خبر
( تعداد مطالب : ۹۱۳۳ )

توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آرشیو رضا برجی و باقی قضایا

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۲

در خبر ها آمده بود که وزارت ارشاد آرشیو نگاتیو های رضا برجی را به مبلغ دویست میلیو ن تومان خریداری می نماید. اگر چه نفس این عمل و توجه مسئولین به زحمات و صدمات جبران ناپذیری که رضا برجی در طول جنگ با حضور مستمر خود متحمل شده قابل تقدیر و تحسین است . اما اعلام این خبر سوالاتی را به وجود آورده که بهتر است وزارت ارشاد پاسخی برای آنها ارایه نماید. در صفحه هنر روزنامه شرق هفته گذشته این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.


مدل جدید Canon EOS-1D

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۲

canon_eos1dmkii.gif
شرکت کانن اعلام نموده است که مدل جدید دوربین EOS 1D خود را بنام MarkII باسنسور CMOS و دقت 8.2 MP ارائه نموده است. این دوربین دارای 40 فریم حافظه موقت عکس با فرمت JPEG (20 عکس با فرمت Raw) می باشد. یعنی این دوربین می تواند با حداکثر کیفیت و سرعت بالا حدود 69 مگاپیکسل در ثانیه (یا 100 MB/s) را در حافظه موقت خود ذخیره نماید. دیگر تغییرات این دوربین شامل اضافه شدن یک پورت USB، شکاف حافظه SD، حذف سنسور تراز سفیدی خارجی به همراه تغییرات اندکی در شکل بدنه می‌باشد. قیمت این مدل 4500 دلار میباشد.


دستگاه اطمینان از صحت اطلاعات Canon

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۲

dvke2-front.jpg
شرکت کانن اعلام نموده است که جدیدترین نسخه بازبینی صحت اطلاعات بنام DVK-E2 را ارائه نموده است. این دستگاه برای اطمینان از تغییر نکردن عکس اصلی از دوربین موردنظر بکار می‌رود و برای شرکتهای بیمه، دادگاه‌ها، خبرگزاریها و دیگر مراکز کاربرد دارد و می‌تواند کوچکترین اختلاف و تغییر در عکس را بعد از گرفته شدن عکس تشخیص دهد. مجموعه جدید ارائه شده کوچکتر از مدل قدیمی ... ادامه


آغاز فروش حافظه‌های 1GB San Disk

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۲

sandisk1gbsdcard.jpg
شرکت San Disk اخیرا اعلام نموده است که فروش کارت‌های حافظه SD (Secure Digital)خود با ظرفیت 1GB را شروع کرد، هر چند اندکی از زمان مورد انتظار برای تولید و فروش این کارت گذشته است. این کارت که با مشارکت شرکت شارپ تولید می شود، تنها کارت حافظه دارای قیمت پایین و در عین حال راندمان بالا می‌باشد. این کارت با قیمت 500 دلار به بازار عرضه شده است.


یک فرمت جدید حافظه فلش

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۲

utmalogo.gif
بنابر اخبار رسیده فرمت جدیدی از حافظه فلش در راه است. این فرمت جدید توسط UTMA (موسسه بین المللی حافظه‌های قابل حمل و نقل) معرفی شده است. این موسسه مجمعی از چندتولید کننده وسایل الکترونیکی می‌باشد. این کارت‌های حافظه کوچکتر از کارت‌های "سکیور دیجیتال" SD بوده و از اول با ظرفیت 1GB ارائه شده و بعدا ظرفیت آنها افزایش داده خواهد شد. ممکن است این حافظه جدید "فیش مموری"(Fish memory) نامیده شود.


نمایشگاه عکس مرجان وحید در گالری گلستان

پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۲

از روز جمعه 17 بهمن 1382 نمایشگاه عکس های خانم مرجان وحید در گالری گلستان برپاست . این نمایشگاه تا 23 بهمن ادامه دارد .
گالری گلستان : دروس، خیابان شهید كماسایی شماره 42


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

کانال خرید و فروش دوربین

چاپ عکس آنلاین

Powered by Practicalidea