صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 64
Like Tree89تشکر

موضوع: تجربه استفاده از لنز قدیمی کنون روی بدنه های جدید

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

پیش فرض تجربه استفاده از لنز قدیمی کنون روی بدنه های جدید

به دلیل سفارش خاصی نیاز به لنزنرمال f/1.2 کنون داشتم 1.4 خودم 100 درصد جواب کار رو نمیداد و نیز نمی صرفید که با قیمت 1300 لنز1.2 کنار بیام . لذا همانطور که توی یک تاپیک دیگه از بچه ها اطلاعات خواستم به این فکر افتادم که یک لنز f/1.2 ارزان قیمت قدیمی تهیه کنم و با تبدیل به آن دوربین متصل کنم و اسفاده کنم. رفتم و یک تبدیل به قیمت 70 هزار تومن و یک لنز به قیمت 110 هزار تومن خریدم.( البته به سختی هم گیر آوردم)
    چند نکته و تجربه در این زمینه را به اشتراک میگذارم.

1-قطعه تبدیل لنز های قدیمی کنون یه لنز جدید فقط یک حلقه نیست . عدسی هم داخل خود دارد که طبعاساخت شرکت نا معتبری است و در نتیجه خطای اپتیکی ( از همه رقم ) بسیار شدیدی ایجاد می کند.

2- گفتیم حالا کیفیت رابیخیال دهانه 1.2 را بچسب . با محاسبه نور مورد نیاز برای عکاسی دیدم که مبدل حداقل 4 استاپ کامل از دیافراگم کم کرده است . یعنی عکسی که بالنز 1.4 خودم با سرعت 100 میگرفتم را باید یا سرعت 25 میگرفتم .

3- گفتم خوب اشکال از تبدیل است تبدیل را برداشتم و به سراغ لنز رفتم . با برداشتن قطعات زاید :biggrin: آن با هر ترفندی بود برای دوربین جدید قابل استفاده نمودم . مشکل اپتیکی حل شد (البته در حد یک لنز عتیقه) اما نکته قابل نوجه این بود در این حالت نیز جناب لنز 1.2 یک استاپ از 1.4 بنده بیشتر نور میخواست یعنی فی الواقع به اندازه 1.8 کار میکرد .

خلاصه نتیجه گیری نهایی :
    1- اصلا سراغ مبدل نروید.:confused:
    2- اصلا سراغ لنز های قدیمی canon نروید.

این هم تجربه برباد دادن 180 چوق و یک روز وقت در خدمت شما :cool:
    Khoramyar، Persian، Behin Nazem و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: تجربه استفاده از لنز قدیمی کنون روی بدنه های جدید

ببخشین، ولی تا اونجایی که می دونم کنون f/1.2 کلا در باز ترین حالت کیفیت مطلوبی نداره. زیاد به گردن کانورتور نندازین (البته اونقدر ها هم بی تاثیر هم نیست، مخصوصا مخصوصا مدل های عدسی دار)
    شما لنز رو با دست چسبوندین به دوربین ببینین چطور میشه؟ اگه میشه اون رو هم امتحان کنین.
    ویرایش توسط AslanAslan : Monday 6 April 2009 در ساعت 20:11
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    1253

بله اون رو هم امتحان کردم. البته برای این امتحان مجبور شدم میله هدایت کننده دیافراگم را باز کنم.
    در حالتیکه لنز با دست چسبده بود کیفیت بد بود ( در حد لنز قدیمی و دیاف 1.2 ) ولی با کانورتور فجیع بود!
    ولی در پروژه مربوطه برای من کیفیت زیاد مطرح نبود . مشکل تاریکی زیاد و نیاز به لنز بازتر بود. که نشد !:(

البته با همان 1.4 هم کار راه افتاد ولی خوب دیگه اونی که میخواستم نشد.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    به دلیل سفارش خاصی نیاز به لنزنرمال f/1.2 کنون داشتم 1.4 خودم 100 درصد جواب کار رو نمیداد
    آقای برهانی سلام:

جسارتی خدمت شما نباشد ولی کنجکاو شدم بدانم چه موردی باعث این شد تا دیاف 1.2 ( آنهم با توجه به اینکه شما دسترسی به 1.4 داشته اید ) برای شما یک اجبار شد. البته برای تجربه خودم میخواهم بدانم . در صورتی که ایرادی نیست و برایتان مقدور است بفرمایید.

ممنون
    partow، fartow و M.Mobin تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1253

فیلم برداری از مردم در سالن سینما آن هم فقط با نور خود فیلم. بدون هیچ منبع نور جانبی
    در شرایطی که اغلب دوربین های فیلمبرداری موجود فقط صدا ضبط میکردند.و کاملا کور بودند باز این دوربین سربلندمان کرد ولی خوب دیاف 1.2 یک استاپ باز تر میشد و یک استاب در چنین شرایط حساسی بسیار مهم بود.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

من یک سری افکار پلید در ذهنم دارم. می خواستم Fish Eye بخرم. ولی چون مدل های اوتوفوکوس دار خیلی گران هستند، فکر کردم که بهتر هست از مدل های قدیمی بخرم (آنالوگی ها) و با آداپتور نصبشان کنم. اگر FD کنون بخرم، باید یا فوکوس بینهایت نداشته باشم و یا به خاطر عدسی دار بودن کانورتور، افت کیفیت خفن داشته باشم. گفته می شه که خود کنن تعداد محدودی تبدیل عدسی دار با کیفیت داره که فقط به عکاس های حرفه ای و اونم با قیمت های بالا داده و فروش عمومی نداشته. ولی دیدم که تبدیل های مانت نیکن به کنن بدون عدسی هستن. حالا سوالات من شروع می شود:

1- آیا در تبدیل های بدون عدسی فوکوس بینهایت و یا فوکوس نزدیک رو از دست خواهم داد؟
    2- آیا مانت نیکن قدیمی و جدید به هم می خورن؟ مثل کنن نیست که FD ها و EF ها با هم فرق داشته باشن؟

مثال آداپتور:
    کد:
    http://cgi.ebay.com/Nikon-Lens-to-Canon-EOS-EF-5D-40D-50D-1000D-1Ds-Adapter_W0QQitemZ250482954694QQcmdZViewItemQQptZLens_Accessories?hash=item3a51f291c6&_trksid=p3286.c0.m14
    فقط به دلیل این که باید کمی سریع اقدام کنم، لطفا کمی در جواب تعجیل نمایید.
    ممنون
    اصلان نورقاسمی

كاربر آشنا Commodore آواتار ها
    تشکر کرده
    32

من روی 5D MK II از Nikkor 16mm Fisheye 3.5 استفاده میکنم نورسنجی و فوکوس مشکلی ندارند البته کانورتور رو از اینجا نخریدم.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

من روی 5D MK II از Nikkor 16mm Fisheye 3.5 استفاده میکنم نورسنجی و فوکوس مشکلی ندارند البته کانورتور رو از اینجا نخریدم.
    من نیز از ایران نخواهم خرید. یکی از اقوام ما تا 3 هفته دیگه از هلند برای تجدید میساق با فامیل تشریف میارن ایران. فرصت خوبی هست که از آن ور آب تهیه کنم.
    آداپتور شما هم بدون عدسی هست دیگه؟

در مورد لنز هم زنیتار ها به نظر من خوب هستند و قیمت خوبی دارند (پایین 200 دلار)

کد:
    http://www.kenrockwell.com/zenit/zenitar-16mm.htm
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    32

بله بدون عدسی با یک چیپ خیلی کوچک که کنار رینگ کار کذاشته شده.
    AslanAslan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    32

کد:
    http://h.imagehost.org/dl/0d762a6a6a86b9af466547629a84f9ff/0141/5D-MK-II-Nikkor-16mm.jpg
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 10 September 2009 در ساعت 12:02 دلیل: اصلاح لينك و حذف عكس بزرگ
    AslanAslan و Soheil Qoddusi تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین