نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree2تشکر
  • 1 Post By 1978
  • 1 Post By picolo

موضوع: چگونه یک عکس شخصیت ویژه پیدا میکند؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    34

پیش فرض چگونه یک عکس شخصیت ویژه پیدا میکند؟

سلام به دوستان عزیز
    چند روز پیش در تاپیک مباحث نظری یک موضوع ارسال کردم که هنوز برای نمایش تائید نشده و از آنجایی که بنده بسیار آدم عجولی هستم و در این مورد نمی توانم جلوی خودم رو بگیرم، همان مضمون رو دوباره در اینجا مطرح میکنم (باقی با مدیران که کدام را حذف یا تأئید کنند یا نکنند!)

فرض کنید با دوستانتان در جایی قدم میزنید که یک گل توجهتان را به خودش جلب میکند (مثلا یک گل رز). همگی تصمیم میگیرید که از آن گل عکاسی کنید. خوب بدیهی است که عکسهای متفاوتی (از جهت آنچه دوربین ثبت کرده) گرفته اید اما چه چیزی تعیین میکند که کدامیک از ثبت های صورت گرفته دارای شخصیت یا مفهوم یا ایده جدید یا منحصر به فردی است؟ بدیهی است که از آنچه که شما عکس گرفته اید بارها عکاسی شده - کافی است در گوگل جستجو بفرمایید که چقدر عکس از گل رز از عکاسان بزرگ طبیعت و ... پیدا میشود - و احتمالا در آینده هم خواهد شد. چه چیزی عکس شما را از دیگر عکسها جدا می کند؟
    hamedmohamadi تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: چگونه یک عکس شخصیت ویژه پیدا میکند؟

شاید یکی از مهمترین موارد کادر بندی مناسب و زاویه مناسب عکاسی از سوژه در اولویت باشد

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

پیش فرض پاسخ: چگونه یک عکس شخصیت ویژه پیدا میکند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 1978 نمایش پست ها
    چه چیزی تعیین میکند که کدامیک از ثبت های صورت گرفته دارای شخصیت یا مفهوم یا ایده جدید یا منحصر به فردی است؟ بدیهی است که از آنچه که شما عکس گرفته اید بارها عکاسی شده - کافی است در گوگل جستجو بفرمایید که چقدر عکس از گل رز از عکاسان بزرگ طبیعت و ... پیدا میشود - و احتمالا در آینده هم خواهد شد. چه چیزی عکس شما را از دیگر عکسها جدا می کند؟
    فکر می‌کنم کلید جلب توجه، خلاقیت و نوآوری است. باید چیزی را به بیننده نشان داد که ندیده باشد (یا آن طور که شما نمایشش می‌دهید ندیده باشد). این تمایز را هم با تکنیک و هم با موضوع می‌توان ایجاد کرد. البته این اثر موقتی است مگر اینکه قابل تکرار نباشد. یعنی به محض اینکه عکس‌ها و آثار هنری مشابه زیاد دیده شوند، اثر اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند.
    به همین دلیل است که مثلن برای کسی که تا بحال عکس با کیفیتی از گل رز ندیده، دیدن چنین عکسی لذتبخش و جالب توجه است. و باز به همین دلیل برای ارائه‌ی یک کار نو، زیاد دیدن آثار دیگران کمک می‌کند که دچار تکرار نشویم.
    همانطور که گفتم، موضوع‌هایی که قابلیت تکرار ندارند (مثل بعضی عکس‌های خبری)، شانس ماندگاری و تمایزشان بیشتر است.
    FarshadPix تشکر می‌کند.

پی‌کولو