صفحه 51 از 181 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    206

پیش فرض پاسخ : کارت حافظه (Memory Card )

سلام دوستان.
    یکی دو روزیه وقتی دوربینمو خاموش میکنم.چراغ پایین سمت راست دوربینم چشمک میزنه ولی وقتی مموریمو در می ارم درست میشه.مموریمو با دوربین فرمت کردم بازم درست نشد.به نظر شما مشکلش چیه؟؟ممنون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

چند سال پيش در حاشيه ي يكي از كارگاه هاي سايت عكاسي (كارگاه مديريت رنگ) با آرش عزيز (عاشوري نيا) گپ مي زديم. آرش معتقد بود كه هميشه بايد بهترين مموري در دسترس را خريد هرچند كه بسيار گران قيمت باشد و مي گفت به همين دليل هميشه فقط سن ديسك مي خرد. آن روز من به آرش گفتم براي عكاسان حرفه اي مثل تو كه كارهايت علاوه بر ارزش معنوي برايت ارزش مادي هم دارند و از دست رفتن هر شاتي ممكن است برايت خيلي گران تمام شود اين حرف درست است ولي براي من و امثال من كه آماتوريم و از سر تفنن عكس مي گيريم اين همه پول مموري دادن منطقي نيست. در نهايت هر يك حرف خود را زديم و گذشت.

چند روز پيش در يك مسافرت كه اتفاقا همزمان شده بود با روز تولد دختر كوچكم براي صرف شام به رستوراني كه اجراي برنامه هاي زنده داشت رفته بوديم و من براي سورپرايز كردن دخترم با هزار بدبختي از مجري محلي برنامه كه زبان مرا نمي فهميد خواهش كردم كه در بين برنامه هايش تولد دختر مرا تبريك بگويد و او پذيرفت. من كه دقايق طولاني منتظر آن صحنه بودم و دوربينم (G11) را براي فيلمبرداري از آن آماده كرده بودم بالاخره موفق شدم از اين موضوع فيلمبرداري كنم و دخترم هم خيلي از اين قضيه هيجان زده شده بود.

روده درازي كردم. همان موقع فيلم را بازبيني هم كردم و مشكلي نبود ولي روز بعد با كمال تعجب متوجه شدم كه آن فيلم به همراه چند عكس ماقبل و مابعد آن در مموري TOSHIBA SDHC 8G ام موجود نيست. هر چند ديشب به كمك نرم افزار هاي ريكاوري توانستم فيلم را برگردانم ولي پشت دستم را داغ كردم كه ديگر نه مموري توشيبا بخرم و نه به كسي توصيه كنم و تازه الان متوجه عمق نصيحت آرش عزيز شده ام.

شرح ماوقع را صرفا براي عبرت سايرين عرض كردم :)
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 20 September 2010 در ساعت 16:24
    nmroshan، NASSIRI4080، Amir Mohebi و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من هم موافق حرفهای جناب حسینی و پند آرش خان هستم.چندی پیش این مشکل برای من هم پیش آمد.احتمالا یادتان هست تعداد 20عدد از عکس های عروس داماد ما با مموری ترنسندهرگز باز نشد و ریکاوری هم نشد.من خیلی به ترنسند اعتماد داشتم و هرگز فکر نمی کردم ترسند دستم را درحنا بگذارد ولی گذاشت.برای همین سندیسک خریدم و در خریدش به خودم تردید هم راه ندادم.البته این دفعه اگر قرار باشد مموری بخرم حتما لکسار می خرم مرگ یکبار شیون یکبار.
    پایدار باشید
    یا حق
    farhad44، Kourosh Kahal، Halalzadeh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

آقا فرهاد مطمئنید در فاصله بین ذخیره فیلم و عکسها؛ و بازبینی عکسها در روز بعد , بلای دیگری سر آنها نیامده ؟ که ایراد از مموری نبوده باشد؟! :confused:

من 4 سال است که از SD های توشیبا استفاده میکنم و تابحال هم برای هر کس که SD خریدم یا قصد توصیه برندی را داشتم؛ توشیبا را توصیه میکردم , چون تقلبی آن به چشمم نخورده و کیفیت ظاهری و باطنی آن هم برایم ثابت شده بود ( و ساخت ژاپن هم که هستند).

در دفترچه راهنمای SLR های SD خور! نیکون هم چهار برند توصیه و تایید شدند:

Approved Memory Cards : Lexar / SanDisk / Panasonic / Toshiba

در اینکه لکسار و سندیسک بهترین هستند شکی نیست , ولی بعد از آنها بنده توشیبا را بهترین مموری میدانم (خیلی بهتر و قابل اعتمادتر از ترنسند و سیلیکون پاور و ..... )

ممنون
    farhad44، BEN و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

آقا فرهاد مطمئنید در فاصله بین ذخیره فیلم و عکسها؛ و بازبینی عکسها در روز بعد , بلای دیگری سر آنها نیامده ؟ که ایراد از مموری نبوده باشد؟! :confused:

من 4 سال است که از SD های توشیبا استفاده میکنم و تابحال هم برای هر کس که SD خریدم یا قصد توصیه برندی را داشتم؛ توشیبا را توصیه میکردم , چون تقلبی آن به چشمم نخورده و کیفیت ظاهری و باطنی آن هم برایم ثابت شده بود ( و ساخت ژاپن هم که هستند).

در دفترچه راهنمای SLR های SD خور! نیکون هم چهار برند توصیه و تایید شدند:

Approved Memory Cards : Lexar / SanDisk / Panasonic / Toshiba

در اینکه لکسار و سندیسک بهترین هستند شکی نیست , ولی بعد از آنها بنده توشیبا را بهترین مموری میدانم (خیلی بهتر و قابل اعتمادتر از ترنسند و سیلیکون پاور و ..... )

ممنون
    سلام

بله وحيد جان كاملا مطمئنم. حتا اول فكر كردم شايد مموري پر شده بوده ولي فقط 3 گيگش پر بود. قبل از آن هم يك ترنسند 16 گيگ داخل دوربين بود كه تا بايت آخر بدون مشكل كار كرد.
    در مورد توصيه ي شركت ها فكر مي كنم بيشتر يك نوع بده بستون تجاري باشد. من فكر مي كنم هر مموري اي ممكن است چنين اتفاقي برايش بيفتد ولي مموري هايي مثل توشيبا و سيليكون پاور و پاناسونيك و حتا ترنسند براي مصارف عمومي (General Purpose) و با قيمت پايين ساخته مي شوند و بنابر اين درصد خطايشان بالاتر است ولي مموري هاي مدل بالاي سن ديسك و لكسار (ونه مدل هاي معمول و ارزان قيمت آنها) براي مصارف پرافشنال و با درصد خطاي كم ساخته مي شوند. در مورد مقايسه توشيبا و ترنسند هم من فكر مي كنم چون دومي فقط تجهيزات ذخيره سازي مي سازد قابل اعتماد تر است.
    A_Maddah، yasin-m، Mashhadi Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ : کارت حافظه (Memory Card)

بنده تا كنون دو بار با توشيبا مشكل پيدا كردم. اولي يه مموري SD بود كه همون لحظه اول پيش فروشنده با دوربين فرمت كردم و از كار افتاد . والبته چون پول رو داده بودم تنها لطفي كه در حقم كرد اين بود كه اونو با يكي ديگه عوض كرد و هنوز داره كار ميكنه . مورد دوم هم مربوط به يه كول ديسك توشيبا بود كه بعد از مدتي خراب شد ولي جالب بود كه چون گارانتي مادام العمر داشت برام عوض كردند .
    A_Maddah و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

سلام. قضیه این کارتهای CF چیه؟ اینا هم روی دوربین ها نصب میشه؟ از کلاس 10 بهتره؟
    ودر آخر قابلیت UDMA چه کاربردی داره که روی این کارتها نوشته شده؟ ممنون

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583
    mohsenslr تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenslr نمایش پست ها
    سلام. قضیه این کارتهای CF چیه؟ اینا هم روی دوربین ها نصب میشه؟ از کلاس 10 بهتره؟
    ودر آخر قابلیت UDMA چه کاربردی داره که روی این کارتها نوشته شده؟ ]
    سلام

زماني همه ي DSLR ها از كارت هاي CF استفاده مي كردند ولي چند ساليست كه اغلب برند ها براي Entry Level DSLR هاشون سوييچ كرده اند روي SDHC و اين دوربين ها قابليت استفاده از CF رو ندارند.

سرعت نوشتن اطلاعات روي كارتهاي SD با كلاسn مشخص مي شود:

Class 2: 2 MB/s
    Class 4: 4 MB/s
    Class 6: 6 MB/s
    Class 10: 10 MB/s

ولي در كارتهاي CF با nX كه هر X معادل 150 كيلوبايت پر سكند است بنابر اين كلاس 10 معادل 66X در كارت هاي CF است و در واقع عكسي كه شما گذاشته ايد يك كارت 400X است كه معادل Class 60 است كه وجود خارجي در كارت هاي SD ندارد.

UDMA يا در واقع Ultra Direct Memory Access پروتكلي است براي انتقال سريعتر اطلاعات و كارتهايي كه اين پروتكل را دارند سرعت انتقال بيشتري دارند.
    A. Mohammadi، Halalzadeh، Mahbod و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    من هم موافق حرفهای جناب حسینی و پند آرش خان هستم.چندی پیش این مشکل برای من هم پیش آمد.احتمالا یادتان هست تعداد 20عدد از عکس های عروس داماد ما با مموری ترنسندهرگز باز نشد و ریکاوری هم نشد.من خیلی به ترنسند اعتماد داشتم و هرگز فکر نمی کردم ترسند دستم را درحنا بگذارد ولی گذاشت.برای همین سندیسک خریدم و در خریدش به خودم تردید هم راه ندادم.البته این دفعه اگر قرار باشد مموری بخرم حتما لکسار می خرم مرگ یکبار شیون یکبار.
    پایدار باشید
    یا حق
    من چند روز پیش یک عدد Compact Flash Silicon Power 4GB 200X ساخت تایوان خریدم و به عنوان مموری بک آپ همراه خودم برای عکاسی از عروس و داماد همراه داشتم.
    مموری اصلی خودم Lexar 2GB 80X هست و ساخت آمریکا.
    کلی عکاسی کردیم و مموری 2GB بعد از 330 شات پر شد و در دقایق آخر مموری رو تعویض کردم و 10 شات دیگه گرفتم.
    خلاصه وقتی اومدم خونه و مموری اصلی که لکسار باشه رو کپی کردم بعدش مموری silicon power رو وصل کردم به کارت خون و پیغام فرمت مموری رو دیدم گفتم مشکلات تازه شروع شد! خلاصه فرمت نکردم و بعد از چند بار قطع و وصل کردن usb و در آوردن کارت مشکل حل شد و مموری راحت خوانده شد.
    من طی این 6 سالی که از لکسار استفاده می کنم هیچ گونه مشکلی با مموری نداشتم و به همه پیشنهاد لکسار رو میدم.
    البته من رفته بودم برای خرید لکسار ولی دیدم همه لکسارها و سن دیسک های جدید ساخت چین شدن و دلیل دوم که نمی خواستم خرج زیاد کنم این بود که این مموری فقط به عنوان بک آپ استفاده میشه silicon power رو خریدم.
    به دوستان پیشنهاد می دم که سعی کنن مموری مارک خوب مثل لکسار و سن دیسک خریداری کنند چون در عمل شما بعدا هم نباید مموری یا هارد دیسکی که استفاده شخصی کردید رو بفروشید (به این دلیل که مموری دست دوم اطلاعاتش قابل بازیابی است).
    A_Maddah، farhad44، raffi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 51 از 181 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین