صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41
Like Tree57تشکر

موضوع: امروز احساس كردم دوربين دارم

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض امروز احساس كردم دوربين دارم

سلام
    امروز جهت به نورنگار براي ديدن دوستان رفتم كه پس از ديدن آقاي قديري حادثه اي عجيب اتفاق افتاد.
    در هنگام ورود تجهيزات زير را همراه داشتم
    كانن 30D و لنز 17-85 ( آقاي هژير و آقايان فروغي و عمادي و افشاري شاهد بودند )
    و در هنگام خروج در كمال تعجب متوجه شدم اين تجهيزلت را به همراه دارم :
    1- كانن 5D
    2-لنز 24-105 L is كانن
    3- فلاش كانن 580EX
    4- فيلتر 77 سيگما
    و از همه جالب تر اينكه بيش از سه ميليون تومان كسري دارم حالا از آقاي قديري بخواهيد معما را حل كند :cool:

( و اكنون براي اولين بار از داشتن يك دوربين كمال رضايت را دارم )
    MA.KA تشکر می‌کند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

پیش فرض پاسخ: امروز احساس كردم دوربين دارم

سلام...:)
    آقا خيلي حال كردم، مبارك باشه....
    قربان چه خبره، ??? <<< D80 >>> 30D >>> 5D <<<...
    ??? = Canon EOS-1D Mark III ...درست حدس زدم...;)
    علی محمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Smile پاسخ: امروز احساس كردم دوربين دارم

مبارک باشه......
    انشاالله حالشو ببری ....
    میشه یک نمونه عکسی که باهاش گرفتین رو بذارری تا ما هم دورادور با 5d حال کنیم....

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

معما اش که که خیلی راحت حل میشه هرکی بره تو نورنگار و مسعود قدیری هم اونجا باشه ککو بخواد دوربین بخره با کنون بیرون میاد حالا بازم خوبه شما با کنون رفتی تو با کنون اومدی بیرون اونایی که با نیکون یا سونی (الان کاوه میاد:biggrin: )هم میرن تو با کنون در میان
    در هر صورت مبارک باشه دوربین جدید و بتونم عکسهای خوبت را با این دوربین هم ببینم 100 سال دوربینه عکس بگیره;)
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هيچ جاي دنيا عكاسان اينقدر زود به زود بدنه عوض نمي كنن . به نظر مي رسه قضيه ي دوربين بين عكاسان ايراني هم شده مثل قضيه ي عوض كردن مرتب گوشي موبايل بين جوانان :biggrin:

خوب هر چند مقدمه ي خيلي خوبي نبود ولي اينارو عرض كردم كه سوال اصلي رو كه ذهن من و خيلي هاي ديگر رو مشغول مي كنه بپرسم . واقعن چي توي 5D براي شما هست كه توي 30D نمي تونستيد بهش برسيد ؟ يا جور ديگه اي مطرح كنم : اين يك تصميم آني و احساسي بود يا تصميمي مدبرانه و از روي نياز ؟ ببخشيد اگه فضولي مي كنم ولي اين مي تونه چراغ راه آينده ي بنده و ساير دوستاني باشه كه هنوز تصميم قطعي براي سوييچ كردن به ديجيتال ( و يا وارد شدن به دنياي DSLR ) نگرفته اند.

براي اينكه راحت تر جواب من رو بدين( البته مي تونين جواب ندين ولي من و ساير دوستان روي كمكتون حساب مي كنيم) يه نقل قول از باب اتكينز هم ميارم :

Whether you go for a 30D/20D or a 5D depends a lot on what you shoot and how large a print you want to make. If you don't need the 5fps of the 30D/20D and if ultimate image quality is your primary concern, the Canon EOS 5D is an excellent camera and is certainly capable of yielding higher quality images than the EOS 30D/20D. It's only bettered by the EOS 30D/20D if you're a wildlife shooter working at the limits of your telephoto lens. If you need to crop the EOS 5D images because your lens isn't long enough (and for wildlife shooters, no lens is really long enough most of the time!), then the EOS 30D/20D should yield better images due to the higher pixel density. However if you're shooting portraits or landscapes, or anything else where you aren't limited by the maximum focal length of your lens, and you are making large prints, then the full frame sensor and higher pixel count of the EOS 5D will yield better images, though it will cost you around $1600 more. For the average shooter, making prints from uncropped images no larger than 11x14, it might be difficult to tell much difference between the results from the EOS 5D and EOS 30D/20D, given the use of equal quality lenses. However for larger prints or prints from images which have been cropped, the larger sensor and additional pixels of the EOS 5D can yield higher quality images.

Another advantage of the EOS 5D is that, being full frame, it allows full frame lenses like the EF 16-35/2.8L their full wideangle potential. Those worried about the long term value of EF-S series lenses for APS-C sized sensors (like those in the 20D/30D) if Canon eventually go all "full frame" won't have that concern if they buy full frame lenses and own an EOS 5D.
    Saeed.gh.sh و MA.KA تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

خيلي مباركه

و مهم اينه كه ادم از چيزي كه داره راضي باشه تا بعد اگر در كارش مشكلي وجود داشت اون رو به ابزار نسبت نده

ولي اين دو دوربين از نظر مشخصه هاي تصوير ( بجز رزولوشن و اندازه سنسور ) اونقدري باهم تفاوت ندارند ( به گفته

داريوش ) به همين دليل نميدونم چرا شما احساس ميكنيد تازه دوربين دار شديد !

به نظر من اگر اين 3 ميليون رو لنز ميخريديد بسيار بسيار بهتر بود مگر اينكه واقعا دلتون پهلوي 5 دي گير كرده بود

من فكر ميكنم اين معامله براي نورنگار پر سود تر بوده تا براي شما

با پست فرهاد خان همزمان شد
    MA.KA تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

هيچ جاي دنيا عكاسان اينقدر زود به زود بدنه عوض نمي كنن . به نظر مي رسه قضيه ي دوربين بين عكاسان ايراني هم شده مثل قضيه ي عوض كردن مرتب گوشي موبايل بين جوانان :biggrin:
    ...
    سلام،

خوب این آقای باب یکسری چیزهای مهمی رو فراموش کرده که با ارزش*ترین اونها امکان عکاسی Ultrawide هست، علاوه بر اینکه (همونطور که ایشون هم گفته) می*شه از شیشه*های با کیفیتی مثل 35-16 حداکثر استفاده رو کرد، توی کراپ 1.6 شما حداکثر می*تونید به واید 16 برسید (با لنز معادل 10 میلی*متر) ولی با یک سنسور فول*فریم می*تونید لنز 14 کنون رو استفاده کنید و روی 14 میلی*متر بمونید یا اینکه با 24-12 سیگما از فاصله کانونی فوق*العاده و منحصر به فرد 12 میلیمتر استفاده کنید یا اینکه حتی با یک Circular Fisheye 8 میلی*متری یک تصویر کامل و خاص داشته باشید. با لنزهایی که الآن برای این 1.6ای ها هست هیچ امکانی برای پایین*تر رفتن از 16 میلی*متر وجود نداره و تازه توی 16 میلیمتر لنز اونقدر با کیفیت (یا با F خیلی گشاد) وجود نداره، در صورتی که برعکس 16 میلیمتر با گشادگی 2.8 رو می*شه روی فول فریم استفاده کرد و می*شه یک لنز فوق*العاده مثل 14L رو روی این دوربین بست :) پس یک کاربرد خیلی مهم این دوربینها می*تونه عکاسی Ultrawide و یا عکاسی Wide با کیفیت بالا باشه.

موارد دیگه*ای هم هست که دوستان حتماً اشاره خواهند کرد :)

ممنونم.
    shahram kazemi و MA.KA تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Smile پاسخ: امروز احساس كردم دوربين دارم

عواملی که باعث می شه 5دی رو به 30 دی ترجیح داد مثلا
    1- اختلاف حدود 4 مگا پیکسلی 30 دی و 5 دی
    2- اندازه کادر فول فریمش 36×24 است( 5 دی)
    ولی اگه 30 دی رو نگه می داشتید و با 3 ملیون لنز می خریدید هم.....
    خوب می دونین همه ی اینا بستگی داره به این که ما از دوربینون چی می خواهیم و می خواهیم چه عکسی بگیریم و آیا کیفیت عکس تعیین کننده است یا لنزهایی که داریم ....
    ولی باز هم در هر صورت مبارک باشه حالشو ببری ....
    MA.KA تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

داشتن نویز کمتر در ایزوهای بالا و رزلوشن بیشتر ( برای چاپهای بزرگتر و کراپ بهتر تصویر ) و استفاده از ultrawide در عکاسی با 5D دلیل انتخاب این دوربین خواهد بود وگرنه که بین 350D و 5D هم جز موارد بالا تغیرات زیادی مشاهده نمی شود. :)

حالا سئوال این است که به نظر شما غیر از جنبه تجاری برای کمپانی کنن عاملی دیگری وجود دارد که در رشد تکنولوژی آن تفاوت تغییرات کم ولی تفاوت قیمتها زیاد باشد؟
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

البته بحث سره احساس تازه دوربین دار شدنه که یکم عجیبه
    MA.KA تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین