header_visual.jpg

 بیست و نهمین دوره نمایشگاه فتوکینا در تاریخ ۲۳ تا ۲۸ سپتامبر(۲ تا ۷ مهر) برگزار خواهد شد. فتوکینا  بزرگترین و مهم‌ترین نمایشگاه صنعت عکاسی در جهان است که هر دو سال یک بار در شهر کلن آلمان و در محل نمایشگاه Koelnmesse ‏برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولید کننده محصولات مربوط به عکاسی و عکس آخرین دستاوردهای خود در این زمینه را در معرض دید بازدیدکنندگان صنفی از جمله عکاسان، تولیدکنندگان، فروشندگان و همچنین عموم مردم قرار می‌دهند.
  یکی از ویژگی‌های فتوکینای امسال دسته‌بندی غرفه‌های این نمایشگاه بر اساس موضوع آن است. بر همین مبنا غرفه‌های این نمایشگاه به پنج قسمت نحوه ورود عکس، ، پردازش عکس، انتقال عکس، ذخیره عکس و خروجی عکس تقسیم شده است.
فتوکینا ۲۰۰۸ در ۱۰ سالن و ۱۶۰۰ غرفه دایر خواهد شد و انتظار حضور ۱۶۰ هزار بازدید کننده از ۱۴۰ کشور در این نمایشگاه می‌رود.   
"عکاسی هر چه بیشتر" شعار فتوکینا امسال است و این نمایشگاه با به نمایش گذاردن آخرین تحولات و فن‌آوری‌ها در زمینه تولید و ارسال عکس نقش موثری را در آشنا کردن عموم مردم با عکس و عکاسی ایفا کرده است. آمار ارائه شده نشان می‌دهد که فروش انواع دوربین در سال ۲۰۰۷ در مقایسه با سال ۲۰۰۶، ۱۷ درصد افزایش داشته است که نشان از ورود این صنعت در زندگی روزمره مردم دارد.
در فتوکینا علاوه بر عرضه محصولات عکاسی مانند دوره‌های گذشته نمایشگاه‌های عکس نیز برگزار خواهد شد.
هنوز شرکت‌های بزرگ در مورد دوربین‌ها یا ملحقات جدید که از طرف آنها در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند، ولی شایعاتی در مورد به نمایش در آمدن ۷D کانن و دوربین حرفه‌ای جدیدی از نیکون وجود دارد.

سایت عکاسی از امروز  سعی خواهد کرد آخرین اخبار و اطلاعات این واقعه مهم دنیای عکاسی را به طور مرتب برای علاقه مندان منتشر کند و در ایام  نمایشگاه همچون سال‌های قبل شاهد خبرهای ویژه و اختصاصی ما از محل برگزاری فتوکینا ۲۰۰۸ خواهید بود.