صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88
Like Tree237تشکر

موضوع: Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

پیش فرض Sony A200 یا Canon 1000D يا Nikon D60

با سلام خدمت دوستان بسيار عزيز فروم.
    ان شا الله بزودي قصد خريد DSLR دارم . البته تاچندي پيش تصميم خودم رو گرفته بودم ومطمئن بودم 1000دي خواهم خريد.
    اما
    با ديدن بعضي از تست ها و البته چند نفر از اعضاي فروم كه از كامپكت يه DSLR مهاجرت كرده بودند و همگي D60 خريده بودند يك مقدار دودل شدم . . .
    حالا از دوستان با سابقه و علي الخصوص عزيزاني كه جديدا D60 ابتياع كردند خواهش مي كنم يك مقدار راهنمايي كنند.
    در آخر بايد بگم كه دوربيني كه ميخرم تا مدتي قادر به تهييه لنزي بغير از لنز كيتش نيستم . و البته عكاسي از مناظر و ماكرو برام درجه اهميت بيشتر نسبت به عكاسي تله داره.
    قبلا از دوستاني كه منو راهنمايي مي كنن كمال تشكر رو دارم.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: CANON 1000D يا NIKON D60

سلام

عرض شود كه به قول كاوه اين دو تا اصولا" در يك كلاس نيستند! و D60 خيلي بالاتره :biggrin:

مشخصات اسمي اين دو هم خيلي شبيه به هم است، فقط 1000D يك لايويوي ناقابل اضافه دارد.

از نظر لنز كيت بايد بگم اين 55-18 وي آر فوق العاده است، من ديستورشن محسوسي نديدم، كمي ويگنتينگ در بعضي از فواصل كانوني و ديافراگمها كه براي من نامطلوب نيست و در خيلي از عكسهايي هم كه در فوروم گذاشته ام، عكس اصلي اصلا" ويگنتينگ نداشت و خودم اضافه كردم. فوكوس سريع و دقيقي هم دارد. ولي شارپنسش معمولي است (زياد شارپ نيست).

ماكروي بسيار خوبي هم دارد، لرزشگير قوي و موثر آن هم كه نعمتي است.فقط قيافه جالبي ندارد.

ويزور واضح، بزرگ و روشن و LCD نيز شفاف و واضح است.

عيب و ايراد خاصي هم به ذهنم نميرسد.

توصيه حكيمانه: واقعا" نه تنها اين دو مدل، كه خيلي از مدلها در عمل فرق چنداني با هم ندارند، فقط ببينيد از كدام يكي از اين دو بيشر خوشتان مي آيد و به دلتان مينشيند، همين!

در ضمن ويرايش عكس (يا همان پست پروسس) هم فراموش نشود.
    Kaveh Ghobadi، shabab، farhad44 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

عجب مقایسه ی سختی :::big grin::: دو دوربین تقریبا مساوی با قیمتهایی خیلی خوب
    تفاوتهایی عمده ای که میشه گفت دارند فقط این چند مورد هست (تقریباَ) :
    1 - نوع سنسور ( کانن CMOS و نیکون CCD ) و اندازه و چگالی پیکسل هست (هر دو 10 م پ هستند)
    2 - ایزو 3200 نیکون که کانن نداره
    3- لایو ویو کانن که نیکون نداره
    4 - با باتری کانن فکر کنم بشه تعداد شاتهای بیشتری زد
    5- سایز بدنه کانن چند میلیمتر بزرگتر هست در عوض نیکون کمی(20 گرم) سنگین تر

در عکسهاشون هم از نظر نویز عملکرد کانن کمی بهتره (البته زیاد تفاوت آنچنانی ندارند)
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page19.asp
    مقایسه از نظر نویز
    حالا انتخاب کننده شمایید ، بنظر من هر دو دوربین خیلی خوب هستند (البته من کسی نیستم که نظر بدم یعنی صاحب نظر نیستم:biggrin:) و شاید بهتر باشه شما بر اساس لنز انتخاب کنید

پی نوشت : مثل اینکه با جناب قدیری خط رو خط شدیم
    shabab، farhad44، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

عرض شود كه به قول كاوه اين دو تا اصولا" در يك كلاس نيستند! و D60 خيلي بالاتره :biggrin:

مشخصات اسمي اين دو هم خيلي شبيه به هم است، فقط 1000D يك لايويوي ناقابل اضافه دارد.

از نظر لنز كيت بايد بگم اين 55-18 وي آر فوق العاده است، من ديستورشن محسوسي نديدم، كمي ويگنتينگ در بعضي از فواصل كانوني و ديافراگمها كه براي من نامطلوب نيست و در خيلي از عكسهايي هم كه در فوروم گذاشته ام، عكس اصلي اصلا" ويگنتينگ نداشت و خودم اضافه كردم. فوكوس سريع و دقيقي هم دارد. ولي شارپنسش معمولي است (زياد شارپ نيست).

ماكروي بسيار خوبي هم دارد، لرزشگير قوي و موثر آن هم كه نعمتي است.فقط قيافه جالبي ندارد.

ويزور واضح، بزرگ و روشن و LCD نيز شفاف و واضح است.

عيب و ايراد خاصي هم به ذهنم نميرسد.

توصيه حكيمانه: واقعا" نه تنها اين دو مدل، كه خيلي از مدلها در عمل فرق چنداني با هم ندارند، فقط ببينيد از كدام يكي از اين دو بيشر خوشتان مي آيد و به دلتان مينشيند، همين!

در ضمن ويرايش عكس (يا همان پست پروسس) هم فراموش نشود.
    ممنون وحيد عزيز از راهنمايي تون. با وجود علاقه شديد من به CANON احساس ميكنم D60 در برخي از موارد از 1000D برتري دارد و البته در برخي از موارد هم خير .
    اما به نظر شما با وجود تعدادي از دوستاني كه اطرافم هستند و اكثرن كنون دارند . آيا وسوسه به اشتراك گذاشتن تجهيزات (لنز،فلاش و غيره) بايد در تصميم اثر بگذارد؟
    مهدی پرتو

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    عجب مقایسه ی سختی :::big grin::: دو دوربین تقریبا مساوی با قیمتهایی خیلی خوب
    تفاوتهایی عمده ای که میشه گفت دارند فقط این چند مورد هست (تقریباَ) :
    1 - نوع سنسور ( کانن CMOS و نیکون CCD ) و اندازه و چگالی پیکسل هست (هر دو 10 م پ هستند)
    2 - ایزو 3200 نیکون که کانن نداره
    3- لایو ویو کانن که نیکون نداره
    4 - با باتری کانن فکر کنم بشه تعداد شاتهای بیشتری زد
    5- سایز بدنه کانن چند میلیمتر بزرگتر هست در عوض نیکون کمی(20 گرم) سنگین تر

در عکسهاشون هم از نظر نویز عملکرد کانن کمی بهتره (البته زیاد تفاوت آنچنانی ندارند)
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page19.asp
    مقایسه از نظر نویز
    حالا انتخاب کننده شمایید ، بنظر من هر دو دوربین خیلی خوب هستند (البته من کسی نیستم که نظر بدم یعنی صاحب نظر نیستم:biggrin:) و شاید بهتر باشه شما بر اساس لنز انتخاب کنید

پی نوشت : مثل اینکه با جناب قدیری خط رو خط شدیم
    خيلي ممنون از وقتي گذاشتيد جناب rezafh عزيز راستش چند مدتي است كارم شده رفتن روي سايت dpreview و ديدن مقايسه ها و سمپلها .
    در مورد انتخاب بر اساس لنز توضيح بيشتري بديد اگه ممكنه ؟ منظورتون لنز كيت اين دو دوربين هست يا لنزهايي كه بعدا بايستي انتخاب بشن؟
    rezafh تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    ممنون وحيد عزيز از راهنمايي تون. با وجود علاقه شديد من به CANON احساس ميكنم D60 در برخي از موارد از 1000D برتري دارد و البته در برخي از موارد هم خير .
    اما به نظر شما با وجود تعدادي از دوستاني كه اطرافم هستند و اكثرن كنون دارند . آيا وسوسه به اشتراك گذاشتن تجهيزات (لنز،فلاش و غيره) بايد در تصميم اثر بگذارد؟
    اگر اين علاقه واقعا" شديده كه ديگر شك ندارد (ولي قبلش حتما" اين دو مدل را در كنار هم در دست بگيريد و مقايسه كنيد، شايد نظرتان عوض شد)
    در مورد دوم هم بايد بگم بله، ولي نه بيش از حد! در واقع در حد مزه مزه و تست :)

راستي، بحث شيرين نويز به ميان آمد، براي كسي مثل من كه تازه از كامپكت به SLR وارد شده، ايزوي 800 دي 60 تقريبا" بدون نويز است و ايزوي 1600 آن هم نويز مخربي ندارد و كاملا" كاربردي است ، اما ايزوي 3200 فقط براي روز مبادا و شرايط بحراني است.
    partow، rezafh، kiuna و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    اگر اين علاقه واقعا" شديده كه ديگر شك ندارد (ولي قبلش حتما" اين دو مدل را در كنار هم در دست بگيريد و مقايسه كنيد، شايد نظرتان عوض شد)
    در مورد دوم هم بايد بگم بله، ولي نه بيش از حد! در واقع در حد مزه مزه و تست :)

راستي، بحث شيرين نويز به ميان آمد، براي كسي مثل من كه تازه از كامپكت به SLR وارد شده، ايزوي 800 دي 60 تقريبا" بدون نويز است و ايزوي 1600 آن هم نويز مخربي ندارد و كاملا" كاربردي است ، اما ايزوي 3200 فقط براي روز مبادا و شرايط بحراني است.
    باز هم ممنون وحيد عزيز
    راستش من 1000 دي رو نتونستم تست كنم و دستم بگيرم اما 400دي و دي60 رو چرا ... راستش 400دي بيشتر به دلم نشست و باهاش راحت بودم البته بايد بگم كه دي60 هم فوق العاده بود.

در مورد نويز بايد بگم كه من الان كامپكت دارم و با ديدن نمونه عكس هاي ايزو 1600 هر دو دوربين(دي60 و 1000دي) مثل بچه ها هيجان زده ميشم و كلي ذوق مي كنم.

پي نوشت : مثل اينكه دارم به جواب نزديك ميشم.:cool:
    مهدی پرتو

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هر دو دوربين هاي خوبي هستند و شما بايد بر مبناي نيازتان در آينده از لحاظ تجهيزات جنبي برندتون رو انتخاب كنيد.

البته سه تا مطلب رو دوستان اشاره نكردند. يكي عدم امكان استفاده از لنزهاي بدون موتور فوكوس در D60 ( كه البته براي شما كه لنزهاي قديمي تر نيكن نداريد خيلي مهم نيست) و ديگري فوكوس سه نقطه اي در نيكون كه به نظرم گاهي به خصوص وقتي روي سه پايه عكس مي گيريد كمي مشكل زا خواهد بود.مطلب سوم هم اينه كه يك برتري عمده اي كه بدنه هاي نيكن به كنن دارند امكان كامندر شدن بدنه براي فلاش واير لس است كه اگر اشتباه نكنم در D60 وجود ندارد.
    Amir Mohebi، Mashhadi Vahid، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

البته اگر بخواهیم به چیزی در این سطح اشاره کنیم، به نبود لامپ کمکی فوکوس در 1000D باید اشاره کرد که به نظر من کابوس است و از تمام موارد فوق مهم‌تر می‌باشد.

پی‌نوشت: منظورم از موارد فوق، تنها مواردی‌ است که فرهاد عزیز فرمودند.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 13 December 2008 در ساعت 00:39
    Mashhadi Vahid، shabab، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    البته اگر بخواهیم به چیزی در این سطح اشاره کنیم، به نبود لامپ کمکی فوکوس در 1000D باید اشاره کرد که به نظر من کابوس است و از تمام موارد فوق مهم‌تر می‌باشد.
    با تشكر ازشما جناب محبي و همچنين فرهاد خان عزيز.

اگر اشتباه نكنم لامپ كمكي فوكوس همان نوري است كه هنگام فكوس روي سو‍ژه توسط دوربين تابيده و باعث فكوس دقيق تر و بهتر ميشود ( در موقعيت هاي كم نور)
    ظاهرا اين لامپ در دوربين هاي كامپكت كنون ، لا اقل در بعضي هاش وجود دارد .... چرا در اين دوربين جاي داده نشده؟!
    اگر حرفم اشتباه است لطفا تصطيح كنيد چون در عكاسي من خيلي بيسوادم.
    ویرایش توسط partow : Saturday 13 December 2008 در ساعت 00:47 دلیل: اشتباه املايي و دستوري
    مهدی پرتو

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین