صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
Like Tree2تشکر

موضوع: نیاز به کمک بسیار فوری : کدام دوربین نگاتیوی بهتر است ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question نیاز به کمک بسیار فوری : کدام دوربین نگاتیوی بهتر است ؟

من تصمیم دارم عکاسی را به طور کامل یاد بگیرم. متآسفانه اطلاعات و تجربه کافی راجع به تجهیزات و مخصوصاً دوربینها ندارم. فقط با مطالعاتی که روی اینترنت کردم می دونم که نیاز به یک دوربین SLR نگاتیوی دارم. و به طور خلاصه این انتظارات را از دوربینم دارم :

1-از نظر کاربرد به من امکان عکاسی از مناظر، پرتره، بناهای تاریخی، جزئیات و ... تقریباً همه چیز را بدهد.
    2- تا حد ممکن اجازه کنترل کردن همه چیز را به صورت دستی فراهم کند در عین حال که مود اتوماتیک خوبی هم داشته باشد تا هیچ صحنه ای را از دست ندهم.
    3-مجبور نشوم بعد از 1 سال که تقریباً نیمه حرفه ای می شم عوضش کنم. به عبارت دیگر نیاز دارم به نحوی دوربینی را انتخاب کنم که پیش بینی نیازهای آتی را هم کرده باشم.
    4- از آنجائی که بیشتر تو مسافرتها و کوه و... از دوربین استفاده می کنم، لازم دارم یک دوربین نسبتاً سبک اما محکم انتخاب کنم .
    5- قیمت حدود 300 تومن

فکر می کنید چه دوربینی مناسبتر است؟ آیا لازم است از ابتدا لنز بهتری تهیه کنم ؟ چه لنزی را باید انتخاب کنم؟

من از یکی دو تا فروشنده که سوال کردم Canon EOS 300v را پیشنهاد کردند ، نظرتون راجع به این دوربین چیه؟ آیا برای کاربرد نیمه حرفه ای مناسب است ؟ مزایا و معایبش چیه ؟ از این بهتر چی میتونم بگیرم ؟

در ضمن چون وقت شرکت در کلاسهای عکاسی را ندارم نیاز به یک کتاب خودآموز در زمینه عکاسی دارم. من 3-4 سال رنگ و روغن کار کردم و بیشتر عکاسی را از دید هنری می بینم تا تجاری.

با تشکر فراوان

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

300V که ديگه گمون نکنم زياد باشه و سري جديدش 300X اومده که خوب بهتره
    ولي اگه محکم و سبک ميخواي اين بدردت نميخوره چون سبک هست ولي محک نه ولي تا به حال من باهاش مشکلي نداشتم تو کوه و دشت و دره ولي Nikon F80 به نظرم برات بهتر باشه چون هم بدنه قويتري داره و هم سبکه و...
    ولي کلا من کنون رو خودم بيشتر دوست دارم چون محصولات خيلي متنوع تره ولي تو رده 300 گمون نکنم دوربين محکمي داشته باشه تا نظر دوستان چي باشه.

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

ولي Nikon F80 به نظرم برات بهتر باشه چون هم بدنه قويتري داره و هم سبکه و...
    نیکون F80 پیشنهاده خوبیه به نظر من ... و F100 هم فکر کنم بهترین پیشنهاده ... اما فکر نکنم با بودجه ی شما جور در بیاد ...
    اما روی F65 و F75 هم فکر کنید ... بخصوص F75 ... بدنه ی خیلی خیلی محکمی نداره ... اما در کل دوربین نگتیو خوبیه ... و فکر کنم نیاز های شما رو جواب بده ...!!
    عيسی

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط lastframes
    نیکون F80 پیشنهاده خوبیه به نظر من ... و F100 هم فکر کنم بهترین پیشنهاده ... اما فکر نکنم با بودجه ی شما جور در بیاد ...
    اما روی F65 و F75 هم فکر کنید ... بخصوص F75 ... بدنه ی خیلی خیلی محکمی نداره ... اما در کل دوربین نگتیو خوبیه ... و فکر کنم نیاز های شما رو جواب بده ...!!
    F100 خوبه ولي قيمتشم...
    در مورد F75 اگه قرار باشه بدنه براتون مهم نباشه به نظرم 300x بهتره...

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

مينولتا هم فكر كنم دوربينهاي آنالوگي فوق العاده اي داشته باشه البته من از قيمت و امكاناتش در ايران چيزي نميدونم ولي گفتم چون مي خواهيد اساسي چيزي بگيريد اين مارك رو هم مطالعه كنيد
    محمد امدادی

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

چون احتمالا در آینده نزدیک مجبور خواهید بود به سمت دیجیتال بروید بهتر است دوربینی بخرید که تجهیزات و لنزهایش به دوربین دیجیتالی که آینده می خرید بخورد. بااین معیار مینولتا (در عین اینکه دوربین نگاتیوی خوبی است) از رده خارج می شود و بین کانن و نیکون باید انتخاب نمایید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

بهترین انتخاب با این مقدار پول Nikon F75 هست البته بدنه اون حدود 200 تومن تموم میشه وپیشنهاد من اینه که لنز سیگما براش بگیری چون از لنزهای ارزان قیمت سری G نیکون بهتره
    البته تصمیم نهایی با خودته
    اینجا هم میتونی اطلاعات خوبی راجع تست این دوربین و چندتا نمونه عکس پیدا کنی
    http://www.ephotozine.com/equipment/...fm?test_id=188
    ضمنا اگر تصمیم گرفتی لنز ارزان نیکون بگیری من یک لنز Nikkor 28-80 F3.3/5.6 نیکون دارم که کمتر از یک ماه میشه که خریدم وحاضرم 10000 تومن زیر قیمت نیکونگرش به شما بدم
    برای کتاب هم فعلا این دو تا به نظرم میرسه
    فن و هنر عکاسی از هادی شفائیه
    تکنیک عکاسی از آندریاس فینینگر ترجمه نصرالله کسرائیان

یه چیزی یادم رفته بود بگم:
    شما برای فراگیری تکنیکهای مختلف احتیاج به یه سه پایه و دو سه تا فیلتر هم داری و همینطور یک کیف خوب که از وسایل عکاسی شما به خوبی محافظت کنه، هزینه این وسایل هم در نظر داشته باش
    ویرایش توسط Hajiabadi : Saturday 25 June 2005 در ساعت 18:22

تشکر کرده
    183

با اين صحبت کاملا موافقم:

شما برای فراگیری تکنیکهای مختلف احتیاج به یه سه پایه و دو سه تا فیلتر هم داری و همینطور یک کیف خوب که از وسایل عکاسی شما به خوبی محافظت کنه، هزینه این وسایل هم در نظر داشته باش
    من خودم الان دنبال يه کيف ميدوم ولي واقعا کيفهاي اورجينال قيمت بالايي دارن آيا کيفهاي معمولي (غبر اورجينال) خوب با قيمت مناسب هم گير مياد؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض واقعا ممنونم

از تمامی دوستانی که زحمت کشیدند و به این سرعت جواب دادند خیلی ممنونم

اگر از محکم بودنش صرفه نظر کنم |Canon 300x انتخاب خوبی خواهد بود ؟ از نظر لنز چطور ؟

اگر فروشگاهی معتبر و مناسبی می شناسید هم بگید. یه جائی که بتونم همه چیز را یک جا بگیرم ، قیمتهاش هم خوب باشه .

راستی آیا برای Canon بهترین گارانتی آفومار است ؟

باز هم ممنونم

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner
    از تمامی دوستانی که زحمت کشیدند و به این سرعت جواب دادند خیلی ممنونم

اگر از محکم بودنش صرفه نظر کنم |Canon 300x انتخاب خوبی خواهد بود ؟ از نظر لنز چطور ؟

اگر فروشگاهی معتبر و مناسبی می شناسید هم بگید. یه جائی که بتونم همه چیز را یک جا بگیرم ، قیمتهاش هم خوب باشه .

راستی آیا برای Canon بهترین گارانتی آفومار است ؟

باز هم ممنونم
    اگه از بدنه صرف نظر کنيد بله بهترينه (البته به نظر من)...
    ال-سي-دي بزرگي هم داره پشت بدنه...
    لنزشم که توي پيغام خصوصي توضيح دادم...
    بهترين گارانتي هم بله آفومار هستش ولي با قيمتي نجومي...
    بهترين جا هم نورنگار هستش (نميدونم آنالوگ داره يا نه) ولي اگه نبود به نظرم ناصر خسرو :) البته با ريسکش...

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین