صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree1تشکر

موضوع: سوال راجع به فلاش Hvl-fsl1b

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سوال راجع به فلاش Hvl-fsl1b

سلام دوستان سونی w80 دارم فلاش این دوربین اذیت میکنه ضعیف هست فلاش HVL-FSL1B خوبه براش بخرم یانه راستی از خود سونی پرسیدم بازرگانی ایران این فلاش لامسب چه باطری میخوره خودم 1 بار دیدم 1 باطری توپل بود اندازه اون 1 ذره از نیم قلمی کوچکتره راستی مصرف باطری این فلاش چطوری این مدل باطری که میخوره شارژیش پیدا میشه راستی نمونه عکس دارین که با استفاده ار این فلاش گرفته شده باشه راستی برد این فلاش چه قدره راستی قیمت باطریش چنده اگه سارژیش هم هست قیمت اون باطری رو هم بگین راستی اگر عکس داشین 1 نمونه از همون سوژه رو هم با فلاش خود دوربین بزارین تا ببینم اختلافش با دو تا فلاش چقدره
    راستی من از سونی سنتر پرسیدم قیمتش 16 تومان هست ولی تو پست های دیگه دوستان زدن 34 تومان اگه اشتباه نکنم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: سوال راجع به فلاش Hvl-fsl1b

سلام

خواندن تاپيك زير رو بهتون توصيه مي كنم:

http://www.akkasee.com/forum/showthr...84%D9%8A%D9%88

ضمنا بروشور كامل فلاش مورد نظرتون رو مي تونيد از اين آدرس داونلود كنيد .

باتري CR123R مي خورد :

ویرایش توسط farhad44 : Sunday 11 May 2008 در ساعت 21:11
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی ولی نمونه عکس میخوام که با این فلاش گرفته شده باشه راستی باطری قابل شارزش رو تو تهران دیدین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به همه دوستان فلاش باز
    يه توصيه خيلي خيلي مهم به همتون بكنم كه تو هيچ كدوم از تايپك ها بهش ااشاره نشده.
    شايد خيلي ابتدايي به نظر بياد اما من خيلي به درد سر افتادم تا فهميدم متاسفانه مبينم در اين گفتمان توصيه هايي ميشه كه ديگران رو به همون دردسر ميندازه.
    در ماقبل تاريخ ديجيتال يه وسيله اي بود به نام چشم فلاش كه به هر فلاش سيم داري وصل ميشد و با زدن يه فلاش ديگه اون فلاش رو به عنوان فلاش كمك روشن ميكرد به اين ترتيب شما ميتونستين با همون فلاش روي دوربين بي نياز از سيم كشي 10 تا فلاش ديگه رو هم سينك و همزمان روشن كنيد
    حالا اين كه در عين خوبي و ارزوني محدوديتهايي هم داشت بماند
    اما در مابعد تاريخ كه دوربينهاي دبجيتال اومدن همين نقش رو وسيله اي بسيار گرونتر و فانتزي تر به نام اسليو فلاش انجام ميده
    ميببينم كه بعضي دوستان اينا رو مثل هم ميدونن و همون قدبميها رو پيشنهاد ميكنن كه اگر چه كميابه اما ميشه از توي اشغالهاي هر عكاسخونه اي يكي دو تاشو پيداكرد و اون فلاشهاي گردن كلفت قديم كه اكثرا آلماني و ژاپني بودن و قيمتهااشون نسبت به كاراييشون مفته (اون زمان هنوز كره داخل آدم نبود و چين هم كشف نشده بود!!!)
    اما اصلا اينجور نيست
    سر كار رو كه براش 3 بار دورربينمو عوض كردم و چند تا فلاش و چشم و دنگ و فنگ خريدم تاكشفش كردم براتون ميگم:
    تمام دوربين هاي ديجيتال اعم از اتومات كامل يا قابل تنظيم دستي در هر رده و گريدي موقع گرفتن عكس با فلاش 2بار فلاش ميزنن (حتي وقتي حالت رد آي فعال نياشه) با فلاش اول بزخورد نور محيط رو اندازه ميگيرن و نور رو تنظيم ميكنن و با فلاش دوم عكس هنايي رو ميگيرن.
    در حالت رد آي فاصله اش يه ثانيه اي هس اما در در نرمال تقريبا با چشم تشخيص داده نميشه
    در نتيجه اگر از چشم و فلاش قديم استفاده كنيد نتيجه عكس ميگيريد
    يعني با شليك اول فلاش كمك هم ميزنه و با پر نور كردن فضا دوربين رو گمراه ميكنه و با شليك دوم و گرفتن عكس فلاش عمل نخواهد كرد چون شارژ تداره!!
    در نتيجه عكستون تاريك تر از عادي ميشه
    در اسليو فلاش با يه مدار ساده الكترونيكي اولين تحريك چشم فلاش رو ناديد كردن و فلاش با تحريك دوم عمل ميكنه
    به همين سادگي اما بود يا نبود اين سيستم خودش فرق يه عكس خوب تا بده
    بعد از همه راه حلهايي كه رفتم و نتيجه نداد منم يه اسليو فلاش سوني HVL - FSL1B خريدم و از كارش هم فوقالعاده راضيم. مخصوصا به خاطر امكاان ديمر كردن شدت نور در 3 سطح مختلف. تعجب ميكنم كه قيمتش اينقدر اارزونه
    قيمت دلاري در آمازون و همه جا حدود 60 - 70 گاهي در قديم تر تا 99 دلاره اما من در مهر 87 از همايندگي سوني خريدم 18 تومان گويا بعضي 16 هم خريدن
    البته اين تنها مدل اسليو در دسترس محدوديتهايي هم داره مثلا باطريش يه نوع خاصه كه شارژي نداره (از ماركهاي معتبر - پاكستانيش هست) و 2300 تومن قيمتشه اگر هم شارژيش بياد باز يه شارژر هم ميخواد.
    ديگه اينكه طراحيش يه كم سكه و با همون گوشكوبهاي ديجيتال سوني ست ميشه!
    اما خداييش با اين قيمت و كارايي اكازيونه (ساخت اصل ژاپن هم هستت)
    موقع زدن مخصوصا با تمام قدرت ميشه اون صداي دوستت داشتني انفجار زنون در لامپشو شنيد.
    هي ي ي ، ياد قديما و فلاشهاي خوبش.
    دلتون پر نور
    FAYYAZ.SAEED@GMAIL.COM
    azarigh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

سلام اول بگم من همون mpeg هستم که تاپیک رو زد چون یکی پورد و میلم رو عوض کرد یوزر جدید ساختم
    fayyaz.saeed دمت گرم که این فلاش رو خریدی اومدی اینجا توضیح این فلاش رو گفتی
    چند تا سوال راجب این فلاشش داشتم چون منم میخواستم بخرم ولی دودلم هستم هنوز
    1 شما دوربینت چیه مال من w90 هست
    2 شما تونستی باطری شارژی این 123 a رو پیدا کنی من که نتونستم
    3 مصرف باطری این فلاش چظوره چند تا فلاش مشه با 1 باطری زد چونمیدونی اگه زیاد باشه بعد 1 مدت پول باطری از قیمت فلاش میره بالاتر این 1 کی از دلایل دودلی من بود
    4 تو محیط باز هم کار میکنه یهنی مثلا تو فضای بیرون از خونه باشی مثلا میگما تو حیاط چون دوستان میگفتن این فلاش ها حتما داخل اتاق کار میکنه چون باید بازگشت نور فلاش دوربین به چشمی این فلاش برسه پس اگه در محیط باز باشه عمل نمکنه آیا این درسته یا نه
    5 راستی من تلفنت رو میخوام ازت چند تا سوال دیگه بپرسم اگه امکان داره برام پیغام خصوصی بزار چون میخوام نظرت رو بپرسم اگه اونیکه میخواستم بود برم امروز بگیرم
    میشه نمونه عکس با این فلاش بزاری 1 دونه بودن این فلاش 1 دونه با این فلاش یهنی 1 بار فقط فلاش دوربینت باشه 1بار هم هردو فلاش
    بیین من خودم از دوربینم راضی هستم فقط چون دوربین کامپکت هست و فلاشش بردش کمه تو شب پدرمو در آورده
    حتی تصمیم گرفتم 1 دوربین دیگه بگیرم اگه این مشکل فلاش حل شه فعلا سراغ دوربین دیگه نمیرم چون میخواستم H50 بگیرم
    راستی از بازرگانی ایران راجب این فلاشش پرسیدم از همه سونی سنترا هیچکس این فلاش رو تست نکرده بود و در ضمن تو سایت خود سونی زده تو لیستی که مربوط به این فلاش هست و دوربینهایی که باهاش ست میشه اسم w90 , w80 نبرده ولی w50 , w35 رو برده که این دومدل از لحاظ ظاهری شبیه w90 , w80 هست این هم 1 کی از دلایل دو دلی من بود
    راستی دوربینت رو هم مدلش رو یادت نره نگیها
    منتظز نمونه عکس هم هستم
    راستی پرتاب فلاشش چطوری یا همون قدرتش گاید نامبر این فلاش که 6 بود

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

راستی این فلاش در چه حالتهایی با دوربین میتونه کار کنه منظورو موقعیت این فلاش نیبت به دوربینه
    مثلا کنارش باشه مثل همین که رو این پایه که با خود فلاش هست ویا اگه فلاش عقب تر یا جلو تر نسبت به دوربین قرار بگیره یا باید مقابل دوربین باشه چطوریاست

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    .......
    .
    . و در ضمن تو سایت خود سونی زده تو لیستی که مربوط به این فلاش هست و دوربینهایی که باهاش ست میشه اسم w90 , w80 نبرده ولی w50 , w35 رو برده که این دومدل از لحاظ ظاهری شبیه w90 , w80 هست این هم 1 کی از دلایل دو دلی من بود
    سلام

نه تنها با مدلهاي ديگر سوني كار ميكند، كه با همه دوربينها كار ميكند، حتي پاناسونيك يا كنن!
    فقط كافيه يك نور فلاش به چشمي آن برسد.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

نه تنها با مدلهاي ديگر سوني كار ميكند، كه با همه دوربينها كار ميكند، حتي پاناسونيك يا كنن!
    فقط كافيه يك نور فلاش به چشمي آن برسد.
    وحید جان منطقی همینه که شما میگید ولی fayyaz.saeed چیز دیگه ای تجربه کرده
    حالا بزار ببنیم اینا که من گفتم این فلاش چطوری عمل میکنه حالا شاید سونی معجزه کرده
    بینمیم fayyaz.saeed چی میگه و چه تجزبه ای با لین فلاش سونی داره
    راستی تجربه شما با فلاش Unomat B14 1 چیز دیگه بود که قبلا تو تاپیکی راجبش گفتی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: سوال راجع به فلاش Hvl-fsl1b

نقل قول نوشته اصلی توسط sting نمایش پست ها
    سلام اول بگم من همون mpeg هستم که تاپیک رو زد چون یکی پورد و میلم رو عوض کرد یوزر جدید ساختم
    fayyaz.saeed دمت گرم که این فلاش رو خریدی اومدی اینجا توضیح این فلاش رو گفتی
    چند تا سوال راجب این فلاشش داشتم چون منم میخواستم بخرم ولی دودلم هستم هنوز
    1 شما دوربینت چیه مال من w90 هست
    2 شما تونستی باطری شارژی این 123 a رو پیدا کنی من که نتونستم
    3 مصرف باطری این فلاش چظوره چند تا فلاش مشه با 1 باطری زد چونمیدونی اگه زیاد باشه بعد 1 مدت پول باطری از قیمت فلاش میره بالاتر این 1 کی از دلایل دودلی من بود
    4 تو محیط باز هم کار میکنه یهنی مثلا تو فضای بیرون از خونه باشی مثلا میگما تو حیاط چون دوستان میگفتن این فلاش ها حتما داخل اتاق کار میکنه چون باید بازگشت نور فلاش دوربین به چشمی این فلاش برسه پس اگه در محیط باز باشه عمل نمکنه آیا این درسته یا نه
    5 راستی من تلفنت رو میخوام ازت چند تا سوال دیگه بپرسم اگه امکان داره برام پیغام خصوصی بزار چون میخوام نظرت رو بپرسم اگه اونیکه میخواستم بود برم امروز بگیرم
    میشه نمونه عکس با این فلاش بزاری 1 دونه بودن این فلاش 1 دونه با این فلاش یهنی 1 بار فقط فلاش دوربینت باشه 1بار هم هردو فلاش
    بیین من خودم از دوربینم راضی هستم فقط چون دوربین کامپکت هست و فلاشش بردش کمه تو شب پدرمو در آورده
    حتی تصمیم گرفتم 1 دوربین دیگه بگیرم اگه این مشکل فلاش حل شه فعلا سراغ دوربین دیگه نمیرم چون میخواستم H50 بگیرم
    راستی از بازرگانی ایران راجب این فلاشش پرسیدم از همه سونی سنترا هیچکس این فلاش رو تست نکرده بود و در ضمن تو سایت خود سونی زده تو لیستی که مربوط به این فلاش هست و دوربینهایی که باهاش ست میشه اسم w90 , w80 نبرده ولی w50 , w35 رو برده که این دومدل از لحاظ ظاهری شبیه w90 , w80 هست این هم 1 کی از دلایل دو دلی من بود
    راستی دوربینت رو هم مدلش رو یادت نره نگیها
    منتظز نمونه عکس هم هستم
    راستی پرتاب فلاشش چطوری یا همون قدرتش گاید نامبر این فلاش که 6 بود

با تشكر از ياد آوري تفاوت استفاده از چشمي فلاش و فلاش اسليو (و داستان تاريك شدن عكس با فلاش دوم):
    مي خواستم يك نكته را اضافه كنم كه در اكثر دوربين ها راهي براي خاموش كردن فلاش اوليه كه پيش فلاش preflash ناميده مي شود وجود دارد و با خاموش كردن آن مي توان از يك چشمي فلاش و يك فلاش قديمي كه اكثرا عدد راهنماي GN قوي تري دارند به كيفيت بهتري رسيد و تازه ارزانتر هم تمام مي شود.(البته نسبت به كيفيت ) و مي توان از فلاش هاي برقي يا باطري شارژي استفاده كرد.
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: سوال راجع به فلاش Hvl-fsl1b

ببخشيد چون نميشد اديت كرد با اصلاحات پست قبلي رو دوباره مي فرستم:

با تشكر از آقاي سعيد فياض براي ياد آوري تفاوت استفاده از چشمي فلاش و فلاش اسليو (و داستان تاريك شدن عكس با فلاش دوم):
    البته فلاش هاي اسليو جديد كه براي دوربين هاي ديجيتال طراحي شدن اين خاصيت نديده گرفتن پيش فلاش را دارند و فلاش هاي اسليو قديمي تر اين مورد رو ندارن.
    مي خواستم يك نكته را هم اضافه كنم كه در اكثر دوربين هاي ديجيتال راهي براي خاموش كردن فلاش اوليه كه پيش فلاش preflash ناميده مي شود وجود دارد و با خاموش كردن آن مي توان از يك چشمي فلاش و يك فلاش قديمي كه اكثرا عدد راهنماي GN قوي تري دارند به كيفيت بهتري رسيد و تازه ارزانتر هم تمام مي شود.(البته نسبت به كيفيت ) و مي توان از فلاش هاي برقي يا باطري شارژي استفاده كرد.
    آذري

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین