صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 124
Like Tree88تشکر

موضوع: Fujifilm Finepix s8000fd ا

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض Fujifilm Finepix s8000fd ا

سلام

عجب بازار داغیه !

18X فوجی هم به بازار آمد. قلقلك ها شروع شد :::big grin:::

بالاخره انتظار عاشقان فوجی هم به پایان رسید چون فوجی برای اولین بار در این دوربین 8 مگا پیكسلی از لرزشگیر هم استفاده كرده است.تازه Face Detection هم داره :biggrin:
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، EHSAN2 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Fujifilm Finepix s8000fd ا

سلام

ظاهرا" زوم 18 برابر دیگر یك رویا نیست !!!

فوجی هم با دو روز تاخیر نسبت به پاناسونیك دوربین با زوم 18X اش را معرفی كرد ( در دنیای رقابتی امروز 2 روز هم كم نیست و شاید معنی ها و دلایل زیادی داشته باشد).

فوجی هم برای اینكه یك فرقی با بقیه داشته باشه, فقط به افزایش ناچیزی در ابعاد سنسور قناعت كرده و به جای استفاده از سنسور "2.5/1 از یك سنسور "2.35/1 استفاده كرده.

یواش یواش دارد قبول میكند كه برای نگه داشتن سهمش از بازار باید خودش را با سلیقه عمومی هماهنگ كند, از جمله امكان استفاده از كارت SD و SD-HC , استفاده از لرزشگیر (هر چند كه اپتیكال نیست و CCD-Shift است , ولی شاید هم موثر عمل كند (بین علما اختلاف است!!!) و تغییر ذایقه مردم كه دیگر زوم 12 را سوپرزوم نمیدانند!!! )

البته نمیدانم حتی با وجود داشتن لرزشگیر آیا میشود بدنه سبكی با چنین ابعادی را طوری در دست مهار كرد كه در نهایت زوم هیچ تكانی نخورد, به نظرم برای چنین زومهایی بدنه هایی مثل FUJI-9600 و Panasonic-FZ50 بسیار مناسبترند تا OLYMPUS-SP550 و FUJI-S8000 fd !!!!

ولی مهمترین نقطه ضعف این دوربین كه باعث میشه باز هم نشه آن را یك دوربین كامل دانست اینه كه :

FUJI-S8000 fd فرمت RAW ندارد !!!!!

و قیمت 400 دلاری آن نیز بیان كننده آن است كه S8000 تا حدی, فقط نسخه Face-Lift مدل S5700 است كه زومش به 18X افزایش یافته!!!!
    farhad44 تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Fujifilm Finepix s8000fd ا

وحید جان به نظرم عملكرد CCD-Shift ها كاملا همانند لرزه گیر های اپتیكی است و از این نظر مشكلی ندارند.شاید ساختار متفاوتی دارند اما در اكثر تست ها نتایج یكسانی داشته اند...
    EHSAN2، Mashhadi Vahid و farhad44 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

(هر چند كه اپتیكال نیست و CCD-Shift است , ولی شاید هم موثر عمل كند (بین علما اختلاف است!!!)
    در دوربینهای slr like و کامپکت؟ کدام مقاله را دیدین که تفاوت خاصی رو بین لرزه‌گیر لنز و سنسور بیان کنه؟

قیمت 400 دلاری آن نیز بیان كننده آن است كه S8000 تا حدی, فقط نسخه Face-Lift مدل S5700 است كه زومش به 18X افزایش یافته!!!!
    والا کاش همه face lift ها همینجوری باشن!
    اگر بخواهیم اینجوری حساب کنیم میشه 1dmark III رو ۴۰۰دی حساب کرد که بدنش بهتر شده!
    اینکه این دوربین با این قیمت به بازار میاد رو میشه نتیجه فشار بازار و رقابت دونست... همیشه دوربینهای جدید دارن میان با قیمت مدل قبلی و امکانات جدیدتر....
    farhad44 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    13937

سلام

وحید جان اگه ایران خودرو هم پیكان رو در این حد Face Lift می كرد من حاضر بودم دوباره پیكان بخرم :::big grin::::biggrin:

یارو خودشو كشته این همه تغییرات داده و این همه قابلیت به دوربین اضافه كرده بعد وحید می گه یه فیس لیفت كوچولو بوده :biggrin:

البته من قبلن هم گفتم بازم می گم ( فقط نظر شخصی و سلیقست) نداشتن مود RAW برای دوربین های كامپكت و شبه SLR عیب محسوب نمی شه.

اگه باتری لیتیومی هم روش می ذاشت دیگه نور علی نور می شد !
    Arash تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

وحید جان اگه ایران خودرو هم پیكان رو در این حد Face Lift می كرد من حاضر بودم دوباره پیكان بخرم :::big grin::::biggrin:

یارو خودشو كشته این همه تغییرات داده و این همه قابلیت به دوربین اضافه كرده بعد وحید می گه یه فیس لیفت كوچولو بوده :biggrin:

البته من قبلن هم گفتم بازم می گم ( فقط نظر شخصی و سلیقست) نداشتن مود RAW برای دوربین های كامپكت و شبه SLR عیب محسوب نمی شه.

اتفاقا بعضی از دوستان منجمله بنده، دوربینی را که غیر از باطری قلمی استفاده کند را خریداری نمیکنند. باطری های خاص، پرخرج، گران و دردسر سازند.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    اتفاقا بعضی از دوستان منجمله بنده، دوربینی را که غیر از باطری قلمی استفاده کند را خریداری نمیکنند. باطری های خاص، پرخرج، گران و دردسر سازند.

سلام

امیر جان اون شكلك هم به خاطر همین بود.:biggrin: من در این فوروم گاو پیشانی سفید طرفداری از باتری لیتیومی و ضدیت با قلمی هستم. یه تاپیك نظر سنجی هم در این زمینه داریم می تونید اینجا مراجعه كنید و نظر بدهید.

راستی وحید جان مثل اینكه فوجی گوشش صدا كرد و بلافاصله مدل FinePix S5800 رو معرفی كرد

Kaveh Ghobadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Talking پاسخ: Fujifilm Finepix s8000fd ا

سلام

وحید جان به نظرم عملكرد CCD-Shift ها كاملا همانند لرزه گیر های اپتیكی است و از این نظر مشكلی ندارند.شاید ساختار متفاوتی دارند اما در اكثر تست ها نتایج یكسانی داشته اند...
    در دوربینهای slr like و کامپکت؟ کدام مقاله را دیدین که تفاوت خاصی رو بین لرزه‌گیر لنز و سنسور بیان کنه؟
    این یك ذهنیتی است كه در من بوجود آمده و شاید هم اشتباه میكنم ( كه لرزشگیر لنز را موثرتر میدانم تا سنسور, و لرزشگیر سنسور را حد وسط اپتیكال و دیجیتال میدانم ), یك نمونه آن هم CASIO-V7 كه از لرزشگیر سنسور استفاده میكند و dpreview بود و نبود آن را یكی دانسته!!

والا کاش همه face lift ها همینجوری باشن!
    اگر بخواهیم اینجوری حساب کنیم میشه 1dmark III رو ۴۰۰دی حساب کرد که بدنش بهتر شده!
    اینکه این دوربین با این قیمت به بازار میاد رو میشه نتیجه فشار بازار و رقابت دونست... همیشه دوربینهای جدید دارن میان با قیمت مدل قبلی و امکانات جدیدتر....
    راستی وحید جان مثل اینكه فوجی گوشش صدا كرد و بلافاصله مدل FinePix S5800 رو معرفی كرد
    بله, با عرض معذرت گفته ام را تصحیح میكنم: 5800 فیس لیفت 5700 است!!
    F3.5 اش كه اصلا" جالب نیست!!! :(
    لرزشگیرش هم از نوع ISO boost !!!!! است, یعنی فقط اسم لرزشگیر را برای فریب ملت روش گذاشتند!!!

والا من در شرایط یكسان قلمی را ترجیح میدهم یا در بین 10 فاكتور, ولی آنقدر هم برایم شرط نیست كه احیانا" از خرید دوربین منصرفم كند, ولی حداقل در ایران عرضه دوربینهای فوجی با باتری قلمی به نفع مصرف كننده است, بیشترین شارژری كه در بازار است, شارژرهای فوجی فیلم است.

××× بعضی از دوربینهای كداك یا حتی نیكون 3200 امكان استفاده همزمان از باتری قلمی و باتری لیتیومی را داشتند كه باتریهای لیتیومی آنها هم به جای این كه شكل یك مكعب مستطیل باریك باشد, مثل دو استوانه به هم چسبیده اند!!!
    آن نوع دوربینها هم فرهاد خان رو راضی میكنه و هم من و امیر جان و ....

ولی در كل به نظرم هنوز 6500fd مزایایی دارد كه بین آن و S8000fd نمیشود به راحتی S8000 را انتخاب كرد, بدنه خوشدست تر, رینگ فوكوس, فرمت RAW و ..
    و در مقابل S8000 با زوم 18X و لرزشگیری كه باید منتظر تست كارایی آن ماند. :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

به این گونه باطریها Cr-v3 میگویند مه مثل دو باطری قلمی به هم چسبیده است. ولی در هر دوربینی به کار نمیرود. گران هم هست حدود 20 دلار هر کدامش

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

این یك ذهنیتی است كه در من بوجود آمده و شاید هم اشتباه میكنم ( كه لرزشگیر لنز را موثرتر میدانم تا سنسور, و لرزشگیر سنسور را حد وسط اپتیكال و دیجیتال میدانم ), یك نمونه آن هم CASIO-V7 كه از لرزشگیر سنسور استفاده میكند و dpreview بود و نبود آن را یكی دانسته!!
    در مورد لرزه‌گیر لنز و یا سنسور در DSLR ها بحثهای فراوانی وجود داره...که ربطی به اینجا نداره و قبلا هم در موردش صحبت شده.

اما اینکه یک کمپانی کمک فنر پیکان رو بجای لرزه‌گیر بگذاره و خوب عمل نکنه... این وسیله چه در لنز جاسازی بشه و چه در کنار سنسور... باز کمک فنر پیکان خواهد بود و ربطی به محل لرزه‌گیر نداره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 13 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین