مقاله»
( تعداد مطالب : ۱۹۶ )

محدوده دینامیکی و رفع محدودیت آن با ادغام دیجیتالی-1

سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۲

 

چشم انسان نسبت به حسگر دوربین دیجیتال یا فیلم، قادر به درك محدوده وسیعتری از روشنایی می باشد.وقتی به منظره ای نگاه می كنیم ، می توانیم جزئیات كامل آن را، هم در مناطق سایه و هم در مناطق روشن ببینیم.محدوده درك حسگر یا فیلم دوربین بسیار كمتر از انسان است.

Dynamic Range چیست؟
Dynamic Rang (یا محدوده دینامیکی كه از این پس برای سهولت آنرا DR می نامیم)،تفاوت ... ادامه


مدیریت رنگColor Management

سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۲این روزها نیاز به مدیریت رنگها و بهبود كیفیت آنها بیش از پیش احساس می شود چرا كه خیلی ها دوربین دیجیتال دارند و عكسهای خود را با نرم افزارهای حرفه ای ویرایش كرده و با پرینتر های جوهر افشان خوب چاپ می كنند.
در این نوشتار ابتدا مفاهیم اساسی مطرح در این زمینه مانند Color Gamut ، Profile ،Color Space ،Working Space و... را توضیح خواهیم ... ادامه

استفاده از Unsharp Mask برای بهبود عکسهای دیجیتال

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۲


Unsharp mask (كه از این پس برای سهولت آنرا USM می نامیم) یکی از تکنیکهای قدیمی عکاسی است که امروزه به مدد نرم افزارهایی چون ادوب فتوشاپ در دسترس همگان قرار گرفته است.خیلی از عکاسان حرفه ای عقیده دارند که USM دیجیتال یکی از عجیبترین و رمزآلود ترین فرآیندهای جهان! است.هدف USM بازگرداندن Sharpness تصویر است.sharpness یا تیزی عبارتست از درجه دقت لبه ... ادامه


پولاریزور دیجیتالی

شنبه ۲۷ دى ۱۳۸۲

مطلب زیر به لطف دوست عزیز کامران خوشی تهیه و نگاشته شده است. ضمن تشکر فراوان از توجه و لطف ایشان به این وبلاگ، از سایر علاقمندان نیز برای همکاری دعوت به عمل می‌آوریم. قطعا هر گونه همکاری با این وبلاگ و سایت که تنها با هدف افزایش آگاهی و ارتقا سطح دانش عموم علاقمندان به عکاسی (دیجیتال) فعالیت می‌کند، موجب امتنان و دعا خیر علاقمندان خواهد بود.

فیلترهای ... ادامه


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea