صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree7تشکر

موضوع: آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

سلام

مدتیه یه مشکلی در دوربینم دیدم، نمی دونم دقیقا چیه، از اینطور که من تحقیق کردم به احتمال زیاد باید سوختگیه پیکسل های سی سی دی باشه ولی باز هم نمی شه گفت اینطوره ! چون متغییر !!!
    وقتی دریچه لنز رو می بندم و در تاریکیه مطلق عکس می گیرم چند تا نقطه سفید رو عکس می افته در صورتی که باید کاملا یه عکس سیاه بی افته !!! حالا جالب اینجاست که بیشترین وضوح این نقطه ی لعنتی فقط در حالت Auto دیده میشه و کمترین نمایانیش در حالت های M,C,A دیده می شه !
    کم کم داره نگرانم می کنه :( دوبین هنوز عمرش به یک سال نکشیده، به نظر شما مشکلش چیه !؟
    در ضمن من احساس می کنم (البته شاید بد بینیه خودم باشه) عکسام فوکوس خوبی نشده همش به نظرم عکسام کمی حالت blur داره
    ممنون می شم کمکم کنید !
    آیا نیازی هست به نمایندگی نشون بدم ؟
    (از این می ترسم که ببرم نمایندگی یه یکی دو ماهی دوربینم بره تو نوبت)
    در حال حاضر با وجود همون نقطه های مشکوک عکس میگیرم البته هر چقدر تلاش کردم داخل عکسای فضای باز اون نقطه رو پیدا نکردم ! خیلی عجیبه ! اگه پیکسل سوختست پس چرا رو حالت M خودشو نشون نمیده !

اگه می خواین یه نمونه عکس بذارم.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    سلام

مدتیه یه مشکلی در دوربینم دیدم، نمی دونم دقیقا چیه، از اینطور که من تحقیق کردم به احتمال زیاد باید سوختگیه پیکسل های سی سی دی باشه ولی باز هم نمی شه گفت اینطوره ! چون متغییر !!!
    وقتی دریچه لنز رو می بندم و در تاریکیه مطلق عکس می گیرم چند تا نقطه سفید رو عکس می افته در صورتی که باید کاملا یه عکس سیاه بی افته !!! حالا جالب اینجاست که بیشترین وضوح این نقطه ی لعنتی فقط در حالت Auto دیده میشه و کمترین نمایانیش در حالت های M,C,A دیده می شه !
    کم کم داره نگرانم می کنه :( دوبین هنوز عمرش به یک سال نکشیده، به نظر شما مشکلش چیه !؟
    در ضمن من احساس می کنم (البته شاید بد بینیه خودم باشه) عکسام فوکوس خوبی نشده همش به نظرم عکسام کمی حالت blur داره
    ممنون می شم کمکم کنید !
    آیا نیازی هست به نمایندگی نشون بدم ؟
    (از این می ترسم که ببرم نمایندگی یه یکی دو ماهی دوربینم بره تو نوبت)
    در حال حاضر با وجود همون نقطه های مشکوک عکس میگیرم البته هر چقدر تلاش کردم داخل عکسای فضای باز اون نقطه رو پیدا نکردم ! خیلی عجیبه ! اگه پیکسل سوختست پس چرا رو حالت M خودشو نشون نمیده !

اگه می خواین یه نمونه عکس بذارم.
    دوست عزیز شما یک نمونه از عکس ها به همراه اگزیف قرار دهید تا بهتر بتوانیم نظر دهیم.

وبعد اینکه اگر جای آن پیکسل عوض می شود نمی تواند پیکسل سوخته باشد و بیشتر هات پیکسل است.

و اینکه شما نفرمودید در چه ایزویی این اتفاق روی می دهد.

در مورد بلر بودن تصاویر بحث لنز و سرعت شاتر و ... دخیل است که باید دقیق تر راهنمایی کنید.
    mazdak تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز شما یک نمونه از عکس ها به همراه اگزیف قرار دهید تا بهتر بتوانیم نظر دهیم.

وبعد اینکه اگر جای آن پیکسل عوض می شود نمی تواند پیکسل سوخته باشد و بیشتر هات پیکسل است.

و اینکه شما نفرمودید در چه ایزویی این اتفاق روی می دهد.

در مورد بلر بودن تصاویر بحث لنز و سرعت شاتر و ... دخیل است که باید دقیق تر راهنمایی کنید.
    کاوه جان،
    در اولین فرست یه نمونه عکس واستون نمایش می دم
    جای اون نقطه های سفید ثابت هست، و یه چیز دیگه به تازگی متوجه شدم، در حالت 10 مگاپیکسل این نقطه ها بیشتر هستن
    اینطور که من دیدم در ایزوی خاصی خودشونو نشون نمی دن، در حالت Auto از همه بدتره !!!
    یه نمونه نمایش می دم !
    شفیع فیروزبخش
    گالری

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    کاوه جان،
    در اولین فرست یه نمونه عکس واستون نمایش می دم
    جای اون نقطه های سفید ثابت هست، و یه چیز دیگه به تازگی متوجه شدم، در حالت 10 مگاپیکسل این نقطه ها بیشتر هستن
    اینطور که من دیدم در ایزوی خاصی خودشونو نشون نمی دن، در حالت Auto از همه بدتره !!!
    یه نمونه نمایش می دم !
    اگر جای آنها ثابت است یقینا پیکسشل سوخته هستند.اما اگرجایشان متغیر است هات پیکسل است.

در ایزو 100 و 800 دو نمونه را قرار دهید.
    mazdak تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    414

کم کم دارم می ترسم :( آخه نقطه ها ثابت هستن
    و یه چیز دیگه که بر اساس گفته های شما من رفتم آزمایش کردم با بالا رفتن ایزو نقطه پر رنگ تر و تعدادش بیشتر می شه !
    حالا باید چی کار کنم !؟! :(

ISO-100
    http://i28.*******.com/2j1u2j6.jpg

ISO-400
    http://i30.*******.com/2lyn1e.jpg

دو تا فایل بالا اصلی هستن
    این یکی رو خودم ویرایش کردم می خواستم جای چندتاشونو نشون بدم
    http://i28.*******.com/30t1mqf.jpg

این عکس هام همونایی هستن که به نظرم فوکوس خوبی نشده یعنی من فکر می کنم همه عکسام اینطوری می شه

http://i32.*******.com/2exrm7b.jpg

http://i32.*******.com/2mx4sud.jpg

http://i29.*******.com/2dbnn2p.jpg
    mazdak تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

جای ترس وجود نداره
    نویز حرارتی یا thermal noise در همه دروبینهای دیجیتال وجود داره و جای نگرانی نیست
    به عبارت دقیق تر نویز حرارتی تابعی از زمان و حساسیت و دمای محیط است که با افزایش این سه فاکتور
    مقدار ان هم افزایش می یابد.
    یک ازمایش جالب
    دوربینتان را مدتی در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس با حساسیتهای مختلف و زمانهای نوردهی متفات چندین عکس در محیط کاملا تاریک بگیرید و سپس بعد از اینکه دوربین دوباره با محیط هم دما شد همان عکسهارا تکرار کنید.
    نتیجه جالب خواهد بود
    و در پایان اگر می خواهید نویز حرارتی را به خوبی لمس کنید عکسی در دمای معمولی با حساسیت بالا و زمان نوردهی مثلا 5 دقیقه بگیرید تا به معنای واقعی نویز حرارتی را لمس کنید:::big grin:::
    مزدک مطهری

تشکر کرده
    414

Unhappy پاسخ: آسیب CCD یا مشکل نرم افزاری Sony Alpha 100

نقل قول نوشته اصلی توسط 1358963 نمایش پست ها
    جای ترس وجود نداره
    نویز حرارتی یا thermal noise در همه دروبینهای دیجیتال وجود داره و جای نگرانی نیست
    به عبارت دقیق تر نویز حرارتی تابعی از زمان و حساسیت و دمای محیط است که با افزایش این سه فاکتور
    مقدار ان هم افزایش می یابد.
    یک ازمایش جالب
    دوربینتان را مدتی در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس با حساسیتهای مختلف و زمانهای نوردهی متفات چندین عکس در محیط کاملا تاریک بگیرید و سپس بعد از اینکه دوربین دوباره با محیط هم دما شد همان عکسهارا تکرار کنید.
    نتیجه جالب خواهد بود
    و در پایان اگر می خواهید نویز حرارتی را به خوبی لمس کنید عکسی در دمای معمولی با حساسیت بالا و زمان نوردهی مثلا 5 دقیقه بگیرید تا به معنای واقعی نویز حرارتی را لمس کنید:::big grin:::
    دوست من !
    منظورتونو متوجه شدم ولی نشدم ! یعنی اینکه همه دوربین ها این مشکل رو دارن اینطور که من آزمایش کردم حتی در ایزو 100 هم خودشو نشون می ده ولی خیلی کم رنگ تر
    چون من با مگا پیکسل بالا عکاسی می کردم به همین خاطر در مانیتور نمی تونستم اثری از این نقطه ها ببینم ولی الان که حساست من بیشتر شد ! وقتی زوم می کنم می بینم تقریبا در تمام عکسام این نقطه های لعنتی هستند !

با این تعاریف منظور شما اینه که تمام دوربین های دیجیتال در تمام ایزو ها این نقطه های سفید رو دارند !!! به نظرم غیر معقوله !!!

این من اینطوریم => :(
    شفیع فیروزبخش
    گالری

تشکر کرده
    414

من قبل از این دوربین یه دوربین خانگی BenQ داشتم هفته اول که گرفتمش همین آزمایش رو انجام دادم دستمو گذاشتم جلوی دهانه لنز و دکمه شاتر ور زدم با تعجب دیدم دوربینی که تازه گرفتم همچین نقطه ای سفیدی داره !
    خیلی اعصابم به هم ریخت، همون روز با عصبانیت با نمایندگیش تماس گرفتم اون هام بدون هیچ بهانه ای قبول کردن و گفتن دوربین رو واسمون بفرست و فرستادم، تقریبا سه هفته طول کشید تعمیرش کردن، خودم هم دوباره آزمایش کردم، کاملا درست بود و دیگه اون مشکل رو نداشت

ولی بعد از خرید این دوربین ALPHA 100 اصلا فکرشو نمی کردم که همچین مشکلثی داشته داشته باشه، بی توجهی خودم بود که بعد از چند ماه به ذهنم خورد که همچین تستی ازش بگیرم که با ناباوری همچین چیزی رو دیدم :(
    چی کار کنم !؟!
    شفیع فیروزبخش
    گالری

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام دوست عزیز
    این ایرادی رو که گفتید اصلا چیز مهمی نیست تمام دوربینهای دیجیتال این موارد رو دارن
    دوربین من هم همینطوره تازه نقاط اون قرمز وسبز وابی هستن وکاملا از نویز قابل تمیز هستند ودر فتوشاپ سریع برطرف میشن
    فکر میکنم تعدادشون هم رابطه زیادی با عمر دوربین ومقدار کارکردش داره
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

تشکر کرده
    14101

دوست عزیز...

شما خیلی زیاد حساس شده اید.اصلا موضوعغ مهمی نیست و نه تنها در دوربین شما بله در دوربین های گران قیمت تر هم این موضوع بسیار دیده می شود.نگران آن نباشید.

در مورد عکس گل بنده اشکالی ندیدم و بسیار خوب بود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین