خبر
( تعداد مطالب : ۹۲۰۰ )

شهرداری تهران - وزارت ارشاد - سازمان مدیریت و برنامه ریزی

دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۲

پنج شنبه 16 بهمن 1382روزنامه شرق :
در خبرها آمده است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد دارد كلیه حقوق و نگاتیوهای آرشیو عكس جانباز دفاع مقدس «رضا برجی» عكاس و مستندساز را خریداری كند.این روند به دنبال پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری های به عمل آمده از سوی این وزارتخانه در خصوص خرید تمامی حقوق و نگاتیوهای آرشیو عكس «رضا برجی»، سازمان مدیریت و برنامه ... ادامه


بیست و چهارمین شماره دوربین عکاسی

يكشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۲

cover.jpg
در این شماره:
فراخوان برای نوشتن نقد عکس ( توسط خوانندگان)
نامه ها
نگاهی به سایتهای عکاسی / تورج خامنه زاده
نومیدی در پایان قرن / یوریک کریم مسیحی
تصویر عکاسی و مخاطب آن / علی پیام تیموری نیا
چشم عکاس / اصغر سالمی
پایه های روان شناختی ترکیب بندی / ترجمه اعظم صادقی مقدم
معرفی کتاب / ابوالفضل امیدی
عکسهای شما (عکسهای خوانندگان با موضوع تنهایی)
عکاسی از طبیعت / ترجمه ... ادامه


Panasonic Lumix DMC-LC1

شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲

11-3.gif
پاناسونیک دوربین جدید خود بنام DMC-LC1 Lumix را معرفی نموده است. این دوربین 5 مگاپیکسلی دارای هسته دیجیتالی و بخاطر نوع کنترلهایش دارای بدنه ای همانند دوربین فیلمی می باشد. زوم، فوکوس و دیافراگم بااستفاده از حلقه‌های روی لنز با دست و سرعت شاتر با استفاده از پیچ روی دوربین کنترل می شود. این دوربین دارای لنز F2.0 - 2.4 Leica DC VARIO-SUMMICRON بوده و دارای قابلیت زوم معادل 28 - 90mm می باشد. این دوربین قرار است مارس 2004 به بازار عرضه شود و دارای قیمت 1600 دلار خواهد بود.


راه حل کاهش قرمزی چشم

شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲

11-005.gif
شرکت Pixology با همکاری شرکت Texas Instruments در حال ارائه راه حلی برای برطرف کرد اتوماتیک قرمزی چشم در عکسهای دیجیتال در خود دوربین می‌باشند. این راه حل از تکنولوژی انحصاری Pixology IRISS™ برای کاهش قرمزی چشم و ایجاد یک پلتفرم قابل برنامه ریزی برای دوربین‌های دیجیتال و سیستمهای چند رسانه‌ای صورت خواهد گرفت.


سنسور تصویر جدید از ماتسوشیتا

شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲

11-008.gif
شرکت ماتسوشیتا که محصولاتش با مارک پاناسونیک شناخته شده است، جدیدا اعلام نموده است که سنسور تصویر جدیدی با نام "v(nu) MAICOVICON" را توسعه داده است. این سنسور نسبت به سنسورهای متداول دارای مصرف انرژی کمتر و دارای کیفیت بهتری نسبت به سنسورهای CMOS می‌باشد. تولید انبوه این سنسور از این ماه آغاز خواهد شد. مدلهای آینده این سنسور دارای تعداد پیکسل بیشتر و سرعت عملکردی بالاتری بوده و برای استفادهدر دوربین‌های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری مناسب خواهند بود.


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

کانال خرید و فروش دوربین

چاپ عکس آنلاین

Powered by Practicalidea