صفحه 1 از 55 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

سلام دوستان عزیز

من تازه کار هستم و به تازگی می خواهم یک دوربین Canon 300D بدون کیت لنز آن بخرم. در مورد عکاسی و لنز های مختلف مقالات زیادی خوانده ام ولی انتخاب یک لنز خوب با قیمت مناسب واقعا سخته!

من به عکاسی طبیعت و معماری علاقه دارم همینطور دوست دارم به صورت روزمره هم از دوربینم استفاده کنم. شما چه لنزهایی را پیشنهاد می کنید؟ با حدود قیمت پانصد دلار

با تشکر
    امین

((من با اجازه این نامه را توی دو سه تا انجمن دیگه هم کپی می کنم.))
    BraveKnight تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام دوست عزيز
    ابتدا در مورد اينكه يك سوال رو چند بار در چند بخش مطرح كرديد. اشتباه بزرگيه... كه هم باعث به هم ريختگي فروم ميشه هم باعث بهم ريختگي پاسخ به شما... و پراكندگي بحث.
    من در بخش هايي كه دسترسي داشتم سوال شما رو پاك كردم... اميدوارم پاسخ شما رو در همين بخش بقيه دوستان تكميل كنند.

اما نظر من
    يه پيشنهاد ساده
    اونم اينكه دوربين رو با كيت لنز بخريد !
    چرا؟
    با اينكه كيت لنز دوربين خيلي لنز با كيفيتي نيست اما با بودجه شما خيلي جور در مياد و با حدود 100 دلار!! اضافه كاملا ميتونه بخش عكاسي معماري شما رو پوشش بده.
    چون نياز به لنز سريع نداريد.
    + اينكه در عكاسي از طبيعت هم اين لنز كاربرد زيادي ميتوني داشته باشه.
    اما حدود 500 دلار به گمان من لنز 28-200 كنون با موتور اولتراسونيك ميتونه به عنوان يه لنز همه كاره ارزان قيمت پيشنهاد خوبي براي شما باشه .
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام

قبل از هر چيزي معذرت خواهي مي كنم كه اين سوال رو در چند انجمن كپي كردم. روز اول عضويت در اينجا بود و من هم بي تجربه و عجول. ببخشيد .
    واقعيت اينه كه براي من يك فرصتي پيدا شده كه يك Package به صورت زير را به قيمت 915 دلار بخرم و يكي از دوستان زحمت حمل تا ايران رو بكشه. اين Package شامل:
    > # Canon Digital Rebel Camera Body
    > # Canon 28-105mm Auto Focus
    > # Canon 75-300mm USM Lens Auto Focus
    > # 256MB CompactFlash card
    > # Deluxe Case
    > # Deluxe Cleaning Kit
    > # Screen Protectors
    > # Full Size Tripod
    > # CapKeeper
    البته من واقعا نمي دانم اين كيف و سه پايه خوبند يا بد ولي هر چه قدر روي اينترنت گشتم هر كدام از لنز ها رو كمتر از 200 دلار پيدا نكردم و با احتساب حداقل 600 دلار براي بدنه دوربين حتي اگر CF رو هم كه حداقل 100 دلار قيمت داره (فكر كنم) در نظر نگيريم قيمت خيلي خوبيه براي كل اين مجموعه. براي اينكه در مورد لنز ها اطلاعات بگيرم كلي روي اينترنت مقاله خوندم و بعدش به سايت شما برخوردم . خدمت آقاي شهبازي mail زدم و موضوع رو مطرح كردم كه ايشون هم با حوصله و دقيق به من جواب دادند و از من خواستند كه موضوع رو در انجمن مطرح كنم. ايشون به من گفته بودند كه ترجيح مي دهند يك لنز خوب داشته باشند به جاي چند لنز متوسط يا كيفيت پايين و چند لنز رو هم پيشنهاد دادند:
    one of standard zoom lenses:
    Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 USM IS
    or
    Tamron AF 28-105mm f/2.8 SP LD Aspherical IF

and one of long tele lenses:

(Sigma AF 120-300mm f/2.8 APO EX (HSM)
    or
    (Sigma AF 100-300mm f/4 APO EX (HSM)
    or
    Canon EF 100-300mm f/5.6 L
    or
    Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 LD

or this arrange:
    Canon EF 24-70mm f/2.8 USM L (APS-C DSLR)
    Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 APO macro

لنز هاي فوق العاده اي هستند با قيمت فوق العاده تر :wink: ولي نكته اينجاست كه من حرفه اي نيستم. با در نظر گرفتن اينكه من بدنه خود دوربين را جداگانه با قيمت 550 دلار مي توانم بخرم و بودجه 1000 دلاري دارم به نظر شما چه پيشنهادي براي من مناسبتره؟
    علاقه دارم كه از طبيعت و معماري عكاسي كنم همينطور براي عكس هاي روزمره و عكاسي از حشرات هم مي خواهم از آن استفاده كنم. بسياري از مقالات راجع به لنزها و دوربين ها را خوانده ام ولي الان فكر مي كنم كه استفاده از تجربه شما بيشتر به كارم مي آيد تا تئوري.

راستي بگويم كه اين سايت بسيار خوب مفيد و حرفه اي و دقيقا پرتال عكاسي پارسي است. واقعا تبريك مي گويم.

-----------------------
    امين خسروشاهي

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

انتخاب لنز خيلي خيلي سخت تر از انتخاب بدنه دوربينه...
    و وقتي شما يه دفعه ميخواهي بخري و ميگي به اين موارد علاقه دارم ... كار رو كمي مشكل ميكني...
    چون لنز كمي سليقه اي هم هست در نوع استفاده و نوع عكاسي...
    در هر حال..
    من به اون دوتا لنز كه گفتم معتقدم.
    و باز تاكيد ميكنم كه لنز كيت دوربينتون رو بخريد... چون براي داشتن يه وايد خوب بايد خيلي بيشتر از اينا خرج كنيد و گمان ميكنم ميتونه خيلي كارا براتون انجام بده ...
    28-200 رو هم عموما در دكان هم عكاس ايراني عموما پيدا ميشه!
    قابليت هاش انكار ناپذيره ... كيفيتش هم برا عموم قابل قبول.

اما در مورد اين لنز...
    Tamron AF 28-105mm f/2.8 SP LD Aspherical IF

نوعي شاهكاره ... اما فلر بدي داره... سنگين هم هست.
    اگر موتور اولتراسونيك و لرزه گير هم داشت به گمانم معجزه قرن بود! :wink:

لنز هايي كه پايين معرفي كردي همه با كيفيت هستن... ولي كاش قيمت هاشون رو هم مينوشتي...
    چون هيچ كدوم از ما تجربه كار با اين همه لنز رو نداشتيم نميتونيم دقيق بگيم كه هنگام عكاسي به چه مواردي بر خورديم با اونا...
    من در مورد اونايي كه باهاشون كار كرده بودم گفتم.

فقط من اينو اضافه ميكنم...
    1-از خريد سيگما و تامرون نترسيد.
    2-غير از تست ها و توضيحاتي كه در مورد لنز ها مينويسن ... شما بايد لنزهاي خودتون رو پيدا كنيد... و اصولا وقتي عكاسي با دوربين SLR براتون اولويت داشته باشه كم كم نياز به يه كمد! لنز پيدا ميكنيد.
    پس بد نيست كه كم كم پيش بريد...
    مثلا متوجه بشيد كه آيا به لنز 2.8 احتياج داريد؟
    آيا سبكي لنز براتون مطرحه ؟ سرعت فوكوس ؟ از لنز چي ميخواهيد...
    3- لنز 28 در هر چي براي دوربين شما لنز نرمال هست... نه لنز وايد... (برميگرده به كيت لنزتون!)
    نياز به يه لنز وايد خواهيد داشت....
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام

واقعا براي توضيحاتت ممنونم. كلي كمكم كرد.در اين مدت باز هم مطالعه كردم و به سوالهاي ديگه اي رسيدم!
    1- اصولا كيفيت لنز رو با چي مي سنجيد؟ با تجربه و عكس هايي كه باهاش مي گيريد؟ يا با اينترنت و Review خوندن؟ و يا با خوندن مشخصات لنز؟ خوب البته من هم مي تونم با ديدن IS يا مثلا حلقه قرمز دور لنز كانن بگم اينا خوبن! ولي خوب همش كه اين نيست! مثلا f/2.8 يا كمتر خيلي مزيت بزرگي براي لنز محسوب مي شه مگه نه؟ مخصوصا اگه سوپر تله باشه.. درسته؟
    كيفيت ساخت چي ميشه اونوقت؟
    خلاصه اينكه يك مقدار سر كيفيت لنز گيجم. ممنون مي شم اگه يك سري ايده در اين مورد بهم بدين.

2- حالا از شما معرفي چند تا لنز تله (براي عكاسي از حيات وحش) با كيفيت خوب مي خوام. دور و بر 500دلار.مثلا Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM ظاهرا خيلي خوبه ولي قيمتش بالاست (حدود 1300 دلار) هوم شايد 400mm زياد باشه مثلا 300mm كافيه آيا؟ اين لنز:
    Canon EF 75-300mm f/4-5.6 IS USM چطور چيزيه؟
    از Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM خوشم اومد ولي 2000 دلاره حداقل

3- مي خوام Hitachi Microdrive 2GB بگيرم براي دوربين (130 دلار) كسي تجربه اي داره؟

در مورد قيمت گرفتن هم عرض كنم كه ميرم تو froogle.google.com و عين چيزي رو كه مي خوام اونجا مي زنم و قيمت مي گيرم. همينطور amazon و Bizrate و ... تو اين چند وقته اينقدر گشتم دنبال خريد اينترنتي اين چيزا كه ديگه يواش يواش نون و پنير رو هم مي خوام اينجوري بخرم و بگم دوستان بيارن :D

پيروز باشيد
    امين

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نميدونم اين مطلب رو ديدي يا نه
    اما باب آتكينز يه مطلب جالب در مورد انتخاب لنز براي دوربينهاي كانن 300دي و 20 دي نوشته كه شايد بدردت بخوره
    http://www.bobatkins.com/photography...00dlenses.html
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

خيلي ممنون نعما جان، واقعا عالي بود.. منتظر اظهار نظر باقي دوستان نيز هستم. راستي منظور از Distance Scale كه Bob Atkins نوشته بود چيه؟

با سپاس
    امين

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

در مورد ميكرو درايو فقط بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه به علت اينكه يك وسيله مكانيكي و حساس است، احتمال خرابي و از دست رفتن اطلاعات در آن خيلي بيشتر از حافظه هاي فلش رم است. شايد خريد دو CF يك گيگا بايتي خيلي مطمپن تر باشد. ضمنا مصرف انرژي ميكرو درايو بالاست. (ميكرودرايو ها در واقع هاردهاي كوچك هستند كه ديسك آنها همانند هارد باسرعت بالا بين دو هد مي چرخد و بخاطر موتور الكتريكي و ديسكي كه هميشه در حال چرخش است مصرف انرژي به مراتب بالاتري از حافظه هاي فلش دارد. ضمنا به علت اينكه ديسكها روي بالشتكهايي از هواي فشرده مي چرخند اين نوع حافظه در ارتفاعات كه فشار هما خيلي كم مي شود از كار مي افتد -اگر اشتباه نكنم بالاي 3000 متر يعني مثلا بالاي دماوند و خيلي از قلل ديگر ايران نمي توانيد از اين نوع حافظه استفاده نماييد)
    د رمورد كيفيت لنز قبلا مقالات مفصلي كه در مورد مشخصات مختلف لنزها و عوامل موثر بر كيفيت آنها داشته ايم كه اگر تا بحال مطالعه نكرده ايد حتما نگاهي بيندازيد. بخشي از بحث كيفيت را بايد از تجربه استفاده از لنز خاص توسط عكاسان به دست آورد. مثلا پديده اي مثل فلر يا سرعت نسبي فوكوس در هنگام استفاده مشخص مي شود و شايد زياد از روي مشخصات فني دو لنز نتوان در مورد اينگونه مشخصات آنها را با هم مقايسه نمود. در سايت فتوزون مقايسه بسيار جالبي با استفاده از نظر عكاسان بين لنزهاي مختلف انجام داده كه تا حدود زيادي مي تواند براي انتخاب بهتر از آن استفاده نمود:
    http://www.photozone.de/bindex2.html

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

distance scale بهمراه حلقه عمق ميدان براي تعيين عمق ميدان در عكاسي كاربرد دارد( در منوال فوكوس)
    در حقيقت distance scale نشانگر فاصله محل فوكوس تا دوربين است.و دو عدد چپ و راست نشانگر فاصله نزديكترين و دورترين نقطه عمق ميدان خواهد بود
    كاربرد ديگر distance scale در مواقعي است كه بخواهيد اكسپوژر فلاش رو دستي تنظيم كنيد كه البته اين روزها با فلاشهاي TTL و اتوماتيك ديگر اين مساله كاربردي ندارد
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض خريد لنز

سلام دوستان من دوربينم نيكون fm10 هستش كه همه ميدونين همه تنظيماش دستيه و... ميخوام يه لنز زوم در محدوده 28-300mm بگيرم لنزهاي سيگما چطورن؟راهنمايي كنيد ايا كسي مثلا پيشنهاد ميكنه من يه لنز وايد و يه تله جدا بگيرم مرسي

صفحه 1 از 55 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین