آیا هنوز تصور می‌کنید اینستاگرام تنها ابزاری برای انتشار عکس‌های گربه و خودنگاره‌ها است؟ دوباره به این موضوع فکر کنید. جدیدا فوربس بر اساس وضعیت عکاس ساکن بروکلین دانیل آرنولد، مقاله‌ای منتشر کرده است. این عکاس هنگامی که دید تراز مالی‌اش نزدیک به صفر است تصمیم گرفت چاپ عکس‌هایش را بفروشد و این پیام را برای دنبال‌کنندگانش در اینستاگرام که در آن زمان ۲۲۰۰۰ نفر بودند ارسال کرد: 


     «سلام، همین الان من ۳۴ ساله شدم. برای یک روز هر کدام از عکس‌هایم در اینستاگرام را که بخواهید در اندازه ۴×۶ اینچ به قیمت ۱۵۰ دلار می‌فروشم. قسم می‌خورم که دیگر عکس‌هایم را با چنین قیمت ارزانی نخواهم فروخت. اگر علاقمند به خرید هستید، تصویری از عکس دلخواه‌تان را به ایمیل من بفرستید تا یک فاکتور پی‌پال همراه با عکس امضا شده برایتان ارسال کنم. به همین سادگی. تولدم مبارک. دوستتان دارم.» 


       برخلاف قیمت ۱۵۰ دلار برای هر عکس، عکس‌العمل ایجاد شده خارج از تصور بود و آرنولد توانست در یک روز ۱۵ هزار دلار سفارش پرینت بگیرد. بر اساس اطلاعات فوربس، حتی یک خریدار پیشنهاد کرده برای هر عکس با لایک بالای هزار نفر، هزار دلار پرداخت کند. با نگاهی به پروفایل این عکاس مشاهده می‌شود که اکنون ۷۱ تصویر دارای چنین شرایطی هستند. 


insta_2

 آرنولد فروش چاپ عکس را متوقف کرده، اما به تبلیغ کتاب خود ادامه می‌دهد. 


    بنابر این به نظر می‌رسد اینستاگرام نه تنها راهی برای تماس برند‌ها با مشتریان خود است، بلکه قابلیت تولید درآمد برای افراد را نیز دارد. البته باید در نظر بگیریم که آرنولد قبل از ارسال این پیشنهاد فروش، در اجتماع اینستاگرام به جایگاه خاصی رسیده بود. 


      فروبس می‌نویسد که این عکاس دو سال قبل توسط سایت پرمخاطب Gawker به عنوان بهترین عکاس اینستاگرام لقب گرفته بود، اما بعد از آن بخاطر انتشار عکسی مخالف قوانین اینستاگرام لغو عضویت شد. بعدا او با ایجاد اکانتی جدید تا کنون به بیش از ۴۱ هزار دنبال‌کننده دست یافته است. حتی اگر شما مخاطبانی کمتر از این داشته باشید، ممکن است تجربه این روش برای کسب درآمد ارزش امتحانش را داشته باشد.