رونمایی از کتاب «مصائب درختان» در ایران

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

   کتاب مجموعه‌ عکس‌های علی شکری با عنوان «مصائب درختان» که ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ (۲۵ مهرماه ۹۶) از سوی انتشارات انگلیسی ماتادور به چاپ رسیده است با حضور مقامات فرهنگی و هنرمندان ایرانی رونمایی خواهد شد.


   این کتاب که جمع‌آوری عکس‌های آن بیش از ۱۳ سال زمان برده است به صورت سیاه و سفید، در قطع مربع و نفیس و در ۱۲۰ صفحه منتشر و پیش از این در فضای مجازی همچون Amazon، Ebay، Google، و ... با قیمت ۳۰ پوند پیش فروش شده بود.


   علی شکری در این کتاب سعی کرده است با نگاه انسانی به درختان به آن‌ها شخصیت داده و روابط اجتماعی بین درختان را به تصویر بکشد.


   هادی شفائیه در بخشی از متن ابتدای این کتاب عکس در وصف نگاه عکاس آورده است: «… درخت خشک با شاخه‌های لُخت توجه کسی را جلب نمی‌کند و به وصف و زیبایی آن برنمی‌انگیزد. علی شکری چنین نیست، او همین درختان خشک را زیبا می‌بیند و از آن‌ها زیبایی می‌آفریند و در این آفرینش موفق می‌شود.


   در این مجموعه، او ما را به ضیافت زیبایی‌ها می‌برد و دنیایی زیبا از چشم خود به ما می‌نماید. زیبایی که اگر ما خود بودیم، هرگز چنین نمی‌دیدیم. او با امکاناتی که تکنیک عکاسی در اختیار گذاشته، گاهی روشنی‌ها را تیره و تیرگی‌ها را روشنی می‌کند …»


   علی شکری متولد دی ماه سال ۱۳۶۰ در تبریز و دانش آموختۀ مهندسی در رشتۀ فناوری اطلاعات می‌باشد که تجربۀ عکاسی را از سال ۱۳۸۲ در شاخۀ عکاسی طبیعت آغاز کرده است.


زمان رونمایی کتاب: سه شنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۱۶

نشانی: پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان شهیدناطق نوری، میدان قبا
 

 علاقمندان می‌توانند این کتاب را هم اکنون از فروشگاه کتاب سایت عکاسی به صورت آنلاین خریداری و دریافت کنند.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea