صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree26تشکر

موضوع: لطفاً من رو در مورد خريد فلش گران قيمت راهنمايی کنيد

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض لطفاً من رو در مورد خريد فلش گران قيمت راهنمايی کنيد

کدوم فلش رو انتخاب کنم ؟

سلام
    من قصد دارم که 2 تا فلش بگيرم اما نه مارک هايی مثله :alton,jtl,photo tech و از اين قبيل مارک های چينی .
    تو اين چند وقتی که تحقيق کردم به اين نتيجه رسيدم که ميتونم يکی از مارک های زير رو انتخاب کنم :

profoto -- hensel- broncolor

اما مشکل اينجاست که من فعلاً نميتونم 2 تا شاخه فلش رو با هم بگيرم و بايد تک تک بگيرم (به دليل مشکلات مالی) .
    در مورده profoto مطمئن هستم که ساخت
    sweden هست که هر شاخه 300 jol بدونه 3 پايه 600000 تومان در مياد .اما در مورد broncolor
    2 تا مشکل وجود داره .اول اينکه فقط به صورت کيت فروخته ميشه .دوم که ميگن broncolor های موجود در ايران سويس اصل نيست و ساخت چين هست .من تو وب سايت رسمی شرکت profoto که نگاه کردم يه شرکت رو به عنوان نماينده تو ايران معرفی کرده که اين خودش يه کم خيال آدم رو راحت ميکنه.اما مشکلی که هست اينه که ميگن لوازم جانبی profoto خيلی گرون هست مثلاً يهsoft box 300000 toman !!!! اما فکر ميکنم ميشه با soft box مارک ارزونتر ازش استفاده کرد .
    حالا سؤالی که از اساتيد محترم دارم اينه که به نظر شما و با توجه به شرايط موجود کدوم انتخاب ميتونه بهترين باشه ؟
    در ضمن اين رو هم در نظر داشته باشيد که من نميتونم يهو هزينه کنم و بايد هر چی ميخوام بخرم رو تو 2 تا بخش بگيرم.

ممنون

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: لطفاً من رو در مورد خريد فلش گران قيمت راهنمايی کنيد

با پوزش از شما...

یك سوالی كه به ذهن بنده رسید این هست كه مورد استفاده ی شما از این فلاش های به قول معروف گران قیمت چه چیزی است؟

و اینكه تفاوت فلاش های به قول شما چینی ارزان قیمت با فلاش های سطح بالا و گران قیمت در چه چیزی است و چقدر بر روی كار شما تاثیر گذار است؟

آیا قصد ایجاد یك استودیو حرفه ای با بالاترین سطح تجهیزات را دارید؟

مثلا از بك های لارج فرمت دیجیتال چندین ده مگاپیكسلی استفاده میكنید؟

اگر امكان دارد كمی در مورد كارتان بیشتر توضیح دهید.شاید نیاز به هزینه ی زیادی نباشد.شاید با همان فلاش های چینی هم كارتان راه بیافتد....
    Amir Mohebi، A_Maddah، Keivani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    84

دوست عزيزم
    منظور من از خريد اين نوع فلش علاقه به داشتن اسباب بازی های عکاسی نيست !شما برای رفتن به يک سفر هم ميتونيد از اتموبيل پيکان استفاده کنيد هم از يک اتموبيل پرايد و هم از يک اتومبيل bmw .اما اين بودجه شماست که به شما اجازه ميده کدوم رو انتخاب کنيد .خود من عکاسی رو با فلش alton شروع کردم ،بد از اون jtl اما حالا احساس ميکنم که ميتونم يه شاخه فلش حرفه اي داشته باشم به نظرتن حتماً بايد دوربين هسّدبلد داشت تا اين فلش هارو گرفت ؟ يا اينرو برای از ما بهترون ساختند ؟ همه اينها برای ما ساخته شده که با توجه به بودجه و امکانات ميتونيم انتخاب کنيم.اينم بگم که اگه ميبينيد اين پست رو با اين عنوان زدم فقط استفاده از تجربيت دوستان عزيز هست .من آدم پولداری نيستم ولی نسبت به کار عکاسی عشق دارم و شايد از خيلی از تفريحات ديگه زدم تا بتونم کم کم برايه خودم يه کم پول پس انداز بکنم و کم کم تجهيزاتم رو کامل کنم .
    با سپاس

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوست عزیز :)
    به نظر من شما برانکالر نخرید چون به نظر می رسد کمی وسواس دارید مخصوصا که حالا شنیده دارید این فلاش ها ساخت چین می باشد بخصوص که اگر خریدید و خدای نکرده برای فلاشتان اتفاق کوچکی هم بیفتد شک شما به یقین تبدیل خواهد شد که برانکالر شما چینی بوده حتی اگر برانکالر اصل هم باشد .
    اما پروفتو .مشخصا چیزی که ادم با یقین کامل از اصل اصل بودن بخره بهتر است از چیزی که به ان شک داشته باشه .
    به نظر من شما اگر فلاش پروفتو گرفتید حتما سافت باکس ان هم از همون جنس بخر چرا که شما دنبال جنس مرغوب هستید مشخص است که سافت باکس ارزان قیمت کیفیت سافت باکس گران قیمت را نخواهد داشت .و در عکس شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت .(البته این تاثیر زیاد را که گفتم از گفته های شما برداشت کردم )
    اما راه دیگر برای انکه شما به خواسته هایتان برسید این است که از فروشگاههایی معتبر مثل .... که اقساط می فروشند یا با بانکها در خصوص خرید مشتری ارتباط دارند و وام می دهند به مشتری خرید کنید . گرچه خودم این شیوه خرید را نمی پسندم .بنظرم ادم صبر کنه و پولش رو جمع کنه و نقد بخره بهتره .

دوست عزیز حالا شما یه راهنمایی کن . البته اگه امکان داره چون خیلی کنجکاو شدم . من تا حال با التون و اس اند اس و تابش عکس گرفته ام (فلاشهای چینی )می خواستم بدونم تفاوت این فلاشها بافلاشهای برانکالر وپروفتو در چیست منظورم قطعات نیست منظورم تاثیرش در عکس است . چون شنیده ام که فلاشهای برانکالر و پروفتو نورشون سبب میشه رنگها ی عکس کمی گرمتر باشند . و در کل می خوام بدونم که آیا این تفاوتها ی بین فلاشهای چینی و برانکالر و پرفتو انقدر هست که بخوام بابتش دوباره متحمل هزینه بشم یا نه .(یا همون قربون فتوشاپ برم بیشتر می صرفه )

ممنون می شم راهنمایی کنید شاید ماهم مشتری شدیم .(گرچه می دونم این ست فلاشم از سرم هم زیاد تره )
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اینکه بهترین کدوم میتونه باشه؟ با قیمتهای فضایی این روزها سخت میشه.. هم گفتنش و هم گرفتنش...

از پروفتو و هنسل هیچ خبری ندارم... یعنی فقط دیدم و با اونها کار نکردم... ولی در مورد برانکالر می‌تونم بگم که با چیزی به نام مرگ آشنا نیست! بدنه فلزی خیلی مرتب. کیس مناسب... ابزار جانبی مناسب... و پایه های مانفرتو!

من یه پک ۳ تایی برانکالر ۳۰۰ ژول دارم و حدود ۴ سال هست که یه نفس داره کار می‌کنه....

اما برند دیگه ای که استفاده می‌کنم... مولتی بلیتز هست... این مارک هم برخلاف قیافه فسقلیش شاهکاره!
    بسیار بسیار کوچک و بسیار بسیار سبک. پک جمع و جور و ۳ پایه های خیلی کوچک و سبک که همش باهم میره توی کیفش....
    یه جفت مولتی بلیتز دارم که حدود ۸ سال مشغول به انجام وظیفست و گاهی به عنوان فلاش سر دوربین با خودم اینور اونور می‌برم!
    راستی! این مولتی بلیتزها فقط یک بار دچار آخ شدند! آنهم یکی از اونها در یکی از برنامه‌ها با سر سقوط کرد و فقط لامپ مدلینگش سوخت. همین.
    Amir Mohebi، A_Maddah، infinity و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    84

ممنون
    فکر ميکنم جناب قبادی عزيز تا حد اي جوابشون رو از آرش گرفته باشند .ببينيد همه ما ميدونيم ميشه با التن و... هم عکس گرفتم .همين الان که دارم type ميکنم فلش من التن هست .اما بدون شک فلش هايی با کيفيت خوب مثله " profot,hensel .... هم از لحاظ رنگ و کيفيت عکس و هم از لحاظ استحکام بدنه در رتبه خيلی با لا تری
    قرار دارند . اما نکته اي که نظر منو جلب کرده اين هست که وقتی تو کانال ftv و يا dvd هايی که در مورده عکاسی fashion و مد هست نگاه ميکنم،اکثراً از فلش های profoto استفاده ميکنن !!فکر ميکنم اين فلش بين عکاس های بزرگ دنيا خيلی خوب جا افتاده .در ضمن اگه بخواييد اونارو به صورت تک تک خريداری کنيد تا حدودی دست يافتنی تر ميشوند

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اینکه بهترین کدوم میتونه باشه؟ با قیمتهای فضایی این روزها سخت میشه.. هم گفتنش و هم گرفتنش...

از پروفتو و هنسل هیچ خبری ندارم... یعنی فقط دیدم و با اونها کار نکردم... ولی در مورد برانکالر می‌تونم بگم که با چیزی به نام مرگ آشنا نیست! بدنه فلزی خیلی مرتب. کیس مناسب... ابزار جانبی مناسب... و پایه های مانفرتو!

من یه پک ۳ تایی برانکالر ۳۰۰ ژول دارم و حدود ۴ سال هست که یه نفس داره کار می‌کنه....

اما برند دیگه ای که استفاده می‌کنم... مولتی بلیتز هست... این مارک هم برخلاف قیافه فسقلیش شاهکاره!
    بسیار بسیار کوچک و بسیار بسیار سبک. پک جمع و جور و ۳ پایه های خیلی کوچک و سبک که همش باهم میره توی کیفش....
    یه جفت مولتی بلیتز دارم که حدود ۸ سال مشغول به انجام وظیفست و گاهی به عنوان فلاش سر دوربین با خودم اینور اونور می‌برم!
    راستی! این مولتی بلیتزها فقط یک بار دچار آخ شدند! آنهم یکی از اونها در یکی از برنامه‌ها با سر سقوط کرد و فقط لامپ مدلینگش سوخت. همین.
    آرش جان میشه یک مقدار دربارۀ مولتی بلیتزت بگی؟ چند؟ چه مدلی؟ الان هم هستش؟
    من دنبال یک پک جموجور هستم که مخصوصاّ خیلی زیاد هم خرجش نکنم.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله بنده هنوز پاسخ ام را نگرفته ام....

با ماكسیما می شود مسافر كشی كرد با رنو 5 هم می شود ، اما با پیكان بهتر است مسافر كشی كنیم ، مگر نه؟

آرش كار حرفه ای می كند و به ابزار حرفه ای نیاز دارد و پول حرفه ای هم خرج می كند ، دقیقا به همان دلیلی كه به سراغ نیكون دی 200 می رود و نه دی 80 چون بدنه ی حرفه ای تری نیاز دارد....

ولی بنده سوالم از شما این بود كه:

آیا شما هم قصد كار حرفه ای دارید ( یعنی كاری كه از آن طریق امرار معاش می كنید ؟ )

اگر بلی كه هیچ و بنده معذرت می خوام برای سوالم...اما اگر نه شما دارید یك اسباب بازی گران قیمت می خرید...!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا خرید مولتیبلیتز ها به خیلی سال پیش برمیگرده...
    یقینا جمع و جور هستن ولی یقینا ارزان قیمت نیستن...
    قیمتها رو از تجهیزات حرفه ای و یا سایتش بگیرید و اگر حوصله داشتید اینجا هم اعلام کنید.
    Mastermehdi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    والا خرید مولتیبلیتز ها به خیلی سال پیش برمیگرده...
    یقینا جمع و جور هستن ولی یقینا ارزان قیمت نیستن...
    قیمتها رو از تجهیزات حرفه ای و یا سایتش بگیرید و اگر حوصله داشتید اینجا هم اعلام کنید.
    متشكرم.
    البته فعلا كه به بودجه من نمیخوره!

Compactlite ECOKOM : 17.000.000
    XENOKOM-5: 32.000.000
    XENOKIT-10: 23.000.000
    VARIKOM-5: 27.000.000
    COMPACTLITE ECOKIT : 12.500.000
    PROFILUX PROKOM -2 : 24.500.000
    PROFILUX PROKOM -4 : 27.500.000
    A_Maddah، Amin Zarif و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین