خبر کوتاه است و ناباورانه آنهایی که او را می‌شناختند در بهت و حیرتند و هنوز خبر را باور ندارند و به دنبال صحتش هستند اما متاسفانه واقعیت دارد. تورج حمیدیان درگذشت.
تصویرگر طبیعت دیروز، فردا در آغوش طبیعت آرام می‌گیرد.
در مقدمه مصاحبه‌ای با او، که در شماره نه فصلنامه حرفه: هنرمند به چاپ رسیده آمده است: «همیشه کسانی هستند که خود خواسته، بدور از جنجال، علقه و دلمشغولی خود را به سرنوشتشان بدل می‌کنند. تورج حمیدیان، عکاسی است با عطشی سیری ناپذیر برای دیدن عکس و پیگیری داستان هنر. یک دوق ورز به معنای دقیق کلمه. حافظه او، همچون کتیبه‌ای است مرموز از نوشته‌ها و تصاویرِ دوران ِ زندگی ِ خود و تاریخ پیوند آن‌ها؛ با جزئیات و تحلیلی دقیق… و خودش ترکیب غریبی از آرامش، ذوق زدگی، حوصله، دلباختگی، سکون، شور، تشخص، کودکی، حرمت… و سلامت»
حمیدیان متولد ۱۳۲۱ قزوین، فارغ التحصیل معماری از دانشگاه تهران، فعالیت هنری خود را با کاریکاتور آغاز کرد و عکاسی طبیعت و معماری را دنبال کرد. عکس‌های طبیعتش را در دهه ۷۰ چند بار در گالری گلستان به نمایش گذاشت. او همکاری نزدیکی با نشریه حرفه هنرمند داشت.
مراسم تشیع پیکرش ساعت ۹ چهارشنبه بیست و نهم تیر ۹۰ از مقابل بیمارستان آتیه، شهرک غرب، تقاطع بلوار فرحزادی و پونک باختری برگزار می‌شود.

سایت عکاسی این مصیبت را به خانواده، دوستان و جامعه عکاسی ایران تسلیت می‌گوید.

تکمیلی:
– مراسم بزرگداشت تورج حمیدیان جمعه ۳۱ تیر ۹۰ از ساعت ۱۸/۴۵ تا ۲۰ در مسجد الرضا خیابان نیلوفر برگزار می‌شود.
– فایل PDF گفتگوی شهریار توکلی و فرشید آذرنگ با تورج حمیدیان. بعد از ما غربال بدستی می‌آید (فصلنامه حرفه: هنرمند، شماره ۹، پاییز ۸۳)