مقاله
( تعداد مطالب : ۱۰۲۱ )

رابطه رزولوشن و پرینت عکس

دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۸۲

هنگام پرینت یک تصویر جزئیاتی که در پرینت نشان داده می شود مستقیما به تفکیک پذیری (resolution) دوربین بستگی دارد. یعنی هر چه تفکیک پذیری بالاتر باشد پرینتی بهتر و دقیقتر خواهیم داشت.
برای نشان دادن رابطه بین دقت پرینت و رزولوشن تصویر، آزمایش ساده ای ترتیب داده شده است. ازدوربین Minolta F300 که یک دوربین 5 MP است برای گرفتن 4 عکس از یک موضوع خاص در ... ادامه


عکاسی در شب - قسمت ۲

شنبه ۰۳ آبان ۱۳۸۲

کنترل رنگ


در شب، احتمالا منبع اصلی نور، لامپهای التهابی اطراف می باشد. با تنظیم تراز سفیدی دوربین روی تنظیم مخصوص نور موجود ( در بیشتر دوربین ها بنام نور تنگستن نامیده می شود) باعث تولید دقیقتر رنگهای صحنه مورد عکاسی می شود.


تراز سفیدی اتوماتیک


تراز سفیدی نور تنگستن

همانطور که در تصاویر بالا دیده می شود، تراز سفیدی اتوماتیک رنگهای گرمتری تولید می کند و استفاده ... ادامه


عکاسی در شب- قسمت اول

جمعه ۰۲ آبان ۱۳۸۲

عکاسی در شب می تواند بسیار سرگرم کننده و جالب باشد. عکاسی در غروب یک روز گرم تابستان و یا در یک شب زمستانی که نورها در دوردست سوسو میزند بسیار جالب است و راه مناسبی برای محک زدن توانائیهای یک دوربین می باشد. تمام چیزی که برای این کار لازم است یک سه پایه خوب و حوصله فراوان می باشد.
برای عکس برداری در شب به برنامه ریزی بیشتری نسبت به روز نیاز دارید. عکس گرفتن ... ادامه


ده نکته مهم در ویدئوی دیجیتال- قسمت دوم

پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۸۲

4- اول نوار ویدئو را سیاه کنید!
"کدزمانی" (timeCode)  زبان ویدئو است. این کد زمانی سیستمی است که دوربین شما برای نسبت دادن یک شماره منحصر به فرد به هر فریم از فیلمی که می گیرید از آن استفاده می کند و شما را قادر می سازد که بطور دقیق سکانس هایتان را ثبت نموده و بعدا براحتی آن سکانس طلائی را که می خواهید پیدا نمائید، بدون آنکه انقدر فیلم را عقب و جلو ... ادامه


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea