ادوبی نسخه جدید لایت‌روم، Adobe Camera RAW و Camera Profile را منتشر کرد. لایت‌روم نسخه ۲.۱ ( که قبلا نسخه آزمایشی‌اش منتشر شده بود) علاوه بر پشتیبانی از دوربینهای جدید، یکسری مشکلات مربوط به پایداری سیستم را حل کرده است. همچنین در برخی موارد کارآیی و سرعت لایت‌روم بیشتر شده است. مشکلاتی که موقع تهیه خروجی از لایت روم به فتوشاپ وجود داشت نیز اصلاح شده است (در برخی سیستم ها گزینه های منوی Edit in، غیرفعال بود). 

نسخه جدید Adobe Camera RAW با نام ۵.۱ مخصوص فتوشاپ CS4  است. بنابراین اگر فتوشاپ شما CS3‌است، آخرین نسخه موجود برای آن، ACR 4.6‌است که از آدرس زیر این مطلب می‌توانید دریافت کنید. ACR 5.1 علاوه بر سازگاری با امکانات ویژه لایت روم ۲.۱ ،می‌تواند فایلهای RAW‌ دوربینهای جدیدی مانند Canon 50D، Canon1000D ، Nikon D90، Nikon D700 و Sony Alpha 900 را دریافت نماید.

قبلا در مورد Camera Profile و اهمیت آن در مورد فایلهای RAW صحبت کرده بودیم (+). نسخه جدید اما هنوز آزمایشی Camera Profile با پشتیبانی از پروفایلهای دوربینهای جدید نیز عرضه شده است. نسخه جدید Profile Editor نیز با یکسری بهبودهای نرم افزاری برای دریافت موجود است.

> دریافت نسخه جدید لایت‌روم

> لیست تغییرات و اصلاحات لایت‌روم ۲.۱

> دریافت ACR 5.1 ( برای فتوشاپ CS4)

> دریافت ACR 4.6 ( برای فتوشاپ CS3)

> دریافت نسخه جدید Camera Profile و Profile Editor ( هنوز در مرحله آزمایشی هستند)