صفحه 1 از 16 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 152
Like Tree411تشکر

موضوع: انتخاب بین 50D و D90

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض انتخاب بین 50D و D90

با سلام.
    قبل از هز چيز بگم كه يك ماهه تمام فروم ها رو خوندم اما هنوز نتونستم تصيم بگيرم.
    براي من كيفيت خود دوربين مهمتره.چون بعدا ميشه لنز بهتر خريد اما دوربين رو به اين راحتي نميشه عوض كرد.
    من كارم در /اتليه است و به بزرگ كردن عكسها خيلي اهميت ميدم.ولي در مقابل بحث نويز و ثبت جرئيات هم مهمه.مثلا ثبت دقيق و تفكيك شده تارهاي مو.
    در كل كيفيت عكس مهمترين مسئله است . جنس دوربين ،شاتر،دافراگم،فيلم برداري،يا هر چيز ديگه اي اصلا برام مهم نيست.
    در نمومه عكسها شارپي خاصي روي d90 ديدم.آيا اين مزيت d90 است؟
    با در بعضي عكسها 50d سايه هايي در لبه ها ايجاد كرده بود با اينكه جزئياتي مثل برگهاي درخت را نشان نميداد.
    اما به هر حال 15 مگاپيگسل براي بزرگ كردن عكس مزيت خوبي است.
    دوستان منتظر نظر شما هستم.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: انتخاب بین 50D or D90

هردو دوربین مناسب هستند،‌ اما در این محدوده قیمت و برای استودیو من 40D را به هردوی این‌ها ترجیح‌ می‌دهم.

شما در استودیو به پرفرمانس عالی ایزوی بالای D90 نیازی ندارید. (از طرفی دو دوربین دیگر هم در این زمینه خوب هستند)
    از طرفی، با 50D در دیافراگم‌های 8 و بسته‌تر (در استودیو بین 8 و 11 و گاهاً 16 گذر خواهید داشت) ممکن است با دیفراکشن دست و پنجه نرم کنید. با کم کردن رزولوشن (کاهش سایز عکس) این مشکل قابل پوشش است.
    خوب من اگر بخواهم انتخاب کنم، 40D را که ارزان‌تر است می‌خرم (چون رزولوشن بالای 50D عملاً جز ایجاد مشکل کار با فایل‌های بزرگ‌تر ممکن است مزیت خاصی نداشته باشد) و یک لنز خوب مثل 105-24 تهیه می‌کنم.

اما اگر نمی‌خواهید لنز گرون بخرید،D90 ‌ انتخاب من خواهد بود چون نیکون لنزهای عالی و ارزانی مثل 105-18 برای استودیو دارد.

در مورد جزئیات و شارپنس، نگرانی خاصی در مورد هیچ یک از دوربین‌ها وجود ندارد و همه عالی هستند.

در مورد 50D و بحثی که شد،‌ صحبت بنده را به این معنی نگیرید که مشکل خاصی وجود دارد، تنها منظورم این است که شاید رزولوشن و قیمت بالاتر آن لزوماً و آن‌چنان که باید مزیت خاصی ایجاد نکند.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 12 January 2009 در ساعت 22:02
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد AliModami آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_P نمایش پست ها
    با سلام.
    قبل از هز چيز بگم كه يك ماهه تمام فروم ها رو خوندم اما هنوز نتونستم تصيم بگيرم.
    براي من كيفيت خود دوربين مهمتره.چون بعدا ميشه لنز بهتر خريد اما دوربين رو به اين راحتي نميشه عوض كرد.
    من كارم در /اتليه است و به بزرگ كردن عكسها خيلي اهميت ميدم.ولي در مقابل بحث نويز و ثبت جرئيات هم مهمه.مثلا ثبت دقيق و تفكيك شده تارهاي مو.
    در كل كيفيت عكس مهمترين مسئله است . جنس دوربين ،شاتر،دافراگم،فيلم برداري،يا هر چيز ديگه اي اصلا برام مهم نيست.
    در نمومه عكسها شارپي خاصي روي d90 ديدم.آيا اين مزيت d90 است؟
    با در بعضي عكسها 50d سايه هايي در لبه ها ايجاد كرده بود با اينكه جزئياتي مثل برگهاي درخت را نشان نميداد.
    اما به هر حال 15 مگاپيگسل براي بزرگ كردن عكس مزيت خوبي است.
    دوستان منتظر نظر شما هستم.
    علیرضا جان سلام .
    اول از همه باید این مسئله رو مشخص کنی که منظورت از بزرگتر کردن عکس چیه؟ آیا میخوای ابعاد چاپ رو بزرگ کنی یا اینکه صرفا میخوای که توی فوشاپ روش زوم کنی و به اصطلاح روزنه های روی پوست طرف رو بشماری؟ :biggrin:
    برای گرفتن سایز پرینت بزرگ بله 50D خیلی خوبه . من خودم هم همین دوربین رو دارم و ازش کاملا راضی هستم. در مورد اینکه بخوای این دوربین رو انتخاب کنی ، میتونم بهت بگم که انتخاب خیلی خوبیه و مطمئنا از این انتخاب پشیمون نمیشی. جنس بدنه از منیزیوم هستش و خیلی هم خوشدسته . ( این مسئله خیلی مهمه و نمیدونم چرا برات بی اهمیته!! ) اگه دنبال فیلم برداری هم نباشی که دیگه مسلمه که میتونی اونو انتخاب کنی . بهت توصیه میکنم قبل از اینکه بخوای اقدام به خرید کنی ، حتما با یکی از بچه های همین فروم از نزدیک دوربین رو ببین و چندتا شات باهاش بزن، بعدا برو سراغ خریدش . فقط یه چیزی باید بگم و اونم اینکه برای یاد گرفتن کار با هر کدوم از این دوربینها خیلی باید وقت بزاری و حسابی با مطالعه پیش بری.
    یه چیز دیگه هم اضافه کنم و اون اینکه منم یه مدتی بین این دوتا انتخاب مونده بودم و در نهایت کنون رو انتخاب کردم .
    aseman550، Kourosh Kahal، heiran و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی مدامی
    Canon EOS 50D
    Canon 24-105 EF - IS - USM

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

فکر نکنم برای کار در اتليه نیازی به بدنه ی منیزیومی باشد.هر دو دوربین در حدی هستند که بتوانند برای شما بی نقص کار کنند.دوستان در فوروم های مختلف که در رابطه با 50دی صحبت شده بود اشاره به این نکته اشاره کرده اند که برای 50دی باید از لنزهایی با کیفیت بالا استفاده شود.
    اگر بخواهید اقتصادی تر خرید کنید دی90 گزینه ی بهتری است.
    Christ Melikian، ashkan 78، heiran و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

كاربر آشنا aseman550 آواتار ها
    تشکر کرده
    139

Wink پاسخ: انتخاب بین 50D or D90

سلام دوست عزيز
    مقايسه اين دو دوربين براي خريد را من نيز انجام داده بودم كه به انتخاب كنون با رزولوشن بالاتر - عكاسي تا ايزو12800در مقابل 6400 - توان عكاسي با سرعت 8000/1 در مقايسه با 4000/1 نيكون و بدنه محكم تر رسيده ام.
    AliModami و hesamjm تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

متاسفانه كسي به راهنمايي خيلي حرفه اي امير عزيز توجهي نكرد.

بنده هم تاكيد مي كنم براي آتليه 40D و حتا 30D كاملا مناسبند. اختلاف فاحش قيمت را مي توانيد خرج تجهيزات لازم ديگر بكنيد.
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mahmooood آواتار ها
    تشکر کرده
    22

به نظر من هم دوربین ارزان تر با لنز بهتر رو بخرید به جایه دوربین گران با لنز بد

در مورد 40 دی و دی 90 منم هم موافقم
    در اتلیه نیازی به ایزو 12800 و بدنه آلیازی ندارید
    سرمایه خودتونو رویه لنز بذارید به جایه بدنه :)

م

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام.
    ممنون از شما كه وقت گذاشتيد.
    مسئله اينجاست كه گاهي در آتليه بنا به درخواست مشتري من مجبور ميشم كه فرضا يك عكس تمام قد را كراپ كنم و يك كلوزآپ تحويل بدم (البته ميدونم كه كار درستي نيست اما چه كنم؟) و به همين دليل مسئله مگاپيكسل برام اهميت داره يا وقتي كه بايد يك عكس رو در ابعاد بالاي يك متر چاپ كنم.
    مطمئنا اگر به مگاپيكسل فكر نمي كردم در انتخاب d90 شك نميكردم.در مورد 40d ده تگاپيكسل به نظرم يك ريسكه.(در مقابل 12 نيكون يا 15 كنون)
    اما از اونجايي كه d90 سنسور بزرگتر و شارپنس بيشتر داره شايد بشه از كم بودن رزولوشن چشم پوشي كرد.
    نظر دوستان چيه؟
    راستي اگر از دوستان كسي اين دوربين ها رو داره و براش مقدوره يك قرار با هم بزاريم تا در صورت امكان من بتوتم با دوربينشون چند شات بگيرم.اين ميتونه خيلي كمك كنه.
    با تشكر از همه دوستان.
    AliModami تشکر می‌کند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

سلام.
    مسئله اينجاست كه گاهي در آتليه بنا به درخواست مشتري من مجبور ميشم كه فرضا يك عكس تمام قد را كراپ كنم و يك كلوزآپ تحويل بدم (البته ميدونم كه كار درستي نيست اما چه كنم؟) و به همين دليل مسئله مگاپيكسل برام اهميت داره يا وقتي كه بايد يك عكس رو در ابعاد بالاي يك متر چاپ كنم.
    مطمئنا اگر به مگاپيكسل فكر نمي كردم در انتخاب d90 شك نميكردم.در مورد 40d ده تگاپيكسل به نظرم يك ريسكه.(در مقابل 12 نيكون يا 15 كنون)
    اما از اونجايي كه d90 سنسور بزرگتر و شارپنس بيشتر داره شايد بشه از كم بودن رزولوشن چشم پوشي كرد.
    نظر دوستان چيه؟
    راستي اگر از دوستان كسي اين دوربين ها رو داره و براش مقدوره يك قرار با هم بزاريم تا در صورت امكان من بتوتم با دوربينشون چند شات بگيرم.اين ميتونه خيلي كمك كنه.
    با تشكر از همه دوستان.
    خوب رفيق
    به نظر من شما قبلا انتخابت رو كردي و فقط مي خواي دلت قرص بشه!
    گفتنيها رو اساتيد گفتند...در صورت خريد 50D و نياز به استفاده حداكثر از رزولوشن اون، بايد به لنزهاي خوب و تقريبا عالي فكر كنيد...مي تونيد در اين مورد تحقيق هم بكنيد.
    اما موضوعي كه در مورد شارپ تر بودن D90 گفتيد براي من جالب بود! اصولا شارپنس از مشخصات لنزها محسوب مي شه و در دوربينهاي ديجيتال، يك آيتم پردازشي است (تا حد زيادي) كه در دوربينهاي جديد مثل هر سه دوربين مورد بحث، قابل تنظيم است...فقط مقادير پيش فرض اونها با هم متفاوته و باز هم اصولا گرفتن خروجي مناسب براي چاپ بزرگ، كار شماست كه با عكاسي در فرمت Raw خواهد بود.
    نمونه عكسهايي كه شما مي بينيد، فرمت Jpeg دارند كه توسط نرم افزار داخلي دوربين قبلا پردازش شده اند.
    به هر حال...گفتنيها گفته شده (براي كار در آتليه)
    موفق باشيد
    Amir Mohebi، infinity، farhad44 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام.
    سلام
    والا من عکسهای دی 70 که شش مگاپیکسل هست هم در ابعاد یک متری دیدم که واقعا کیفیت خوبی داشته. البته اگه از لنز مناسب استفاده بشه و دستی به سر و گوش عکس کشیده بشه.

مطمئنا اگر به مگاپيكسل فكر نمي كردم در انتخاب d90 شك نميكردم.در مورد 40d ده مگاپيكسل به نظرم يك ريسكه.(در مقابل 12 نيكون يا 15 كنون)
    اتفاقا خرید 40 دی اصلا ریسک نیست. مگه عکاسها تا چند مدت پیش که 50 دی و دی 90 و .... نیومده بود ، عکسهاشون در سایز بزرگ چاپ نمیشد؟؟؟؟

نظر دوستان چيه؟
    با تشكر از همه دوستان.
    رزولوشن دی 90 بهیچ عنوان کم نیست. تفاوت 12 و 15 مگاپیکسل رو در عکس زیر میبینید:

شما یه کاری بکن دوست عزیز.
    در سایتهایی مثل دپریوو و ایمیج ریسورس ، عکسهایی که با هر دو دوربین از یک صحنه گرفته شده وجود داره. دو تا عکس مشابه (از یک صحنه با ایزوی مشابه) از 50 دی و دی 90 رو دانلود کن. هر دو عکس رو در لایه های جداگانه در فتوشاپ روی هم بذار و مقایسه کن.(از نظر اندازه)
    اصلا همون عکس دی 90 رو ریسایز کن و به یک عکس 15 مگاپیکسلی تبدیل کن. بعدش بذار روی یدونه عکس 50 دی و اختلافها رو نگاه کن.
    فکر کنم در تصمیم گیریت موثر باشه.

البته به هیچ عنوان قصد ندارم که بگم که تفاوت بین 15 مگاپیکسل و 12 مگاپیکسل وجود نداره.
    منظورم اینه که تفاوت ناچیز هست و بهتره این فاکتور رو خیلی مهم نشماریم.
    چون چیزهای خیلی مهمتری هم وجود داره.
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Tuesday 13 January 2009 در ساعت 15:44
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 16 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین