیلمبرداری و بر عکس.

17- قفل فوکوس AFL و قفل نورسنجی AEL.

18- هیستوگرام زنده و هیستوگرام پخش.

19- کارت حافظه ارزان و فراوان و مطمئن SD.

20- حداکثر سرعت شاتر 3200/1 ثانیه !!

21 - وجود دکمه Shortcut و توانایی اختصاص یک عملکرد دلخواه از بین 10 گزینه.

22- قرارگیری پیچ سه پایه در وسط دوربین ( تقریبا" مرکز ثقل آن).

23- امکان اتصال به تلوزیون در هنگام ضبط و پخش و مشاهده کلیه فعالیتهای دوربین ( زوم, تنظیمات, عکسبرداری و فیلمبرداری) بر روی تلویزیون ( قابل توجه پاناسونیک داران محترم!).

24- امکان اتصال به کامپیوتر و عکسبرداری در مدهای مختلف و تغییر کلیه پارامترها ( زوم, وایت بالانس, سرعت شاتر و .. ) از روی کیبورد و ثبت نام مالک دوربین در فایل EXIF عکسها.

25- لرزشگیر کارا ولی نه در حد پاناسونیک!! :(

26- جابجایی لنز کمتر از mm5 از وایدترین حالت تا انتهای زوم!

27- کارآیی در بدترین شرایط جوی ( کولاک و برف سنگین) : تجربه شخصی!

28- پرستیژ بالا و رنگ جذاب!!

****( - )****
    1-فوکوس مشکل در انتهای زوم بخصوص در فضای سرپوشیده .

2- در بعضی مواقع عدم توانایی فوکوس کردن ( بطور اتفاقی) که با چند بار فوکوس کردن روی سوژه رفع میشود.

3-مشکل در بستن درب باتری و صدای ناخوشایندش در بعضی مواقع.

4-بیرون نپریدن فلاش در صورت لزوم و یا وجود دکمه ای برای این کار .

5- LCD بدون صفحه محافظ ( در برابر انعکاس نور , گرد و غبار , لک, خش و فشار..) و زاویه دید کم خصوصا" از کنار.

6- تجهیزات همراه کم ( تقریبا" صفر!!) : بدون کیف - شارژر- هود- آداپتور لنز و حتی راهنمای چاپی!! ........ اون مموری 16MB همراهش از صدتا فحش بدتره !!!

7- درپوش لنز به راحتی از روی لنز میفتد!

8- پوشش داخل دستگیره از جنس خشک تهیه شده نه نرم و لاستیک مانند .

9- عدم بکارگیری دکمه های 4 گانه برای دسترسی سریع به عملکردهای پرکاربرد.

10- نویز رنگی آزار دهنده و غیر قابل استفاده بودن ISO 800.

11- جنس خشک و غیر انعطاف پذیر بدنه

12- نداشتن حالت BULB (برای شاتر) و محدود شدن شاتر به 15ثانیه

13- نبود فرمت غیرفشرده RAW

14- فوکوس دستی به سختی صورت میگیرد.

15- نداشتن:حافظه داخلی, قابلیت کپی( از کارت به حافظه داخلی و برعکس) , تغییر سایز Resize, بریدن Trimming , پاک کردن همزمان چند عکس علامتگذرای شده Multi Delete , امکان درج تاریخ و ساعت در پایین عکس , نشانگر مصرف باتری (فقط هشدار اتمام باتری را دارد!!) , نشانگر میزان زوم ( مثلا" 6X یا 7X) و یا فاصله کانونی

16- کم بودن تعداد حالات عکاسی خودکار Scene Modes

17- قرار نداشتن زبان فارسی در بین 23 زبان نصب شده (زبانهای هندی, عربی و ترکی موجودند!!)

18- ارایه نشدن Firmware جدید از زمان تولید.

19- تفاوت رنگ قاب پشت LCD (سیاه) با سایر قسمتهای بدنه (زغال سنگی).

20- استفاده از 4 باتری قلمی

21- حجیم بودن فیلمهای گرفته شده

22- نبود کفشک فلاش خارجی

*********** در نهایت: به نظر بنده در رده خودش دوربین خوبی است , هر چند هنوز به طور عملی آن را با رقبایش ( SONY-H5 و Panasonic-FZ7 و OLYMPUS-SP 510UZ و FUJIFILM-S6500 fd ) مقایسه نکردم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که محاسنش خیلی بیشتر از معایب و کاستیهایش است. *************
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Monday 26 March 2007 در ساعت 21:16
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

با اجازه آقاي وحيد قديري،
    در مورد مزاياي canon S3 IS اضافه مي كنم:
    سرعت فوكوس خيلي خوب حتي در نور كم ، سرعت خوب عملكرد در تمام زمينه ها ، گزينه custom color در كنار ساير گزينه ها ، پروسس خوب رنگها و تنظيم براي رنگ هاي پوست ، براكت نوردهي. امكان grid line در LCD وويزور.
    و در مورد معايب: كيفيت پايين لنز و قابل اتصال نبودن هود يا فيلتر در حالت عادي به آن ، TTL نبودن فلاش ( هر چند نسبتا خوب عمل مي كند) ، نويز زياد حتي در ايزوهاي پايين ، دكمه پاور نامناسب ، پايين بودن رزولوشن LCD وخصوصا ويزور، حساسيت ايزو در مقايسه با Canon A95 حدود يك استپ كمتر است!.
    پي نوشت. به نظر بنده : نداشتن مد بالب ، نداشتن حافظه داخلي براي عكس ها ، ارايه نشدن Frimware جديد! (مگر عملكرد عادي دوربين مشكلي دارد؟) ، تفاوت جزيي رنگ قاب پشت LCD و نبود منوي فارسي براي اين دوربين عيب محسوب نمي شود. همچنين به نظرم قرار نداشتن پيچ سه پايه در مركز لنز مي تواند جزو معايب باشد نه مزايا.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

سلام

هیچکس نمیخواد این تاپیک رو ادامه بده ؟؟؟!!
    هنوز دوربینهای زیادی مونده که صاحبانشون نظری راجع به آنها ندادند, حتی اگر در مورد یک مدل هم چند نفر نظر بدهند خیلی بهتر میشود.

ممنون. :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

STYLE U800 OLYMPUS

من اين دوربين راحدود 1 سال داشتم و اخيرا فروختم
    معايب

1-وجود ديستروشن در تصوير خروجي به طوري كه صورت در عكس يه كم كشيده تر به نظر مي آمد(با زوم برطرف ميشد)

2-نداشتن منو تنظيم شارپنس كنتراستو....

3-وجود نويز از ايزو 400 به بالا

4-امكان زوم اپتيكال
    3x
    5-فوكوس نسبتا كند

محاسن
    1-عمر باطري عالي
    2-ايزو 1600
    3-امكان تنظيم منوال
    4-پانوراما(ولي نميدونم چرا اين منو براي من ست نميشد)
    5-امكان استفاده در هر آب و هوايي(تمام قسمت درب ها و لنز با لاستيك مخصوص چفت ميشد من يك بار در هواي طوفاني با آن عكس گرفتم به طوري كه از دوربين آب چكه ميكرد و من به دليل خيس بودن دوربين lCD آن را دقيق نميديدم
    6-امكان تشخيص چهره و برطرف كردن قرمزي چشم بعد از عكاسي(اين امكان به تازگي در دوربين S5 IS استفاده شده است
    7-فيلمبرداري عالي
    8-امكان عقب و جلو بردن فيلم با دو سرعت مانند ويديو ولي بدون نويز
    9-سرعت بالا در عكس برداري و مرور عكس (با توفيق وجود رم XD
    10-مرور عكس ها به صورت اسلايد با 3 افكت تغيير و موزيك لايت
    11-امكان صدا گذاري بر روي عكس ها
    12-رنگ هاي بسيار عالي و طبيعي
    13-8 مگاپيكسل
    14-عكاسي پياپي
    15-امكان صدا گذاري روي هر عكس
    16-عكاسي و مرور عكس با سرعت بالا (به خاطر وجود رم XD
    17-قفل فوكوس
    18-نمايش هيستو گرام براي هر عكس و به صورت LIVE
    19-امكان مرور عكس ها با 3 نوع افكت تغيير و موزيك لايت
    20-رنگ هاي بسيار طبيعي
    ویرایش توسط pouya1 : Friday 20 July 2007 در ساعت 10:02
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    پويا رحيم زاده

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Canon Power Shot A 530
    نقاط قوت:
    ساخت Canon :::big grin:::
    کیفیت واقعی 5 مگا پیکسلی و رنگ هاي بسيار طبيعي
    خوش دست بودن
    توی نور خوب(فضای آزاد) عکسهای بسیار خوبی می گیره....
    ماکرو های باور نکردنی..... اون دیاف 2.6 من رو کشته....:biggrin:
    فیلم برداری 10 fps (همراه با صدا)+ زوم
    زوم دیجیتال تا 16x
    رم SD
    صدا گذاري بر روي عكس
    عكاسي پياپي
    کوچک بودن
    قیمت مناسب
    دو مد بسیار کارامد(مد Auto و مدM)
    عکسهای بدونه نویز تا ایزو 200
    درسته اسما لرزش گیر روی این دوربین وجود نداره ولی در بعضی از موارد این دوربین باور نکردنی عکس انداخته...
    نقاط ضعف:
    فوکوس بسیار بد در مکانهای کم نور من در بعضی از مواقع دستم یکی دو دقیقه ای روی این شاتر بوده
    در ایزوی 800 عکس های این دوربین قابل مشاهده نیست:biggrin:
    زاویه دید کم LCD
    ولی در کل دوربین بسیار خوب و کار راه اندازیه و دوربین کاملیه.....
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر آشنا whoami آواتار ها
    تشکر کرده
    20

با سلام خدمت دوستان
    من تا پارسال که کمتر سراغ عکاسی می رفتم با این فوجی 9600 مشکلی نداشتم . اخیرن حس می کنم در یک سری از رنجهای زوم . فوکاس اصلن قابل قبول نیست . خصوصا زوم بالا ... البته حس می کنم که چشمم داره بهتر میبینه و بعد به نظاره نشستن این چند سال به عکسهای خوب ... حالا از عکسهای سابق این دوربین هم دلگیرم ...

پیشنهاد دوستان برای آدم کم حوصله که به علت عینکی بودن نمی تونه از ویزور استفاده کنه و از بدنه ی سنگین متنفر می باشد . و از لنز بازی هم خوشش نمیاد ...
    چه مدلهایی این مشخصات رو دارن ؟ دوربین با mode live view که فوکاس اتومات صحیح و سریع داشته باشه و سنگین هم نباشه . فیلم هم بگیره!
    این GH1 panasonic به نظرم مناسب میاد . یعنی مشکل اصلی من = فوکاس صحیح خودکار باهاش حل میشه ؟
    اگر مدل ارزونتری بخوام چی ؟

قبلا از همفکریتون متشکرم
    ویرایش توسط whoami : Thursday 28 May 2009 در ساعت 10:20

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط whoami نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من تا پارسال که کمتر سراغ عکاسی می رفتم با این فوجی 9600 مشکلی نداشتم . اخیرن حس می کنم در یک سری از رنجهای زوم . فوکاس اصلن قابل قبول نیست . خصوصا زوم بالا ... البته حس می کنم که چشمم داره بهتر میبینه و بعد به نظاره نشستن این چند سال به عکسهای خوب ... حالا از عکسهای سابق این دوربین هم دلگیرم ...

پیشنهاد دوستان برای آدم کم حوصله که به علت عینکی بودن نمی تونه از ویزور استفاده کنه و از بدنه ی سنگین متنفر می باشد . و از لنز بازی هم خوشش نمیاد ...
    چه مدلهایی این مشخصات رو دارن ؟ دوربین با mode live view که فوکاس اتومات صحیح و سریع داشته باشه و سنگین هم نباشه . فیلم هم بگیره!
    این hG1 panasonic به نظرم مناسب میاد . یعنی مشکل اصلی من = فوکاس صحیح خودکار باهاش حل میشه ؟
    اگر مدل ارزونتری بخوام چی ؟

قبلا از همفکریتون متشکرم
    مشكل شما يقينا مشكل فوكوس تيست بلكه مشكل لرزشه. چون 9600 لرزشگير نداره در فاصله ي كانوني بالا روي دست مي لرزه و عكسها از فوكوس خارج مي شوند. چند تا تست با سه پايه و يا قرار دادن دوربين روي يك ميز محكم و استفاده از Self Timer براي به حداقل رساندن لرزاندن دوربين در زمان چكاندن شاتر بگيريد و تفاوت را مقايسه كنيد.
    M@hdi و saeid1354 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین